Autor Wątek: TNQ - Górnictwo  (Przeczytany 33523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:40:13 »
Nie pamiętam, którą barką (retriever czy covetor), bo od dawna do tego celu używam exhumerów, ale jetcana jakieś 1.5 roku temu na T1 strip minerach napełniałem w 40 minut (bez użycia mining upg.).

Do hisecu można użyć poza BSem paru innych shipów:
- BC - im więcej turret slot tym lepiej oczywiście - polecam Brutixa
- deska - od niej zaczynałem kopanie - dałem radę w Catalysta zmieścić 7 szt. (bez mining upg), ale niestety named (nie miałem skilli).

W hisecu średnia/duża barka w zasadzie NIE potrzebuje dronek do obrony - shield booster wystarcza w zupełności. To, że w obecności NPCów dronki kopiące padają jak muchy to już zupełnie inna historia.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 07, 2009, 11:33:09 »
Po pierwsze przeczytajcie poradnik co został podany na pierwszej stronie, tam jest ładne porównanie Mining Barge i Kążków/BS.
Po drugie, drony nie będą padać, jeśli wiesz jak się powinno dronami operować, raty są głupie, jak złapią agro na jakiś statek to nie puszczą dopóki on nie zniknie, lub same nie zginą. Więc pojawiają się raty -> return drone, łapiesz agro -> wypuszczasz dronki.
Do tego jak ktoś planuje kopać, to nie ma co się zastanawiać, bo Exhumerów to nic nie przebije. Czy to kopanie lodu, czy hi-end'owych kamyczków.

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:11:28 »
- deska - od niej zaczynałem kopanie - dałem radę w Catalysta zmieścić 7 szt. (bez mining upg), ale niestety named (nie miałem skilli).

Na pewno 7?

http://img27.imageshack.us/img27/5977/catalystm.jpg

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:48:12 »
Racja - 5.
Po napisaniu zacząłem się zastanawiać dlaczego w sumie przesiadłem się potem na Brutixa, lecz czujne oko Mony X jak zwykle pomogło.  :-*

To na Brutixie mogłem zamontować 7, a na Catalyście 5.

PS
Kochana Mona X, cóż ja bez niej bym zrobił.  :angel: ^^

PS II
BTW Coercer i Cormorant pozwalają na zamontowanie 6-ciu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 12:55:42 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:22:17 »
Dormio  zastanów się czasem nad tym co czasem piszesz...
Przeczytaj co Halad napisał a potem wymądrzaj się. np. Osprej:
"20% bonus to mining laser yield per level", czyli walniesz 3 lasery, ale na max skillach (co nie jest trudne) będziesz miał o 25% wydobycie lepsze, do tego możesz sobie dorzucić tank itp. lub MU i mieć o 50% większe wydobycie...
Ogólnie nie opłaca się kopać statkami bez bonusów do tego. Nie wiem czemu tak kombinujecie jak koń pod górkę...

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:27:15 »
Nie 25% a 100%, czyli ekwiwalent 6 laserów. Ale początkująca postać raczej będzie miała na 4, czyli 80% bonusa, odpowiednik 5.4 lasera. Każdy statek z 6, 7 lub 8 laserami które przy tym łatwo zamontować razem z tankiem i upgrade (np Rokh) jest lepszy od Ospreya.
Osprey za to:
-łatwo się fituje razem z MU
-łatwo się tankuje
-rakietami broni skutecznie przeciw małym ratom.
-kosztuje koło 3 milionów.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:48:55 »
Dormio  zastanów się czasem nad tym co czasem piszesz...
Przeczytaj co Halad napisał a potem wymądrzaj się. np. Osprej:
"20% bonus to mining laser yield per level", czyli walniesz 3 lasery, ale na max skillach (co nie jest trudne) będziesz miał o 25% wydobycie lepsze, do tego możesz sobie dorzucić tank itp. lub MU i mieć o 50% większe wydobycie...
Ogólnie nie opłaca się kopać statkami bez bonusów do tego. Nie wiem czemu tak kombinujecie jak koń pod górkę...
Ano może dlatego, że ludzie lubią sobie utrudniać życie ?

