Autor Wątek: Rola HAC'ow po nerfie  (Przeczytany 9153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Rola HAC'ow po nerfie
« dnia: Październik 10, 2008, 15:28:18 »
Witam

Wiem że to może przedwcześnie bo jeszcze nie do końca wiadomo co i jak, ale akurat wyskilowałem sobie HACe i stoję przed wizją ich pomaksowania gdy oni (CCP) mi tu nerfem chce przywalić. Na forach widzę wszędzie płacze że po nerfie latanie Vagą i wogóle HACami nie będzie miało sensu. Zapewne jest tu wielu doświadczonych pilotów tych statków którzy już rozpatrują ich rolę po zmianach. Możecie podzielić się swoimi przemyśleniami ? Może ktoś bawił się na testowym serwerze jak na chwilkę wrzucili tam nerfa i wyciągnął jakieś ciekawe wnioski czy spostrzeżenia ? Innymi słowy czy widzicie sens inwestowania w te zabawki po nerfie czy też będą tylko drogimi cackami bez większego zastosowania które z łatwością można zastąpić czymś dużo tańszym ?

Proszę o wypowiedzi osób które wiedzą o czym mówią - mystiq sorki ale odpuść ten temat :P
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Ellaine

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2008, 15:34:54 »
niekoniecznie nano;
nie-nano sacri armor tank dalej jest bardzo twardym statkiem.
nie-nano ishtar nadal bedzie super statkiem na raty.
nano vagabond nadal bedzie wystarczajaco szybki by nie-anty-nano BSy mialy z nim zagwozdke (ale inne statki juz nie tak bardzo).

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2008, 15:37:29 »
Po pierwsze, nicka masz zajebistego :) Nie potrafie go powtorzyc ;)

po drugie, do lask wroca wolniejsze HACe z tankiem i AB. MWD nie bedzie juz uzywane jako uberpwnsolomodule!!11eleven ;)

Bardzo prawdopodobny jest deimos z ab, tankiem i blasterami (slabszy web, nie rusza go nerf mwd). mnie osobiscie taka zmiana cieszy :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2008, 15:52:13 »
Po pierwsze, nicka masz zajebistego :) Nie potrafie go powtorzyc ;)

Nie chciałem być primary - jak narazie działa  :D
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Nashir

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2008, 17:27:38 »
zealot ftw

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2008, 23:59:48 »
Ishtar na tanku plus drony t2, sentry t2 juz swojego czasu ownowal, moze dobre czasy wracaja do tego szipa. Z ab to nawet wiecej capa bedzie dla naprawiaczki. 
Deimos ciezko powiedziec bo jezeli bedzie ten nerf webow (t2 60%) to bedzie problem z trackingiem. Moze tracking komputery , a moze po prostu wiecej webujacych szipow . Ciezko powiedziec. Wiem jedno, ze zmiany sa dobre. Przezylem juz kilka powaznych nerfow gallente : nosy, juz jeden nerf predkosci byl (ktos pamieta nano dominixa z nosami )i zawsze sa jakies szipy do latania. Na sisi poprzednio duze znaczenie zyskal ishkur tez fajny szipek.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Oxylan

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2008, 02:58:19 »
Deimos ciezko powiedziec bo jezeli bedzie ten nerf webow (t2 60%) to bedzie problem z trackingiem. Moze tracking komputery

Ostanio bawie sie deimosem w pvp,moze noob ze mnie ale kilka kili mam i z tego co widze tracing to najmniejszy problem z blastami,deimos na blastach to nic innego jak rzucenie sie na przeciwnika koniecznie zwebowanego po czym następuje gniecenie stali,chyba ze piszesz o deimos na railach ktory rzuca sie na wszystko co lata bez wzgledu na wielkosc i speed to przepraszam bo tam tracking moze byc potrzebny.Raczej hace będą nadal w modzie nawet jesli będzie jakis nerf,czarno tylko vagasa widze ale coz... :>jakis balans musi byc nie mozna zaprzeczyc ze ship jest troche (przegięty)

Ps.700dps na deimosie gniecie stal az miło :>
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 03:12:12 wysłana przez Oxylan »

