Autor Wątek: noob absolutus  (Przeczytany 28245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SOT

  • Gość
noob absolutus
« dnia: Lipiec 10, 2008, 11:52:38 »
mam mły problem potrzebuje dokładnych wytycznych jak przeprowadzić skok po między systemami otóż
rozpoczołem turiotal ale wyskakuje mi błąd iż jestem w złym systemie i aby przeprowadzić go muszę się przenieś
możecie pomóż

 podlatuje do stargete
daję jump potem wywala mnie gdziś niedalego i koniec

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2008, 14:08:07 »
(...) i koniec
Czyli co ? Pokazuje Ci się "The End" ?

Dobra nie będe się znęcał...
Po pierwsze ustal gdzie masz lecieć. W opisie misji masz podaną lokalizację gdzie misja ma mieć miejsce. Jeśli to jest ten sam system to wystarczy kliknąć ppm na wolną przestrzeń (tak żeby ŻADEN obiekt nie znajdował się w tle) i na samym dole menu jakie się pokaże powinieneś mieć co najmniej 2 bookmarki: górny na lokalizację misji w tym systemie i dolny na lokalizację agenta (najczęściej będzie to stacja).

Jeśli misja ma mieć miejsce w innym systemie - otwórz opis misji i w opisie masz podane gdzie ma mieć miejsce, na link z lokalizacją klikasz ppm i wybierasz set destination. Wówczas brama (i kolejne jeśli będzie to więcej jak 1 system po drodze) przez którą masz przelecieć będzie oznaczona kolorem żółtym. Potem robisz dokładnie tak jak napisałeś: klikasz na wybranej bramie warp to 0km, dolatujesz wybierasz jump i w nowym systemie albo wykonujesz misje jeśli jest docelowy, albo lecisz dalej powtarzając procedurę.

By zakończyć misję, jeśli nie musisz zwrócić żadnego obiektu (np. kontener) wystarczy, że zadokujesz do stacji. Wówczas na liście agentów pojawi Ci się aktywny agent (tj. ten u którego masz aktywną misje lub ci agenci u których masz, bo możesz mieć więcej misji aktywnych w tym samym czasie, ale zawsze u różnych agentów). Wówczas zaczynasz rozmowę z agentem i meldujesz o wykonaniu zadania. Jeśli jednak masz dostarczyć jakiś obiekt (np. DNA jakiegoś NPCa, albo np. raport/data sheets/etc.) wówczas musisz dolecieć do stacji w której znajduje się agent. Jeśli agent nie jest zlokalizowany na stacji, a znajduje się w przestrzeni to musisz do niego podlecieć (bodaj 1500m) i rozpocząć rozmowę... dalej jest tak samo jak dla tych na stacji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2008, 13:04:24 »
mam jeszcze kilka pytań :)

odnośnie wydobycia:
czy jest jakaś możliwość wysłania statku wydobywczego statku do asteroidu i dać mu polecenia wydobycia ,i w tym czasie sterować własnym statkiem.
-jest możliwość wydobycia i wysłania surowca w przestrzeń ,aby w póżniejszym czasie wrócić po nie ale CZY DA SIĘ ZABLOKOWAĆ TE BECZKI HASLEM  JEZELI TAK TO JAK  TO ZROBIĆ
odnośnie mapy:
czy da się coś zrobić aby mapa główna była bardziej czytelna

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2008, 13:21:38 »
Odnośnie wydobycia: Drony górnicze
Odnośnie surowców w przestrzeni: Puszki z kłódką;)

A mapą musisz się sam pobawić :krzeslo: Jest mnóstwo opcji więc sam zdecyduj, które najbardziej Ci odpowiadają.

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2008, 04:59:27 »
odnośnie dronów ?
zakupiłem jeden dron ,przyleciałem do stacji gdzie go kupiłem ,ale nie bardzo wiem jak uży tego dronu
jak go aktywowac ??