Nie bardzo rozumiem, co chcesz udowodnić, bo nie odnosiłem się do bonusu, ale skoro już chcesz liczyć, to na lvl5 osprey da 25% bonusu - tak ? Czyli przeliczajac 5x 20% da nam 25% wiecej ?
A z resztą, przecież się wymądrzam...

Nie 25% a 100%, czyli ekwiwalent 6 laserów. Ale początkująca postać raczej będzie miała na 4, czyli 80% bonusa, odpowiednik 5.4 lasera. Każdy statek z 6, 7 lub 8 laserami
Np. Brutix, np. Coercer/Cormorant (Catalyst i Trasher już nie).
Max skill na Osprey zajmie około 3 tygodnie, a Brutix i 7 wierteł to około tygodnia, Rokh (8 ) około 10d.

Cytuj
które przy tym łatwo zamontować

No to może akurat być na niektórych problematyczne (deski), podobnie z resztą jak uzbieranie 3mln (lub więcej w przypadku BC/BSa) na ship i kolejnych co najmniej kilkuset tys. na fit dla początkującego.

PS
Halada napisał, ja to przeczytał, exhumery na lvl5 mam - może małe conieco o kopaniu wiem ?

PS II
Na deskach się nie znam - to Mona X wykazał  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Frugos

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:53:53 »
Co do Halady to przewodnik jest też tutaj w wersji online

http://www.eve-guides.com/mining/index.php

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:59:59 »
A w ogóle, najlepszy zarobek dla początkującego górnika to rycie chmurek. Taka chmurka na skillu 5 (rank 1, robi się w około 4-5 dni) na dowolnym statku z 5-cioma turretami  daje 20 do 350 milionów na godzinę. Ceny spadają na łeb na szyję więc warto skopać teraz a nie za tydzień, bo za tydzień Veldspar będzie lepszy.

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:03:34 »
Dormio nie czytasz, Osprej porównywałem do deski z 6 laserami, (mówię o Caldari) i tam deska 440/min a Osprey 660/min.
Albi tylko że na Ospray dajesz ML T2, a na deskę T1 named, więc się walisz w kalkulacjach, do tego ja opieram się na EFT bo sam nie będę wszystkiego pamiętał co trzeba wliczyć.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:15:37 »
Cytuj
do tego ja opieram się na EFT bo sam nie będę wszystkiego pamiętał co trzeba wliczyć.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Dwa razy zrobiłem ten błąd (w tym raz przy okazji kopania) Do trzeciego nie zamierzam dopuścić :P

Best namedowe wiertła są porównywalne z T2, ale jaki sens jest rycia deska? jak się weźmie człowiek uprze i wstawi na nią max wierteł to prawie na pewno nie rozbuduje ładowni (ilu noob górników stać na rigi cargo?) że o braku środków do opędzania się przed choćby najsłabszymi ratami nie wspomnę
Więc może jednak lepiej z frega - świderka przesiąść się w cruza górniczego a potem jak najszybciej w coś większego? Moim zdaniem BS najlepszy jest tyle ze poza numerem 3  kopaniu (Dominix) pozostałę dwa które sobie z tym świetnie radzą to wyższa półka cenowa...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:39:36 »
Dormio nie czytasz, Osprej porównywałem do deski z 6 laserami, (mówię o Caldari) i tam deska 440/min a Osprey 660/min.
Albi tylko że na Ospray dajesz ML T2, a na deskę T1 named, więc się walisz w kalkulacjach, do tego ja opieram się na EFT bo sam nie będę wszystkiego pamiętał co trzeba wliczyć.
Dopiero teraz napisałeś względem czego porównywałeś, ale niech Ci będzie, że nie czytam. Tylko może zastanów się dlaczego pierwszy Albi odpowiedział ? Pewnie też nie czyta co nam piszesz.  ;)

T2 wiertełko - dodatkowo 1d do kolejki skilli.

