Autor Wątek: Total Noob Questions po raz czwarty  (Przeczytany 121683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DaBlades

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:52:28 »
Wszystko zależy co chcesz robić i czym. Na niektóre shipy nie ładuje się MWD bo nie zamierza się szybko latać, jednakże 95% shipów w erze nano, DDD, 50km baniek i szybkiego przemieszczania się ma MWD.
Osobiście AB mam jedynie na pilgrimie którym sobie gankuje nieostrożnych raterów/górników. Nie potrzebuje się szybko przemieszczać bo 95% czasu jestem w cloaku z którego wychodzę 2-3km od przeciwnika i od razu rzucam WEBa i neutralizery. Jeszcze nie zdażyło mi się aby ktokolwiek uciekł.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 30, 2008, 16:22:48 »
i od razu rzucam WEBa i neutralizery. Jeszcze nie zdażyło mi się aby ktokolwiek uciekł.

...wlaśnie! Od czasu do czasu znajduje u ratów takie cuda (w wersji podstawowej off course) - mógłbyś trochę rozwinąć temat jak tego używać, jak tym atakować i jak przed tym się bronić.

thx

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 30, 2008, 17:01:28 »
Tak jak każdej innej broni.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 03, 2008, 16:07:56 »
Tak jak każdej innej broni.

Chodziło mi dokładnie o taktyke uzycia np. webow czy neutralizerow.
Tak samo z dzialkami - inna jest taktyka korzystania autocanonow (gdzie wazny jest szybki statek, ktory dojdzie do celu zanim go nie rozwala), a inna z artylerii, gdzie wazny jest np. zasieg....


Mam tez kolejne pytania:
[1] Czy rig slots a upgrade hardpoints to samo? W hangarze widze ze jest miejsce na rig sloty, ale nie widzialem nigdy miejsca hardpointy.

[2] Co oznacza plasma propulsion strength 8 ma np. rupture, a 9 ma stabber

[3] co oznacza i do czego potrzebna jest calibration

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 03, 2008, 23:31:00 »
Nie jesteś w stanie utrzymać dystansu do przeciwnika jakiego byś chciał - z weba mu. *
lata ktoś za szybko żeby w niego trafić - z weba mu.*
Lata jakiś irytujcy cep kolo twojego bsa - z heavy neutralizera mu, to już na mwd nie poszaleje. *

Jak widać żadna filozofia :)

1 - tak
2 - nic nie oznacza :)
3 - dodatkowe ograniczenie do 1, jak nie używasz rigow t2  to raczej mały problem

* o ile będzie na tyle głupi żeby wejść w zasięg

DaBlades

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 04, 2008, 09:59:54 »
...wlaśnie! Od czasu do czasu znajduje u ratów takie cuda (w wersji podstawowej off course) - mógłbyś trochę rozwinąć temat jak tego używać, jak tym atakować i jak przed tym się bronić.

thx

W tej chwili w overview pokazuje się EW co znacznie ułatwia sprawę. Podstawową zasadą jest to, że rat który cię scrambluje jest primary. ZAWSZE. bez scrambla możesz odlecieć w razie kłopotów, a to najważniejsze.
Przed WEBami najlepiej się bronić nie wchodząc w zasięg (podstawowe to 10km) jak już jesteś masz weba to tylko MWD choć niewiele ci pomoże a cap mocno spadnie. Neutralizery zwykle się używa na mniejsze shipy aby pozbawić je capa  dzięki temu wyłączą się im wszystkie aktywne moduły. Moim skromnym zdaniem raterzy w 0.0 ZAWSZE powinni mieś heavy neutralizera ponieważ w 90% przypadków najpierw ich złapie tackler - małe szybkie gówno ze scramblem, który ma za zadanie przytrzymać cię do czasu przylotu reszty, bez capa cię nie przytrzyma. Również jak atakuje HAC to neutralizer może popsuć mu plany. Oczywiście nie jest to 100% ale mi to uratowało shipa wiele razy. Obroną przed neutralizerem jest dobry recharge capa oraz cap booster.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:04:45 »
Mam kolejne pytania co do standingu.