Fedajkin

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 08:30:39 »
Wrzucasz do drone bay (PPM na statku > open drone bay)... potem ja jestes na pasku wypuszczasz ja (pod okienkiem overview pojawi się nowe okno z dronami).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 09:39:28 »
odnośnie dronów ?
zakupiłem jeden dron ,przyleciałem do stacji gdzie go kupiłem ,ale nie bardzo wiem jak uży tego dronu
jak go aktywowac ??
Nie zapomnij o odpowiednich skillach !
Jak już uda Ci się zmusić dronkę by wyszła ze statku, to żeby zechciała lecieć do kamulca musisz ztargetować kamulec, potem ppm na dronce i dajesz jej rozkaz. Po wydaniu rozkazu możesz spokojnie zająć się czymś innym, a kamulec odtargetować.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:50:43 »
Wrzucasz do drone bay (PPM na statku > open drone bay)... potem ja jestes na pasku wypuszczasz ja (pod okienkiem overview pojawi się nowe okno z dronami).

nie da sie wyskakuje mi komunikat

One unit of Dragonfly would take 5,000 units of space. This container only has 10 units free.


Ellaine

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:59:54 »
Czemu wszystkie nooby mają manie kupowania fighterów?
Oprocz majacych 5000 metrow i kosztujacych kilkanascie milionow fighterow sa tez majace 5 metrow i kosztujace 3000 isk male T1 drony :)

Goomich

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:00:08 »
Deja vu mam.

Fightery Działają tylko z carrierami. Spróbuj small, albo medium scout drones.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2008, 09:17:59 »
A w dodatku miał zamiar nim kopać...
odnośnie wydobycia:
czy jest jakaś możliwość wysłania statku wydobywczego statku do asteroidu i dać mu polecenia wydobycia ,i w tym czasie sterować własnym statkiem.
Czytałeś w ogóle opis przed kupnem ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:19:05 »
A w dodatku miał zamiar nim kopać...Czytałeś w ogóle opis przed kupnem ?

czytaj dokładnie a potem komentuj ???
najpierw zapytałem czy jest możliwosc zakupu jakiejś jednostki która podczas gdy ja bym robił coś zupełnie innego (robił levele itp.) jednostka by sama wydobywała surowiec.
następnie gdy dostałem odpowiedz zakupiłem statek (tzw. drona) ale POWTARZAM nadal nie wiem jak go użyc
,dodam że przebywam w jednosce

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:31:24 »
Wrzucasz do drone bay (PPM na statku > open drone bay)... potem ja jestes na pasku wypuszczasz ja (pod okienkiem overview pojawi się nowe okno z dronami).

Cytat z tego tematu tak btw.
To co mnie ciekawi, to to jak kogos ze starzem kilku dni, kto nie umie wrzucic dron do dronebaya, stac na dragonflya?  ::)

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:32:18 »
Fighter (a nim jest Dragonfly) to taka bardzo, bardzo droga, wymagająca bardzo, bardzo wielu skilli drona używana przez duuuże statki które wymagają miesięcy (lat) na wyskillowanie. Dragonfly'a po uprzednim zbadaniu rynku sprzedaj, a kup mining drone I (lub jak masz skille, w co wątpię, mining drone II).

 Najlepiej wybierz na markecie zakładkę "search". wtedy nie będą ci wyskakiwały dziesiątki innych dron :)

 Żeby dronę wrzucić do szipa, żeby dało się ją potem wyrzucić w kosmosie, w stacji otwierasz dronebay (prawy myszy i open dronebay, albo jak działa wybiórczo, wchodzisz w zakładkę fitting, i po prawej na dole masz "drone bay" który otwiera się jak regularny cargo hold szipa) i tam umieszczasz drony. Wydokowujesz, lecisz na asteroid belt, targetujesz sobie asteroidę, w okienku z drone managementem (to nowe na ekranie) wybierasz "drones in dronebay" czy coś podobnie brzmiącego,  ppm i "launch drone". Drona/drony przechodzą do zakładki pod "drones in dronebay", "drones in space". Klikasz na tą zakładkę i wybierasz opcję która wysyła dronki do harvestowania obecnie aktywnej stargetowanej asteroidy.


P.S. Dobre pytanie :D

Jeszcze jakieś nieczystości?  :)

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2008, 22:48:50 »
zakupiłem ,włożyłem do dron bay  podleciałem do asteroidu i gdy dałem rozkaz opuszczenia dron bay ,jak się nazywa rozkaz który każe wydobywa surowiec z asteroidu??....

Goomich

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2008, 23:29:09 »
Drugi od góry, cos jak "Mine repeatedly".

