Autor Wątek: Noob producent  (Przeczytany 6779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuba

  • Gość
Noob producent
« dnia: Czerwiec 23, 2008, 19:45:33 »
Witam,

Interesuja mnie wszytskie ciekawe strony, narzedzia dla producenta.
Czy jest np.narzedzie podobne do opcji mineral  worksheet, ale zeby byla np. opcja sciagania aktualnych cen dla danego regionu, i przy okzaji wgranie gotowaca apropos zapotrzebowania na mineraly danego bluprinta.

Np. Jestem w ukladzie X, chcialbym wyprodukowac amunicje titanium - taki program sciagnal by ceny z X, i policzyl cene titanium - a ja bym sobie porownal do aktualnych cen i pomyslal czy warto toprodukowac czy nie.

Czy bardziej zaawansowani maja jakies tipsy i wskazowki dla nooba producenta?

future

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2008, 21:23:23 »
Np. Jestem w układzie X, chciałbym wyprodukować amunicje titanium - taki program ściągnął by ceny z X, i policzył cenę titanium - a ja bym sobie porównał do aktualnych cen i pomyślał czy warto to produkować czy nie.

Był taki program pracujący w czasie rzeczywistym, pokazujący idealnie ceny i koszty produkcji, ale go zabronili po ostatnim patchu. Zamiast niego mają wprowadzić przycisk "give me 100 kk ISK".  :P

A na poważnie - opcja serach jest cudowna - było to już pewnie z 10 razy. Są programy liczące szacowane zużycie minerałów w czasie produkcji,które dodatkowo uwzględniają cenę danego minsa, twoje skille, me itd.
Ceny produktów w regionie są na różnych stronach - ale są zawsze nie aktualne i nie odzwierciedlają rzeczywistości...

Tuba

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2008, 21:50:18 »
Uywam ostatnio pomocy producenta z Battle Clinic - niestety, choc pomysl dobry, strona jest fatalnie opisana.
Niestety nie jestem jasnowidzem, wiec moze ktos mi podpowie co oznacza skrot ME i PE? Production Efficiency juz mam zaznaczone - te PE musi oznaczac cos innego...

Kolejna rzecz podstawowe zuzycie materialow - juz widze ze na Battle Clinic cos jest skopane bo zuzycie na Titanium S jest wziete z kosmosu- nie polecam - pozostaje stary dobry EXCEL

NeX

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:14:47 »
  Nic nie jest skopane. Zwyczajnie nie masz skili, a paramety na stronach i innych kalkulatorach są liczone w warunkach idealnych, których nie spełniasz. Każde BPO / BPC po wyświetleniu "in game" poda parametry, które spełnia gracz . Wystarczy przeczytać i będziesz znał koszty produkcji dla siebie. Możesz poprawić jakość BPO w labie, lub kupić na kontraktach już rozwinięte co zmnieszy koszty produkcji.

1) Your Production Efficiency skill (Reduces incompetence waste). Called PE.
2) The Material Research Level of the BPO (Reduces design waste). Called ME.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 22:23:28 wysłana przez NeX »

Tuba

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:26:34 »
 
1) Your Production Efficiency skill (Reduces incompetence waste). Called PE.


Napisaem juz ze Production Efficiency jest ustawiane w innym miejscu i mozna zgodnie z prawda wybrac opcje od 0 do 5. W pole PE mozna wpisac dowolna inna kwote (np. 3,7, czy 128) ROZNA od Production Efficiency. Jezeli PE i Production Efficiency byloby tym samym, to nie mozna by bylo podawc dwoch ROZNYCH wartosci dla tego samego parametru, a po drugie do PE mozna wartosc 1259 (taka wpisalem) i... nic

Zwyczajnie nie masz skili

Mam Production Efficiency lvl4 to chyba nie jest brak skilla...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 22:28:56 wysłana przez Richie Rich »

NeX

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:33:18 »
Jeżeli nie poddasz BPO obróbce w laboratorium, to nic nie możesz wpisać jako ME, bo to parametr rozwoju blueprinta, a nie Twojego skila.

