Autor Wątek: Total Noob Questions po raz czwarty  (Przeczytany 125577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myst1q

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:13:23 »
Zalezy of high.

0.5 to juz high-sec czy jakis med-sec?

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:16:02 »
Ponizej:
-2.0 strzelaja w 1.0
-2.5 strzelaja w 0.9
-3.0 strzelaja w 0.8
-3.5 strzelaja w 0.7
-4.0 strzelaja w 0.6
-4.5 strzelaja w 0.5

Tyle z hi seca. 0.4, 0.3, 0.2 i 0.1 to sa low seci. W low sentry nie wala nawet jak masz -7,0 (sprawdzone empirycznie). Nie pamietam jednak, czy jak ktos cie zagruje, to w niego sentry wtedy stzrelaja... W 0.0 nie ma to znaczenia.

myst1q

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:35:53 »
Ponizej:
-2.0 strzelaja w 1.0
-2.5 strzelaja w 0.9
-3.0 strzelaja w 0.8
-3.5 strzelaja w 0.7
-4.0 strzelaja w 0.6
-4.5 strzelaja w 0.5

Tyle z hi seca. 0.4, 0.3, 0.2 i 0.1 to sa low seci. W low sentry nie wala nawet jak masz -7,0 (sprawdzone empirycznie). Nie pamietam jednak, czy jak ktos cie zagruje, to w niego sentry wtedy stzrelaja... W 0.0 nie ma to znaczenia.

nie wala nawet przy -10.
wala w tego kto agrnal.
w 0.0 sa sentry?

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:43:59 »
1. Sentry w low nie strzelaja same od siebie niezaleznie od Twojego SS -7.0 podalem tu jako przyklad, oczywiscie to samo jest dla -10.0 (ktorego jeszcze nie dane mi bylo zdobyc).
2. Mowie o sytuacji w ktorej gdy ty masz ponizej -4.5 ktos Cie zagruje - nie wiem czy dostaje wtedy GCC i zbiera agro z sentry - o to pytam. Na pewno koledzy z Voodoo wiedza ;>
3. W 0.0 jedynie sentry moga byc przy npc stacjach, naleza jednak do frkacji pirackich i nie stzrelaja do Ciebie gdy agrujesz innych :) Czyli praktycznie nie ma.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:12:56 »
Atakujac outlaw'a nie dostajesz GCC ani nie agruja cie sentry, co wiecej jesli jestes w gangu z outlaw'em i ktos go zagruje to ty dalej nie mozesz do niego strzelac bez agrowania sentry na siebie. Nie wiem jak jest w przypadku corpa.

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:42:23 »
3. W 0.0 jedynie sentry moga byc przy npc stacjach, naleza jednak do frkacji pirackich i nie stzrelaja do Ciebie gdy agrujesz innych :) Czyli praktycznie nie ma.

odpal smart bombe tak zeby miała w zasiegu stacje ;) zobaczysz ze sentry działają ;)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:21:44 »
Atakujac outlaw'a nie dostajesz GCC ani nie agruja cie sentry, co wiecej jesli jestes w gangu z outlaw'em i ktos go zagruje to ty dalej nie mozesz do niego strzelac bez agrowania sentry na siebie. Nie wiem jak jest w przypadku corpa.

w wypadku korpa jest tak samo...
tzn jesli zaatakuja ci kolege ktory ma bardzo niski ss to ty nadal legalnie nie mozesz strzelac....
u nas wszyscy maja miedzy -9.6 a -10...
Wiec przez to ze takie "kruczki prawne" sa codziennoscia raczej staramy sie byc przygotowani na sentry...
troche wiecej pancerza / remote reperki...i juz nie jest zle...pozatym sentry przezuca agro...nigdy nie wali do wszystkich jednoczesnie wiec czas na zlapanie oddechu jest..
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:30:10 »
No juz dawno nie latalem po low z takim seciem wiec wolalem spytac ;]

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:52:32 »
odpal smart bombe tak zeby miała w zasiegu stacje ;) zobaczysz ze sentry działają ;)

Nie da się odpalić jak jest zasięgu stacja.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 13:54:24 wysłana przez Mona X »

Avat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:53:15 »
Witam, to mój pierwszy post tutaj.

Gram w triala od 3 dni i jakoś tam zaczynam rozumieć grę (jak się steruje :P) i przeczytałem o kupowaniu Time Codów za ISK. 30dni grana za 200 milionów - jest to rozsądna cena?

Czy jako początkujący gracz będe mógł w miesiąc uzbierać np. 300milionów na opłacenie konta + wydatki? Musiałbym wtedy kopać 24h/dobe, czy może troche mniej grania? Nastawiam się na walkę, ale powiedzmy godzina/pół godziny dziennie na kopanie mógłbym przeznaczyć na początku.

