Autor Wątek: Ku przestrodze ;/  (Przeczytany 7033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loc0

  • Gość
Ku przestrodze ;/
« dnia: Sierpień 11, 2008, 19:27:06 »
Rzecz dotyczy Wildside`a - ex-spa/ ex-tri membera. Warto przeczytac, nie ze wzgledu na to co zrobilo ccp ale w co sie ten pan wpedzil:
http://www.scrapheap-challenge.com/viewtopic.php?t=18826

WolfSimon

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2008, 09:50:14 »
Czyli uogólniając prawa ustanowione przez CCP nie dotyczą samego CCP.  :idiot2: Czyli norma...

Swoją drogą można by było iść z tym do sądu, zgodnie z EULA mieli prawo zbanować konto ale nie mieli prawa oddać go komu innemu.  :knuppel2:

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:02:02 »
Czyli uogólniając prawa ustanowione przez CCP nie dotyczą samego CCP.  :idiot2: Czyli norma...

Swoją drogą można by było iść z tym do sądu, zgodnie z EULA mieli prawo zbanować konto ale nie mieli prawa oddać go komu innemu.  :knuppel2:

EULA mówi, że konto jest własnością CCP. Mogą z nim robić co im się żywnie podoba. Z punktu widzenia prawa wszystko jest OK. A gość powinien się cieszyć, że go zbanowali. Przynajmniej wyciągnęło go to z poważnego uzależnienia.

Ellaine

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:11:04 »
Z tego co rozumiem, CCP po prostu odbanowali konto gościowi o którym wiedzieli że zostało kupione za kasę. Pewnie napisał im petycję że nie wiedział, że gra pierwszy raz i że już będzie grzeczny. A GM pomyślał "no szkoda tracić klienta który potrafi wydać kilkaset dolców na wejściu. Pewnie się po pół roku się rozkręci i będzie grał na 15 kont naraz". A wbrew oczekiwaniom i obiecankom, gości niedługo potem sprzedał to konto dalej.

WolfSimon

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:21:43 »
EULA mówi, że konto jest własnością CCP. Mogą z nim robić co im się żywnie podoba. Z punktu widzenia prawa wszystko jest OK. A gość powinien się cieszyć, że go zbanowali. Przynajmniej wyciągnęło go to z poważnego uzależnienia.

Racja, zmienili to, o ile dobrze pamiętam kiedyś konto było własnością użytkownika a cała zawartośc własnością CCP

"Your Account, and all attributes of your Account, including all corporations, actions, groups, titles and characters, and all objects, currency and items acquired, developed or delivered by or to characters as a result of play through your Accounts, are the sole and exclusive property of CCP, including any and all copyrights and intellectual property rights in or to any and all of the same, all of which are hereby expressly reserved. "

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:35:28 »
Wpadacie w paranoje.
Jakis GM zbanowal konto na 15 dni do "wyjasnienia" Po czym po wyjasnieniu sprawy zapomnial przedluzyc bana bo szef na niego nawrzeszczal o cos innego. Albo wyjechal na wakacje, a ktos kto przejal sprawe nie sprawdzil tego bana. Albo z jednego z 1000 innych powodow z ktorych takie pomylki sa popelniane.
CCP to firma jak kazda.

Goomich

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:42:40 »
Powinieneś dostać bana za wprowadzanie logiki.

ivil

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:55:27 »
Ja mysle ze przestroga powinno byc to jak wygladalo zycie tego kolesia.
Mnie prawde mowiac niewiele interesuje co CCP robi ze swoimi kontami, mogli by nawet postacie ze zbanowanych kont wrzucac na losowo wybrane aktywne konto :P

Loc0

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:22:48 »
Archen&Ivil zlapali o co mi chodzilo postujac tego linka :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 18:24:23 wysłana przez Loc0 »

WolfSimon

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2008, 12:24:12 »
Archen&Ivil zlapali o co mi chodzilo postujac tego linka :)

No to to się rozumie samo przez siebie że NoLife is bad, mkay? :D Więc nawet nie wspominałem... :)

Maver

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:08:25 »
EULA mówi, że konto jest własnością CCP. Mogą z nim robić co im się żywnie podoba. Z punktu widzenia prawa wszystko jest OK. A gość powinien się cieszyć, że go zbanowali. Przynajmniej wyciągnęło go to z poważnego uzależnienia.

Pytanie tylko czy taki zapis w swietle prawa jest dopuszczalny.
W koncu klient placi za mozliwosc zalozenia konta, zaklada je, potem placi za utrzymanie a ktos w EULA zapisuje ze to konto nie nalezy do niego tylko do wlasciciela serwisu.
Jakos wydaje mi sie ze jak by dobrze poszukac w unijnych dyrektywach itp... to okazalo by sie ze taki zapis jest niezgodny z prawem konsumenckim.


Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:29:18 »
A dlaczego niezgodny?

Płacisz za możliwość gry, a nie za posiadanie czegokolwiek.
na urlopie od EVE

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2008, 16:24:04 »
Płacisz za możliwość gry, a nie za posiadanie czegokolwiek.

Właśnie tak. Powiedzmy, że pozwalam Ci bawić się moimi klockami Lego za opłatą (10zł za godzinę). Klocki są moje. Gdy skończysz się bawić nie możesz ode mnie żądać abym nie rozkładał tego co zbudowałeś.

zlloty

  • Gość
Odp: Ku przestrodze ;/
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2008, 10:41:17 »
Ja tam się cieszę, że ZAIKS się w to nie miesza, bo TC by 100zł za miesiac kosztował ;)