Autor Wątek: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem  (Przeczytany 8262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukeankarde

  • Gość
Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« dnia: Listopad 28, 2008, 14:01:54 »
Witam

W związku z "tłumaczeniem" jakie ma miejsce na Centrali, zacząłem poznawać lepiej EVE niż kiedykolwiek, ciekawe miejsca, intrygujące historię które wcześniej umykały mi w natłoku medialnego szumu w galaktyce, teraz dzięki pracy naszych kolegów stały się łatwo dostępne. Po prostu, salute! dla Was.
Eghm, tak więc, wczoraj w nocy, wskoczyłem w swego podrapanego szaleta, tzn shuttle i pomknąłem obejrzeć Ginnungagap, gigantyczną czarną dziurę widoczną z systemu Kanara na krańcu terytorium Minmataru. Po drodze mijałem kilka przyjemnych miejsc, pełnych czerwono świecących diodek na overview, na szczęście nie zainteresowanych tak mizernym łupem. Po dotarciu na miejsce zapytałem grzecznie na lokalu (starałem się mówić po minmatarsku, ale ten akcent...) jak prawdziwy turysta, w którą stronę mam patrzeć, po otrzymaniu minmatarskiej odpowiedzi (ciszzzzzzzzzzzzaaaaa) ochoczo zabrałem się do rozglądania po układzie. nic.... ani śladu, wiem z lekcji że czarną dziurę otacza często chmura gazów, spirale, itd, że miejsce gdzie nie widać już nic (bo i światełko zassane jest) jest bardzo malutkie, czytając kiedyś pewną książkę SF (o statkach obcych, których ludzie obsługiwać nie potrafią, więc grupy ochotników wsiadają, włączają auto pilota i modlą się aby trafili w rozsądne miejsce) trafiłem na opis czarnej dziury, ponoć z bliska jest... błękitna (oczywiście jeszcze przed horyzontem zdarzeń)
Bogatszy w tą siłę wspomnień, znalazłem to:




A tutaj to samo miejsce, dwa systemy dalej:




Czy ktoś biegły w astronomii mógłby skorygować moje 'odkrycie' ?
No i propozycja, jeśli macie fotki takich ciekawych miejsc, to proszę wrzućcie. Ja osobiście będę od teraz regularnie zwiedzał galaktykę starając się dotrzeć do takowych miejsc :)

Pozdrawiam




Straszny

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2008, 14:11:01 »
polecam shoty z miejsc:

Architektura:
The Traumark Installation w regionie Tash-Murkon (w chmurze gazowej wraki paru baz kosmicznych)  (lowsec) - bardzo klimatyczne

Pomnik Imperatora w Amarr  (highsec) - również fajny klimat

Widoczki:
EVE-gate (miejsce po wybuchu tego co miało prowadzić do naszego świata) - w regionie Genesis. (lowsec) - ładne niebo ale spodziewałem sie czegoś więcej.

jako noobek-pirat daawno temu odwiedzalem takie miejsca....

... co by turystów przypadkowych puknąć  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 19:20:27 wysłana przez Scaryman »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2008, 16:10:40 »
EVE Gate: Mi się nie chciało lecieć ileś tam jumpów mainem z mojej bazy wypadowej w obecnym czasie (Eglennaert czy jakoś tak ;-) ), więc założyłem pierwszego w życiu alta, żeby mieć bliżej, to Amarra, wsiadłem w shuttla i poleciałem. leciałem na miejsce nie niepokojony (kiedy tam grasowałeś Scary? to był gdzieś czerwiec zeszłego roku). Zbliżając się oglądałem fajne widoczki, ale jak z zapartym tchem wskoczyłem do ostatniego (pierwszego?) systemu, to niestety trochę się zawiodłem... Spodziewałem się sam nie wiem czego, może chociaż trochę EM damage'u od zabójczych fluktuacji popsutej bramy.... Ale za to dużo puszek z różnymi fajnymi napisami było :)

W ogóle, pierwsze dwa miesiące gry w EVE to był dla mnie ogromny estetyczny zachwyt wszystkim, od kolorów tła systemów odbijających się na statku, przez stacje i wchodzenie w warpa aż po kształty samych statków i widoczne na nich wieżyczki (!).