A dla Twojej informacji, Brutix i Rokh mogą zamontować T2 minerki, więc to argument jedynie w stosunku do desek.

Dalej... jeśli przyjąć, że Osprey (na lvl5 i T2 minerkach) jest punktem odniesienia, to lvl4 (przypomnę - lvl5 to około 3 tygodnie szkolenia) jest wydajniejszy od deski (na XeCl) o ~12%.
Brutix jest lepszy od Ospreya na minerkach T2 (lvl5) o ~16% a wystarczy mu 1/3 czasu skillowania i ma mocniejszy tank, Rokh proszę ja Ciebie, jest wydajniejszy o ~33% (Osprey T2 lvl5), a tank ma nieporównywalnie lepszy.

I Brutix i Rokh mogą zamontować mining upg (Brutix 1szt, Rokh 4 szt, a Osprey 2szt).

Być może walnąłem się w kalkulacjach. Być może masz lepsze pojęcie ode mnie jak należy kopać.
Tylko znów zapytam - co chcesz udowodnić ? Chcesz udowodnić, że ship dedykowany do kopania jest lepszy od deski ? A jest również i tańszy ?
To dlaczego nie przekonujesz od razu do barki górniczej/exhumerów ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:57:09 »
Bo barki i exhumery są zupełnie inną działką, na nich można fitować coś czego na innych nie możesz, co już wspomniałem.
Powiedz mi co to jest dzień skilowania? a różnice są spore, ogólnie nie ma co się ładować jakieś dziwactwa.
A co chcę osiągnąć, aby ludzie którzy zaczynają nie mieli jakiś dziwnych kombinacji w głowie, bo chyba nie powiesz mi że Halad nie zastanawiał się nad tym co pisze.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:48:42 »
Dzień skillowania to dzień skillowania, który możesz przeznaczyć na inne skille (np. do capa, shield/armor/hull hp, dronki do kopania). Best named różni się od T2 o ~22% (nominalnie 47 vs 60), a jak człowiek się postara może go mieć naprawdę tanio, a zadowala się lvl1 skillem.

Tu nie chodzi o ładowanie się w dziwactwa, tylko o to, że Brutix i Rokh są lepszym wyborem jeśli chodzi o kopanie. Czy Halada napisał, że jedynym wybór stanowi Osprey ? Nie sądzę, bo ten sam bonus masz w matarskim kruzie, więc dlaczego czepiłeś się tego Ospreya ? Czy Halada nic nie napisał o Rokhu/Apocu ? Czy ja i inni mamy rozumieć, że skoro Halada czegoś nie napisał o np. Brutixie to nie należy już go w ogóle rozważać ? Halada nic nie pisze o Dominixie (wydaje mi się, że we wcześniejszych wersjach poradnika była o nim wzmianka), czy to oznacza, że nie należy go brać pod uwagę ?

Należy mówić otwarcie o różnych możliwościach i w miarę przedstawiać zalety i wady każdego z rozwiązań (i np. własne zdanie). Ja uważam, że Catalyst z 5-ma wiertłami jest tanią alternatywą względem Ospreya dla pilota Gallente, który nie chce latać Ospreyem, bo woli skillować w kierunku Brutixa. Możesz się z tym nie zgadzać szczególnie jeśli jesteś pilotem Caldari lub Minmatar, ale nie każdy nim jest i nie każdy chce na początku grania w EVE crosskillować. Oczywiście można i na tym polega chyba główna zaleta EVE, ale ja jestem daleki od zmuszania innych do tego. Każdy i tak wybiera to co mu bardziej pasuje.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:08:24 »
Dormio może zaznacz jedną ważną rzecz, mówisz o kopaniu jako dodatku do np. pvp, bo jeśli ktoś chce naprawdę kopać to opłaca mu się wiele rzeczy, a powiedz poco Ci dodatkowy cap, jeśli ten co masz (na tych skillach co masz) jest wystarczający do kopania?
Ty ciągle rozważasz swoje upodobania, czyli kopanie jako takie coś na doczepkę, nie warto pakować w to czasu. Dlaczego Dominix wypadł, bo w porównaniu do reszty stał się nieciekawą opcją do kopania, oczywiście nie znaczy że jest zły, ale jak ktoś szuka jednych z najlepszych statków do kopania, to nie ma sensu aby interesował się czymś co jest pośrednim rozwiązaniem, o którym ciągle piszesz.
Ja osobiście nie mam jeszcze nawet krążków, a mam barki, bo tak chciałem, może to nie jest najlepsza droga, ale ja jej nikomu nie wciskam.