PE jest zależne od poziomu skila Production Efficiency
ME to poziom obróbki. Zazwyczaj od 0 do 30

Przy PE 5

ME0 - 10%
ME1 - 5%
ME2 - 3.3%
ME3 - 2.5%
ME10 - 0.9%
ME50 - 0.2% Waste (straty)

Jeżeli lubisz wzory:

(1.25-0.05*X)*(1+(0.1/(1+Y)))*Z

gdzie:

x = Twój PE lvl
Y = BPO ME lvl
Z = Bazowe zuzycie minerałów
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 22:43:32 wysłana przez NeX »

Tuba

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:48:11 »
Napisalem na forum BatleClinic i okzalo sie ze:

Cytuj
The entry for production Efficiency you noticed refers to the skill called production Efficiency.

Pe is the Production level noted on your Blueprint.
ME is the material level noted on your Blueprint.

Mam nadzieje ze przyda sie innym. Ja bym na to nie wpadl. Napisalem tez do nich zeby dodali to do opisu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 23:49:43 wysłana przez Richie Rich »

Goomich

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:48:50 »
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=585617

Ten program powinien załatwic większość twoich potrzeb.

Ja używam tego: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=398536
Prostrzy i szybszy.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:23:19 »
Napisalem na forum BatleClinic i okzalo sie ze:

Mam nadzieje ze przyda sie innym. Ja bym na to nie wpadl. Napisalem tez do nich zeby dodali to do opisu.
PE to skrót Production Time Efficency, no i dość nieszczęśliwie się składa, że ma ten sam skrót co skill.
W produkcji w zasadzie masz do czynienia z 3-ma parametrami:
1. Skille:
- Industry - poziom wpływa na czas produkcji (4%/lvl)
- Production Efficiency - poziom wpływa na zużycie minerałów (określa zakres w jakim jako producent marnotrawisz dostępne surowce - 4%/lvl)
2. BPO ME - Mineral Efficency, wydajność BPO w zakresie mineralnym (max 10%)
3. BPO PE - Production Time Efficency (tu nie pamiętam jaka jest granica)
Każdy poziom umiejętności zmniejsza, w sumie można o 20% poprawić (skrócić) czas produkcji i zredukować do 0% straty z tytułu nieumiejętnego posługiwania się urządzeniami i surowcami (marnotrawstwo). Dopiero przy lvl5 nasze umiejętności NIE wpływają negatywnie na produkcję !
"Szlifując" BPO możemy dodatkowo redukować zużycie minerałów oraz skracać czas produkcji (doskonalimy projekt).

A tu jak liczyć BPO ME:
Required_Amount = Round(Base_Amount * ((1 + (Default_Blueprint_Waste_Factor / (1 + Blueprint_Material_Level))) + (0.25 - (0.05 * Production_Efficiency_Skill_Level))), 0)

W większości wypadków ludzie pomijają PE jako element nie mający zbyt wielkiego wpływu ich zdaniem na produkcję. Jak błędne jest to mniemanie warto sprawdzić na przykładzie: AB10MN T1 ma bazowo 10m czasu produkcji. Robiąc lvl5 w industry zmniejszamy ten czas do 8m. Szlifując BPO na lvl10 PE otrzymujemy 6.5 minuty czasu produkcji. Zaoszczędziliśmy 3.5 minuty. Ponieważ Industry i Production Efficiency są w zasadzie wymagane przy produkcji na lvl5 to przyjmijmy, że bazą było 8m, czyli oszczędzamy 1.5 minuty. Z tego wynika, że korzystając z BPO z PE:10 za każdym razem kiedy wyprodukujemy 4szt (26 minut), to osoba korzystająca z BPO z PE:0 będzie w stanie wyprodukować 3szt (24 minuty).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 10:29:13 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

misao

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2008, 11:36:12 »
co zwykle nie ma znaczenia , chyba ze produkujz 237128367821637216351361312736127361 cap boosterow 800
>_>