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2008, 13:52:19 »

Oxy klania sie bezwrokowe czytanie. Przeczytaj topic tego tematu.
Ja mowie o deimosie po nerfie predkosci i webow. W dobie nano deimos mial ksywke latajaca trumna i to nie bez powodu. Ja testowalem blaster boaty jak poprzednio bylo na sisi juz ten nerf te 2 miechy temu. I problem byl dla deimosa, blastermega TRAFIANIE  zwebowanego celu bo web t2 dzialal 60% a nie jak teraz na TQ 90% na 2 km odleglosci, poza tym cel ci odchodzil bo teraz all beda fitowac ab. Zreszta jest topic na eve-o na ten temat. W kazdym razie CCP zapowiedziala przemodelowanie trackingu/sign celu. Nie ma sie co oszukiwac ta zmiana musi byc bo inaczej piloci dictor, cepow to beda jak rzutki dla snajper bsow.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Oxylan

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2008, 15:18:36 »
Luzik Deaell nie będę sie mądrować,skoro tak piszesz to widocznie masz racje, jesli dojdzie do tego ze rax nie trafi w cel ktory lata xx ms z 2km to faktycznie moze byc latający zlom :>

Pozdro

Voulture

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2008, 15:19:50 »
No bo to nie podlatuje sie na zero tylko orbita albo zatrzymanie sie na koncu optimala :P

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2008, 17:37:09 »
Nie wiem jak to jest przy innych close broniach, ale przy blasterach zawsze mnie uczyli, zeby jak najmniej sie ruszac.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Voulture

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2008, 19:15:10 »
To zalezy gdy potrafisz oszacowac roznice w trackingu. Majac np 180 ac i wiedzac, ze wroga vaga ma 220 trzeba rbitowac i to najlepiej na mwd bo masz lepszy tracking niz on. Podobnie jest z blasterami i megasem np ktory ma ogromny bonus do trackingu. Nie orbitowanie na 500m walczac np z wrogim hyperionem jest czysta glupota. To ma naprawde spore znaczenie, nawet jak jestescie w webach. Tak samo gdy widzisz, ze wrog na Ciebie aproachuje w webie to odbijasz by zmniejszyc transversala...

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2008, 21:01:47 »
Hmm, ciekawe argument z trackingiem megasa jest ciekawy no i na chlopski rozum trafny. Tylko, ze najczesciej blaster bsami lata sie w gangach RR i raczej sie wtedy pilnuje zasiegu do kolegow a nie orbita na hoscie. Dlatego ammo null niestety, slabszy dps ale za to zasieg. No, ale faktycznie przy walce 1 vs 1 moze to miec znaczenie.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

DaBlades

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 23:55:01 »
Sacrilege FTW
jako HAC o najmocniejszym tanku i broni nie używającej capa za to wybierającej rodzaj damage będzie jeszcze lepszy.  :smitten:

Goomich

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2008, 23:57:59 »
To już jest przesada, żeby Amarzy mieli lepsze missile bełty niż Caldari.

Straszny

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2008, 09:15:45 »
Oxylan
co do deimosa - imo wcale ten statek nic nie gniecie - wielka dziura na explo  i podobna na EM.

To jeden z nielicznych HACów (obok Cerberusa) na które  bez stresu Vagabondem daje approach, wyrzucam moje EC-300, neutralizer on, właczam heat i bezstresowo czekam pare-parenascie sekund na loocik. Zawsze działa (nie mowie o ratterskich wersjach, tylko o pvp). Ten statek jest za kruchy, do tego jeśli ma jakiś tank to jest wolny i mało zwrotny a 700  dpsa uzyskuje na odległości tak małej że rzadko kiedy może wogóle z niego skorzystać.
(no w gangu jak cel trzyma 120 webów to tak, ale to równie dobrze wiele innych staków lepiej spełni role damage dealera)


Moje przemyślenia odnośnie Vagabonda - najmniej na tym straci, najwięcej stracą inne shipy robione na nano, jak Sacrilege czy Ishtar. Dalej będzie fajnym statkiem do latania, tyle ze na pewno zmienią sie taktyki walki. Co do Sacri to ofc jest to świetny ship, który też pewnie da sobie rade ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 09:18:51 wysłana przez Scaryman »

