Autor Wątek: NOWA CENTRALA - Propozycje  (Przeczytany 16058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 08, 2008, 15:11:04 »
Rozciągliwy układ ma tą wadę, że niewygodnie czyta się tekst. Moim zdaniem część tekstowa powinna mieć szerokość około 60em i nie powinna być skalowalna. To co mnie denerwuje w wielu forach to rozszerzanie części tekstowej gdy ktoś wstawi duży rysunek.

pamiętam jak odwiedziłem Centrale rok temu , pierwszy raz, pierwsze wrażenie.... OMG chaos everywhere.. . mała czcionka, zdecydowanie za mała przy elementach graficznych, które jakby przytłaczają layout, mało przejrzysta nawigacja...  jak tu cokolwiek można znaleść?! naprawde cięzko było sie przyzwyczaić...

Mogę się tylko pod tym podpisać. Zbyt pstrokato, niepotrzebne elementy na stronie, za duży banner, niekonsekwencje w linkach (słowo Start jest w trzech miejscach a za każdym razem podpina inny link) itp.

Ellaine

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 08, 2008, 15:14:40 »
Rozciągliwy layout jest dobry i słuszny a layout o ustalonej szerokości do (niestety powszechny i dominujący) prymitywizm w projektowaniu.

Dobry layout wygląda dobrze i jest czytelny przy różnych szerokościach. Wykorzystuje cały ekran (mod marginesy) a nie wąski pasek na środku dużych rozdzielczości. I da się jednocześnie czytać wygodnie przy 800x600. Ale 97% współczesnych designerów ma to gdzieś :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2008, 15:18:55 wysłana przez Albi »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 08, 2008, 15:22:05 »
dlatego nowa centrala bedzie rozciagliwa i takie layouty poprosze (jak juz pisalem wczesniej :D)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 08, 2008, 15:33:24 »
Rozciągliwy layout jest dobry i słuszny a layout o ustalonej szerokości do (niestety powszechny i dominujący) prymitywizm w projektowaniu.

Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Bardzo długie linie tekstu czyta się niewygodnie i "prymitywizm" nie ma tu nic do rzeczy. Nie bez przyczyny tekst w gazetach dzieli się na kolumny (łamy).

Rozciągliwość może dotyczyć innych elementów interfejsu ale część tekstowa (z postami) powinna mieć stałą szerokość liczoną w znakach.

Diabl0

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2008, 07:32:30 »
Rozciągliwy układ ma tą wadę, że niewygodnie czyta się tekst. Moim zdaniem część tekstowa powinna mieć szerokość około 60em i nie powinna być skalowalna. To co mnie denerwuje w wielu forach to rozszerzanie części tekstowej gdy ktoś wstawi duży rysunek.

Co fakt to fakt że zbyt długie linie czyta się gorzej - wzrok często gubi "linijkę", ale ja w takich przypadkach używam Ctrl + +/- i spokojnie da się żyć.

Rozciągliwy layout jest dobry i słuszny a layout o ustalonej szerokości do (niestety powszechny i dominujący) prymitywizm w projektowaniu.

I da się jednocześnie czytać wygodnie przy 800x600. Ale 97% współczesnych designerów ma to gdzieś :)

Większość stron projektuje się już od dawna dla 1024x768, i wynika to nie tyle z lenistwa, co najczęściej z założeń projektowych, koncepcji layoutu, oraz usability. Ponadto:
1. Nie każdy typ strony nadaje się do pełnej szerokości.
2. Zbyt długie linie tekstu czyta się wolniej niż relatywnie wąskie kolumny
3. Layoutami z dużą ilością boxów informacyjnych (jak ja to nazywam "portalowe") łatwiej tworzyć i zarządzać przy stałej szerokości strony.

