Autor Wątek: Królestwo za 'Mentora'  (Przeczytany 3859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZleDziadzisko

  • Gość
Królestwo za 'Mentora'
« dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:48:07 »
Witam serdecznie! Trzeci raz podchodzę do EVE Online, zawsze brakowało  mi czasu - uczelnia, pilne zlecenie czy inne zajęcie. Ostatnio postanowiłem wreszcie zagrać w jakieś MMO - niestety w dzisiejszych czasach większość MMO jest zwykłą cukierkową machiną do marnowania czasu i pieniędzy w niekiedy nie udane i bezwartościowe produkcje wciągające nie do końca uświadomionych ludzi, nie chodzi mi o czas poświęcony na gre ale o czas spędzony w dobrze zrobionej i wartościowej grze.

EVE Online wydaje się gra w której postawiono na społeczność, ugrupowania i planowanie ekonomiczne oraz militarne co za tym idzie gra nie odpowiada przeciętnym użytkownikom ówczesnych MMO, mówię tu o wieku ale proszę mnie źle nie zrozumieć - nie każdy nastolatek odpowiada profilowi Trolla internetowego.

Do sedna sprawy - EVE Online jest przytłaczającą możliwościami grą, nie wszystko można wyczytać z forum niekiedy czas poświęcony na szukanie informacji nie przekłada się na wartość uzyskanej informacji, nie mówię tu o odpowiedziach na często zadawane pytania ale o zarysie gry pod kątem dobrej zabawy i RPG. Szukam doświadczonej osoby której mógłbym zadać parę pytań, obiecuje ze nie będą to pytanie typu: jak grać, jak wykonać zadanie itp itd.

Preferuje rozmowę głosową: Skype, TS. Szukam osoby doświadczonej i w miarę cierpliwej, za poświęcony mi czas mogę zaoferować jedynie dobre słowo i wdzięczność - tak, z tym [Królestwo za 'Mentora'] w tytule to była ściema :) Chętne osoby proszę o wiadomość na PW bądź odpowiedz w wątku...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:57:29 »
1. Możesz zadawać pytania tutaj. Staramy się nie gnoić noObków :P
2. Możesz się zapisać do Unseen Academy - tam znajdziesz całą bandę "mentorów", 23h/7 z tsem włącznie :P
Przedwieczny.

ZleDziadzisko

  • Gość
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:05:24 »
2. Możesz się zapisać do Unseen Academy - tam znajdziesz całą bandę "mentorów", 23h/7 z tsem włącznie :P
Hah spodziewałem się takiej odpowiedzi ale nie wiem czemu nie uwzględniłem tego w głównej wiadomości, nie interesują mnie informacje co na danym etapie mam robić, gdzie lecieć co wykonywać. Chce się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie samej gry i RPG a pisanie i czekanie na 'ogólna' odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje.

1. Możesz zadawać pytania tutaj. Staramy się nie gnoić noObków
A to jest ciekawe bo zawsze myślałem ze pojecie noob oznacza co innego niż 'nowego gracza'...

Patrycjusz

  • Gość
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:15:46 »
Stary.. skoro z angielskim u Ciebie nie problem to po co masz kanały Rookie Help i Help w Eve? Mnie też od czasu do czasu trapi pewien problem wiec zadaje pytania właśnie na tych kanałach.. i powiem szczerze jeszcze nigdy mnie nie zlali.. ewnetualnie powtarzaj pytanie co jakiś czas bo w "godzinach szczytu" nie wszyscy mogą wyłapać o co chodzi.. to dopóki nie znajdziesz swojego mentora.. taki substytut...
Pozdrawiam i życzę powodzenia..

Ellaine

  • Gość
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:26:12 »
Co dokładnie obejmuje takie królestwo, jaka jest jego sytuacja demograficzna, przychód narodowy, infrastruktura?

W Eve poświęcenie mnóstwa czasu na odchowanie jednego człowieka to ryzykowna sprawa - do wytłumaczenia jest niesamowicie wiele a przeżywalność (tj pozostawalność w grze po kilku tygodniach/miesiącach) jest niska. Uczysz takiego uczysz, jebudubu, wybucha mu parę statków w lowsecu albo nudzą go misje albo ma małe dziecko albo ciężki okres w pracy i puf - z trudem wyszkolonego człowieka nie ma. Dlatego ludzi szkoli się raczej masowo.