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2008, 11:05:04 »
czytaj dokładnie a potem komentuj ???
najpierw zapytałem czy jest możliwosc zakupu jakiejś jednostki która podczas gdy ja bym robił coś zupełnie innego (robił levele itp.) jednostka by sama wydobywała surowiec.
następnie gdy dostałem odpowiedz zakupiłem statek (tzw. drona) ale POWTARZAM nadal nie wiem jak go użyc
,dodam że przebywam w jednosce
A napisałem nieprawdę ? Miałeś zamiar kopać Dragonflyem ? Nie przeczytałeś opisu fightera ?
Jeśli nie znasz angielskiego to się nie wstydź tylko napisz. Sądząc po Twoich wypowiedziach można odnieść wrażenie, że nie znasz w ogóle lub bardzo słabo. Nie znam Ciebie i nie zamierzam w żaden sposób w tym momencie Ciebie obrażać.

Zapytałeś jak coś zrobić - odpowiedziałem Ci zgodnie z Twoją wcześniejszą wypowiedzią:
Cytat: SOT
odnośnie wydobycia:
czy jest jakaś możliwość wysłania statku wydobywczego statku do asteroidu i dać mu polecenia wydobycia ,i w tym czasie sterować własnym statkiem.
Kolejną w tym samym temacie:
Cytat: SOT
odnośnie dronów ?
zakupiłem jeden dron ,przyleciałem do stacji gdzie go kupiłem ,ale nie bardzo wiem jak uży tego dronu
jak go aktywowac ??
Być może byłem nieprecyzyjny, ale wynikało to jedynie z niezbyt dokładnych zapytań z Twojej strony.

Zostawiając dotychczasowe pytania i odpowiedzi na ewentualny flame... napiszę Ci parę rzeczy o dronkach.

Obecnie w EVE masz dostępne kilka rodzajów dron:
1) bojowe (Combat):
- light (5 m3) - 4 warianty rasowe (Acolyte - A, Hobgoblin - G, Hornet - C, Warrior - M)
- medium (10 m3) - 4 warianty rasowe (Infiltrator - A, Hammerhead - G, Valkyrie - M, Vespa -C)
- heavy (25 m3) - 4 warianty rasowe (Berseker - M, Ogre - G, Praetor - A, Wasp - C)
- sentry (25 m3) - stacjonarne, 4 warianty rasowe (Bouncer - M, Curator - C, Garde - G, Warden - A)
2) niebojowe:
- EW (Electronic Warfare) - służą głównie do walki electronicznej (zakłócanie: TD – dział, SD – sensorów, EC – namierzania, TP – podnoszą sygnaturę) i występują również w 3 rozmiarach (jak bojowe)
- wspomagające (Combat Utility) – wsparcie w walce (EV – neutralizują energię, SW – zmniejszają prędkość – ta jako jedyna występuje TYLKO w 1 rozmiarze - heavy)
- naprawiające (Logistic) – naprawiają pancerz i regenerują tarcze (armor i shield – 3 rozmiary)
- górnicze (Mining) – kopią rudę (civilian, mining drone I i mining drone II - rozmiar 5m3, Harvester – 10m3) i różnią się generalnie ilością jaką mogą ukopać.
3) myśliwce (Fighter):
- Dragonfly - caldaryjski
- Einherij – minmatarski
- Firbolg – gallentyjski
- Templar – amarrski
Pomimo, że zachowują się i obsługuje się je jak dronki to w ramach EVE uważane są za pojazdy załogowe. Co z resztą zanalazło odbicie w opisie:
Cytuj
Single-pilot combat vessels, deployable from carriers and motherships.
Wszystkie mają ten sam rozmiar (5000 m3), a różnią się prędkością, rodzajem i wartością zadawanego dmg’u oraz wartościami tarcz, pancerza i struktury.

