Autor Wątek: [.ITS.] Information Technology Services  (Przeczytany 10046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

outlying

  • Gość
[.ITS.] Information Technology Services
« dnia: Wrzesień 19, 2008, 01:54:32 »
... czy jak kto woli:

ITServices

Celem pierwszym, podstawowym korporacji jest stworzenie bądź znalezienie potrzeby na usługi IT w świecie EVE, a zaraz potem stworzenie narzędzi zaspokajających te potrzeby i czerpanie z nich zysku. Mówiąc prostymi słowy: tworzenie aplikacji / stron www, które bądą odpłatnie za ISKi udostępniać konkretne usługi.


Dlaczego tak ?

Ponieważ w świecie EVE wydawało by się, że wszystkie możliwości zarabiania zostały już wyczerpane, zostało postanowione aby udowodnić że tak nie jest.


Kto się kwalifikuje ?

Bardziej ludzie którzy mają konkretne doświadczenie z prawdziwego życia niż ze świata EVE, szczególnie:
- ekonomiści
- programiści (środowiska Visual, Java, PHP)
Zdecydowanie staż gry w EVE nie ma znaczenia, ani posiadane skille, statki, posy itd.


Czym korporacja będzie się zajmować w grze?

Poza realizacją celu pierwszego w grze każdy będzie się mógł zająć czym chce. Nie ma przewidzianych ograniczeń. W przyszłości, oczywiście jak tylko zaczniemy uzyskiwać przychody ze zrealizowanych projektów, z pewnością będzie to standardowe przeniesienie się do 0.0. Jeżeli okaże wtedy że aktualny skład korporacji nie preferuje zabawy PvP (bądź nie ma w tym kierunku doświadczeń aby zapewnić sobie bezpieczeństwo) zorganizujemy rekrutacje dla odpowiednich graczy. Jednak to już daleka przyszłość.


Co w zamian ?

Uczciwie w zamian można się tylko spodziewać ciężkiej pracy ;) jednak jeżeli uda zrealizować się cel podstawowy zyski dla całej korporacji mogą być bardzo zadowalające, tym bardziej że założenie jest takie aby projekt utrzymywał się sam i wymagał obsługi jak najmniejszej ilości osób, przy okazji takie źródło dochodu nie będzie narażone na żadne ataki graczy w świecie EVE ;). Zyski rzecz jasna oznaczają statki i ekwipunek.


Kontakt:

Kwatera główna: Niyabainen IX - Moon 19 - Caladari Navy Logistic Support    (jeden jump od Jita)

Wiadomości / Czat (in-game), od zainteresowanych, bezpośrednio do mnie: Gareth Frost
Polecam wiadomości jako pewniejsze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 02:06:29 wysłana przez Gareth Frost »

Skeer

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2008, 12:48:15 »
Hm.

Założę się, że wiele polskich korpów chętnie by przyjęło w swoje szeregi kogoś, kto umie się zająć ich zewnętrznym image - zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd i konstrukcję stron z forum. I który by chciał to robić.

I jak się znajduje kandydat, to woli własny korp założyć  :)


Tak czy siak - życzę powodzenia :)

outlying

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2008, 16:21:23 »
Dzięki za wsparcie.

Nawiązując do twojej opinii jak dotychczas będąc jakiś czas w poprzednim korpie nikt specjalnie się nie zainteresował tym co mógłbym dla korpa zrobić aby poprawić jego funkcjonowanie :P

Poza tym celem tutaj nie jest stworzenie ładnej strony dla korpa ;)

Jeszcze raz thx

Ellaine

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2008, 16:26:49 »
W CBC masa fantastycznych projektów (moich) wisi na tym że nie mam czasu programować na rzecz Eve.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2008, 17:19:07 »
Brzmi ciekawie :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Loc0

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2008, 18:38:15 »
... a co na to CCP? Nie chce mi sie szukac odpowiedniego ustepu w eula ale ccp nie zezwala na czerpanie dochodow w podany przez ciebie sposob (pamietacie tego goscia, ktory robil filmiki we flashu? - RMR Bloodstuff etc - dostal za to kupe iskow od graczy a ccp mu all zabralo i dostal warna).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2008, 18:40:58 »
W sumie to są podobne ogłoszenia na eve-o, goście robią za iski avatary, bannery, hosting, killboardy etc, więc chyba ccp to akceptuje, póki nikt rl-cash nie zarabia na tym... Ciężko wyczuć...
Przedwieczny.