Dobra ja kończę dyskusję, bo już nie ma sensu więcej o tym pisać, zostało wystarczająco wiele powiedziane.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:17:16 »
Dominix jest dobry do kopania w ciężkich warunkach (0.0, wormhole*) bo razem z laserami potrafi utrzymać mocnego tanka i 450 DPS z dron.

Ktoś kto koncentruje się na kopaniu i wyłącznie na kopaniu powinien po tymczasowym caldari cruiser 4 (ew battleship 2-3 i Rokh) iść prosto w barki, bo tylko barko go tak naprawdę interesują.

*) Dlaczego ktoś miałby kopać dominixem w wormholach? Bo leży Crokite odłogiem a czasem nie ma nic ciekawszego do zebrania.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:04:00 »
Dormio może zaznacz jedną ważną rzecz, mówisz o kopaniu jako dodatku do np. pvp, bo jeśli ktoś chce naprawdę kopać to opłaca mu się wiele rzeczy, a powiedz poco Ci dodatkowy cap, jeśli ten co masz (na tych skillach co masz) jest wystarczający do kopania?
O, a to akurat ciekawe, bo o PVP nic nie napisałem, ale Ty wiesz przecież lepiej o czym mówię, nie ?

Cytat: Sędziwój
(...) ale jak ktoś szuka jednych z najlepszych statków do kopania, to nie ma sensu aby interesował się czymś co jest pośrednim rozwiązaniem, o którym ciągle piszesz.
Pośrednim rozwiązaniem jest właśnie cruz, jeśli ktoś szuka najlepszych statków do kopania, to nie ma się nad czym rozwodzić - mackinaw i hulk.

Ja osobiście nie mam jeszcze nawet krążków, a mam barki, bo tak chciałem, może to nie jest najlepsza droga, ale ja jej nikomu nie wciskam.
No właśnie wygląda tak jakbyś wszystkim wciskał Ospreya i skoro sam z niego nie korzystasz to zastanawiam się dlaczego. Nvm.

Każdy wybierze co mu się tam podoba, a ja osobiście uważam, że nie należy się skupiać na tym za bardzo i przywiązywać do statków dedykowanych, zwłaszcza jeśli kopanie jest potrzebne tylko do zrobienia misji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:43:34 »
Wyliczenia z poradnika Halady opieraja sie zazwyczaj na pewnych obliczeniach i zalorzeniach teoretycznych.

Ninja mining jest znacznie mniej wydajny niz kopanie do puszki jesli ktos nie ma conajmniej covetora. Druga sprawa sa puste przebiegi strip minerow na roidach w hisecu.
Dlugofalowo battleship z minerami t2 przebija retrivera i to znacznie w rzeczywistym wydobyciu w takich warunkach.

Jesli ktos robi mining alta to robienie bsa mija sie z celem ale dla maina te punkty w 8 na 9 przypadkow zwracaja sie dwu krotnie lub trzykrotnie.

Poswiecanie trzech tygodni tylko dla kilku procent z ospreya mija sie kompletnie z celem. W tym czasie mozna zrobic bardziej przydatne rzeczy chociazby astrogeologie.

Zamontowanie czegokolwiek nawet glupiego skanera asteroidow na med slocie retrivera wymaga naprawde solidnych skili w konfiguracji z MLU. O shield bosterze nie wspominajac.