Szczerze mówiąc, jak zrobili Trinity i miało być wielkie "wow!", to już mniej mnie to ruszyło niż te pierwsze tygodnie...

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2008, 16:56:42 »
Z takich ciekawych miejsc: C9N w Esoterii - pierwszy bodajże zniszczony tytan w grze tam sobie wisi;) Aczkolwiek wycieczki w tamten rejon obecnie raczej odradzam ;)
I-DEA / C0ven

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2008, 17:57:43 »
Greg kiedyś dawno temu latał po takich miejscach i opisał to w dziennikach. Niestety chyba nie są już one dostępne na sieci.

Greyer

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2008, 19:08:28 »
Niedaleko Eve Gate jest jeszcze Monolit (odyseję kosmiczną ktoś pamięta?). Też fajne miejsce, dokładnie to na którejś planecie/księżycu parę systemów od eve-gate jest ;)

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2008, 19:18:55 »
Dzięki panowie, skrzętnie notuję wasze uwagi, na pewno odwiedzę każde z nich :D (coś musi mieć do roboty klonownia :P) Noooo ten monolit to mnie zaintrygował jak diabli :D czyżby "architekci" odwiedzili eve ? :) tak btw. jak w marcu wyjdą "nieznane regiony" to .. cholera... ciekawość mnie zżera co można tam spotkać :D

Yogos, w takim razie postaram się być godnym następcą :)

Czekam na więcej informacji!

Pozdrawiam


Greyer

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2008, 19:22:57 »
Luke pogonię Grega, żeby mi przypomniał, albo sam napisał gdzie jest dokładnie ten monolit ;-)

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2008, 14:47:24 »
W systemie dead end

z fajnych miejsc jest jeszcze miejsce ślubów w przestrzeni kosmicznej - tylko nie pamiętam gdzie - leci się na beacon jak na - plex milicji a tam pierścień przez który przelatują statki pana młodego i młodej :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 14:49:24 wysłana przez Azbuga »
Some Men Just Want to Watch the World Burn

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2008, 15:24:36 »
Dzięki :) Moi szpiedzy z agencji detektywistycznej "googlecopmany" także donieśli mi o położeniu monolitu ;) Chociaż oficjalne władze zaprzeczają ich istnieniu, cóż... społeczeństwo ciężko może przyjąć że ich wyznania czy też technologia to tylko.. żart :P Tak więc pochłonowszy kilka książek o UFO, obcych i dogrzebawszy się w archiwach o dziwnych miejscach na ziemi jak płaskowyż Naska czy inne trójkąty, pełen zapału spotkania "bogów" wskoczyłem w swą wierną fregatkę i pomknąłem w przestrzeń.




Minowszy terytorium Gallente, Amarru oraz Concordu z lekkim niepokojem wkroczyłem w lov sec. Na szczęście dla mnie raczej pustego. W końcu dotarłem. Planeta V księżyc V systemu Dead End. Moim oczom ukazał się namacalny dowód obecności „Twórców” „Architektów” „Władców ognistych rydwanów”, różnie zwanych, zależy od obowiązującej kultury :) Śliczności obraca się wokół swej poprzecznej osi, z majestatem godnym wielkim istotom! Mój okręcik wyglądał przy tym olbrzymie jak zabawka!







Po chwili zadumy nad sensem wszystkiego, przyszła pora na początek wszystkiego w EVE, tuż obok, kilka skoków i jestem ! Widok śliczny, widać poprawę po upgradzie softu video „Trinity” w podach, obraz przekazywany do naszego umysłu jest znacznie lepszy, piękne fale dziwnych wyładowań powoli rozchodzą się od centrum zapadłych wrót, a pustka w systemie pozwala usłyszeć duchy tych którzy byli tu przed nami i dali początek nam wszystkim.