NeX

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2008, 19:56:03 »
  No to wszyscy mający killboardy na Battleclinic i temu podobnych powinni dostać bany, bo płacą za nie iskami  :crazy2:

Nie popadajcie w paranoję, a opowieści dziwnej treści o warnach, banach podpierajcie realną wiedzą, a nie tylko plotami z czapy. To że ktoś sobie powiedział, że złe CCP dało mu warna, albo bana za to, że za coś tam iskami tylko płacił, to jesze wcale nie znaczy, że CCP jest upierdliwe, ale raczej, że ktoś kit wam wciska wybielając własną dupę z prawdziwych powodów za jakie kopa dostał  :knuppel2:

Goomich

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2008, 19:58:19 »
W sumie to są podobne ogłoszenia na eve-o, goście robią za iski avatary, bannery, hosting, killboardy etc, więc chyba ccp to akceptuje, póki nikt rl-cash nie zarabia na tym... Ciężko wyczuć...

Bannery:
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=388469&sid=367593732

Inne usługi:
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=656493
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 20:03:15 wysłana przez Mona X »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2008, 20:53:09 »
Nom...
A ja chyba dam ogłoszenie "Aaaaaaaaaalians mogę Ci założyć jeśli chcesz..." ;)
Przedwieczny.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2008, 22:20:41 »
Nie zebym sie czepial, ale jakbym byl programista, to zamiast spedzac x godzin nad programem ulatwiajacym jakas tam glupawa  gierke, to wolalbym pisac jakies powazne programy za kase. Potem nakupowal bym sobie TC i posprzedawal za iski. :P
Ale moze ja dziwny jakis jestem  :crazy2:

outlying

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2008, 04:35:49 »
Jak już było nadmienione to całe przedsięwzięcię nie jest nielegalne i szybko wyszło że istnieje masa podobnych przedsięwzięć (z takich nie wymienionych to np. udostępnianie miejsca na serwerze z ISKi), EULA zabrania czerpania korzyści majątkowych (prawdziwych pieniędzy) z prowadzonej w grze działalności (np. wspomniane, sprzedawanie ISKów za $$$). Handel poza mechanizmami gry zawsze będzie istniał.

Mona-X dziękuje za przykłady :)

Nie zebym sie czepial, ale jakbym byl programista, to zamiast spedzac x godzin nad programem ulatwiajacym jakas tam glupawa  gierke, to wolalbym pisac jakies powazne programy za kase. Potem nakupowal bym sobie TC i posprzedawal za iski. :P
Ale moze ja dziwny jakis jestem  :crazy2:

Dzięki za uwagę ale ... już piszę poważne programy za kasę od paru dobrych lat ;). Natomiast co do zamiany TC na ISK to było by zbyt łatwe, zresztą szkoda by mi było zachodu w zamienianie przecież mógłbym kupić z parę bilionów ISKów i grać jak król powiedzieć członkom korporacji, że mogą dostać wszystko na co mają ochotę i takie tam. Powiedzmy, że mam do tego podejście jakbym w jakiejś typowej grze wpisał cheat "give me the money" ;)

... a że dysponuje odrobiną czasu na granie to mogę przeznaczyć część tego czasu na coś co będzie w grze dochodowe - działam na rzecz zarobienia w grze więcej iSK, a to że nie kopie, nie robie masy misji, nie handluje to jest już inna sprawa, zamiast tego spędzam "x godzin nad programem ulatwiajacym jakas tam glupawa  gierke"  ;) ponieważ program ten tak samo jak    kopanie / misje / handel    przyniesie dochody. Nie chcę być odebrany źle, w sensie "po co korporacja skoro mógłbym to zrobić samemu" inni ludzie są potrzebni ponieważ nie wiem wszytkiego i sam wszystkiego nigdy nie zrobie albo będzie to zbyt czasochłonne, a dodatkowa opinia czy dwie w jakiejkolwiek sprawie zawsze będą mile widziane :)

Loc0

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2008, 13:33:58 »
  No to wszyscy mający killboardy na Battleclinic i temu podobnych powinni dostać bany, bo płacą za nie iskami  .. bla bla pierdoly ...
Nex nie dosc, ze powtarzasz niepotrzebnie post xartha to nie czytasz ze zrozumieniem mojego. No i na koniec tego radosnego spamowania - podwazanie warna i usuniecia iskow TheKiller8 (tak sie nazywa facet, ktory w/w filmiki tworzyl) wynika z twojej urojonej wszechwiedzy, ignorancji, czy moze tylko posty nabijasz?