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2008, 10:01:10 »

Moje przemyślenia odnośnie Vagabonda - najmniej na tym straci, najwięcej stracą inne shipy robione na nano, jak Sacrilege czy Ishtar. Dalej będzie fajnym statkiem do latania, tyle ze na pewno zmienią sie taktyki walki. Co do Sacri to ofc jest to świetny ship, który też pewnie da sobie rade ;)


No ja z vagasem jestem na początku drogi więc nie mam jeszcze dopracowanych taktyk więc w sumie wychodzi po twojej wypowiedzi na to że vagas będzie dalej użyteczny tyle że będę musiał się nauczyć czegoś innego niż to co wszyscy teraz stosują. Pocieszające.
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Straszny

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2008, 10:31:38 »
ciągle nie znamy ostatecznych charakterystyk, warto nauczyć sie wchodzić na SISI i potestować sobie różne shipy.

gra na pewno zmieni sie mocno, bardzo mocno, ale nie sądze ze będzie to na zasadzie: "statki rakietowe uberpwnmobiles vs reszta szitów". Za bardzo zyskałyby dwie rasy (Caldari i Ammar). Zresztą jak zawsze pvperzy jako gracze najaktywniejsi i tak znajdą sobie sposoby na skuteczne polowania i dobrą zabawe   O0

(btw: Matari to nie tylko Vagas, mają też fajnego HACa na semi-long  - Munin na artach to propozycja na swietne shipy dla doświadczonego FC, chociażby często gangi Pandemica latają z nimi. Do tego Munin to jedna z mało popularnych a rewelacyjnych raciarek )
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 10:34:26 wysłana przez Scaryman »

myst1q

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2008, 11:23:36 »
od rana siedze na sisi i widze, ze megas dostal po dupie.


a wiecie co jest najsmieszniejszego?
nadal mozna nano zrobic.

waga ma na sisi predkosci 239m/s.
z navigation na 5 mamy 298m/s.
jeden overdrive daje nam 20% do speeda [nie liczac penalty].
wsadzajac 2x 20% overdrive [t2] bedziemy mieli 417m/s/

przy acceleration control l5 i mwd 500% mamy MWD 625%. to daje nam 2606m/s. slabe nano... ale dodaj jeszcze gank bonusy+implanty i moze jeszcze jeden overdrive, poniewaz nie trzeba teraz interiamodifier- CCP bylo tak mile by zmniejszyc masa sprawiajac, ze statki moga leciec z wieksza predkoscia na tej samej orbicie.

no... i web tez tak bardzo nie skrzywdzi nano, bo ma tylko 60% sily.

koment dla CCP?
FAIL!!

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2008, 11:32:18 »
Sam jesteś fail.
Poczekaj co z trackingiem wymyślą to raz.
Dronki i misle będa klepać vage to dwa.
Po trzecie sprawdź nanofibry na sisi a nanofibry na tq:

sisi http://i34.photobucket.com/albums/d134/Reithan/EVE/nano2.jpg
tq http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/shipequipment/hullarmor/hullupgrades/2605.asp

DaBlades

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2008, 13:15:42 »
Czyli w końcu będzie tak jak miało być, shipy mające tankować speedem będą tankować speedem (vaga) a mające tankować armorem będą tankować armorem (sac). W końcu będzie zróżnicowanie a nie benchmark vaga i czymkolwiek nie latasz robisz nano (pomimo np. zerowych resów na EM do shielda). To, że vaga nie straci to dobrze bo ma swoją rolę jako szybki hac, ale nie róbmy ze wszystkiego nano. Btw czy w nerfie nano ie miało być tak, że T2 MWD różni się od T1 penalty do capa a nie szybkości?

ivil

  • Gość
Odp: Rola HAC'ow po nerfie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2008, 13:59:09 »
I tak jest.

T1 MWD ma penalty 25%
T2 MWD ma penlty 17%
Najlepsze deadspaceowe maja penalty 0%
I wszystkie daja bazowo 500% velocity

a przynajmniej tak wynika ze screenow