Autor Wątek: Piratem byc ?  (Przeczytany 15400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SOT

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2008, 21:23:36 »
dobrze już przyznaje że nie szukałem odpowiedzi.
i drodzy starsi koledzy pragnę podziekowac za pomoc i cierpliwośc jaką mi poświęcacie  :laugh:

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2008, 21:58:20 »
Witamy w EVE, najbardziej przyjaznym MMO wszechczasów. Ciesz się, że przez forum nie możesz dostać weba, scrama i poda;) A co do obrony przed piratami, to odpowiedź na prawdę nie jest trudno znaleźć na jednym z wielu forów o EVE, zapewne i tutaj sporo o tym jest.

Ellaine

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:34:07 »
Myśleć panie, myśleć. Spróbuj zakupić sobie warp disruptora i weba, założyć je na statek i użyć ich w lowsecu na koledze. Dowiesz się że nie są to wszechmocne moduły a mają pewne ograniczenia. Żeby ich użyć trzeba:

(1) Zalockować cel i (2) być (3) w zasięgu (4) weba i (5) scrambla i je (6) aktywować.

Z tego łatwo wydedukować sposoby na pozbycia się natręta;

(1) żeby używać weba i disruptora trzeba Cię zalockować, czemu można przeciwdziałać. Podstawowy sposób to spieprzyć zanim to się uda. Można użyć ECM, czyli modułu (losowo) usuwającego locka, lub sensor dampenerem zmniejszyć zasięg lockowania wroga do mniejszego niż zasięg w którym walczycie (nie zadziała jeśli ktoś szura ci dziobem po burcie).
(2) trzeba tam być. Jeśli go zabijesz, to go tam nie będzie. Jeśli go przestraszysz (prawie zabijesz zmuszając do ucieczki) też go nie będzie. Proste.
(3) patrz 4 i 5
(4) zasięg weba to 10 km, można podciągnąć do parunastu overheatem. Drogie weby mają domyślnie kilkanaście ale są rzadkością. Statki huggin, Rapier i jeszcze jedna t2 fregata minmatarska mają bonus do zasięgu weba i może on na nich dochodzić do kilkudziesięciu km. Jeśli wyjdziesz poza zasięg weba, nie będziesz w webie. Oczywiście jest to (wychodzenie) o tyle utrudnione, że jesteś w webie. Ale jeśli zwebujesz tego kto Cię webuje, to jakby wyrównasz trochę szanse :)
(5) zasięg disruptora to 20 km na t1, ale wszyscy normalni ludzie używają t2, zasięg 24km. Zasięg rzadko używanego scramblera to 7.5km na t1 i 9km na t2. Jeśli wyjdziesz z tego zasięgu to nie jesteś disruptowany i możesz warpować. Statki Lachesis i Arazu dociągają ten zasięg do kilkudziesięciu km.
(6) żeby aktywować weba i scrambla potrzeba odrobiny capacitora. Z reguły jest to tak mało że zawsze starcza, ale na małych statkach disruptor jest już zauważalnym kosztem. Jeśli takiemu interceptorowi wyssiesz energię heavy energy neutralizerami to nie tylko prawdodpobnie pozbawisz go możliwości latania na MWD czyniąc bardzo łatwym celem, ale i możesz mu uniemożliwić włączenie kolejnego cyklu disruptora.

Można też zamontować sobie na low sloty modulik zwany warp core stabilizer. Jeden anuluje efekty jednego warp disruptora, a dwa - jednego warp scramblera. Ale ich używanie to obciach i jeżeli zdecydujesz się to robić to nie przyznawaj się na forum i unikaj umierania bo dowiedzą się że je miałeś z killboarda i będą się z Ciebie śmiać.
Do tego paskudnie zmniejszają zasięg i szybkość lockowania i zabierają bezcenne low sloty, czyniąc Cię inwalidą na placu boju.

Goomich

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 18, 2008, 02:53:54 »
(5) zasięg disruptora to 20 km na t1, ale wszyscy normalni ludzie używają t2, zasięg 24km. Zasięg rzadko używanego scramblera to 7.5km na t1 i 9km na t2. Jeśli wyjdziesz z tego zasięgu to nie jesteś disruptowany i możesz warpować. Statki Lachesis i Arazu dociągają ten zasięg do kilkudziesięciu km.