Sotharr

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2008, 14:35:08 »
Nex nie dosc, ze powtarzasz niepotrzebnie post xartha to nie czytasz ze zrozumieniem mojego. No i na koniec tego radosnego spamowania - podwazanie warna i usuniecia iskow TheKiller8 (tak sie nazywa facet, ktory w/w filmiki tworzyl) wynika z twojej urojonej wszechwiedzy, ignorancji, czy moze tylko posty nabijasz?

Nie trzeba podważać czegos, na co nie ma żadnego dowodu. Zanim zaczniesz kogoś obrażać, popierając swoje tezy, podaj linka do wątku, w którym mowa o ukaraniu TheKiller8. Podaj też linka do paragrafu w eula/tos, który zabrania świadczenia za iski usług związanych z grą.

TLDR; Proof or STFU.

NeX

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2008, 15:33:42 »
Nex nie dosc, ze powtarzasz niepotrzebnie post xartha to nie czytasz ze zrozumieniem mojego. No i na koniec tego radosnego spamowania - podwazanie warna i usuniecia iskow TheKiller8 (tak sie nazywa facet, ktory w/w filmiki tworzyl) wynika z twojej urojonej wszechwiedzy, ignorancji, czy moze tylko posty nabijasz?

Bueh  :D

  Loc0 to nie było nic osobistego, ani nawet złośliwego, więc się nie unoś honorami. Ilość moich postów widać, a datę rejestracji na Centrali też da się zobaczyć, więc to kolejny argument z czapy, ale spamujmy sobie dalej na temat mojej wszechwiedzy i Twojego braku logiki ;)

Podałeś mało prawdopodobny przykład oparty na jakichś bliżej nieokreślonych informacjach. Natomiast praktyka i rzeczywistość via moderowane przez CCP forum EO, takim opowieściom jawnie przeczy.

CCP od lat nie daje warnów, ani banów za ww usługi i traktuje to jako działałność "in game" graczy od początku istnienia EVE . Nie ma formalnego zakazu świadczenia usług wokółevkowych za ISKi, a pięcioletnia praktyka wyraźnie świadczy o pełnej akceptacji CCP. Tym samym jeżeli TheKiller8 twierdzi, że warna dostał za ISKi, to śmiem bardziej ufać w CCP, a jego podejrzewać o coś co mogło naprawdę sprowokować reakcję właściciela gry jak np świadczenie usług wykorzystjących materiały EVE za realne pieniądze, a nie akceptowane przez CCP korzyści "in game", bo własnie za to mógł dostać warna (wykorzystanie czegokolwiek np grafiki EVE do zarabiania wymaga licencji od CCP)  8)

Jeżeli koniecznie chcesz historyjkę uprawdopodobnić, to linkuj do woli płacze TheKiller8  :knuppel2:

outlying

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2008, 15:44:54 »
... ech,np. nielegalną kopie flasha

... raz: EULA: punkt 7.B

Cytuj
B. Selling Items and Objects
You may not transfer, sell or auction, or buy or accept any offer to transfer, sell or auction (or offer to do any of the foregoing), any content appearing within the Game environment, including without limitation characters, character attributes, items, currency, and objects, other than via a permitted Character Transfer as described in section 3 above. You may not encourage or induce any other person to participate in such a prohibited transaction. The buying, selling or auctioning (or any attempt at doing so) of characters, character attributes, items, currency, or objects, whether through online auctions (such as ebay), newsgroups, postings on message boards or any other means is prohibited by the EULA and a violation of CCP's proprietary rights in the Game.

... a dwa, że przyszłe aplikacje będą się opierać na handlu informacją a nie przedmiotami

Loc0

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2008, 16:41:11 »
erf mea culpa - wina kaca ;]

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2008, 17:44:53 »
Killer dostal warna za profanity, dyskutowanie z moderatorem i robienie sobie jaj z ccp w swoich filmikach, a nie za samo robienie filmikow, o ile pamietam.

NeX

  • Gość

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2008, 19:56:01 »

Loc0

  • Gość
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2008, 21:04:55 »
ojj tam, trzeba umiec smiac sie z siebie :)

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: [.ITS.] Information Technology Services
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2008, 08:57:29 »
fajne  :smitten:
niewiarygodny brak dystansu ze strony moderatorów
gdzie wysyłać iski ?
Sneer Quen