Nie zmienia to jednak faktu że fora należą do typu serwisów gdzie auto-width sprawdza się bardzo dobrze :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 09, 2008, 08:30:47 »
Panowie, znowu sie offtop robi. prosze z wrocic do tematu. wymadrzanie sie jak sie strony powinno robic prosze zostawic dla siebie lub pisac w innym watku, dziekuje
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2008, 13:55:48 »
Panowie, znowu sie offtop robi. prosze z wrocic do tematu. wymadrzanie sie jak sie strony powinno robic prosze zostawic dla siebie lub pisac w innym watku, dziekuje

Eee... no toż właśnie o tym piszemy. Mieliśmy podać propozycje funkcjonalności dla Centrali. Główną funkcjonalnością jest przekazywanie informacji za pomocą tekstu. I ja tylko proszę o to aby ta funkcjonalność była - jakby to powiedzieć - funkcjonalna. Czyli żeby ten tekst dało się wygodnie czytać. Inne rzeczy na Centrali mnie nie interesują. Prawdę mówiąc idealna Centrala w moim przypadku miałaby postać grupy newsowej.

PS. Zdaję sobie sprawę, że moje wymagania mogą być dość specyficzne.

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2008, 13:57:25 »
wbrew pozorom niekoniecznie "specyficzne"

mnie też by to odpowiadało :]
Moderatorzy na drzewo!! :D

Voulture

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 09, 2008, 14:30:56 »
"About time"

Wiem, ze idea centrali sobie troszke przeewoluowala (pod ostrzalem ccp) i z forum o eve-o zaczyna powoli wylaniac sie portal - opowiadania, konkursy, poradniki. Mysle, ze to jest wlasnie kierunek naszych zmian, krok do przodu trzeba zrobic. Czemu na glownej stronie nie moglby pojawiac sie newsy o dzialaniach wojennych w roznych regionach, polityce eve, newsy o tym co sie dzieje wokol polskich korporacji i sojuszow moze itd.

Czemu nie zrobic od razu dwoch rzeczy za jednym zamachem? Albo i trzech, jesli polaczylibysmy do tego wymarle nasze wiki. Wyciaganie glownych informacji z forum i spisanie paru prostych zdan nie jest zadnym problemem. Poradniki, teksty, opowiadania, konkursy - wszystko mialoby swoje miejsce. Garazownia? Czemu nie zaimplementowac w stronce - odnosniki do fitow na forum zaczely by miec jakis sens?

Zglaszam sie automatycznie jesli o pomoc w grafice chodzi (cos tam w psie potrafie zrobic) + oczywiscie moge pomoc w pisaniu newsow, wypelnianiu trescie i takie tam. Mysle, ze osoby z eve-polska (nie wiem kto sie tym zajmowal) mozna by namowic do wspolpracy...

~~

Wrocilem \o/
Mam nadzieje, ze moj post-wizja ie jest jakims sporym oftopem, ale rzecz do przedyskutowania dla mnie pzred podejmowaniem sie czegokolwiek. Szkoda by bylo, jakby ktokolwiek poswiecil niepotrzebnie swoj cenny czas (bo ja na stronach i forach nie znam sie nic).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2008, 14:34:00 wysłana przez Voulture »

korpusz

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 14, 2008, 08:18:36 »
Ja bym chętnie widział zintegrowanie systemu komentarzy i artykułów z głównej strony zintegrowane z forum. Bo bardzo dużo osób czyta forum, a strony głównej nie. Tym sposobem osoby siedzące na forum przyczyniały by się też do większej aktywności strony głównej centrali.

Fenarid

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:31:43 »
Loc0 --> Userów nie przybywa bo ciężko "konkurować" z portalem o 5 letniej tradycji. Poza tym moja strona jest bardzo młoda ma niecały miesiąc. Wiele osób nawet nie wie o jej istnieniu.

Co zaś się tyczy zmian na Centrali to nowy layout jest właściwie koniecznością obecny jest strasznie nie czytelny. Szerokość forum też by się przydało zwiększyć. To tyle moich sugestii.

Loc0

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 14, 2008, 18:36:55 »
To moze lepiej polaczyc sily? (btw jesli mnie pamiec nie myli - a tego nie wykluczam - to na Twojej stronie byle dawniej niz mc temu, wtedy byla pod innym adresem.