Co o tym myślicie, dałoby się wyrobić?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:55:36 »
Poświęcając 1h na zarabianie dziennie? Na początku? Bez szans :)
TC kosztuje teraz około 400mln/60 dni (innych nie ma) i żeby tyle zarobić na początku to naprawdę musiałbyś się nieźle nagimnastykować. Chyba, że masz smykałkę do handlu, to wtedy przy odrobinie szczęścia powinno się udać.
Przedwieczny.

Avat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 29, 2008, 13:39:31 »
Hmm, no więc dobrze... Kasę się jakoś skombinuje :P

Jeszcze jedna sprawa. W grze planuję przede wszystkim walczyć (polować na piratów/być piratem - jeszcze nie wiem) i mam w związku z tym parę pytań.

1. Czy jeśli gracz jest piratem (zabił kogoś) i go utłukę, to wtedy automatycznie dostaję nagrodę jak w przypadku piratów NPC czy ktoś musi najpierw wyznaczyć za tego gracza nagrodę?

2. Zaczałęm grać Caldari i całkiem mi się to spodobało - mają mocne rakiety, które małe statki piratów na początku niszczą na jedną salwę. Podejrzewam, że później będą jeszcze mocniejsze. Poza tym mój mały Condor całkiem nieźle broni się tarczą. Jednak dużo osób pisze, że Caldari nie są dobrym wyborem do PvP - dlaczego? Później zaczynają odstawać? Inne rasy mają lepsze bronie?

3. Nie mogłem znaleźć w internecie prostych charakterystyk ras, typu jakiego uzbrojenia używają. Caldari mają rakiety. Kto ma laserki/działa kwantowe i inne takie? Jakie są mocne strony każdej rasy, z których warto korzystać?

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 29, 2008, 14:15:54 »
Wszystkie informacje znajdziesz w necie, tutaj na Centrali i na stronach EVE, fity, ammo itd

fity na statki EVE: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=801041
oficjalna baza itemków gry: http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/default.asp

ofc stron z fitami masz od groma, google.pl w dłoń i do boju...

kase masz za ubicie PODa gracza, nie statku, jeśli ma on przypisaną do siebie nagrode (napis WANTED). Hmm praktycznie nie jest to źródło absolutnie żadnego sensownego zarobku w 0.0, a w lowsecu wogóle możesz to olać.

Caldari nie nadają sie zasadniczo do specyficznej zabawy w solo-pvp. Jak najbardziej nadają się do gangu jako support EW albo antysupport (tak sie określa statki zwalczające małe cele hostów - ceptory itd). Są jednak dość wolne, ich dobrą stroną jest raczej mocny tank albo silna broń EW, niż prędkość i zwrotność. Więc bitwa w grupie - tak, solo zupełnie nie. Wszystkie 3 pozostałe rasy nadadzą sie do piratki czy łapania piratów lepiej - Ammarzy z Curse, Sacrilege, Pilgrimem,  Gallente z Ishtarem czy Matari z Hugginem, Rapierem, Vagabondem.

...choć idą w grze duże zmiany określane jako nerf-nano, mające na celu ogólne spowolnienie statków, trudno przewidzieć jakie statki i rasy po nerfie bedą najlepsze do agresywnej gry solo czy w małym gangu. Póki co - nie wiemy czy nerf wejdzie w całości, w części czy w ogóle nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 14:25:53 wysłana przez Scaryman »

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 29, 2008, 14:39:31 »
czy ktoś musi najpierw wyznaczyć za tego gracza nagrodę?

Tak.

Jednak dużo osób pisze, że Caldari nie są dobrym wyborem do PvP - dlaczego? Później zaczynają odstawać? Inne rasy mają lepsze bronie?

To są gupie ludzie, powtarzające bez namysłu stare bajki.

3. Nie mogłem znaleźć w internecie prostych charakterystyk ras, typu jakiego uzbrojenia używają. Caldari mają rakiety. Kto ma laserki/działa kwantowe i inne takie? Jakie są mocne strony każdej rasy, z których warto korzystać?

Caldari - rakiety, hybrydy, ECM, shield.
Gallente - drony, hybrydy, dampenery, armor.
Amarr - lasery, troche rakiet, neutralizery, tracking disruptory, scramblery, armor.
Minmatar - projectile, troche dron, trochę rakiet, web, painter, shield, armor.

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 29, 2008, 14:55:19 »
kolega MOna zadał proste pytanie - czy Caldari nadaje sie na pirata albo do łapania Piratów?

