Autor Wątek: EVE: Czy warto w ni? gra??  (Przeczytany 10119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

YV

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« dnia: Maj 25, 2004, 17:06:48 »
Witam
Przed kupnem gry chcialem czegos sie o niej dowiedziec
wchodze na forum i pierwsze co mnie zniechecilo to aktualna cena (ok75zl) ale to jeszcze da sie przezyc
czytam dalej i co sie okazuje
ze sporo osob przestaje grac w eve...
teraz zaczynam sie powoli zastanawiac czy kupic i grac czy tez nie ;/
i dla czego ludzie przestaja grac w eve ?
z powodu tych 75zl mies... ?
czy poprostu znudzilo im sie juz a moze eve jest nude ?
pomogl by mi ktos rozwiac watpliwosci ?

reassor

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2004, 18:30:06 »
eve jest na tyle gra rozniaca sie od innych , ze nie sposob przejsc kolo niej obojetnie ...

zapewnie wszyscy mnie popra jesli napisze ,ze mozna ja albo kochac , albo nienawidzic ...

na poczatku polecam poszukac topicu o tym jak kazdy z nas zaczynal.. tam mozesz wychwycic duzo naszych spostrzezen i emocji zwiazanych z evka:)

ale generalnie po prawie 5 miesiacach grania moge powiedziec tyle... ze syndrom znudzenia moze wystapic w kazdym momecie... choc jesli preferujesz gre solo(freelancing) to moze to nastapic szybciej ...
jesli jestes "stadnym" ;) graczem i lubisz wyzwania to napewno je znajdziesz....

nie uswiadczysz w tej grze czegos takiego jak event z prawdziwego zdarzenia , ale mozesz byc czescia historii swiata .... sojusze ... wojny miedzy poteznymi korporacjami ... no i najciekawsze moim zdanie to to ... ze jesli wybierzesz odpowiedniego corpa ( dla ludzi nie z TWB --> to nie jest reklama TWB)  to bedziesz razem z kumplami wplywal na losty calych regionow w 'TEJ' czesci galaktyki :)

generalnie eve mozna okreslic jako jedno wielkie narzedzie .. jesli otoczysz sie ludzmi umiacymi z niego korzystac to bedziesz sie bawil dlugo :) ... a jeslli trafisz na znudzonych gra i malo aktywnych to znudzi ci sie po miesiacu ;]

naszczescie gra duzo polakow i sa rozsyapni po calym swiecie eve wiec ja moge tylko mowic za siebie;]  

zycze podiecia decyzji z ktorej bedziesz zadowolony :)

jesli cos sie nie klei w tym texcie to sorry ale nigdy nie mialem ambicji polonistycznych :P

pozdroo i cu in game :)

SHarG

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2004, 20:30:51 »
eve rox  8)

unique|tom

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2004, 22:47:30 »
Witamy nowego, oby przysz?ego maniaka :)

Cytat: "YV"
pierwsze co mnie zniechecilo to aktualna cena (ok75zl)


W kwestii ceny to jest jak jest i przy p?atno?ci miesi?c w miesi?c 75 z? to jest raczej du?o, lecz wystarczy zmieni? plan na 3 lub 6 miesi?czny i ju? cash za abonament obni?a si? o 1/4.
Jak widzisz nas wszystkich te sprawy nie odstraszaj?, to jest jeden z mniej wa?nych, przyziemnych elementów EVE. Je?eli by nie by?o warto wysup?ywa? tych PLN co miesi?c, to nikogo z nas by? tu nie znalaz?.
Wiedz jedno, ?e je?eli raz zaczniesz gra? i za?apiesz "bakcyla", to na pewno znajdziesz te kilka piw miesi?cznie, które znacznie lepiej b?d? wygl?da?, pozostaj?c w lodówce w monopolowym... 8).

Cytat: "YV"
sporo osob przestaje grac w eve...


Gdzie to zas?ysza?e?, ?e sporo??
Fakt "odchodzenia" przez graczy w przypadku EVE ma dwojakie znaczenie, pierwsze: definitywnie odchodz? ci (w ci?gu roku naliczy?em tylko 2-4 osoby z ponad 60!!!), którym ewidentnie nie podpasowa? na d?u?sz? met? klimat oraz stylistyka i mechanika EVE, na to nic nie poradzisz - nic na si??.
Druga grupa ludzi, to osobnicy, którzy TYMCZASOWO zawieszaj? swoje konto (najcz??ciej "skilluj?c" odpowiednio d?ug? umiej?tno??) w zwi?zku z oczekiwaniem na nowe "magnesy" (addony) i gdy te si? pojawiaj?, oni czym pr?dzej wracaj?.

