Autor Wątek: Total Noob Questions V  (Przeczytany 24862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Total Noob Questions V
« dnia: Styczeń 03, 2009, 22:52:57 »
Temat do zadawania pytań o grę dla początkujących. Nie ma tak głupiego pytania (o Eve), żeby ktoś tu na nie nieodpowiedział. ;) Chociaż znając niektóre osoby na tym forum, ten mit może upaść :P
Warto też zajrzeć do archiwum i przekartkować poprzednie edycje tematu, tudzież użyć funkcji search.
Do tematu będą też przenoszone posty z pasującymi tu pytaniami.
Pytania stricte dotyczące robienia misji proszę zadawać w wątku TNQ - Misje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 13:29:29 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Dylan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 07:35:29 »
Ja tak troszeczkę z innej beczki niż pytałem w wydaniu 4..
Ciekawi mnie do jakiego gatunku gier należy ''eve'' ?, wiadomo ''space mmo'' ale to jest ogólne określenie i nie definiuje mojego pytania.. System rozgrywki z elementami strategi, rpg, czy może gier taktycznych ?
Jak to jest przy wyższym rozwoju postaci, czy zawsze można poruszać się tylko jednym statkiem, co można posiadać i jakie są możliwości ?

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:06:29 »
Ciekawi mnie do jakiego gatunku gier należy ''eve'' ?, wiadomo ''space mmo'' ale to jest ogólne określenie i nie definiuje mojego pytania.. System rozgrywki z elementami strategi, rpg, czy może gier taktycznych ?

Wszyćko po trochu ;)

Jak to jest przy wyższym rozwoju postaci, czy zawsze można poruszać się tylko jednym statkiem, co można posiadać i jakie są możliwości ?

Que  ???  Jedna postać, jeden statek. Takie jest prawo :crazy2: Można posiadać wszystko a możliwości ograniczone są tylko mechaniką gry...

Sprecyzuj pytanie bo to masło maślane.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:14:38 »
Dylan jeśli w drugim pytaniu chodziło ci o to czy jest jakiś sposób na to żeby mieć pod kontrolą jednej postaci więcej niż jeden statek na raz to odpowiedz brzmi nie; no chyba że trochę nagniemy sprawę i uznamy że fightery z lotnisk i matek można liczyć za małe statki (podobno nawet jakieś żywe załogi maja nie zdążyłem się jeszcze zgłębić w grę wiec nie wiem na pewno ;) ), ale dowodzenie takim stadem to wciąż nie to co można zrobić ze statkiem w którym siedzi twoja kapsuła.
Jeśli pytanie ma mieć sens czy możesz osobiście ( w senesie ty) dowodzić kilkoma statkami naraz to już odpowiedź brzmi tak. Jak wieloma to zależy od tego ile masz kont i jak bardzo wydajny sprzęt i połączenie  :2funny: ale do poważnego pvp bym się taką flotą nie brał no chyba że to kilka dredów które maja zgnębić pos'a

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:33:23 »
Z punktu widzenia backgroundu i RPGowych komentarzy CCP (bo w grze nie ma do żadnego odzwierciedlenia);
-Fightery mają żywego pilota
-Wszystkie statki, powyżej małych fregat, nawet prowadzone przez POD-pilotów, mają załogi. Tzn - duża fregata (Merlin, Punisher) to kilkanaście do kilkudziesięciu osób załogi, cruiser to kilkadziesiąt do kilkuset, BS to kilka tysięcy ludzi.

Dylan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2009, 14:35:55 »
Chodziło mi ogólnie o możliwości gry, rozumiem że nie można sterować więcej niż jednym statkiem..
Kojarzyłem taką opcje z ''Homeworld 2''.

Co się znajduje w kosmosie, czy te wszystkie planety itp. są tylko po to żeby być czy mają w sobie coś znaczącego..

Widziałem że jakieś rejony są przejęte przez korporacje, szło się natknąć na zawieszone w kosmosie satelity i jakieś składowiska..

Zastanawiam się czy da się posiadać swoją bazę, coś budować itp. a nie  tylko siedzieć na staciach...

Rozwój naszej postaci skupia się  na tym co możemy nią obsługiwać, pomijając już opcje na stacji i wszelaką rozbudową mojego stateczku czego mogę się jeszcze spodziewać..