Wszystkie drony wymagają odpowiednich umiejętności (skill). Część z nich wpływa na wszystkie, część tylko na wybrane. Poniżej lista z krótkim opisem:
- Drones – podstawowy, każdy lvl to możliwość kontrolowania dodatkowo 1 dronki
- Drone Interfacing – podstawowy, 20%/lvl do dmg’u i wartości urobku dron górniczych
- Advanced Drone Interfacing – zaawansowany, każdy lvl pozwala na użycie 1szt modułu Drone Control Unit (można zamontować tylko na carrier i mothership !)
- Electronic Warfare Drone Interfacing – dodatkowy, 3km/lvl do zasięgu kontroli dron
- Sentry Drone Interfacing – dodatkowy, 5%/lvl do dmg’u dron typu sentry
- Drone Durability – dodatkowy, 5%/lvl do tarcz, pancerza i struktury
- Drone Navigation – dodatkowy, 5%/lvl do prędkości maksymalnej
- Drone Sharpshooting – dodatkowy, 5%/lvl do zasięgu optymalnego (walka)
- Scout Drone Operation – podstawowy, 5km/lvl do zasięgu kontroli dron
- Mining Drone Operation – dodatkowy, 5%/lvl do wartości urobku dron górniczych
- Combat Drone Operation – podstawowy, 5%/lvl do dmg’u dron bojowych (tylko light i medium)
- Heavy Drone Operation – podstawowy, 5%/lvl do dmg’u dron bojowych (tylko heavy)
- Repair Drone Operation – dodatkowy, 5%/lvl do wartości naprawianej przez drony naprawcze
- specjalizacje (amarr/caldari/gallente/minmatar) – zaawansowany, 2%/lvl do dmg’u dron bojowych T2
- Fighters – zaawansowany, 20%/lvl do dmg’u fighterów
Podział na podstawowe, dodatkowe i zaawansowane jest jedynie umowny, ale pozwala się zorientować, które warto w pierwszym rzędzie wyskillować.
Nie podam Ci jakie dronki jakie skille wymagają, bo to możesz sprawdzić w showinfo danej dronki.

Jak na razie jedynie fightery,  EW i combat uility nie mają wersji T2.

Dodatkowo możesz na swoim statku zamontować moduły:
- Drone Control Unit – montaż możliwy tylko na carrier i mothership (!), pozwala na obsługę dodatkowej dronki lub fightera, hislot
- Drone Link Augmentor – zwiększa zasięg kontroli dron (o 20km), montowany w hislocie
- Drone Navigation Computer – zwiększa prędkość maksymalną (MWD) dron (o 25 – cokolwiek miałoby to znaczyć), med slot
- Omnidirectional Tracking Link – zwiększa tracking i optimal dronek, med slot.

Dronki można używać na każdym statku, który ma odpowiednią pojemność hangaru (Drone Bay), a typ jaki można użyć określa przepustowość łącza (Bandwidith - suma nie może być większa). Dla ułatwienia obciążenie łącza ma wartość taką samą jak rozmiar dronki.
Bazowy zasięg kontroli dronek to 20km i samymi skillami można podnieść o kolejne 40km (25+15). Za wyjątkiem capitali (carrier i mothership) i Guardian Vexor (unikalna wersja Vexora) maksymalna ilość dronek jakie można obsługiwać to 5szt. Max jaki może obsługiwać carrier to 15szt (5+5+5), a mothership to 25szt (5+15+5). Fightery można używać samemu lub przypisać do innego gracza (ilość nie zależy od skilli, ale może być ograniczona ilością jaka jest już przez niego obsługiwana/przypisana), w systemach o security do 0.4. Fightery jako jedyne mogą warpować po systemie, ale nie mogą przechodzić do kolejnego systemu (zrywana jest wówczas kontrola).
Dronkom bojowym można dodatkowo wydać rozkaz ochrony innego gracza (obiektu) i nie jest to w żaden sposób ograniczone (wymaga jedynie obecności w tym samym gridzie).

Wszystkie dronki obsługuje się poprzez menu (ppm) lub ppm na pojedynczej i wybiera rozkazy z listy. Dronki można grupować jedynie w menu dron.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

korpusz

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:05:47 »
Nie wiem jak wam ale mi się wydaje, że SOT chce zostawić "jednostke" na pasku żeby kopała, a samemu lecieć np. misje klepać. Jeżeli o to chodzi to nie jest takie coś możliwe. Bo gdy odwarpujesz z paska to tracisz kontrole nad droną. Ale to już wyżej Dormio napisał.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2008, 13:30:17 »
Nie wiem jak wam ale mi się wydaje, że SOT chce zostawić "jednostke" na pasku żeby kopała, a samemu lecieć np. misje klepać. Jeżeli o to chodzi to nie jest takie coś możliwe.

...no chyba, ze zalozy sobie drugie konto :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2008, 14:59:10 »
...no chyba, ze zalozy sobie drugie konto :D
Wtedy również nie może zostawić dronek by kopały bez właściciela.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 17, 2008, 04:56:35 »
niech mi ktoś pomoże i powie jak to jest z instalowaniem broni na statkach do jakich rodzajów co można ,teraz mam calyste i nie bardzo wiem  co mi wolno w niej zainstalowac ????