Wale misje za misja, ale statnding u agentow rosnie mi bardzo wolno (o jakies 0.1), albo wcale.
Czy moze sobie dac spokoj z jedna korporacja Republic Fleet - gdzie mam standng 3.19, i zaczac klepac misje dla Brutor Tribe gdzie mam standing 0.95? Stanging dla frakcji mam caly czas 0.47 mimo ze od kilku godzin klepie misje, z ktorych zarobilem pare mln ISkow...

Social juz podszkolilem na 3 level.


Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:25:21 »
Jeśli robisz misje level 1 to tak to jest. Z 3,19 mógłbyś zacząć level 3.
Zaś standing do frakcji porawiasz sobie gdy robisz dla niej (lub dla ich sojuszników) misje typu storyline (te są dawane co 16 zwykłych), ewentualnie, gdy niszczysz statki ich wrogów.

DaBlades

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:45:25 »
Pamiętaj tylko, że robiąc misje jedne standy rosną, inne spadają. Może się okazać, że nie będziesz mógł nawet wlecieć do pewnej części empire. Ogólnie nie radzę schodzić poniżej -5 do kogokolwiek, ponieważ wtedy dilpomacy 5 już nawet ci nie pomoże.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 04, 2008, 17:31:03 »
Jeśli robisz misje level 1 to tak to jest. Z 3,19 mógłbyś zacząć level 3.
Zaś standing do frakcji porawiasz sobie gdy robisz dla niej (lub dla ich sojuszników) misje typu storyline (te są dawane co 16 zwykłych), ewentualnie, gdy niszczysz statki ich wrogów.

W tej chwili robie misje lev2. Czyli czy lepiej bedzie dla mnie niszczyc raty zamiast robic misje?

pytanie nr2:
Na mapie eve na eve-files niekture systemy sa okreslane jak trade hub system, czym taki trade hub rozni sie od normalnego systemu?  Na mapie trade huby sa oznaczone kolem roznej srednicy - zalzenej od obrotow?

Np. w the Forge - Jita i Perimeter

Czy handlowanie w takich hubach jest latwiejsze, czy moze  w tarde hubach sa dodatkowe opcje?


Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 04, 2008, 19:31:48 »
Trade huby, to takie meijsca, gdzie duzo osob leci spzredawac, bo duzo osob tam kupuje. Ci co, kupuja lubia tam latac, bo jest sporo spzredawcow (bardziej wywazone przez konkurencje ceny). Dla potencjalnego spzredajacego/kupujacego jest to dobre rozwiazanie - bo jest wszystko i nie az tak drogo, ale drozej niz gdybys chcial chwile polatac i poszukac. Jak masz czas i zamiar kupowania czesto spzredawanych pzredmiotow (np t2) lub statkow wystaw buy ordery troche nizsze niz najnizszy sell i troche wyzsze niz najwyzszy buy. Zazwyczaj czekajac dzien mozna zaoszczedzic naprawde sporo ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 04, 2008, 20:23:55 »
W tej chwili robie misje lev2. Czyli czy lepiej bedzie dla mnie niszczyc raty zamiast robic misje?

Raty dadzą ci tylko security staus, nie standing.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 05, 2008, 16:13:27 »
Dziéki Mona, okazao sie ze statndig dla nacji bajlepiej poprawic misjami specjanymi. Zrobilem jedna i juz jest OK.

Kolejne pytanie - drony.
Ignorowalem je zupelnie przez ostatnie tygodnie, ale skoro zauwazylem ze skoro w cruiserze mam miejsce na takie cudo, wiec mysle czemu nie.

Od jakich dron (i skilli) powinienem zaczac zeby wspomagac mego cruiserka w np. walce z fregatami? Myslalem o fighters drones - ale one sa straszne drogie (kilkanascie mln). Czy np. scout drones mozna uzywac do walki?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:02:08 »
Od jakich dron (i skilli) powinienem zaczac zeby wspomagac mego cruiserka w np. walce z fregatami? Myslalem o fighters drones - ale one sa straszne drogie (kilkanascie mln). Czy np. scout drones mozna uzywac do walki?

Fightery wchodza tylko na carriery.

Skille:
Drones - każdy level daje jedną dodatkową dronę
Scout drones operation - można korzystać z małych (własnie te scouty) i średnich dron.
Drone interfacing - każdy level daje 20% do damage, hp i czegoś tam.

To sa trzy podstawowe. Skilluj tez pozostale, poza fighters i advanced drone interfacing.


Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:08:33 »
Wielkie dzieki Mona!  O0

Kolejne pytanie - na glownej stronie EVE sa rozne poradniki. Jest tez tam Tracking Guide - bardzo pozyteczny dla milosnikow artylerii. Czy jest moze jakis program przypominajacy ostatnia strone Tracking Guide, tak zebym mogl wgrac sobie parametry dzialek, amunicji, moich skili, parametry celu - tak zebym mogl przesledzic wykresy dla roznych transversal velocity celu i roznych odleglosci od celu. Wersja na stronie EVE nie uwzglednia skili, bonusow od statku, kar i bonusow do zasiegu amunicji, oraz mozna zapisac tylko kilka podstawowych danych.

Co polecicie?

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 05, 2008, 22:07:10 »
Wielkie dzieki Mona!  O0

Kolejne pytanie - na glownej stronie EVE sa rozne poradniki. Jest tez tam Tracking Guide - bardzo pozyteczny dla milosnikow artylerii. Czy jest moze jakis program przypominajacy ostatnia strone Tracking Guide, tak zebym mogl wgrac sobie parametry dzialek, amunicji, moich skili, parametry celu - tak zebym mogl przesledzic wykresy dla roznych transversal velocity celu i roznych odleglosci od celu. Wersja na stronie EVE nie uwzglednia skili, bonusow od statku, kar i bonusow do zasiegu amunicji, oraz mozna zapisac tylko kilka podstawowych danych.

Co polecicie?
Eve Fitting Tool w najnowszej wersji ma opcje dps graph.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 05, 2008, 23:03:56 »
Eve Fitting Tool w najnowszej wersji ma opcje dps graph.
THX

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 06, 2008, 19:48:35 »
Zastanawia mnie jedna rzecz jjak sie zyje w 0.0 to latacie z implatami +4/+5 czy przeskakujecie do klona bez implantow ? i na statki zarabiacie w imperium czy da sie zarobic na statek w 0.0 ?

Ez.

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 06, 2008, 20:33:48 »
W 0.0, o ile nie jest to handel, zarabia sie wiele wiecej niz w Empire. Jest wiele sposob zarabiania w 0.0:

1. Raty: srednio na Sanshach (ratach w Stain) zarabia sie 40-60m isk w godzine. Z bounty, lootem i salvagem liczac.
2. Misje dla npcow w 0.0 (dla Sanshy / Guristasow / Bloodsow) pozwala zarabiac jeszce wiecej.
3. W 0.0 znajduja sie najdrozsze minerly w grze - Bistot / Crockite / Arkonor / Morphite, noe wszedzie, ale tylko tutaj je znajdziesz.
4. Eksploracja - sity rzucaja wiele lepszy loot niz w empire / low secu.
5. Pleksy - wyskanowane potrafia rzucic lootem za wiele mialiardow. Kiedys byly one stateczne, teraz trzeba ich szukac sondami.
6. Handel - dla osoby obeznanej w temacie prawdopodobnie kopalnia iskow - ludzie chetnie kupia rzecz drozej tylko dlatego, ze nie musza tego wozic z empire samemu. Problemem moze byc logistyka.
7. Posy kopiace - najwiecej posow z najdrozszymi mineralkami znajduje sie wlasnie w 0.0. Prometheum, Dyspro - milardy miesiecznie. Problem, ze sa zajete i trzeba o nie walczyc.

Generalnie zarabia sie wiecej i latwiej - ale trzeba uwazac - tutaj concord cie nie ochroni. Ze strata statku zawsze trzeba sie liczyc.