Którym statkiem Caldari bedziesz łapał PIratów . Na pewno masz duże doświadczenie w czymś takim jeśli wiesz ze reszta nie ma racji...  Jeśli nie widzisz takiego statku to nie pierdziel mu głupot bo teraz MOZE zmienic rase, potem bedzie klął ze gra Caldari i musi skillowac statki innych ras.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 29, 2008, 14:56:10 »
Crow

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 29, 2008, 14:58:00 »
Crow to statek do wyskillowania na kazdej rasie w parenascie dni. Jak każdy cep za mały i za delikatny. Na pewno nie na podstawowy statek piracki. Jeden błąd z orbitą poniżej 12-13 km, neut i insta pop.  Nie ma najmniejszych szans z Sacri, Vagasem czy Ishtarem, którymi piraci w końcu latają ;)

Czy kiedykolwiek złapałeś HACa do solo-pvp Crowem? Jako ze ubiłem ich troche (z całkiem uber fitami) uważam ze to jest ekhm.. niezbyt rozsądny sport. Nigdy żaden z nich, nawet z full frakcją/rigami, nie był dla mnie realnym zagrożeniem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 15:17:31 wysłana przez Scaryman »

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 29, 2008, 15:13:31 »
kolega MOna zadał proste pytanie - czy Caldari nadaje sie na pirata albo do łapania Piratów?

NIe, pytanie brzmiało: "Jednak dużo osób pisze, że Caldari nie są dobrym wyborem do PvP - dlaczego?"

Ale spoko, niech skilluje matarów, za 2 miesiące was znerfią i bardzie ci taaaaaaaaaaaaaaak dźwięczny za poradę. :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 15:17:39 wysłana przez Mona X »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 29, 2008, 15:19:43 »
cep jest od tego żeby łapać i ewentualnie umrzeć. Crow robi to wyjątkowo dobrze w swojej klasie (tj łapanie, nie umieranie). Oczywiście nie ma doomsdaya ani nie pokona vagi - nie ta klasa statku.

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 29, 2008, 15:39:11 »
cep jest od tego żeby łapać i ewentualnie umrzeć. Crow robi to wyjątkowo dobrze w swojej klasie (tj łapanie, nie umieranie). Oczywiście nie ma doomsdaya ani nie pokona vagi - nie ta klasa statku.

OMG co z Wami ? Dżizus jak o mur doslownie... no i co z tego? KAŻDY TO WIE CO NAPISAŁEŚ.

chodzi o to ze Caldari nie mają żadnej propozycji dla rozbijającego się solo pirata czy kogoś kto chce sobie takich piratów łapać. Jezu. Gość wyraźnie napisał co go interesuje.  :krzeslo:
Podałem mu jako ciekawy wybór SIEDEM statków i TRZY rasy, jeśli macie jakies konkretne propozycje - podajcie je a nie pierdzielcie takie ogólniki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 15:42:31 wysłana przez Scaryman »

Captain

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 29, 2008, 16:26:34 »
Jeśli nie widzisz takiego statku to nie pierdziel mu głupot bo teraz MOZE zmienic rase, potem bedzie klął ze gra Caldari i musi skillowac statki innych ras.

Ja tam klne, że skillowalem vagasa, 20 dni skilli w dupe. Caldari sa super do gangu do solo reszta. Co kto lubi.

W moim przypadku 99% pvp to pvp w gangu kiedy sie nie zaloguje ktoś kogoś morduje.

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:53:03 »
20 dni? To masz uber vagasa.... ech.. A strzelasz na nim czym ? Jako caldari masz wyskillowane projectile specke medium ?

Ale jasne jest ze Vagabond jest specyficznym statkiem do poruszania sie i skutecznej szybkiej walki na terenie przeciwnika, także terenie mocno nasyconym statkami. Solo lub w małej grupie. Na pewno jego skuteczność jest uzależniona ścisle od zadania i pilota.. wymaga doświadczenia, kasy na drogie implanty... to nie jest statek dla każdego.  W gangu na pewno wolałbym miec np jednego Falcona niż jednego Vagasa czy nawet Huggina. EW Caldari jest niezastąpione i bardzo mocne.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 23:01:09 wysłana przez Scaryman »

Captain

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:55:23 »
tak mam, ale to mi do hurka potrzebne jak i reszta skilli do czegos sie przydaje, 20 dni to skilli matarskich cruzow na 5, chociaz moze sie kiedys do commandow przyda

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:46:29 »
Mam pytanko z dziedziny kontraktów. Otóż jednym z moich źródeł dochodów jest eksploracja. Po znalezieniu ukrytego pasa asteroid zawsze się go skopało ble ble ble