Fenarid

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:28:37 »
Wygląda na to że pamięć cie myli albo mylisz moją stronę z jakąś inną. Otwarcie mojego serwisu nastąpiło 23 lipca. Połączyć siły ? Co masz na myśli ? Moim zdaniem przyjacielska i uczciwa konkurencja więcej dobrego przyniesie. W końcu nie bez przyczyny teraz dyskutujemy o "Nowej Centrali"  ;) Ale oczywiście jestem otwarty na propozycje i ewentualną współprace.

pticu

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 15, 2008, 00:52:08 »
nowa centrala moze byc pojeciem mylnym, postanowilismy zmienic szate graficzna i poprawic funkcjonalnosc, pozatym piszemy (hastra pisze)  kod frontpage od poczatku. jako ze jest jedynym polskim tak duzym serwisem eve online, staramy sie zeby byl najlepszy i najlepszy :) i coraz lepszy  :knuppel2:

Fenarid

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 15, 2008, 07:37:53 »
No i o to chodzi. Aby cały czas doskonalić stronę ją ulepszać i rozbudowywać. A który serwis będzie najlepszy to się okaże, wasz na pewno będzie jeszcze przez długi czas największym pod względem liczby użytkowników. Wasz nowy layout może nie jest jakoś szczególnie piękny ale jest czytelny a to najważniejsze. I oby tak dalej  O0 W brew pozorom nie chce upadku Centrali. Mam duży szacunek dla tej strony i ludzi którzy przez 5 lat byli i są dla naszych rodaków głównym źródłem informacji o EVE.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:46:53 »
Fen, jeśli to na Twojej stronie są oferty sprzedaży isk za kase, to nie jesteś dla nas żadną konkurencją, a tym bardziej "przyjacielską".
Przedwieczny.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:01:42 »
To chyba nie na jego forum :)
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:37:23 »
a to sorry ;p
Przedwieczny.

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:05:30 »
z siła ludzkich przyzwyczajeń ciężko konkurować, tak więc sądzę, że Centrala pozostanie bezkonkurencyjna jeszcze długo...
Moderatorzy na drzewo!! :D

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 15, 2008, 13:13:56 »
Nie zmienia to faktu, że powinna być doskonalona (nie cierpię monopolistów :P). Więc dobrze, że coś jest w tym kierunku robione.
na urlopie od EVE

Straszny

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 15, 2008, 13:37:10 »
musze przyznać ze stronka Fenarida jest zrobiona mniej wiecej tak jak wyobrażałbym sobie nowoczesny layout centrali, przejrzyście, estetycznie, kawał dobrej roboty  O0

Voulture

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 15, 2008, 14:00:13 »
To samo przyszlo mi do glowy, jak przejrzalem nowy layout - czysto, przejrzyscie, czytelnie. Podoba sie. Mam nadzieje, ze nasi tez sie postaraja :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 15, 2008, 14:24:43 »
Panowie, layout bedzie taki, jakim go zrobicie. jest konkurs, wiec dawac. pokazac co potraficie :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

pticu

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 15, 2008, 19:52:13 »
trwa konkurs, w zasadzie to sie konczy :) grafiki  widoczne na new_centrala sa moje bo tak sobie testuje :P czy zostana czy nie, konkurs pokaze...

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2008, 20:05:33 »
właściciel portalu stanął w szranki i wszystko jasne :2funny:

można zamknąć już konkurs ;D
Moderatorzy na drzewo!! :D

pticu

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 15, 2008, 20:08:52 »
nie nie nie, nie zgadzam sie  :knuppel2: , tam zaraz wlasciciel  :angel: wszyscy jestesmy wlascicielami, ale niektorzy sa wazniejsi  :knuppel2:, moge sobie trenowac na krasnalu jak wam to przeszkadza  :tickedoff:

pticu

  • Gość
Odp: NOWA CENTRALA - Propozycje
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 16, 2008, 16:43:18 »
no i tak, wszyscy becza zeby zmienic, ze to be a tamto be, ale jakos nikt z ponad 2 tys uzytkownikow tego portalu nie wysilil sie zeby pogrzebac w grafice  :tickedoff: