Autor Wątek: Pierwsze kroki - postać związana z eksploracją przestrzeni itp.  (Przeczytany 2364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kopeca

  • Gość
Witam wszystkich forumowiczów.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z EVE i chciałem prosić o kilka porad - tzn jaka rasa/ podrasa atrybuty droga kariery skille itp.
Przejrzałem trochę poradników i wątków związanych z pierwszymi krokami w świecie EVE i odniosłem wrażenie że moja wymyślona postać będzie w jakimś stopniu hybrydą, proponowanych w nich dróg rozwoju. Chcę stworzyć takiego "pielgrzyma" kosmosu - postać zajmującą się eksploracją o nieprzeciętnych zdolnościach nawigacyjnych ale także świetnie pilotującą. Czy jest to w ogóle możliwe - czy ma sens?
No i jeśli tak to z czym to wszystko zgrabnie połączyć, przecież z samego latania człowiek nie wyżyje ( a może się mylę ) - jakieś podstawy miningu? skanowanie? czy są to tak odrębne dziedziny i rozbudowane że lepiej się skupić na moim główny pomyśle.
Proszę o kilka porad, pomysły własne forumowiczów mile widziane.
Pozdrawia totalny noob :)

Oxylan

  • Gość
Odp: Pierwsze kroki - postać związana z eksploracją przestrzeni itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:07:26 »
Chcę stworzyć takiego "pielgrzyma" kosmosu - postać zajmującą się eksploracją o nieprzeciętnych zdolnościach nawigacyjnych ale także świetnie pilotującą.
Pozdrawia totalny noob :)

Jesli chodzi o nieprzecietne zdolnosci w eksploloracji to zleci Ci ladnych pare miesiecy zanim  zrobisz skile z dziedziny (astro) bo jeszcze jest kilka pobocznych oraz lerny bez ktorych nie ma sensu nic zaczynac,na starcie polecam zrobic to co pozwoli Ci zarobic troche iskow,skile na statki bojowe i uzbrojenie z nastawieniem na misje raczej bo gornictwo jest super ale trzeba na to poswiecic minimum 2-3 miechy no i tez nie jest to sposob zarabiania kasy dla ludzi potrzebujacych adrenaliny.

Odkrywanie kosmosu w eve ma pewne minusy,nie tylko skile sie licza ale tez fart,iski sa z tego po dosc dlugim czasie,trzeba byc cierpliwym i liczyc na farta.Ale jesli masz zamiar sie w to bawic to zrob postac opartą na int,mem albo zbalansowaną postac ktora imo jest b ciekawa bo co z tego ze jednego skila bedziesz sie uczyl 10 dni jak innego 30 dni o tym samym multiple :) to tylko moje zdanie ludzie maja rozne wersje na ten temat ;)

Sam mam alta z 10mil sp w science i jakos nic nie wyskanowalem wielkiego, moze nie mam po prostu farta ale jesli o praktyke chodzi to wszysto jest ok podziekowania dla qrde za nauke w tym temacie ;)

Ps.Napisz w grze do gracza o nicku Narfas czesto jest na ogolnym czacie Polish i z tego co wiem jemu lepiej sie wiodło jesli o eksploracje chodzi.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 02:05:17 wysłana przez Oxylan »

kopeca

  • Gość
Odp: Pierwsze kroki - postać związana z eksploracją przestrzeni itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2008, 19:53:42 »
Dziękuje za odp. Oxylan, trochę jaśniej się to przed moimi oczyma teraz przedstawia.

Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?

Tuba

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 22:10:19 wysłana przez Richie Rich »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pierwsze kroki - postać związana z eksploracją przestrzeni itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2008, 09:37:04 »
Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?
Tak. Zacznij od zwykłego skanowania skanerem pokładowym. Poza tym masz frgaty T1, które mają bonus do czasu skanowania (5%) i w zasadzie nie wymagają specjalnie wiele (bazowe skille na początek - na poziomie pozwalającym używać i uruchomić wszystkie komponenty).
Zarabiać na eksploracji możesz choćby na tym, że po prostu sprzedajesz BMki do miejsc wyskanowanych innym graczom (np. kolegom w korpie) lub wspólnie z innym graczem wypełniasz zadania w eksploracji (większość będzie jednak dotyczyć walki). 
Jeśli masz zaprzyjaźniony korp górniczy to myślę, że oni również chętnie zapłacą za wszystkie lokacje górnicze. Z kolei w przypadku znalezienia site'ów archeologicznych lub hackerskich masz szansę na dużą kasę.

Poczytaj jednak generalnie o wszystkim co związane z eksploracją, bo wyobrażenia osób nowych w EVE niestety nie trafiają w sedno tego czym jest eksploracja w rzeczywistości w grze. Nastaw się na dłuugie i nudne godziny skanowania i kilkuminutowe zabawy po znalezieniu jakiegoś ciekawego site'a.

Nie bój sie lowsecu - tam masz większe szanse znalezienia czegoś wartościowego. Bądź jednak ostrożny, NIKT nie będzie Ciebie oszczędzać tylko dlatego, że jesteś nowicjuszem, czy też dlatego, że jesteś neutralny.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...