Autor Wątek: Czy minimatar to dobry wybór?  (Przeczytany 17065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2008, 14:15:52 »
no coz ja mam teraz wakacje( 2,5h temu sie zaczely bo w anglii dopiero dzisiaj konczy sie rok szkolny :grr:) wiec bede mial duzo czasu na wszystko a na trialu juz zarobilem 40mln z czego stracilem jakies 15 za 1 riftera i rupture wiec wciaz zostaje troche na skill booki itd. fakt ze teraz bede skillowac capa chyba bo chcem tankowac aktywnym shieldem na rupture

Coldim

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2008, 14:30:15 »
no coz ja mam teraz wakacje( 2,5h temu sie zaczely bo w anglii dopiero dzisiaj konczy sie rok szkolny :grr:) wiec bede mial duzo czasu na wszystko a na trialu juz zarobilem 40mln z czego stracilem jakies 15 za 1 riftera i rupture wiec wciaz zostaje troche na skill booki itd. fakt ze teraz bede skillowac capa chyba bo chcem tankowac aktywnym shieldem na rupture

Ruptura sie swietnie tankuje pasywnie z 1600mm plejtem;) Fit na scrapheap challange forum nie jeden - wymaga to stosunkowo malo skilli wiec polecam.

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 18, 2008, 14:35:30 »
nad tym tez sie zastanawiam i napewno wyproboje. dajcie jakis optymalny fit na riftera do PvE i do rupture do PvE i PvP

Loc0

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 18, 2008, 18:55:12 »
nad tym tez sie zastanawiam i napewno wyproboje. dajcie jakis optymalny fit na riftera do PvE i do rupture do PvE i PvP
lmao nastepny ;p goraco polecam:
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&action=search
http://www.scrapheap-challenge.com/index.php?sid=3d81babd354535fea29744228f42027c
Ps scrap z uwzglednieniem powyzszej opcji   :krzeslo:

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 18, 2008, 21:58:13 »
dzieki za link do wyszukiwarki... jeszcze mi wyjasnij jak ona dziala bo dla mnie to nie jest takie proste. probowalem kilka razy z roznymi wpisami i z roznych powodow i jakos tego nie ogarniam

Loc0

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 18, 2008, 22:44:50 »
Wpisujemy w pole szukaj "rutpure" odznaczamy  opcje " Topic subjects only" co by nie szukal w kazdym mozliwym topicu slowa bo interesuje nas topic o tym stateczku klikamy w lewym dolnym rogu "szukaj" voila  8) :laugh:
Ps adminow prosze o przeniesienie do dzialu FAQ  :buck2:

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 19, 2008, 01:01:54 »
no dobra fit juz sobie znalazlem. a moze mi ktos powiedziec wiecej przydatnych rad na temat skillowania BC? wiem ze sie uczepilem tego tematu ale napewno ma ktos jeszcze jakies stosowne uwagi na temat hurricane bo to moj glowny cel bedzie po przedluzeniu konta :)

NeX

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 19, 2008, 03:50:18 »
  Nie ma co pisać o skilowaniu, bo skilowanie to sprawa zupełnie prozaiczna i żadnych tajemnic nie kryje. No może poza tym, że powinieneś najpierw zrobić skile na jump clona, aby na PVP latać clonem bez implantów, albo w tych tańszych. Przynajmniej do czasu gdy strata stu, czy więcej milinów na zwykłych kablach ma dla Ciebie znaczenie.

  O fitowaniu najwięcej się dowiesz na forach takich jak Scrap. Bierz tylko poprawkę na to, że każdy pisze na temat fitu, który jemu się przydaje w okreslonej sytuacji. Musisz czasem sam wyciągać wnioski co, po co i dlaczego ludzie zakładają. Killboardy to też fajne miejsce do porównań, ale musisz zwracać uwagę na fity solo i gangowe, które mocno się różnią.

  Jak czytałeś wcześniej, koledze Strasznemu nie podoba się mój fit PVP na Hurricane, bo jest za wolny. Niewątpliwie jest to typowo Amarrskie podejście z większym tankiem. Może się na Matarskim shipie nie podobać, ale jest przy wchodzeniu z hi do low skuteczne, bo wbrew pozorom low seca nie wypełniają nieprzeliczone rzesze piratów w nanoshipach T2. Większość ludzi jaką tam spotkasz to piloci lecący skrótem przez low sec z empire do empire. Część tam zwyczajnie mieszka i klepie misje niewiele sobie robiąc z zagrożenia. Indyki przylatują na zakupy i tylko czasem jakiś znudzony górnik postanowi pobawić się w pirata. Wisząc nad asteroidą krzyknie sobie "Yarrr" na localu. Zawsze możesz sprawdzić, czy to prawdziwy pirat, czy górnik i go zdjąć, a jak nie to on moze zdejmie Ciebie. Jeżeli latasz ubezpieczonym statkiem i nie zbłaznisz się kupionym na eBayu faction fitem, to po przegranej po prostu kupisz sobie nowy ship i polecisz znowu.