Cepy do 30.

SOT

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:29:55 »
a jest jakiś sens piracenia w 1,0 czy  może ktoś napisac coś   na ten temat

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:59:05 »
Nie ma co pisać, jutro wchodzi nowy patch ze zmianami w reakcji CONCORDu i trzeba zaczekać (sprawdzić) w jaki sposób wpływają one na mechanikę. Wszystkie dotychczasowe sposoby nie tyle przestają działać co po prostu nie wiadomo na ile będą skuteczne (czytaj jak duży potrzebować będziesz gang by się dało osiągnąć ten sam efekt).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

evilcry

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 11, 2008, 02:00:49 »
Chciałbym się dowiedzieć jak teraz kształtuje się podział sił, czyli statki której rasy najlepiej nadają się do piracenia solo ew. w małych gangach? Słyszałem, że minmatarzy zostali nerfnięci... czy to prawda bo właśnie nimi planowałem zacząć grać.

Straszny

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:19:35 »
Chciałbym się dowiedzieć jak teraz kształtuje się podział sił, czyli statki której rasy najlepiej nadają się do piracenia solo ew. w małych gangach? Słyszałem, że minmatarzy zostali nerfnięci... czy to prawda bo właśnie nimi planowałem zacząć grać.

nie zostali , choć jest prawdopodobieństwo wysokie że zostaną. Póki co są do tego najlepszą rasą, ale po nerfie może sie to zmienić ale raczej jednak nie drastycznie. Naprawdę trudno powiedzieć bo z drugiej strony inne rasy jeszcze bardziej odczują spowolnienie "pirackich" statków . O ile z Vagabonda wygląda na to ze dalej da sie zrobić na tank speedem to już taki Ishtar czy Sacrilege wymiękają zupełnie przy pierwotnych planach nerfa. Ale jest nadzieja ze nerf będzie w mniejszej skali niż planowano.

Matari do piratki zawsze sie nadadzą ;) mają świetnego BC o dużym DPSie, dobrego (do tejże piratki) commanda, i przez wlasnie Vagabonda, który dalej będzie najszybszym mid-shipem. A do gangów pirackich semi-long - Munin albo też Hurricane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2008, 09:49:29 wysłana przez Scaryman »

Ellaine

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:20:53 »
Każda rasa ma dużo dobrych statków do solo i małych ganów;
Tagi:
isk - statek klasy ekonomicznej, dobry do nauki i dla mało zarabiających
skill - statek dobry przy wysokich skillach jak na swoja klase
top - statek uważany za jeden z najlepszych w grze w swojej kategorii
uniq - statek o unikalnych mozliwosciach ktorego trudno zastapic statkami innej rasy.
solo - statek dobry również do solo (jak na swoją klasę)
gang - statek niedobry do solo ale uzyteczny w gangu
problem - statek ten ma problemy lub słabości przez które wielu uważa że jest beznadziejny, ale jednocześnie jest popularny, bywa skuteczny i wielu nie widzi w nim żadnych słabości. do takich kontrowersyjnych cech zalicza się używanie dron lub rakiet jako głównej broni.

Brak tagów oznacza że statek nie jest wielkim hitem, ale działa :)

Minmatar;
rifter (isk,top), rupture (isk, skill), stabber (isk), vagabond (solo, top), rapier/huggin (gang, uniq), typhoon (skill, problem), hurricane (isk, top), claymore (top)

Amarr;
arbitrator (isk, problem), harbinger (isk, top), armageddon (top), abaddon, piligrim/curse (solo), sacrilege (uniq, problem), zealot

Gallente;
thorax (top, isk), brutix (isk), myrmydion (problem), megathron (solo, top), dominix (solo, top, problem), ishtar (problem), arazu, taranis (top/uniq?, problem)

Caldari;
Drake (problem), Raven (problem), Crow (top), falcon/rook (uniq, gang, top), Cerberus (problem), Blackbird (uniq, isk, gang, top), Scorpion (uniq, gang, problem)