MightyBaz

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2008, 13:10:02 »
parametr pe ma sens jesli masz item , ktory schodzi ja swieze buleczki, czyli wiecej produkujesz np. w ciagu miesiaca, dzieki temu masz wiekszy profit

takich itemow chyba juz nie ma, bo po wprowadzeniu inwencji ilosc producentow wzrosla wykladniczo...
jedyny wyjatek kiedy masz oryginal bpo t2, wtedy invetors moga ci skoczyc, nigdy nie dojda do takiego poziomu kosztow...niestety

Tuba

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2008, 16:17:42 »
Dzięki za odpowiedzi  O0
Teraz wiem znacznie więcej  :D

Kolejne pytanie.
[1] Czy wykres z cenami i obrotami dotyczy całego regionu, czy moge w jakiś sposób prześledzić popyt i obroty na dany produkt  w danej  - konkretnej stacji?

[2] Czy towar schodzi lepiej w hi-secu (np. amunicja małego kalibru dla noobów), czy może w low secu - gdzie np. jest bardzo mały wybór towaru?

[3] Jaki towar jest najbardziej płynny (oprócz surówców)? Chodzi mi o układy 0.1-1.0.

[4] Jak sparwdzać ceny w innych regionach? Recznie (stateczkiem dolecieć) czy jest może jakaś strona, która porównuje ceny z różnych regionów?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2008, 16:38:07 »
parametr pe ma sens jesli masz item , ktory schodzi ja swieze buleczki, czyli wiecej produkujesz np. w ciagu miesiaca, dzieki temu masz wiekszy profit

takich itemow chyba juz nie ma, bo po wprowadzeniu inwencji ilosc producentow wzrosla wykladniczo...
jedyny wyjatek kiedy masz oryginal bpo t2, wtedy invetors moga ci skoczyc, nigdy nie dojda do takiego poziomu kosztow...niestety
Baz, oboje z Riką częściowo macie rację i równocześnie się mylicie. Jako producent nie powiem gdzie ma sens szlifowanie PE, bo po co mam budować sobie większą konkurencję. W każdym razie jest WIELE takich produktów w przypadku których ma to sens.

Kolejne pytanie.
[1] Czy wykres z cenami i obrotami dotyczy całego regionu, czy moge w jakiś sposób prześledzić popyt i obroty na dany produkt  w danej  - konkretnej stacji?
A szczerze mówiąc nie wiem, ale pewnie patrząc na ilości całego regionu. Poza tym robienie osobnego wykresu dla każdej stacji i każdego produktu zarżnęłoby serwer dokumentnie.

Cytat: Richie Rich
[2] Czy towar schodzi lepiej w hi-secu (np. amunicja małego kalibru dla noobów), czy może w low secu - gdzie np. jest bardzo mały wybór towaru?
Zależy co. Amunicja dla noobów w lowsecu na pewno nie będzie dobrze schodzić. W lowsecu masz mały wybór, ale i potencjalnych klientów jakby mniej. No i są bardziej wymagający.

Cytat: Richie Rich
[3] Jaki towar jest najbardziej płynny (oprócz surówców)? Chodzi mi o układy 0.1-1.0.
Tritanium... a oprócz surowców. No stary - ja nie zdradzę Ci swoich tajemnic.

Cytat: Richie Rich
[4] Jak sparwdzać ceny w innych regionach? Recznie (stateczkiem dolecieć) czy jest może jakaś strona, która porównuje ceny z różnych regionów?
Przelecieć się np. shutlem. Strona:
EVE-Central
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 16:45:06 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2008, 00:56:45 »
Cytuj
Kolejne pytanie.
[1] Czy wykres z cenami i obrotami dotyczy całego regionu, czy moge w jakiś sposób prześledzić popyt i obroty na dany produkt  w danej  - konkretnej stacji?

[2] Czy towar schodzi lepiej w hi-secu (np. amunicja małego kalibru dla noobów), czy może w low secu - gdzie np. jest bardzo mały wybór towaru?

[3] Jaki towar jest najbardziej płynny (oprócz surówców)? Chodzi mi o układy 0.1-1.0.