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2009, 14:48:06 »
Cytuj
Co się znajduje w kosmosie, czy te wszystkie planety itp. są tylko po to żeby być czy mają w sobie coś znaczącego..
Mają. Można na nie zrobić align dzięki czemu można szybko wynieść się z gorącej strefy :P
Dodatkowo na orbicie księżyców można ustawić własne struktury (ale jest pare warunków do spełnienia)
Cytuj
Zastanawiam się czy da się posiadać swoją bazę, coś budować itp. a nie  tylko siedzieć na staciach...
Częściowo odpowiedziałem wyzej - w empire można montować posy (takie małe posterunki) zastosowanie różne, od małej fabryki, przez centrum badawcze, "platformę wiertniczą" do zjadania minerałów z księżyca, po posterunek nadający na wszystkich kanałach info ze ten system należy do właścicieli stacji ;) części funkci posów aktywan jest dopiero w low secu, a wszystkie są dostępne tylko w nie NPC 0.0
W 00 można tez stawiać regularne stacje kosmiczne ale to opcja zdecydowniae dla dużych gróp graczy (zdaje się ze wręcz mechanika nie daje wykonać tej akcji poniżej poziomu sojuszu)
Cytuj
Rozwój naszej postaci skupia się  na tym co możemy nią obsługiwać, pomijając już opcje na stacji i wszelaką rozbudową mojego stateczku czego mogę się jeszcze spodziewać..
jest pare skili które trzeba mieć do zarządzania korporacją, parę które dają bonusy jeśli dowodzisz jakimś związkiem taktycznym, kolejne ułatwiają znęcanie się nad marketem np masz zasięg na kilka systemów / regionów, nie musisz być zadokowany żeby zlecić jakieś marketowe transakcje itp i na koniec chyba inwencje czyli "wynajdywanie" t2 sprzętu i statków
jak coś pominąłem pewnie zostanę uzupełniony ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tytuwa

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2009, 01:17:37 »
Cześć;

Sprawa wygląda następująco. W EveMon znalazłem fit do Coercera. Mam wszystkie wymagane skile na odpowiednich poziomach i sprzęt wchodzi. Problem polega na tym, że brakuje mi PowerGrida. Mam 93,75 a potrzeba 98 (Engeenering mam na V poziomie). Proszę o pomoc.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 01:25:35 »
Może spróbuj wytrenować AWU (Advanced Weapon Upgrades)

Shaila Er

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 01:30:01 »
Jeżeli brakuje Ci power grida to fit, który Cię interesuje, nie wchodzi  :crazy2: Możesz ogranczyć zapotrzebowanie turretów w power grid dzkięki skilowi advanced weapon upgrades a przede wszystkim statki fituj tak, jak Tobie odpowiada a nie jak podejrzysz na evemoonie  ;)

Tytuwa

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 01:34:28 »
Dziękuję za szybką odpowiedź. To AWU rozwiązuje kłopot. Dzięki raz jeszcze.

kaospl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:41:05 »
Witam,

Nie wiem czy watek byl poruszany juz na forum, podejrzewam ze byl ale siedze w pracy i tak po kryjomu pisze wiec nie bardzo mam czas zeby szukac.. wiec z gory przepraszam:))

Sprawa wyglada tak, mam Caldari - Soldier i gram 2 dzien. wymyslilem sobie ze na poczatek bede gornikiem i oczywiscie pvp i tu pojawia sie mkoje pytanie. Caly czas mam ten pierwszy statek i nie bardzo mnie stac na cos ciekawego. Pomozcie mi wybrac jakis dobry statek na poczatek za niewielka kase, taki ktory bedzie pasowal do moich zalozen.

Chyba ze jest  jakis quest gdzies w poczatkowej fazie gry gdzie w nagrode dostane statek bo cos takiego sie mi o uszy obilo na rookie channel w grze. ale nie jestem pewien..

Doradzcie
Pozdrawiam,
kaos

EDIT:
wiedzialem ze cos zle zrobilem... a juz sie balem ze watek zostal skasowany :P heh
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 12:46:14 wysłana przez kaospl »

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:47:28 »
Jest quest, misja początkowa gdzie dostajesz fregatki i sprzet do nich..