Straszny

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:52:32 »
Sacrilege i Taranis to swietne statki solo, nie wymieniasz ich jako takie a to uber shipy :) Ogolnie trochę dyskusyjne zestawienie (sam piszesz ze kazda rasa ma statki do solo, po czym nie wskazujesz zadnego statku do solo u Caldari... bo obydwaj wiemy ze to akurat jest ich słaba strona)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2008, 10:57:49 wysłana przez Scaryman »

evilcry

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:55:09 »
Dzięki za odpowiedzi  :) wybrałem minmatarów, do zobaczenia w przestrzeni  >:D

Ellaine

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:57:54 »
Każde zestawienie będzie dyskusyjne :)
Nie zaznaczam nic przy statkach z którymi nie mam doświadczenia. O tym jaki super jest Taranis słyszałem dużo, ale nigdy z takim nie latałem. Sacri rzeczywiście działa nieźle solo, masz rację.
Pisałem że każda rasa ma do solo i małych gangów. W tym Caldari ma raczej do małych gangów :)

Goomich

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 11, 2008, 11:25:00 »
Sacrilege i Taranis to swietne statki solo, nie wymieniasz ich jako takie a to uber shipy :) Ogolnie trochę dyskusyjne zestawienie (sam piszesz ze kazda rasa ma statki do solo, po czym nie wskazujesz zadnego statku do solo u Caldari... bo obydwaj wiemy ze to akurat jest ich słaba strona)

To jest słaba strona ludzi, którzy koniecznie muszą mieć 6 modułów do tanka, a nie Caldari.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 13, 2008, 14:01:49 »
Rasa do piractwa nie wiele daje...
raczej umiejetnosci , kierunek nauk zaimplementowanych w twoja postac..
najlepiej wybrac taka ktorej geba i ksywa nie znudzi ci sie za szybko
a zeby zaczac i tak musisz zrobic troche skili...
im mlodsza postac i im ma mniej skili tym bardziej zaweza sie grono potencjalnych ofiar...
skile, praktyka i dobry statek z dobrymi skilami zwiekszaja te mozliwosci..
nie mniej jednak nigdy nie dadza ci 100% przewagi....
po prostu "zawsze znajdzie sie wieksza ryba"
Jesli chcesz byc samotnym łowca to polecam ci ukierunkowac sie w Pilgrima lub Vagabonda...te statki odbiegaja od standardu
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

evilcry

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 13, 2008, 22:31:06 »
Rasa do piractwa nie wiele daje...
raczej umiejetnosci , kierunek nauk zaimplementowanych w twoja postac..
najlepiej wybrac taka ktorej geba i ksywa nie znudzi ci sie za szybko
a zeby zaczac i tak musisz zrobic troche skili...

Oczywiscie ale jednak trzeba zdecydowac sie na statki jednej rasy nie? Pytajac o rase chodzilo mi wlasnie o kierunek nauki jaka mam zaimplementowac w moja postac. W koncu wybralem minmatar bo ich geby, historia oraz wyglad ich statkow pasuje bardzo do mojego wyobrazenia pirata  >:D Tylko po prostu chcialem sie upewnic ze nie zaczne ich skillowac a za miesiac okaze sie ze wprowadza jakiegos nerfa i zostane z niczym.

Cytat: Colonel

Jesli chcesz byc samotnym łowca to polecam ci ukierunkowac sie w Pilgrima lub Vagabonda...te statki odbiegaja od standardu

Czyli okazuje sie ze trafilem w 10  :laugh: Tylko szkoda ze nigdzie nie da sie zobaczyc fotki tego vagabonga... mam nadzieje ze ma to "cos" agresywnego w sobie  :knuppel2:

Dzieki za Twojego posta  :)

adijager

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2008, 23:02:31 »
Czyli okazuje sie ze trafilem w 10  :laugh: Tylko szkoda ze nigdzie nie da sie zobaczyc fotki tego vagabonga... mam nadzieje ze ma to "cos" agresywnego w sobie  :knuppel2:
To zwykły stabber z trochę innymi teksturkami  >:D

Captain

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 13, 2008, 23:19:06 »

adijager

  • Gość
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:21:07 »
To zwykły złom  :D http://img71.imageshack.us/img71/9463/20080606183327ac2.jpg

no tak wyglądają shipy, które go spotkają  :knuppel2:

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Piratem byc ?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 14, 2008, 13:08:02 »
http://dl.eve-files.com/media/corp/BlissIg/Vagabond.jpg

chyba od stabera roznia go te skrzydelka po bokach
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.