Ta druga grupa (o pierwszej ju? wszystko co mia?o zosta? powiedziane to napisa?em uwa?a, zreszt? jak my wszyscy, ?e EVE ma wiele zalet:
  • jest to twór extra ?wie?y
  • zupe?nie wyj?tkowy (po zamkni?ciu E&B jedyny Space MMORPG
  • prawdziwie tworzony przez graczy dla graczy, na którego kszta?towanie my, gracze, mamy wp?yw o 1000% wi?kszy ni? w jakimkolwiek innym MMORPG...
  • EVE posiada jedn? z najbardziej zgranych spo?ecno?ci - mówi? o tym wszyscy którzy przechodz? z innych gierek
  • to tylko kilka z tysi?cy zalet EVE...
O EVE mo?naby pisa? ksi??ki a i tak nie uchwyci si? tego ca?ego klimatu i tego CZYM tak naprawd? ona jest. Problem z tym, ?e po pewnym czasie nast?puje tak zwane "zm?czenie materia?u", które w przypadku 90% naszej EVE-owej spo?eczno?ci jest chwilowe (wystarczy miesi?c lub 2 zawieszenia konta) i po przerwie ludzie na nowo nabieraj? ochoty na granie w EVE.

Cytat: "YV"
a moze eve jest nude ?


Jedno czego o EVE nie mo?na powiedzie? to ?e jest nudna - pod warunkiem. ?e nie szukasz gry w której jeste? "prowadzony za r?czk?". Je?eli tak jest, to EVE po 1 miesi?cu ci si? znudzi. EVE jest wyzwaniem dla osób z wyobra?ni?, które maj?c dost?pne narz?dzia (mechanika EVE) tworz? sobie swoje w?asne eventy, tworz? swoje przygody wspó?pracuj?c z innymi graczami itp (w 75% w?ród tych, którzy odeszli to by?o g?ówn? przyczyn? defiitywnego rozstania - brak gotowych rozwi?za?). EVE ci?gle ewoluuje, pojawiaj? si? nowe mo?liwo?ci, nowe narz?dzia itp. wystarczy tylko wymy?le? jak je zastosowa? i ka?dy ma swoj? "wyj?tkow?" przygod?.

Ja jestem z EVE od 1,5 roku, miewa?em swoje ups and downs, nie gra?em przez miesi?c itp. tylko po to ?eby pó?niej wróci? i po raz kolejny "zanurzy? si?" w EVE z wielkim zapa?em, jak widzisz dalej jestem i na pewno jeszcze d?ugo zostan?... Bo EVE ?yje i si? ci?gle PRAWDZIWIE rozwija  :twisted:  i to j? w???nie odróznia od innych MMORPGów.

Po tych naszych chaotycznych wypowiedziach mo?na wywnioskowa? jedno - WARTO SPRÓBOWA?. Je?eli jeste? zainteresowany to mamy do dyspozycji 7 dniowe triale coby? sobie oblooka? co i jak, wystarczy wy?a? do mnie PM z mailem twoim. Chat Room POLSKA w EVE jest zawsze pe?en ludzi, którzy na pewno z ch?ci? odpowiedz? na twoje pytania.

jarecki

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 20:56:36 »
Ermen ja protestuje przeciw takim statystykom i mowieniu ze ci co odchodza na stale lubia byc prowadzeni za raczke, itd, itp. Ludzie odchodza z wielu powodow, a takie generalizowanie mile nie jest.

Ja odszedlem z wielu powodow, jednym z nich bylo zmeczenie materialu, ale do tej pory bardzo cenie EVE i uwazam ja za swietna gre, moze nieco niedorozwinieta... ale mam nadzieje ze pokaze duzo ciekawego.

Jesli ktos ma nieco wolnej kasy (no nie czarujmy sie 70 zl miesiecznie to nie jest kosmiczna kwota) i sporo czasu do poswiecenia i lubi te klimaty to EVE go wciagnie napewno. Mnie "wyplulo" po dobrym pol roku grania. Czy zaluje odejscia....czasem tak :|

unique|tom

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2004, 21:22:35 »
Cytuj
Ermen ja protestuje przeciw takim statystykom i mowieniu ze ci co odchodza na stale lubia byc prowadzeni za raczke, itd, itp. Ludzie odchodza z wielu powodow, a takie generalizowanie mile nie jest


Przecie? nic takiego nie napisa?em...tylko tak:
...definitywnie odchodz? ci (w ci?gu roku naliczy?em tylko 2-4 osoby z ponad 60!!!), którym ewidentnie nie podpasowa? na d?u?sz? met? klimat oraz stylistyka i mechanika EVE...