Pytanko. Jest możliwość wystawienia kontraktu na taki znaleziony pasek? Co by kto mógł go skopać a ja tylko kaske dostaje za znalezienie? Jest coś takiego jak freeform no ale... jak wstawić tam współrzędne żeby kontrahent sam mógł tam trafić? Da się w ogóle?

pticu

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:50:47 »
robiz BM, kopiujesz do swoich items i wystawiasz kontrakt z ta BM'ka :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:54:20 »
Problem jest taki ze plexy eksploracyjne dosc szybko (parę dni) znikają. Więc wystaw kontrakt i szybko znajdz kupców przez jakieś chaty.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:57:52 »
Pticu: Ale to było proste :) Dzięki! O0

Albi: wiem ^-^

Ciekawi mnie jeszcze wycena ale to przeskanuje skałki i coś wymyślę.

Avat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:46:45 »
Jeszcze parę pytań:

1. Czy jeśli kupię coś na markecie w innym miejscu, to czy będę musiał tam lecieć żeby wystawić to na sprzedaż, czy mogę zrobić to zdalnie (i sprzęt do odebrania przez kupującego będzie właśnie tam)?

2. Jeśli będę bawił się w handel, to czy muszę lecieć gdzieś daleko do centrów handlowych, czy w okolicach startu mojej rasy (planuję Minmataar) będę mógł zarobić (zakładając, że bedzie mi nienajgorzej szło) i czy jest sens siedzieć u siebie?

3. Jakieś darmowe mapy przydatne dla handlarza (Eve-maps są płatne), strony wspomagające obserwacje rynku w okreslonym regionie?

4. Gdzie mogę mniej-więcej sprawdzić, na co jest popyt/podaż w danym regionie (chodzi mi o to, czy w grze jest jakiś wewnętrzny spis popularnych dóbr)?

5. Czy żeby dobrze zarabiać, często trzeba wykonywać dalsze loty w inne rejony (kilkanaście skoków, które jednak trochę trwają)?

6. Czy można wykorzystać kogoś do transportu moich towarów w inne miejsce (chodzi mi o NPC, nieznajomym graczom nie warto ufać :))?

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 16, 2008, 22:21:29 »
1. Zdalnie sprzedawać chyba się nie da - można kontrakty poprzez assets wystawiać.
2. zarobć można wszędzie, więcej lub mniej. Kwestia rozpoznania rynku.
3. mapy: www.ombeve.co.uk
przeglądarka rynków w eve: www.eve-central.com (uwaga, to są dane uaktualniane gdy gracz wrzuca "screena" z marketu, a nie na bieżąco - moż być nieaktualne)
porównanie cen z różnych regionów: wygooglaj Eve Market Scanner
4. nie ma. kombinuj, pytaj, szukaj po markecie.
5. różnie bywa - czasem wystarczy siedzieć na stacji i zbijasz kokosy w jej obrębie.
6. npc nie transportują. Ale możesz uzyć kontraktów kurierskich i być może znajdą się chętni wozić za odrobinkę kasy. Ludziom w ve można ufać, trzeba tylko wiedzieć którym :)

Avat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 16, 2008, 22:31:50 »
OK dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanko :)

Założyłem nową postać, triala wyłączyłem i w People & Places znalazłem agenta handlowego, jednak nie chciał dać mi misji. Najpierw muszę zrobić tutoriala żeby stał się dostępny? Nikogo innego na liście agentów nie miałem - tylko tutorialowy i on.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 17, 2008, 08:43:53 »
Zdalnie sprzedawac i kupowac 'normalnie' da sie chyba nawet bez skilli.
Do wystawiania zdalnie sell orderow sluzy skill Marketing
Do wystawiania zdalnie buy orderow sluzy skill Procurement
Do zdalnej modyfikacji sluzy Daytrading
Do zwiekszania zasiegu buy orderu sluzy Visibility.
Zaden skill nie pozwala przeprwadzac operacji na zleceniach poza regionem, w ktorym sie znajdujesz.

Agenci 'trade' nie maja nic wspolnego z handlem a misje jakie daja raczej beda sprowadzaly sie do wozenia smieci z miejsca na miejsce. Handluje sie dobrami produkowanymi przez graczy/pozyskanymi z NPC.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 17, 2008, 11:33:53 »
2. Jeśli będę bawił się w handel, to czy muszę lecieć gdzieś daleko do centrów handlowych, czy w okolicach startu mojej rasy (planuję Minmataar) będę mógł zarobić (zakładając, że bedzie mi nienajgorzej szło) i czy jest sens siedzieć u siebie?