Czego chciałbyś się dowiadywać odnośnie RPG? W sensie backgroundu?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:35:46 »
Hah spodziewałem się takiej odpowiedzi ale nie wiem czemu nie uwzględniłem tego w głównej wiadomości, nie interesują mnie informacje co na danym etapie mam robić, gdzie lecieć co wykonywać. Chce się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie samej gry i RPG a pisanie i czekanie na 'ogólna' odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje.
A to jest ciekawe bo zawsze myślałem ze pojecie noob oznacza co innego niż 'nowego gracza'...

Dobrze postawione pytanie na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi, bo ilosc ludzi nudzacych sie w pracy idzie tu w dziesiatki i dobra dyskusja zawsze mile widziana.

Natomiast brak pracy wlasnej i zadawanie pytan na ktore odpowiedzi na tym forum leza od 2 lat spowoduje ze nastepne kilkadziesiat osob ktore juz w zyciu i na tym forum udzielalo na nie odpowiedzi dostanie piany na pysku :D

PS
Co do nooba to zacytuje znajomego:  ;)
In EVE you are a noob until declared otherwise.  :2funny:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 14:39:33 wysłana przez Kalressin »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:56:54 »
Tak jak Kalressin napisał: na każde konkretnie postawione pytanie będzie przynajmniej jedna konkretna odpowiedź. Tylko patrząc na to:

pytania (...) o zarysie gry pod kątem dobrej zabawy

trochę boję się o konkretność tych pytań ;) Ale co tam, może znajdzie się ktoś kto poza nudzeniem się w pracy jest w stanie gadać przez komunikator głosowy.
na urlopie od EVE

Ellaine

  • Gość
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:04:00 »
W Eve noobem jest kazdy kto nie posiada odpowiedniej wiedzy. Z reguly tyczy sie to ludzi ze stazem ponizej pol roku, bo w tym czasie przecietny czlowiek zaczyna chwytac podstawy Eve. W Eve jest to pojecie mniej pogardliwe niz w MMO z mlodszymi graczami i czesciej zdarza sie przyjaznie nazywac noobami swoich mlodszych kolegow z korporacji bez intencji obrazenia ich.
Czesc populacji ktora w innych MMO lapie sie pod rozszezone znaczenie slowa noob tutaj jest nazywanych po prostu idiotami, kerbirami lub trolami, zaleznie od przewiny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 15:05:59 wysłana przez Albi »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:10:52 »
Na mnie Lazar i Johny krzyczą że jesten noobem mimo że gram w EVE ponad 2 lata  :o :2funny:

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:24:42 »
Bo noob to pojęcie względne -> dla kogoś możesz być noobem dla innego guru  :P  ;D
edit: a właściwie to bym jeszcze inaczej to zdefiniował  :idiot2:
       
        class EvEPlayer
        {
            public PlayerList<EvEPlayer> ListaGraczyKtorychUwazamZaNoobow;
            public PlayerList<EvEPlayer> ListaGraczyKtorzyMnieUwazajaZaNooba;

            public bool IsNoob
            {
                get
                {
                    return (ListaGraczyKtorzyMnieUwazajaZaNooba.Count > ListaGraczyKtorychUwazamZaNoobow.Count);
                }
            }
        }
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2008, 09:31:33 wysłana przez Kombat »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Królestwo za 'Mentora'
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2008, 09:03:10 »
Hah spodziewałem się takiej odpowiedzi ale nie wiem czemu nie uwzględniłem tego w głównej wiadomości, nie interesują mnie informacje co na danym etapie mam robić, gdzie lecieć co wykonywać. Chce się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie samej gry i RPG a pisanie i czekanie na 'ogólna' odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje.
A to jest ciekawe bo zawsze myślałem ze pojecie noob oznacza co innego niż 'nowego gracza'...
Xarthias i Patrycjusz odpowiedzieli - albo forum (co jak widziałem robisz), poszukaj korpa, albo pytaj na kanałach Rookie i Help.

Możesz też spróbować łapać w EVE niektórych z odpowiadających noobom na forum. Zauważ, że mogą być niezadowoleni jeśli im w czymś w ten sposób przeszkodzisz.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...