Po odwiedzeniu dwóch tak wspaniałych miejsc, zabrałem się pełen nostalgicznych myśli w drogę powrotną. Tu o mały włos nie przypłaciłem używania autopilota utratą statku. Gdy byłem zajęty tworzeniem wiadomości dla Was, dał znać o sobie tragiczny standing do narodu Gallente, lata misji i ciężkiej patriotycznej pracy dla Caldari state odbiły się wątpliwym echem w siłach zbrojnych Gallente, na jednej z bram, w high zostałem ostrzelany przez fregatę i krążownik tych sił, błyskawiczna reakcja, MWD, doskoczyłem do bramy która okazała się być graniczną z ojczyzną mą ukochaną. Ocalałem. Uff... Teraz przyjdzie czas na inne odkrycia, o których piszecie :)

Pozdrawiam






Voulture

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2008, 17:24:12 »
Fajna relacja i swietne screeny!  O0

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2008, 17:56:52 »
Dzięki serdeczne :) Będąc pod wrażeniem miejsca w którym jestem, użyłem oprogramowania zwiadowczego Xfire który dawno temu zainstalowałem w swym podzie, Nagrałem króciutki i raczej mizernej jakości film z tej podniosłej chwili. Niestety zasoby reaktora, i tak już wyśrubowane do szczytu granic uznanych za bezpieczne nie pozwoliły mi poprawić jakości :( Cóż.. może niedługo zapas Isków pozwoli to zmienić ;) Po małej korekcie już w domu w Motsu przy szklance zminego Quafe wyszło coś takiego :)

http://www.wrzuta.pl/film/jV8EVcln1R/

Pozdrawiam

PS.
Jakość spadła jeszcze bardziej po załadowaniu na wrzutę:(




« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 18:09:25 wysłana przez Luke'an Karde »

Voulture

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2008, 18:18:29 »
Chetnie bym to dodal jako artykul do centrali ale nie umiem screenow poosadzac... Jesli nie amsz nic pzreciwko oczywiscie, ktos potrafi to dodac porzadnie? ;)

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2008, 18:45:10 »
Hm, nic przeciwko nie mam absolutnie, tyle tylko że wrodzona Caldaryjska skromność karze wątpić czyżem godzien  ::)
W każdym razie dziękuje  :)

Oczywiście wciąż czekam na Wasze propozycje miejsc do odwiedzenia, w tej chwili szykuję wyprawę, chyba najniebezpieczniejszą, myślę że warto ;)

Pozdrawiam




Oxylan

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2008, 21:08:43 »
Dla zwiedzających dodam info o zniszczonej stacji przez kamikadze Nyxa,bylem tam jakis czas temu i ladnie sie paliła (H sec w empire) niestety nie pamietam jaki to system ;/ moze ktos pamięta?  oraz widzialem swietnie animowana stacje gallente ktora cala sie ruszała mozliwe ze to normalka na terenach gallente bywam tam raz na rok.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 04:15:50 wysłana przez Oxylan »

solette

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:17:53 »
Przepiękne ss z New Eden muszę się tam wybrać coby porobić tapetki na pulpit.

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2009, 21:08:15 »
Witam

Po dość długiej przerwie spowodowanej ciężarem nowych obowiązków, wczoraj, dzięki Oxy'emu (Oxylan) wpadłem w posiadanie dość interesującego miejsca. Po odebraniu przekazu od Oxylana nie za dużo myśląc i kombinując jako że obiekt jest w high empire, wskoczyłem podem w swą wierną fregatę i pomknąłem na spotkanie duchów. Nie licząc kilku nieuprzejmości z strony Gallentyjskich wojskowych, po drodze nie działo się nic ciekawego :) Aż wreszcie mym oczom ukazał się grobowiec Minmatarski i Concordu. W systemie Yulai, który za dawnych czasów był wielkim centrum handlowym, obecnie jedynie cień tych światłych dlań dni. To tutaj, dzięki poświeceniu wielu Minmatar, ruszyli oni do szturmu na tereny Amarru, Ci co zostali, poświęcili swe życie wiążąc siły Concordu i umożliwiając tym samym swym braciom i siostrom atak. Nie żebym ich popierał, ale potrafię zrozumieć żołnierza, nawet jeśli nie jest mi przyjacielem.