Co do dron kopiacych na barkach to chcialbym zobaczyc jak poczatkujaca postac tankuje raty na pasku retriverem. Bez dron bojowych kazdy respawn ratow konczy sie wycieczka na stacje po statek bojowy.


Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:36:13 »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:51:10 »
Thnx Mona... zatrzymałem się gdzieś tak na wersji 2.1 czy 2.2
Sprawdziłeś może czy poza sekcją Orci coś nowego doszło (nie licząc oprawy graficznej) ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sedziwoj

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 08, 2009, 15:13:32 »
No to Mona wniosła najwięcej w ten temat informując o nowej wersji poradnika. thx

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2009, 17:04:32 »
Thnx Mona... zatrzymałem się gdzieś tak na wersji 2.1 czy 2.2
Sprawdziłeś może czy poza sekcją Orci coś nowego doszło (nie licząc oprawy graficznej) ?

Poza przerobieniem całego kawałka pod koniec (wyrzucił setupy, wsadził ogólne porady jak fitować), to głownie kosmetyka.

No to Mona wniosła

Wniósł.  :-*

anerian

  • Gość
Zarobek z kopania
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 27, 2009, 20:23:47 »
Ile można tak na godzinke stałego siedzenia retrieviera? Chodzi mi o obszary w stylu 0.5, 0.4 gdzie można jeszcze kopać bez zbytniego namolstwa reszty świata i gdzie jeszcze jest coskolwiek do kopania >.>.

magni

  • Gość
Odp: Zarobek z kopania
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 27, 2009, 20:40:35 »
eee zapewniam cie ze jak polecisz kopac do 0.4 to reszta swiata bedzie bardzo namolna

Goomich

  • Gość
Odp: Zarobek z kopania
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 27, 2009, 20:41:46 »
Liczysz ile velda kopiesz na godzinę, dzielisz przez 333, mnożysz x1000, 1050, albo 1100 w zależności jaka wersja velda, a to co wyjdzie razy cena tryta tam gdzie chcesz sprzedawać.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2009, 09:56:53 »
System od 0.5 do 1.0 są zasadniczo tak samo bezpieczne a co za tym idzie - tak samo skopane, tzn pozbawione asteroidów, niezależnie od tego czy to 0.5 czy 1.0. W systemach 0.1 do 0.4 przewidywany średni czas życia statku górniczego to około 4 minut. Jeśli w ciągu 4 minut wykopiesz tyle żeby pokryć stratę statku, możesz spokojnie i bezstresowo tam kopać. Na przykład budujesz sobie 200 bantamów, kupijesz 400 tanich named laserów górniczych i kopiesz :) W ciągu kilku dni skończą ci się bantamy ale że są niedrogie, będziesz do przodu :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2009, 10:04:29 »
Jest jedno źródło skał w High które może nie jest zbyt obfite za to całkiem przyjemne. Misje. Dość często są na nich kamólce, najczęściej veld i pyro, ale trafia się też skor, kernit i plagioclasse, na jednej misji dodatkowo jest pewna ilość skałki która po stopieniu daje zyd (tyle że sama misja polega na spruciu jakiejś nie przetwarzalnej skałki. Wszystko co musisz zrobić to zapewnić sobie współpracę kolegi misjonarza który byłby skłonny poczekać ze zdaniem misji aż wtoczysz się na jej teren koparką. Acha i jeszcze jedno, ktoś musi cały czas siedzieć na pokecie i go blokować inaczej po zdaniu misji i opuszczeniu go przez graczy poket znika.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 28, 2009, 10:29:30 »
Po prostu nie trzeba zdawać misji.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 28, 2009, 10:32:12 »
I mieć zablokowanego aganta? W przypadku w którym mam jeszcze chociaż jednego w okolicy może przeboleję time bonus :P, ale w innym niech się górnicy ... ... ... i siadają w statek z probami do szukania ukrytych pasków, albo ryją to co ocalało na normalnych paskach :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 28, 2009, 16:54:42 »
W systemach 0.1 do 0.4 przewidywany średni czas życia statku górniczego to około 4 minut. Jeśli w ciągu 4 minut wykopiesz tyle żeby pokryć stratę statku, możesz spokojnie i bezstresowo tam kopać. Na przykład budujesz sobie 200 bantamów, kupijesz 400 tanich named laserów górniczych i kopiesz :) W ciągu kilku dni skończą ci się bantamy ale że są niedrogie, będziesz do przodu :)