  Namówiłem w ubiegłym roku kolegę aby grał w EVE. Przez te 10 miesięcy nie stracił ani jednego shipa w low secu chociaż notorycznie lata tam handlować. Za to zezłomował kilkanaście BSów na misjach, bo przecież musiał już zaraz i natychmiast latać czymś tak dużym jak ja. Dobrze, że Cariera nie miałem.  :2funny:

  Do wyboru masz jeszcze oprócz tego co podałem ja, sugerowany nano tank, który podwoi szybkość na MWD kosztem połowy armora. Czy warto? MWD użyjesz do łapania przez kilka sekund, armora do tankowania cały czas. Sam sprawdź co wolisz. Zwykły Hurricane na tanim ficie i skilach 4, to około 2000m/s na nano bez rigów. To za mało aby uciec przed laserami Harbingera, czy rakietami Drake. Możesz jeszcze w RIGs wpakować polycarbony dla speeda. Jak Cię stać.
Od czasu znerfienia nanofibrów fity nano na BC i BS są niepopularne i IMO słusznie. Są za to hitem na HACach i Reconach. Rzecz jasna na specjalistycznych Interceptorach.
  Jeżeli chcesz poczuć o co biega, to zakładasz zamiast hardenerów 3x overdrive i 1x nanofiber. Nano gotowe.
Może i kogoś takim Hurricanem zaskoczysz. Ja powiem tylko, że na podstawowym overview mam typ statku i jego szybkość, a nie nick pilota. Siedząc w Harbingerze nie bedę się zastanawiał, czy Hurciem lecisz Ty z miesięcznymi skilami, czy Straszny z kilkuletnimi. Hurricane, to żaden postrach na localu. Ale wiem, że jest ładny. Myrmidonem też czasem latam, bo jest ładny. :P

  Dużo ciekawszą sugestią było to co Straszny napisal na temat RIGów. Rigi do falloffa dają mikroskopijnemu zasięgowi autocannonów dodatkowych kilka klometrów. 15km falloff, to już nie jest zły wynik. Dodasz do tego damage mody. Dla autocannonów, to będą Gyrostabilizery. Tak jak w nano zamiast hardenerów wstawiasz 3x Gyro. Masz większego DPSa i kilkanaście kilometrów falloffa. To można sobie nazwać damage dealerem.

  Kiedyś napisałem już, że nie lubię Hurricane, a i nie spotykam osob które za nim przepadają. Może jednak jakiś wielbiciel się zezłości i napiszę Ci coś nowego i odkrywczego.  :knuppel2:

Totalizator

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 19, 2008, 04:09:11 »
Akurat battlecruiser speedtankować nie powinien, nawet matarski. Tankujący t2 hurricane z ecm dronkami przerabia wszystko w swojej kategorii i poniżej na kaszę, akurat jestem fanem latania battlecruiserami po lowsecu i wiem że hurricane to jest statek z którym trzeba się liczyć.

Tak ogólnie to matarzy są wyraźnie słabsi jedynie w battleshipach, tempest i maelstrom to mocno przeciętne statki i solo i we flotach a typhoon ma co prawda duży potencjał ale wymaga mnóstwa skilli żeby ten potencjał wykorzystać. Capitale może najlepsze nie są ale wyglądają najlepiej a ponieważ de facto pilotowanie capitala to 90% żmudnej roboty i 10% akcji to już chyba lepiej wykonywać tę żmudną robotę patrząc na jedne z najfajniejszych modeli w grze.

Nashir

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 19, 2008, 04:42:08 »
Z tym wygladem u matarow to nie najlepiej Bruce ;). Archon i Revelation wygladaja duzo lepiej od Niddoghura i Naglfara tbh. Jednak kwestia gustu.