Co do impli - ja latam od zawsze po 0.0 w +4 i z hardwirami. Zazwyczaj na klonie mam 2 implanty tylko - albo Perc/Will albo Int/Mem - zaleznie co skilluje. Minimalizacja potencjalnych strat a zysk w czasie skillowania duzy. Wiele osob lata w tanszych implantach lub bez - to juz osobiste preferencje. Niektorym podobno latwiej sie taka lata, gdy nie musza sie martwic.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 06, 2008, 22:57:12 »
Moglby dokladnie ktos opisac jak przejsc blokade na gejcie? Teoretycznie po przejsciu jest chyba krotki okres ochronny - pytanie jak dlugo on trwa i co go konczy? Czy jezeli np. lece na autopilocie i po przejsciu jestem chwile niewidzialny, a potem statek sie alignuje i przygotowuje do wrapa - czy wtedy mnie namierzaja? Jezeli mam dwa zabezpieczenia przed wrapem, a probuja mnie przytrzymac 4 statki (kazdy z 1 blokerem wrapa) to czy im sie uda, czy tylko moze jak ktorys z nich ma zamontowane dwa blockery wrapa?

Kolejna sprawa - wydawalo mi sie ze lecac 2500m/s i bedac ok 170km od celu (obserwowalem co sie na gate dzieje) nikt nie moze mi nic zrobic - mylilem sie  :knuppel2: kolo na Eaglu wypunktowal mi fregatke w 3 strzaly...
Jaki jest maksymalny zasieg dzial malych statkow - bo eagle chyba jest nieduzy? Uzywal on 250mm Railgun II. ktora zasieg z falloffem ma 40 km , a ja bylem 150 i lecialem 2500km/s - wiec jak to jest?
http://img53.imageshack.us/my.php?image=eaglejn4.jpg
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2008, 23:08:25 wysłana przez Richie Rich »

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:17:20 »
-30 sekund lub do momentu aż się ruszysz
- liczy się suma punktów na statku, są też (heavy) interdictory (onyx dla przykładu) na które WCSy nie działają wcale
- przy dużej odległości prędkość ma zdaje się mniejsze znaczenie, a Eagle choć nie pozornie wygląda służy właśnie do strzelania na duże odległości podobnie jak jego  większy brat -rokh. Nie wiem jak w przypadku eagle ale rokh jest ograniczony tym że w eve  można targetować tylko na 250km - on mógłby strzelać dalej :)

BTW pracowicie zamazałeś nazwę systemu i bramy, ale nazwę planety pozostawiłeś:P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2008, 23:53:29 wysłana przez Vril Ya »

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:39:45 »
Dobry Eagle stzrela na 200km+

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 07, 2008, 00:22:01 »
Dobry Eagle stzrela na 200km+
250mm Railgun II ? Jak to mozliwe?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 07, 2008, 00:42:20 »
-30 sekund lub do momentu aż się ruszysz

60.

250mm Railgun II ? Jak to mozliwe?

To proste.

Bazowy zasięg dwieściepięćdziesiątek, to 28,8km. Spike'i wydłużąją go o 80%, skill Sharpshooter o 25% (to tylko rank 2, więc łatwo się go robi na 5), Eagle ma dwa bonusy do zasięgu: pierwszy "Caldari Cruiser Skill Bonus: 10% bonus to Medium Hybrid Turret optimal range per level , czyli mamy 50% oraz drugi "Heavy Assault Ship Skill Bonus: 10% bonus to Medium Hybrid Turret optimal range" - powiedzmy, że koleś zrobil go tylko na 4, czyli 40%. Oczywiście, gołym statkiem nikt nie lata, więc wrzucimy sobie na dół dwa tracking enchacery, każdy po 15%.

Teraz jeśli to wszystko przez siebie przemnożymy: 28800 * 1.8 * 1.25 * 1.5 *1.4 * 1.15 * 1.12 =
175 271,04


NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 07, 2008, 01:41:16 »
LOW:
Tracking Enhancer
Eagle:

MED:
Tracking Computer + ewentualnie skrypt: optimal / tracking
Sensor Booster + skrypt: targeting / scan

HI:
250mm - ammo: iron / spike (T2)

RIG:
Hybrid Locus Coordinator

Jeżeli byłby to snajper w gangu, to 3 sensory i dwa computery + rig dają około 200km już na skilach 4.