Pisanie na temat "prowadzenia za r?czk?" odnosi si? do czego? zupe?nie inego - odsy?am do tekstu 8) .
Tak poza tym to Ty dla mnie nie odszedles DEFINITYWNIE tylko na jakis czas, ale chyba sie myle. Pozdrowienia - szkoda, ?e ju? Was nie ma, TWB uros?o itp.

jarecki

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2004, 15:46:28 »
Oke, oke ermen,  zle przeczytalem. Swoja droga wzruszylem sie tym ze liczysz ze jeszcze wroce z dzikusem :)
To slodkie :D

unique|tom

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2004, 17:56:23 »
no jak widze to sie przeliczylem...
Wy jeszcze macie swoje konta czy posz?y na "wiadomy site"?

jarecki

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2004, 01:22:30 »
Nie, nie sprzedalismy postaci. Sa sobie w uspieniu, az je nagly rm dopadnie :-)

Przyznam sie ze myslalem o sprzedazy konta, ale doszedlem do wniosku, ze nie zrobie tego. I mam ciagle mozliwosc powrotu w skore Rilkenaara, ale baaardzo malo prawdopodobne

LukAsh

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2004, 15:02:15 »
Zagrac warto, gra niepodobna do zadnej innej.
Nawt jak Ci sie nie spodoba to kasy stracisz jak za srednio droga gre z Empiku, a raczej na pewno sie spodoba i wciagnie jak czarna dziura. Lepiej pozegnaj sie z RL ;)

partridge

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2004, 21:58:02 »
Ej wiesz co Ci powiem z powodów osobistych niestety musialem przestac grac w EVE! Nie gram 4 dni i naprawde badzo mnie to drazni bo pierwsze co robie gdy uda mi sie usiasc przy komputerze to uruchamiam strone EVE spogladam na dzial download patrze czy sa nowe patche potem forum i pach review i czytam opisy. Nie moge sie doczekac kiedy znowu pogram mam nadzieje ze jak najszybciej bo z tego co mowia mi znajomi po 4 dniach bez EVE zrobilem sie agresywny i nerwowy!

garghgor

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2004, 08:03:16 »
Witam serdecznie wszystkich,

bardzo zaciekawi? mnie temat EVE, ale nie mam zielonego poj?cia jak ta gra wygl?da w rzeczywisto?ci? Na stronie g?ównej s? opisy ?wiata, imperiów itp. ale tak naprawd? nigdzie nie znalaz?em chocia? tzw. rolling demo?

Czy ta gra tak naprawd? jest - symulatorem lotu z elementami strategii i handlu (czy jest podobna do ELITE, X2 the Threat, Privateera)

Czy mo?e jest zwyk?? zr?czno?ciówk? w kosmosie jak. np. Freelancer.

Jak g??boko si?ga ekonomia w grze (je?li wogóle wyst?puje), czy mo?na np. budowa? fabryki, l?dowa? na planetach.....?..?......?..??....?.?

Jestem zupe?nie zielony je?eli chodzi o MMORPG i tym podobne gry sieciowe. Do tej pory gra?em sobie w zaciszu domowym w ELITE, FRONTIERA, X-BTF i ostatnio w X2-the Threat, i tego typu gry najbardziej lubi?. Jestem jednak pewien, ?e o wiele ciekawiej gra si? gdy za sterami innych statków zasiadaj? inni ludzie, a nie skrytpy AI.
 
?ci?gn??em pe?n? wersj?, ale aby j? uruchomi? trzeba za?o?y? konto i mie? dost?p do net-u, wi?c nawet intra nie widzia?em. Mo?e zna kto? jak?? stron? z jak?? prezentacj?/intrem/demem. Trial na Fileplanet ju? si? sko?czy?.

 Czy aby zagra? w trail'a te? trzeba mie? dost?p do netu?