[4] Jak sparwdzać ceny w innych regionach? Recznie (stateczkiem dolecieć) czy jest może jakaś strona, która porównuje ceny z różnych regionów?


1 Zobacz jakiej wielkosci sa ordery na danej stacji a potem sprawdz jak sie zmienily nastepnego dnia? :P

2 Czesto ludziom nie chce sie leciec nawet 2-3j po cos taniego i mozna na takich itemach zarobic nawet 3 krotne przebicie. Ludzie bywaja leniwi / spieszy im sie.

3 Zaden aktywny trader nie sprzeda ci swoich patentow na zarabianie kasy.

4 Jest taki program ( nazwy nie pamietam, poszukaj na eve forum) ktory wczytuje logi z marketu. Masz 3 alty na koncie, umieszczasz je w 3 regionach, zrzucasz ceny, porownujesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2008, 10:05:43 wysłana przez Ireul Taar »

Tor Meev

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2008, 10:33:30 »
4 Jest taki program ( nazwy nie pamietam, poszukaj na eve forum) ktory wczytuje logi z marketu. Masz 3 alty na koncie, umieszczasz je w 3 regionach, zrzucasz ceny, porownujesz.

EVE Market Scanner:
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=598006


shaitis

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2008, 09:51:17 »
Wskazowki:

1. Nie kupuj mineralow w trade hubach
2. Nie sprzedawaj w trade hubach
3. Nie produkuj shipow jak nie latasz freighterem ;p
4. chcesz zarobic nie bedac w grze ? zajmij sie trade -> easy ISK

DaBlades

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2008, 10:08:53 »
3. Nie produkuj shipow jak nie latasz freighterem ;p

Jak produkujesz T2 shipy i latasz frachtem na afk to nie bądź żyła i daj cynk gdzie i kiedy będziesz leciał >:D

Osobiście "okazjonalnie" produkuje shipy T2 i muszę przyznać, że wożenie ich T1 hulli to najnudniejsza robota w EVE ale też nie wsadze 10-20 HACów do frachta lecącego przez niarja nawet nie na AFK. To po prostu zaproszenie dla suicide gangu.
Zresztą wożenie czegokolwiek wartego ponad 1miliard jest dzisiaj ryzykowne, szczególnie na AFK

shaitis

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2008, 10:19:54 »
Jak produkujesz T2 shipy i latasz frachtem na afk to nie bądź żyła i daj cynk gdzie i kiedy będziesz leciał >:D

Eee... wystarczy General freight container i nikt ci nic nie zrobi bo nic nie wypada z takiego ;p

Ale, przy dzisiejszych FW mozna dorobic sie troche jak komus sie nudzi na T1 cruiserach sprzedawanych w odpowiednich miejscach.

15 staberow
15 omenow
15 arbitratorow
15 vexorow

schodzi mi w w weekend w 5-6 godzin ;p na 20% marginie nawet bez pilnowania cen ;p

ach te noob militie.

Tuba

  • Gość
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2008, 13:36:43 »
Czy jest możliwosc sprawdzenia cen online poprzez strone danym ukladzie - np. siedzac w pracy chcialbym zobaczyc co tam na rynku - nie moge uruchomic gry niestety, ani zadnego extra programu...


...
znalazlem jak na razie cos takiego:
http://eve-central.com/home/market.html

nistety ceny sa opuznione jakies 3-4 dni
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 16:02:36 wysłana przez Richie Rich »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Noob producent
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:41:17 »
Czy jest możliwosc sprawdzenia cen online poprzez strone danym ukladzie - np. siedzac w pracy chcialbym zobaczyc co tam na rynku - nie moge uruchomic gry niestety, ani zadnego extra programu...
Nie za dużo wymagasz ? Easy mode ?

Cytat: Richie Rich
znalazlem jak na razie cos takiego:
http://eve-central.com/home/market.html
Znalazłeś ? Przecież podawałem...
Cytat: Dormio
Strona:
EVE-Central
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...