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 23, 2008, 20:44:42 »
juz sobie wszystko przemyslalem i ustawilem w EVEMonie plan skilli najwazniejszych do Hurricane'a ;) myslalem ze bedzie dluzej ale ostatecznie udalo mi sie zaplanowac czas na 55 dni wiec nie jest zle. uwzglednilem przy tym skille do nawigacji, inzynierii, missle, gunnery i mechanic :D jesli macie jeszcze jakies pomysly to podzielcie sie nimi jak najszybciej

pozdrawiam

Coldim

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 23, 2008, 22:20:03 »
juz sobie wszystko przemyslalem i ustawilem w EVEMonie plan skilli najwazniejszych do Hurricane'a ;) myslalem ze bedzie dluzej ale ostatecznie udalo mi sie zaplanowac czas na 55 dni wiec nie jest zle. uwzglednilem przy tym skille do nawigacji, inzynierii, missle, gunnery i mechanic :D jesli macie jeszcze jakies pomysly to podzielcie sie nimi jak najszybciej

pozdrawiam

T2 tank, skille do capa na 4 i pozniej gunnery, IMHO missile mozesz na dluzszy czas olac - skillowanie na starcie dwoch roznych systemow broni jest niewskazane.

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 24, 2008, 18:31:01 »
wiem, wiem bo nad skillami do missle wciaz sie zastanawiam, ale i tak ustawilem je na koniec wiec nie ma problemu bo napewno podczas 'skillowania' zmieni sie jeszcze koncepcja jak bede tym BC latac ;D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 25, 2008, 13:33:46 »
jesli macie jeszcze jakies pomysly to podzielcie sie nimi jak najszybciej
Learningi basic na 4 i adv na 3 ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

termos

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 25, 2008, 18:14:11 »
Olej matarów, okazuje się że na świecie jest jakiś pęd do nerfienia, tym razem padło na ich szipy, więc póki co skiluj learningi, wszystkie uniwersalne supportowe w stylu elektronika, mechanika itd.

professor

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 25, 2008, 19:12:30 »
no wiem wlasnie... czy ktos ma pojecie dlaczego CCP bawi sie w wydawanie patchow 'udupiajacych' wszystkie rasy pokolei? nudzi im sie czy co? dlaczego minmatar byl  silniejszy od innych ras? tankowal speedem a teraz zamiast webowania na 90% jest tylko 60%. nie bede mogl wyciagac rifterem  2,5km/s tylko 2km/s  >:( to nie byla jakas zawrotna predkosc zeby tak wszystkich minmatarow karac...

Goomich

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:01:46 »
Skilluj Caldari. Jeśli to wejdzie, to nowym FOTMem zostaną Drejki i Lachesisy.  :2funny:

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:18:53 »
Dobrze mowi. Zaczynalem jako caldari, nie nadawali sie do pvp. Skillowalem gallente, spiepszyli mi arazu. Wyskilowalem matarow, zalozyli mi blokady na kola. Teraz jak najezdzam kursorem na ammar cruiser na V to mi reka drzy :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 21:20:57 wysłana przez Kalressin »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:49:18 »
Teraz jak najezdzam kursorem na ammar cruiser na V to mi reka drzy :P

Cicho bądź, bo ja właśnie dziś to wrzuciłem na ruszt :p
na urlopie od EVE

Spawer

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 24, 2008, 03:14:14 »
Siema,
Doradźcie mi, bo przeglądam forum i mam już mętlik:
1.   Rozpoczynam grę Minmatar’em, czy mogę zupełnie olać skillowanie shilda i missili, a zająć się jedynie armorem i projectile  ??
2.   Zabawę chce rozpocząć w rifterze, przesiadka na rupture, a dalej?
3.   Nie interesuje mnie zabawa w misjonarza (krzewienie wiary pozostawię innym), więc czy w takiej sytuacji jedynym intratnym zajęciem jest klepanie ratow, co by zdobyć troszkę dzięgów na początek??

termos

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 24, 2008, 09:11:33 »
Witam

Spawer zupełnie olać nie możesz matarzy to rasa która dobiera sposób tankowania do konkretnego szipa, większość "mediumowych" matarskich tankuje jednak shieldem ( lub speedem gdzie shield stanowi jedynie porządny bufor - vagabond ) więc armor nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Na pewno jedną z najbardziej istotnych rzeczy w matarach jest właśnie damage więc śmiało projectile skilluj i oczywiście nawigacja która podciągnie twojego speeda.

Moja propozycja jest taka aby nie skupiać się na rifterze w ogóle a skillować go, jedynie w zakresie potrzebnym do latania rupturkiem i hurricane. Na tym ostatnim chyba powinieneś się skupić i porządnie go wyskilować. Statek bardzo dobry także do bicia ratów na paskach. Gdy już wsiądziesz w tego BC masz przed sobą kilka miesięcy podciągania wszystkich skilli supportowych zanim zaczniesz myśleć o czymś innym. Prawda jest jednak taka że i tak twoje plany nie raz będą się zmieniać więc potraktuj tą podpowiedź jedynie jako luźną sugestię.