Mosiek

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 17, 2008, 07:21:28 »
Najpierw tutorial, później np info na głównej stronie EVE
http://www.eve-online.com/guide/en/g614.asp

Edit:
Generalnie statki zazwyczaj mają bonusy do jakiegoś typu broni, taką najlepiej na niego włożyć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2008, 07:29:07 wysłana przez Mosiek »

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 19, 2008, 04:43:31 »
ok
ja mam statek "calysta" jak mam się dowiedzie które moduły mogę zainstalowac a które nie ??

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 21, 2008, 11:45:34 »
ja mam statek "calysta" jak mam się dowiedzie które moduły mogę zainstalowac a które nie ??
http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/ships/destroyers/gallente/16240.asp

Reszta to wynik posiadanych skilli oraz dostępnego PG i CPU. To co montujesz zależy jedynie od Twoich preferencji i tego co chcesz/zamierzasz robić (np. ja bardzo lubiłem catalysta w roli koparki).
Chcesz się dowiedzieć jak budować fit pod konkretne sytuacje to zapytaj - tylko napisz do jakiej roli chcesz go użyć. No i oczywiście możesz poszukać fitów (choćby i na centrali).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Mosiek

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2008, 11:52:25 »
Jak widzisz w ship info, catalyst ma bonusy do small hybryd więc jako broń takie powinieneś, ale nie musisz, wsadzić. Jeżeli potrzebujesz go do czegoś inego możesz wsadzić coś inego. Jedynym ograniczeniem jest to, że ma 0 launcher hardpointsów więc nie mozesz wsadzić na niego żadnego launchera. Za to ma 8 turrentów do zainstalowania i możesz dowolny rodzaj zainstalować. (Możesz wsadzić też inne "dziwadła" narazie ci niepotrzebne np: NOS czy 4x salvager, 4x tractor beam).

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2008, 12:55:38 »
http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/ships/destroyers/gallente/16240.asp

Reszta to wynik posiadanych skilli oraz dostępnego PG i CPU. To co montujesz zależy jedynie od Twoich preferencji i tego co chcesz/zamierzasz robić (np. ja bardzo lubiłem catalysta w roli koparki).
Chcesz się dowiedzieć jak budować fit pod konkretne sytuacje to zapytaj - tylko napisz do jakiej roli chcesz go użyć. No i oczywiście możesz poszukać fitów (choćby i na centrali).

Catalyste chciałbym używac jako statku do walki ,ponieważ kasę narazie jeszcze mam a przexchodze cały czas misje treningowe ,przeszłem cały turiotal związany z montowaniem ale jak pewnie wiesz nie ma w nim nic na temat kupywania modułów jak możesz to obja.śnij mi te sztukę

Mosiek

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2008, 14:06:20 »
Catalyste chciałbym używac jako statku do walki ,ponieważ kasę narazie jeszcze mam a przexchodze cały czas misje treningowe ,przeszłem cały turiotal związany z montowaniem ale jak pewnie wiesz nie ma w nim nic na temat kupywania modułów jak możesz to obja.śnij mi te sztukę

Jak mozesz (masz skille na powergrid/cpu) zainstaluj w nim 8 turrentów small hybrid. Kupujesz je przez market, tak jak w tutorialu ammo.
 ·Ship Equipment
     ·Turrets & Bays
       ·Hybrid Turrets
         ·Railguns
           ·Small
Możesz wsadzić blastery (szybkie, mały zasięg) albo railguny (wolniejsz, większy zasięg). Kup np 125mm railgun I, jak masz powergrida/cpu to np. 150mm railgun I.
Wsatwiasz te moduły przez ship fitting, opcje dostępną na każdej stacji, przeciągasz moduł w odpowiedni slot (górny, high dla broni).
Jak masz już zainstalowaną broń potrzebujesz do niej ammo. Kupujesz je jak każdą inną rzecz
 ·Ammunition & Charges
     ·Hybrid Charges
       ·Standard Charges
         ·Small
Masz tu różne rodzaje ammo, jedne mają większy dmg ale mniejszy zasięg, inne większy zasięg i mniejszy dmg... zobaczysz z opisu co ci bedzie potrzebne, proponuję np. uranium charge s albo antimatter charge s.
Ammo przeciągasz przez fitting w mały slot przy module broni. Możesz też to zrobić w locie, klikasz prawym na moduł i masz opcje załadowania/przeładowania ammo.