A statki to .. polecam merlin do PvE lub Kestrel jesli nei masz skillz na raile, a do kopania bantam.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:52:00 »
Sprawa wyglada tak, mam Caldari - Soldier i gram 2 dzien. wymyslilem sobie ze na poczatek bede gornikiem

Nie kop, nie kop, nie kop, nie kop, nie kop, nie kop.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:59:25 »
Nie warto być górnikiem "na początek". Do tego trzeba mieć serce, pasję.
Na każdym etapie rozwoju, jako górnik zarobisz 3 razy mniej niż najbiedniejsi klepacze ratów/misji, spędzisz dziesiątki godzin w praktycznie nieruchomym statku wytrzymałym jak mokra bibułka wpatrując się w mryganie laserów górniczych i w przeciwieństwie do klepaczy ratów/misji poświęcisz pół roku skillowania na rzeczy które kompletnie i absolutnie nie przydadzą Ci się do pvp czy czegokolwiek innego.
Kopanie trzeba kochać, inaczej nie ma to sensu.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:03:14 »
Nie warto być górnikiem

fixd

kaospl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:10:05 »
ok inaczej..

oczywiscie dzikeuje wszystkim za odpowiedzi z tym ze polowy slow nie zrozumialem, niech mi to wytlumaczy tak na prosty, chlopski rozum... bez dziwnych slow i tak dalej :)

po tym pierwszym tutorialu fregaty ? jakie fregaty, gdzie one sie schowaly?

i ostratnie pytanie: jak nie gornikiem to kim ? misje, misjami ale fajnie by bylo sie oderwac czasem od nich i zrobic cos ciekawego. tylko blagam nie uzywajcie TYCH slow :idiot2: bo nie ogarniam  :coolsmiley:

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:19:57 »
ok inaczej..

oczywiscie dzikeuje wszystkim za odpowiedzi z tym ze polowy slow nie zrozumialem, niech mi to wytlumaczy tak na prosty, chlopski rozum... bez dziwnych slow i tak dalej :)

po tym pierwszym tutorialu fregaty ? jakie fregaty, gdzie one sie schowaly?

i ostratnie pytanie: jak nie gornikiem to kim ? misje, misjami ale fajnie by bylo sie oderwac czasem od nich i zrobic cos ciekawego. tylko blagam nie uzywajcie TYCH slow :idiot2: bo nie ogarniam  :coolsmiley:
Po tutorialu, lub też w trakcie jesteś kierowany do agenta. Dostajesz evemail ( nazwa z gry ) z informacją ze koleś jest zainteresowany i ma dla ciebie robotę. To jest taki tasiemiec, kilka stopni w ramach jednego duzego questu polaczonego krokami.
W trakcie realizacji tego zadania dostaniesz jako nagrodę za wykonywane zadania fregatki, moduły, skillbook jakiś i chyba implant.

Merlin i Kestrel to nazwa statku, fregata Caldarii.
Raile to nazwa działek uzywanego przez Caldari.
Batnam to nazwa fregaty.

Sirhan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:24:51 »
po tym pierwszym tutorialu fregaty ? jakie fregaty, gdzie one sie schowaly?

i ostratnie pytanie: jak nie gornikiem to kim ? misje, misjami ale fajnie by bylo sie oderwac czasem od nich i zrobic cos ciekawego. tylko blagam nie uzywajcie TYCH slow :idiot2: bo nie ogarniam  :coolsmiley:
pierwszy agent tutorialowy kieruje cie do drugiego (check mail), dla niego wykonujesz serię bodajze 10 misji i za te misje otrzymasz w nagrodę dwie fregaty, pierwszą raczej marną, ta druga jest już dobra.

Jeśli "fajnie by bylo sie oderwac czasem" to tym bardziej nie kop. Skilując pod misje, przy okazji skilujesz sporo pod pvp, skilując górnika skili bojowych miec nie będziesz, przynajmniej na początku kariery, więc do nieczego się nie "oderwiesz", jesteś ugotowany ;]

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:27:47 »
Tak, dołączam się do innych .. nie kop .. szkoda czasu i SP ... a bez solidnego zaplecza w SP zabawa jest nic nie warta ...

kaospl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:30:53 »
te odpowiedzi wyjasnily mi sporo:)

slicznie dziekuje Panowie i Panie za udzielone porady :)

a znacie moze jakas gildie, sojusz, bractwo czy jakkolwiek sie to nazywa w EVE gdzie przyjma takiego swierzaka jak ja :))