Albi, nalezy ci sie bezsprzecznie Zlote Pioro na tym forum.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

bezdech

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 29, 2009, 07:34:48 »
Ospreya oplaca sie najbardziej skilowac na koparke przejsciową miedzy barkami gdyz aby wymaxowac na nim wydobycie trzeba rozwinac takie skile jak electronics i electronicks upgrade na 4lvl, astrogeology najlepiej na 5... ogolnie ciekawe skile ktore okazuje sie, pozniej sa nizbedne dla exhumerow. Co do kopania bsem i bckjiem, jednym slowem smiech na sali:) utrzymanie wydobycia na 100% poziomie to naprawde gra zrecznosciowa
, i wogule panowie nie wspominacie o securit boxach i o indykach a to podstawa kopania z zyskiem, po co kopac do jetisona i byc naraznonym na kradziez jak mozemy sobie postawic po 10 sec kontenerkow na pasku zamknac je chaslem nakopac je poczym zwiesc indykiem.
co do porownania retrivera do kopania bsem badz bckiem, znow smiech na sali wystarczy kopac krysztalami i kazdy rokh i inne smieci nienadążają
pozdrawiam
i nie kopcie jakimis smieciami nieprzeznaczonymi do tego gowna
a co do koapnia w wh juz widze sam tam lecisz kopac^^
a jak sam nie lecisz na h... ci tank w koparce jak hulk wystarcza w 100% niemowiac jezeli mamy orce i jakies naprawiaczki dronki
pozdro

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2009, 12:48:26 »
Ospreya oplaca sie najbardziej skilowac na koparke przejsciową miedzy barkami gdyz aby wymaxowac na nim wydobycie

Szybciej można latać hulkiem niż wymaksować wydobycie na Ospreyu.

po co kopac do jetisona i byc naraznonym na kradziez jak mozemy sobie postawic po 10 sec kontenerkow na pasku zamknac je chaslem nakopac je poczym zwiesc indykiem.

A gdzie kopiesz? Chętnie zaopiekuję się darmowymi sec contenerami. A jak jeszcze będą wypchane rudą, to cud, miód i orzeszki.

bezdech

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 29, 2009, 18:00:08 »
I NIBY JAK SIE NIMI ZAOPIEKUJESZ? widac ze nie miales nigdy do czynienia z kontenerami na haslo

bezdech

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 29, 2009, 18:02:34 »
a co do hulka ^^ to znow sie mylisz, bo jedyny skil co sie do hulka nie przyda do caldari cruzers na 5, a tak to cala reszta skili jest i tak potrzebna do hulka wiec wystarczy cruza na 3 lvl wrzucic a to bedzie jakies 20m3 mniej niz na lvl5, a tra szybciutko

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 29, 2009, 18:03:04 »
I NIBY JAK SIE NIMI ZAOPIEKUJESZ? widac ze nie miales nigdy do czynienia z kontenerami na haslo

Normalnie, przyjadę, wsunę do cargo i pojadę.

a co do hulka ^^ to znow sie mylisz, bo jedyny skil co sie do hulka nie przyda do caldari cruzers na 5,

No właśnie. Cruiser to skill rank 5, Mining barge rank 4. Te 3-4 dni róznicy, gdy koleś od Ospreya będzie marnował na dokończenie kruza, koleś który olał kruzy i poszedł od razu w barki zużyje na exhumera na 3 i wyskilowanie kryształów od velda.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 18:09:01 wysłana przez Mona X »