Masa wraków, drednoghty, battleshipy i wiele innych









Nieco dalej, częściowo zniszczona stacja Concordu, wciąż można zadokować, chociaż nie oferuję już żadnych usług :)




Widok z nieco większej odległości na miejsce zagłady


Pozdrawiam

PS
Podziękowania dla Oxylana za informacje  O0
PS2
Jeśli traficie na coś interesującego, dajcie znać na eve maila! Nick jak na forum :)
PS3
Wciąż szukam chwili aby wyskoczyć do miejsc o których pisaliście wyżej, kiedyś na pewno tam dotrę :)




adijager

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2009, 08:05:20 »
lepiej późno niż wcale ^^

stare, ale jeżeli sporo osób nie wiedziało o yulai to może tego też nie zna:
Iskukone Wreck: http://www.xfire.com/screenshots/adijager/ss_file-79527f9aa402c25dab8ff84f857eda94d81d8106.jpg
Ceremonial Ring (śróbka z tytana ;D): http://www.xfire.com/screenshots/adijager/ss_file-86309336cabf0137ba717dcb2115e114590c8b93.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 08:06:53 wysłana przez AdiJager »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:19:11 »
Luke przeleć się do sytemu Kor Azor, jest tam pobojowisko po starciu grupy szturmowej Minmataru (stadko prowadził Ragnarok) z obecną Imperatorową Jamil i jej gwardia przyboczną...
Co prawda wraku Ragnaroka nie uświadczysz bo w wyniku wymiany uprzejmości ślad wszelki po nim zaginął ale jest parę wraków w tym wraki transportowców wojsk naziemnych którejś z band dzikusów specjalizującej się w uwalnianiu niewolników + pare wraków amarskich BS które stawiły czoła tej bandzie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

misao

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:33:57 »
wokolo caldari prime tez chyba wisza wraki

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:43:02 »
I nietykalny tytek z duuużą obstawą :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lukeankarde

  • Gość
Odp: Wszechświat EVE, Tony Halik - Tu byłem
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:50:46 »
Caldari Prime? To grzech być Caldari i nie odwiedzić tego miejsca! Kajam się że nie uczyniłem tego na początku swej podróży po galaktyce  :embarassed:
Tak więc zostawiając wszystkie ważne sprawy za sobą rozgrzałem silniki w Merlinie i śmignąłem szybciutko naprawić błąd. Gdy tylko wkroczyłem na tereny Gallente, standardowe odgrażanie się ich sił zbrojnych, traktując je po Caldaryjsku (nie obrażaj się gdy obraża Cie byle kto) wskoczyłem na orbitę planety, gdzie zaczęła się prawdziwa cywilizacja, kolebka jedynej prawdziwej kontynuatorki tradycji ziemskich!










Nagle pojawiła się grupa okrętów Gallente! Która bez ostrzeżenia postanowiła dołączyć mnie do przodków!




Po kilku skokach na paski, księżyce, nie mogąc zgubić prześladowców, postanowiłem poświęcić Merlina dla tych fotek i chwil nostalgicznych wspomnień. Wrak mej fregatki na orbicie Caldari Prime jest odpowiednim symbolem tragedii sprzed lat.
Wysłuchawszy epitetów od 'dzielnych' Gallentyjskich załóg battleshipów, już w PODzie zwiedzałem dalej. Aż tu nagle cóż widzę!













Pojawiła się też grupa Gallentyjczyków, jeden z nich w swej głupocie zaatakował flotę Caldarii, kilka salw, błysk i nasz dzielny POD pilot odlatuje w swej kaspule :) Zadowalający incydent na koniec podróży :)




Dzięki Rika za świetną lokację, Nie spodziewałem się na pewno ujrzeć Tytana :)
A jutro Kor Azor ;)

PS. Doom, pisałem tą wiadomość w czasie gdy Ty dodawałeś słuszną uwagę :)




« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 19:53:25 wysłana przez Luke'an Karde »