Będziesz musiał lecieć tam gdzie bedziesz mógł tanio kupić i drogo sprzedać.

4. Gdzie mogę mniej-więcej sprawdzić, na co jest popyt/podaż w danym regionie (chodzi mi o to, czy w grze jest jakiś wewnętrzny spis popularnych dóbr)?

Na markecie są różne takie fikuśne wykresy, co się sprzedaje i za jaką cenę.

5. Czy żeby dobrze zarabiać, często trzeba wykonywać dalsze loty w inne rejony (kilkanaście skoków, które jednak trochę trwają)?

Żeby dobrze zarabiać musisz robić loty tam gdzie tanio sprzedają i drogo kupują.

Avat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 18, 2008, 21:57:43 »
Dzięki za odpowiedzi, już mniej więcej kapuję na jakiej zasadzie to działa, ale:

1. Zrobiłem trochę misji żeby zarobić kasę, szukam ofert na plus w miarę blisko (nie więcej niż 5-6 skoków) i okazuje się, że wszystkie porządne oferty (na których nie tracę) znajdują się w systemach 0.3-0.2, gdzie piraci zabijają mnie w 5 sekund - da się coś znaleźć w high-sec, czy muszę robić misje dla npc żeby kupić lepszy statek i przeżyć?

2. W poradnikach pisze, żeby kupować sprzęt tylko od graczy. Pytanie tylko, jak mogę go rozpoznać? Wszystko wygląda tak samo, sortuję po cenach i tylko kilka rzeczy można sprzedać drożej niż się kupowało.

3. Co oznacza zielone tło przy ofertach kupna na markecie?

4.  Myślałem, żeby zrobić tak: grać sobie normalnie i wypełniać misje dla NPC, w międzyczasie za zarobioną kasę ustawić buy order na jakiś minerał / może amunicję, po uzbieraniu tego trochę - sprzedać? Zaczynać od samego handlu to naprawdę cięęęężka sprawa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 22:03:26 wysłana przez Avat »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:54:01 »
1. Lepszy statek nie zapewni Ci przeżycia. Im lepszy statek tym bardziej łakomym jesteś kąskiem. Twoje przeżycie będzie opierać się na zwiadzie, nie pojawianiu się gdzie biją i ostatecznie szybkiej ucieczce. Idealnym narzędziem dla kupca w lowsecu są statki klasy blockade runner + odpowiednie wyposażenie + odpowiedni sposób latania (cloak, mwd). Dobrej przeżywalności w samej walce nie zyskasz samym statkiem a doświadczeniem bojowym (jako gracz) i wsparciem kolegów.
2. Olej poradniki jeśli znajdziesz coś co NPCe sprzedają tanio albo kupują drogo. NPCe są bardziej pewnym dostawcą, tyle że jest ich skończona ilość i na ich towarach raczej zarobisz dopiero przy ilościach na frachtowiec (900k m^3). Oferty gr4aczy mają max 90 dni terminu. Oferty NPCów zawsze mają 365 dni.
3. Zielone tło oznacza że ta oferta skupu obejmuje zasięgiem Twoją stację.
4. I dobrze myślałeś.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:58:33 »
1. Zrobiłem trochę misji żeby zarobić kasę, szukam ofert na plus w miarę blisko (nie więcej niż 5-6 skoków) i okazuje się, że wszystkie porządne oferty (na których nie tracę) znajdują się w systemach 0.3-0.2, gdzie piraci zabijają mnie w 5 sekund - da się coś znaleźć w high-sec, czy muszę robić misje dla npc żeby kupić lepszy statek i przeżyć?

Da się, tylko wyleć z regionu i tam porównuj ceny.

2. W poradnikach pisze, żeby kupować sprzęt tylko od graczy. Pytanie tylko, jak mogę go rozpoznać? Wszystko wygląda tak samo, sortuję po cenach i tylko kilka rzeczy można sprzedać drożej niż się kupowało.

Jak coś jest wystawione, w w wielu miescach w takiej samej liczbie i bardzo podobnej cenie, to wystawiają je enpece.

3. Co oznacza zielone tło przy ofertach kupna na markecie?

Ktoś wystawił buyoedwra, a stacja w której się znajdujesz jest w jego zasięgu (możesz mu tam to sprzedac).

4.  Myślałem, żeby zrobić tak: grać sobie normalnie i wypełniać misje dla NPC, w międzyczasie za zarobioną kasę ustawić buy order na jakiś minerał / może amunicję, po uzbieraniu tego trochę - sprzedać? Zaczynać od samego handlu to naprawdę cięęęężka sprawa.

Tak.