Autor Wątek: Powitać !!!! :)  (Przeczytany 3655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claxon

  • Gość
Powitać !!!! :)
« dnia: Sierpień 12, 2008, 18:20:38 »
Witam wszystkich.

Wlasnie rozpoczalem swoja kariere w EVE.
Duzo o tej gierce slyszalem i powiem, ze od dlugiego juz czasu kusila mnie.
Ogolnie jestem fanem gier online, ale troche znudzily mi sie juz czary, jakies magiczne szmery-bajery itp.

Info podstawowe:
Imię: Artur
Wiek: 24
Miasto: Rzeszów
Zainteresowania: muzyka (głównie, jako ze to moj zawod wyuczony :) ), mmorpg :), samochody (glownie po tuningu :) )

Stworzylem sobie postac (szczerze ot tak na szybko) zeby zobaczyc ogolnie mechanike gry.
I teraz zaczyna sie: potrzebuje pomocy.
Gracie juz dlugo, wiec wiecie. Chodzi mi o male wskazowki. Z doswiadczen wlasnych, ktore zapewne macie. Ktore rasy do czego sie nadaja itp.
Po tym co pisze pewnie stwierdzicie ze jestem totalnym noobem :)
Po prostu nie lubie tworzyc 40-tu postaci i zadna niczego nie osiagnac.

Wiec dlatego zwrocilem sie do Was.
Czy lepiej jest ostawiac sie na kopanie czy na walke?? Itp.

Bede wdzieczny za informacje.
W razie czego dajcie cynk do kogo moge sie zwrocic online.
Jest w ogole jakis polski kanal???

Voulture

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:28:43 »
Jest kanal Polish - dostepny z dzialu jezykow,m taki podstawowy glowny kanal dla Polakow, jest kanal Centrala Noobs gdzie jest sporo poaczatkujacych i warto pytac nawet o najbardzej postawowe kwestie no i jest kanal Polska na ktorej procz Bekocza i Nurabsla nikogo juz nie widuje.

Wydaje mi sie, ze w dzisiejszej ece kopanie to przezytek - warto robic postac tylklo i wylacznonie pod walke. Dzieki temu zarabiasz sobie spora kasa na poczatek z misji, pozniej moze z ratow, pleksow itd. Jesli zas masz zaciecie do handlu bedziesz mial postac ktora procz zbierania chorych ilosci iskow bedzie mogla cos postzrelac w ramach relaksu. Mozna tez byc producentem, naukowcem, bawic sie z posy inwencje i takie tam, ale ani z kopaniem ani ze skillami do pvp nie ma to nic wspolnego i nie ma znaczenia co zrobisz. ;)

Witamy, malo osob cos sie ostatnio przedstawia u nas ;)

Claxon

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:40:52 »
Dzieki.

Szukam po tym forum, jakiegos porownania ras itp, jakie atrybuty potrzebne i w ogole.
Cos znajduje, ale narazie czarna magia :)
Dzieki za to info.
Bede Was szukal online.

A co do przedstawiania sie to kultura wymaga :)
Pozdrowionka

Ellaine

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:45:58 »
Kopanie jest super fajne, ale tylko jako forma relaksu. Kopie się postaciami skillowanymi do walki. Właściwie nie jest ważne czy postać kopie dobrze czy źle bo to tylko różnica między zarobieniem mało i bardzo mało. Natomiast zabawa jest wyśmienita :)

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:31:35 »
Z doswiadczen wlasnych, ktore zapewne macie. Ktore rasy do czego sie nadaja itp.

Jeśli chodzi Ci o wybór między Caldari a Amarr to nie ma to znaczenia. Postać Caldari może trenować i latać statkami innych ras. Rasy różnią się atrybutami startowymi a te z kolei wpływają na szybkość uczenia się. Achura pozwala tak ustawić atrybuty aby szybko uczyć się latania statkami ale jeśli przyjdzie Ci ochota na skille do wspomagania floty to ich nauka będzie trwała wieki.

Moja rada to: wybierz rasę pod kątem RP a atrybuty rozłóż równomiernie (najwyżej charyzmę trochę niżej).

Cytuj
Czy lepiej jest ostawiac sie na kopanie czy na walke?? Itp.

Na początku na kopanie ale nie pakuj się w barki ani zaawansowane skille. Do kopania używa się drugiej lub trzeciej postaci. Wyskiluj kopanie na tyle żeby zorientować się, że jest to prawdopodobnie nie dla Ciebie. W tym czasie będziesz miał pieniądze na statki i skille PVE/PVP.

pticu

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:48:24 »
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4244.0 tu masz zestawienie poszczegolnych ras i profesji

Totalizator

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:51:26 »

misao

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2008, 05:38:24 »
szczera rada : wybierz postac po wygladzie, bo cie potem bedzie wkurac twoja wredna gemba:P

Vermian

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2008, 17:00:18 »
Taki drobny offtop propo avatara w grze - kiedy Lily nalezala do mojej siostry, miala w pierwszym miesiacu gry bodajze dwie operacje plastyczne - tzn. platna zmiane avatara. Tak wspominam na wszelki wypadek jakby ktos sie zastanawial pod jaka grupe graczy CCP zrobilo mozliwosc zmiany avatarkow  :P . Hehe, a ile placzu bylo jak sie okazalo ze po zmianie wszyscy znajomi widza dalej stara morde, bo na serku EvE sie portret zupdatowal, a cache w grze nie :D .

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Powitać !!!! :)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2008, 13:45:30 »
Taki drobny offtop propo avatara w grze - kiedy Lily nalezala do mojej siostry, miala w pierwszym miesiacu gry bodajze dwie operacje plastyczne - tzn. platna zmiane avatara. Tak wspominam na wszelki wypadek jakby ktos sie zastanawial pod jaka grupe graczy CCP zrobilo mozliwosc zmiany avatarkow  :P . Hehe, a ile placzu bylo jak sie okazalo ze po zmianie wszyscy znajomi widza dalej stara morde, bo na serku EvE sie portret zupdatowal, a cache w grze nie :D .

Z drugiej strony: po wprowadzeniu Ambulation graczę będą musieli stworzyć portrety postaci na nowo. Co prawda do Ambulation jest daleko ale warto o tym pamiętać.