Autor Wątek: Ustawienia...  (Przeczytany 11493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Ustawienia...
« dnia: Sierpień 21, 2008, 22:36:20 »
Klikając PPM na zegarze czasu okna EVE:

"Stopka" informacyjna systemu... [World Information]
Pewnie dla wielu mało przydatne formy i ustawienia, ale można włączyć/wyłączyć:
- najbliższy obiekt (brama/planeta/księżyc/stacja/etc)
- okupacja (przydaje się w FW)
- sov
- sov lvl (przydatne w 0.0, w empire zbędne)
- konstelacja (przydatne w 0.0 i jak się szuka COSMOS)
- region (chyba nie warto wyłączać)
- security lvl (niektórzy uważają, że zbędna informacja)

Przyciski... niestety nie wszystkie [Buttons]
Można połączyć lub wydzielić = Accessories:
- kalkulator
- log
- jukebox
- notepad
- browser (wewnętrzny EVE)

Pewnie żądne odkrycia te info powyżej... ale sam je właśnie odkryłem może i ktoś jeszcze o tym nie wiedział :D

Niektóre informacje przydatne, bo zmniejszają ilość informacji jakie są wyświetlane/ściągane z serwera (lag ?). BTW w ustawieniach klienta można od razu wyłączyć arcyważne w pvp ustawienia: efekty (ogólne/turrets/missile), trials. W sumie jedyne ułatwienie to fakt, że nie trzeba pamiętać przed walką by wyłączać skrótami klawiszowymi.

Czasu na kanale chat...
Nigdzie nie mogę znaleźć, a skleroza nie pozwala mi przypomnieć gdzie się włączało pokazywanie czasu w oknie chatu... poproszę o pomoc.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 22:39:04 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Voulture

  • Gość
Odp: Ustawienia...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2008, 23:07:27 »
1. Klikasz prawym w chat i "time stamp". Albo w menu w ustawieniach ogolnych jest.
2. Dobre to z zegarkiem, nie wiedzialem. Znikaja informacje, czy czy sie rpzesuwaja w gore napisy?
3. Ctrl + Alt + Shift + T/E/F12 to podstawa raczej w walkach :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ustawienia...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2008, 23:16:36 »
1. Klikasz prawym w chat i "time stamp". Albo w menu w ustawieniach ogolnych jest.
2. Dobre to z zegarkiem, nie wiedzialem. Znikaja informacje, czy czy sie rpzesuwaja w gore napisy?
3. Ctrl + Alt + Shift + T/E/F12 to podstawa raczej w walkach :P
Akurat przypomniało mi się gdzie to znaleźć, ale dla porządku:
Ad.1. Pudło. Chat czyli gdzie ? Kanał w którym chcesz włączyć/wyłączyć ? Timestamp włącza we wszystkich oknach automatycznie. W menu ogólnym nie ma, w channel & mailing list również. Klikanie na nagłówek kanału co najwyżej pozwala wyłączyć migotanie i dołączyć audio do kanału.

Otóż by włączyć - trza najpierw coś powiedzieć i PPM na tekście (toggle timestamp się pojawi) :P
Uwaga ! Opcja niedostępna jak na kanale nikt nic nie powiedział dotychczas (może powiedzieć na dowolnym - np. local) i ktokolwiek (sami ?).
Ergonomia ponad wszystko ;)
Ad.2. Przesuwa informacje w górę, ale zachowuje kolejność
Ad.3. Podstawa podstawą, ale czasem można się nadziać "przypadkiem", zapomnieć po reinstalacji, wyłączyć skrót przypadkiem grzebiąc w skrótach... w każdym razie - jak się nie wie jak i gdzie to tam również można znaleźć to ustawienie.  ;)

PS
Nie uważam żeby timestamp miał wpływ na lag (pewnie zaciąga dane przy okazji głównego zegara), ale warto pamiętać, że i to można wyłączyć (nawet jak się minimalizuje/wyłącza wszystkie okna w czasie walki) - po co ma zasysać i dodatkowo obciążać system.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 23:21:12 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Voulture

  • Gość
Odp: Ustawienia...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2008, 23:31:14 »
Akurat przypomniało mi się gdzie to znaleźć, ale dla porządku:
Ad.1. Pudło. [...]
Otóż by włączyć - trza najpierw coś powiedzieć i PPM na tekście (toggle timestamp się pojawi) :P
Wlasnie o tym pisalem. To naprawde nie bylo az tak skomplikowane - "chat" jako okienko z tekstem.

Goomich

  • Gość
Odp: Ustawienia...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:50:53 »

Pewnie żądne odkrycia te info powyżej... ale sam je właśnie odkryłem może i ktBTW w ustawieniach klienta można od razu wyłączyć arcyważne w pvp ustawienia: efekty (ogólne/turrets/missile), trials. W sumie jedyne ułatwienie to fakt, że nie trzeba pamiętać przed walką by wyłączać skrótami klawiszowymi.

Bardzo ważne, bo "wideła" bez tego beznadziejnie się ogląda. :P


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ustawienia...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:58:53 »
Wlasnie o tym pisalem. To naprawde nie bylo az tak skomplikowane - "chat" jako okienko z tekstem.
Nio... tylko jak spróbowałem to zanim cokolwiek powiedziałem to mi się oczywiście "toggle" nie pojawiło... więc to nie takie oczywiste.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...