Goomich

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2008, 14:15:06 »

Ellaine

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 21, 2008, 14:34:48 »
Torrentów.

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2008, 00:55:20 »
Mosek a możesz opisac kilka rodzajów broni ?????

Mosiek

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2008, 07:10:45 »
Właściwie to nie, bo tego info jest wszędzie pełno. Wystarczy poszukać.
Generalnie masz ze strzelających hybrydy, projectile i lasery, do tego rakiety.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2008, 12:22:23 »
Mosek a możesz opisac kilka rodzajów broni ?????
Masz 3 typy dział:
1. Lasery
2. Projectile
3. Hybrydy
Każdy z typów dzieli się na 2 wersje:
- krótkozasięgową (pulse, blaster, autocannon)
- dalekozasięgową (beam, railgun, artillery)
W dodatku na moc obrażeń i zasięg wpływa jakie amo zastosujesz, ale tu akurat generalna zasada mówi, że im więcej dmg tym mniej zasięgu.
Uwaga ! O ile w przypadku laserów i hybryd zawsze masz ten sam rodzaj dmg niezależnie od typu amo (lasery - em i the, hybrydy kin i the) o tyle w przypadku projectile 2 lub 3 typy amo dają obrażenia w 3 rodzajach (musisz sprawdzić sam - nie pamiętam które i ile).

Poza działami masz dodatkowo w EVE rakiety:
- krótkozasięgowe (rockets, heavy assault missile, torpedo)
- dalekozasięgowe (standard missile, heavy missile, cruise missile)
Rakiety dzielą się na 4 rodzaje w każdej klasie i każdy rodzaj zadaje 1 typ dmg.

Ponadto masz jeszcze dronki (4 klasy: light, medium, heavy i sentry), fightery (tylko carrier i mothership) oraz smartbomby. Dronki podobnie jak rakiety są w 4 rodzajach (różnią się prędkością, typem dmg, wielkością dmg, parmaterami tarcz, pancerza i struktury). SMB to jedyna obecnie broń obszarowa (wyjątek stanowi ECM Burst - ale ciężko traktować jako broń) i również dzielą się na klasy (small, medium i large) oraz typy pod względem rodzaju dmg.

W dodatku nie traktowane jako broń, ale urządzenia pomocnicze masz:
- NOSy - wysysają energię i oddają wysysającemu
- energu neutralizery - niszczą energię przeciwnika
- ECM - uniemożliwia lockowanie (jak wspomniałem istnieje wersja burst - działa na wszystko w pewnym promieniu), działanie oparte o % prawdopodobieństwa
- sensor disruptory - zmieniają czas i/lub zasięg działania pokładowych sensorów
- turret disruptory - zmieniają tracking dział
- defender - antyrakiety
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SOT

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 26, 2008, 23:11:52 »
potrzebuje nieco wiedzy
kupiłem sobie jednostke bojową i postanowiłem polecie do układu z seciurity : 0 aby nieco polami i zarobic trochę ISK
jak się okazało wpadłem zaraz bo wyjściu z bramy w pole min !!!!!!!!
i to by było tyle jeżeli chodzi o moją historię jako pirata ,mam prośbę mógł by ktoś mi nieco przybliżyc nieco prawdy o minach :
jak się ich wystrzegac
jak się je niszczy
jak je zdobyc
z góry dzięki

Gacul

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2008, 00:46:34 »
Ej, zaraz min juz nie ma  :D Zostaly wycofane 100 lat temu. Czasami mozna znalesc gdzies na kontraktach niewielkie ilosci. Ale przeciez taka mina zadaje tylko 30 dmg bozowo, wiec watpie ze to bylo pole minowe. Moze wpadles na claknieta gate campe, wszystko dzialo sie tak szybko ze pewnie nawet sie nie zorientowales.

KomB

  • Gość
Odp: noob absolutus
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2008, 13:35:33 »
Miny jak juz zostalo wspomniane istnialy dawnoooo. Byly typem amuninicji do wyzutni. Z nazwowym zastosowaniem nie mialy nic wspolnego, nie dawalo sie  z nich zrobic zadnego pola minowego. Ot nastepny typ rakiety z wymogiem namiezenia celu i ogolnie kiepskimi statsami.