PS
  DPS jest na poziomie fretki nawet po zalożeniu Magnetic Field Sabilizerów na LOW, ale nie po o są snajerzy aby wielki DPS mieli. Ma być ich dużo albo do fregat na gate strzelają :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2008, 01:47:54 wysłana przez NeX »

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 07, 2008, 10:34:21 »
[Eagle, Sniper]

Reactor Control Unit II
Magnetic Field Stabilizer II x2
Tracking Enhancer II

10MN MicroWarpdrive II
Sensor Booster II, Targeting Range x2
Tracking Computer II, Optimal Range x2

250mm Railgun II, Spike M x5
Medium Nosferatu I /offline

Optimal 192+14 falloffa z moimi skillami, zadne hybrid rigi nie wejda. Locking range to 205km bez bonusow gangowych. 150 dps. Gdybym go kiedykolwiek kupowal, to wsadzil bym 2x em rigi pewnie bo kosztuja po 2m i 3 magstaby w low zamiast enhancera. No ale chcialem tlyko pokazac, ze 200km to zaden problem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2008, 22:10:26 wysłana przez Voulture »

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 07, 2008, 16:18:58 »
THX

Moglibyscie powiedziec jak to jets z tym wyczerpywaniem sie zasobow?
Po jakim czasie asteroid sie odnawia jezeli nie wyczerpiemy go do konca, a po jakim czasie gdy zostanie calkowicie zuzyty?

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 07, 2008, 18:22:07 »
  Jeżeli ufasz developerom gry, to nie ma żadnej różnicy. Podobno to tylko mit wśród graczy. Zdaje się, że asteroida potrzebuje kilka dni bez kopania aby osiągnąć maksymalny rozmiar i jak ją zaorasz, to pojawi się mała po DT, ale górnikiem nie jestem, to ręki za optymalną datę kopania nie dam. :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:11:03 »
Ogólnie, nie ma to znaczenia bo asteroidów i tak jest 50 razy za dużo.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:25:18 »
Z tego co sie obiło mi o uszy to asteroidy sie odnawiaja 2x w tyg. Chyba jest to piatek i wtorek.

Jeśli chodzi o zostawianie asteroidów to z tego co mi się obiło o uszy zostawia się te co mają 10% więcej minsów a reszate można kopać do zera. Opłaca się to robić tylko z arcanorem,bistotem i crocitem.

Zaznaczam że nie kopie i to tak gdzieś na TSie słyszałem.
Jak ktoś wie co i jak to niech to potwierdzi/zaprzeczy.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:41:26 »
Gossip mode on:
Ktos mi kiedys mowil, ze ten manewr z "nie minuj asteroid do zera" powstal w czasach gdy high endy byly w low secu.
Po pewnym czasie ccp postanowilo ze koniec dobrego i wylaczylo respawn high endow w low. Ludzie zauwazyli ze jak nie wykopia skalki do 0 to po pewnym czasie skalka sie odnawia i dalej kopali zyda, puki ccp nie usunelo wszystkich roidow juz na stale. Z tad wziol sie podobno "dont pop the roids" syndrome.
Gossip mod off

Pojecia nie mam czy to prawda. Musialby ktos, kto pamieta tamte zamierzchle czasy, potwierdzic albo zaprzeczyc.

SOT

  • Gość
poradnik dla początkującego
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:39:08 »
drodzy gracze jako początkujący potrzebuje jakiegoś dobrego poradnika w którym mógłbym  poznać podstawowe wiadomości:
początkowe misje
jak zdobyć pierwsze skille
jak poruszać się po ogromnym świecie EVE
jak zarabiać pierwsze ISK (wydobycię itp)
za wszelką pomoć z góry dzięki

Ellaine

  • Gość
Odp: poradnik dla początkującego
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:40:23 »

Captain

  • Gość
Odp: poradnik dla początkującego
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:46:41 »

DaBlades

  • Gość