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:34:05 »
Unseen Academy, na dole forum w sojuszach poszukaj. Mzoesz też wstąpic do SHOCK, ale SHCK nie daje zaplecza "treningowego" tylko miejsce do spokojnej gry.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:41:27 »
a znacie moze jakas gildie, sojusz, bractwo czy jakkolwiek sie to nazywa w EVE gdzie przyjma takiego swierzaka jak ja :))

http://www.unseen.pl i http://akademia.unseen.pl
Miejsce na dobry start dla takich jak Ty.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:51:25 »
Cytuj
Unseen Academy, na dole forum w sojuszach poszukaj. Mzoesz też wstąpic do SHOCK, ale SHCK nie daje zaplecza "treningowego" tylko miejsce do spokojnej gry.
Ed nie przesadzaj, fakt że nie mamy profesjonalnej kadry, ale są piloci którzy chętnie pomagają nowym graczom (np ja :P ), radami itp.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2009, 14:25:58 »
Pytania o opcje grafiki wydzieliłem do nowego wątku w dziale Wsparcie Techniczne.
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:08:20 »
Pytanie o NOS-a vs. NPC... skoro podobno (?) statki NPC nie mają capa, to czy ma sens taktyka na misjach, w których trzymam na NOS-ie jakąś fregatkę NPC (akurat te shipy lubią podlatywać blisko) i tłukę wszystko inne, traktując tą właśnie fregatkę jako mobilny i darmowy cap booster?

Chodzi mi o to, czy maksymalnie efektywnie wykorzystam wtedy heavy NOS-a? Czy może lepiej przyssać się do jakiegoś cruisera/BC, bo będę z niego pobierał więcej energii?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:17:59 »
npc maja capa ale go nie uzywaja

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:39:13 »
Jak chcesz npc bateryjkę to najfajniej jest na misjach z angelami, dajesz sobie wejść na orbitę machowi z autocannonkami i masz, tylko upewnij się ze tank zdzierży ci takie bateryjki  ;)
Raz jak prowadziłem dominiksa kumpla i zaczeło wokół niego orbitować 5 takich cap boosterów to ledwo zdążyłem wywarpować zanim się struktura skończyła (dronice zajęte były tępieniem cepów, to drugi powód przez który taki łomot na tej misji był ;) )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

B69

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:27:26 »
Czesc, witam wszyskich na forum.
Jestem swierzym graczem, ktory dopiero co zaczyna swoja przygode z EVE.

Od tygodnia szlifuje swoja postac i wszysklo szlo dobrze, az do wczoraj.
Wlasnie wczoraj dobilem swoja postacia to Lerningu na poziomie 3 i chcialem od razu zaczac szkolic sie dalej.
Niestety jakakolwiek proba treningu konczyla sie takim komunikatem:

Your brain, while quite capable of performing many tasks, is still recovering from the ardor of your last skill learning.
Please let your neural receptors rest for up to a minute before training again.


No to odczekalem minute, dwie, godzine, cala noc i nic!! bez zmian, nie moga uczyc  mej postaci jakiegokolwiek skilla.
Za kazdym razem pojawia sie ow komunikat. Sprawdzilem inna postac na tym koncie, a ta podaje ze nie moze sie uczyc bo druga postac na tym koncie prowadzi swe studia.
Probowale znalezdz pomocy na czacie w grze, niestety bezowocnie.

Pomyslalem , moze jest jakis limit skilow na triala, wiec wykupilem miesiac gry( i tak mialem taki zamiar) tylko to nic nie dalo i moja postac nadal ma skaszaniony mozg !!

Kto moze mi pomoc? Z kim mam sie kontaktowac by wyjasnic sprawe ?

Pozdrawiam B69

Mosiek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:31:18 »
Może to kwestia klona, kup bardziej "pojemnego".

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:34:31 »
Jeżeli relog nie pomógł to pisz petycję (f12).
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:41:38 »
Może to kwestia klona, kup bardziej "pojemnego".
Nie ma to nic do rzeczyjakkolwiek klony owszem nalezy zmieniac kiedy skille przekraczaja pojenosc ;)

B69

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:50:28 »
Zakup klona nic nie pomogl, nadal mam zawias na mozgu :(

Z ta petycja, to jak mam wlasciwie postapic by nie namieszac ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:14:17 »
W kategorii Game Play / Character creation and skills napisz, że nie możesz zmienić skilla, wklej komunikat i czekaj na reakcję.
Przedwieczny.

Sammani

  • Gość
Odp: Total Noob Questions V
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:22:29 »
petycja, mialem cos takiego i poszla odrazu u mnie zareagowali w pare minut wiec duzo nie stracilem :)