POzdrawiam
Adam

jarecki

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2004, 21:43:34 »
Co do wygladu gry to polecam filmy stworzone przez graczy,  dost?pne na :
http://myeve.eve-online.com/download/videos/?type=5

A gra... dla mnie to jest po prostu wszechswiat dany graczom :)

co do grania offline, to nie, nie da sie.  Unique Tom kiedys zarzadzal trialami, moze cos znajdzie dla ciebie

A co do nudzenia sie, to ludzie graja juz rok i sie nie nudza... ja sam wracam w sierpniu jak tylko magisterke napisze. A co do 75 zlotych miesiecznie, to jesli zaplacisz za 3 miesiace z gory to koszt wynosi jedynie 55 zl

Pozdrawiam

unique|tom

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2004, 17:00:51 »
By?em pytany wiele razy przez graczy, którzy dotarli do etapu zakonczenia triala, co dalej robi?? Pierwszy tydzie? (7 dnia triala) nie porwa? ich na tyle, ?eby przekona? do wysup?ania 20E i zakupu EVE a co za tym idzie rozpocz?cia p?atnej zabawy.
Moja odpowied? niemal?e za ka?dym razem by?a ta sama - w tydzie? czasu nie poznasz 1/100 tego co oferuje EVE, gdy? cz??? przygód i mo?liwo?ci jest zablokowana do momentu osi?gni?cia odpowiednich umiej?tno?ci - im g??biej w las tym wiecej drzew  8).
W ka?dym b?d? razie wszyscy Ci, którzy si? wahaj? niech spróbuj? - zakup konta to koszt 2 wypadów imprezowych (koszt zakupu zwraca si? po zrobieniu ok. 60 WAT CUKROWYCH jak mówi Klaudiusz on MangoTv :shock: ) -  a zapewniam Was, ?e po pierwszym miesi?cu wykupicie conajmniej 3 miesi?czn? subskrypcj? :twisted: - szczególnie po ostatniej ewolucji patchowej (chodzi mi o pozytywy i dodatki, a nie o syndrom PatchDay™  :D ).

W tym topicu padaj? odpowiedzi na pytanie co dalej!.

LukAsh

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2004, 17:14:14 »
Kurcze abstrachujac (ermmm od kiedy abstrach_ujac jest brzydkim wyrazem?)  troche od tematu to ja zawsze chcialem miec taka maszyne do robienia waty cukrowej. :D
Marzylem o tym od malego, jak tylko sprobowalem po raz pierwszy tego przysmaku. Moze ktos sobie juz taka kupil? Warto, czy to moze tez taki szajs co sie rozleci po 2 miesiacach uzywania?
 :twisted:

Ezachiel

  • Gość
EVE: Czy warto w ni? gra??
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2004, 14:29:39 »
Moje trzy grosze.

Bedziesz gra? czy nie w 7 dni nie poznasz gry. W 1 miesiac moze sie zorienujesz co i jak i gdzie mniej wiecej, po 2-3 miesiacach bedziesz mial w miare kompletny obraz gry.
Aby posmakowac gry w EvE potrzebna sa skille i kasa jaka sie zarabia w grze - jak zreszta w kazdym mmorpg. Te 7 dni sluzy nie poznaniu gry tylko zrobieniu pierwszego wrazenia. Jesli w ciagu 7 dni poczujesz ze chetnie bys chcial zrobic cos jeszcze to znaczy ze cie to pociaga jesli po pierwszym logowaniu zacznie cie odzuca? od kompa znaczy sie gra nie dla ciebie.

Z EvE rezygnuje sporo osob i sporo osob nowych dochodzi, Jak kazdy mmorpg wymaga duzo czasu na to by aktywnie uczestniczyc w grze.

Jestem pierwszym polakiem z polski ktory zalozyl konto do gry od chwili wydania retail ( lub 1 z 2 pierwszych :D ) Gralem w beta, gram teraz w retail. Bardziej zbugowanej gry i z bardziej wariackimi zmianami w kazdym patchu nie spotkalem a mimo to dalej mam konto aktywne i czasem sie loguje i gram. Zmiany ostanich 6 miesiecy dodaly tej grze sporo polotu i sporo mozliwosci, zmiany ktore obserwuje w ostanim miesiacu dodaja tej grze jeszcze wiecej smaczku. Zapowiedzi nowego rozwiniecia gry pod kodowa nazwa SHIVA dodacza naprawde sporo jesli zostana zrealizowane w 75% - na 100% nie ma co liczyc :D

Koniaczac podpisuje sie po slowami uniqa - spodoba ci sie czy nie - sprobowac warto