Jeśli chcesz zarabiać konkretną kasę leć do 0.0 w świecie poMAXowym na północy jest wiele systemów w ogóle nie odwiedzanych przez długie godziny, dni. Znajdź dla sebie jakiś ciepły kurwidołek i klep NPCe. Zapewniam cie że jednodniowy taki wypad zapewni ci ISKów na kilka może kilkanaście rupieci ( rupture ) z pełnym fitem a i latając po 0.0 szybko się nauczysz nowych rzeczy.

Pozdrawiam i gl

Spawer

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 27, 2008, 01:55:50 »
Dzięki Termos,
Ale tu właśnie pojawia się nowy problem . Przejrzałem masę fitów i większość robionych jest na pelejty i repki, dotyczy to w szczególności Rupiecia i Hurca. Właśnie próbuję sklecić fit do riftera i tu też wszyscy idą w plejty  ale poszedłem za myślą  Kombat’a http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5085.0 wprowadziłem tylko małą zmianę w low no i brakło mi CPU na nos’a lub cokolwiek innego:
Low:
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Counterbalanced Weapon Mounts I
Overdrive Injector System II
Med:
Cold-Gas I Arcjet Thrusters
Small F-S9 Regolith Shield Induction
J5b Phased Prototype Warp Inhibitor I
High:
3 x 200mm Light ‘Scout’ Autocannon I

I pytam was czy ma to jakiś sens?? a może zostać przy dwóch Overdrive Injector??
 Wsadziłem fit do EFT ale nie chytam jeszcze jak się mają te cyferki do rzeczywistości, ale jak to już ktoś wcześniej powiedział, nie samym EFT człowiek żyje.
Czy brak web’a dyskwalifikuje mnie na starcie??

Pozdro

Skeer

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2008, 13:00:54 »
Brak weba oznacza, że coś szybszego od Ciebie po prostu zwieje/Cię zabije.

Na riftera nie zakłada się shield tanka na pvp, bo to nie ma większego sensu. Wsadź 2x Overdrive II i 1x Nanofiber Internal Structure II i będziesz ładnie i szybko pomykał. W med sloty mwd, web, warp disruptor, w hi 3x autocannony i rocket launcher.

Jak brakuje CPU, to skillujesz electronic i weapon upgrades. Jak brakuje PG, to Engineering i Advanced Weapon Upgrades.

EFT same wartości fitowania i damage liczy dobrze, z ostrożnością bym podchodził tylko do wyliczeń dotyczącyc capacitora. Jeśli coś się nie zgadza ze stanem faktycznym, to najprawdopodbniej nie masz odświeżonego chara pod względem skilli w EFT.

NeX

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2008, 16:44:43 »
  Capacitor też liczy prawidłowo, tyle że są to wyliczenia statyczne.  W trakcie gry koszty użycia zmieniają się dynamicznie zależnie od tego co i w jakim momencie aktywujesz. EFT traktuje moduły jako już włączone i nie uwzględnia ile będzie nas kosztowała aktywacja, ani co nam potem zostanie w capacitorze. Bywa, że na coś braknie. Najlepiej pierwszy fit przetestować na jakimś npecu włączając wszystko tak jakbyśmy atakowali innego gracza i pamiętając, że gracz może pojechać dodatkowo neutem, co ewentualnie posymulują nam wyłącznie Bloody  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2008, 18:25:06 wysłana przez NeX »

Goomich

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 27, 2008, 16:57:45 »
Szczególnie trzeba zwrócić uwagę aby była zawsze możliwość włączenia baterii, które mają spore zapotrzebowanie na aktywację.

Że co?

NeX

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:31:34 »
Wyciąłem aby nikogo nie wprowadzać w błąd. Myślałem o tym co akurat zakładam i napisałem jak automat. Miało być o neutach, a wyszły farmazony.

Skeer

  • Gość
Odp: Czy minimatar to dobry wybór?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 28, 2008, 13:18:07 »
Dlatego piszę, żeby do danych o capie podchodzić z nieufnością, bo to takie wróżenie z fusów - kto przewidzi kombinację aktywacji i deaktywacji modułów w walce? (btw - lclick na zielonym "ptaszku" przy module deaktywuje go - przydatne jak chcemy cap bez działającego neuta, czy mwd oszacować).

Drugą taką rzeczą, do której trzeba podejść ostrożnie, jest tank - trzeba sobie ustawić jakie damage procentowo będzie się dostawało od npców, żeby mieć miarodajne dane o wytrzymałości statku (r click na reperaczce/shield w tabelce po prawej stronie okna EFT). Dany fit inaczej się trzyma przeciw angelsom, a inaczej przeciw sansze.