Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 174380 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:38:43 »
Ja bym uzył mix small i med dronek ... medium nie sa wiele wolniejsze w dps od heavy a duzo szybciej lataja ... na przecinika klasy cruiser i battelship ... i assalut launchera .. ma zasieg ok 30 km, spory rot,  i jest niezlym dodatekim na kazdy cel, bo napychasz go standard missilami ... prawdopodobnie dps z asslutlaunchera obecnie jest porównywalny z heavy missile dla celów od cruiser do fregate ... cruise missile maja spory penalty, i tak naprawde są efektywne dopiero na celach wolnych, z sigiem bs-a ... a i tak target painter pomaga .. w sumie pomaga tez do rails, nie wiem czy nie warto by w meda wsadzić tracking comp lub painter ...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:46:50 »
Cytuj
Megasa wolalbym seta med i malych niz duze,jesli nawet 5 ogrow zwiekszy dps o 300 i duze shipy pospadaja szybciej to zostanie caly legion malego scierwa ^^ czas to pieniądz =]  

Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie koszty, po trzecie czas.

Frytki ściągam z większej odległości niż większe cele, więc frycie giną pierwsze :0

Z ciekawości patrzyłem w EFT ile lepszy jest ten Megathron Navy Issue. Przy identycznym ficie, tylko jeszcze jednym plejcie 1600mm (bo Navy Issue ma jeden low-slot więcej), przy taki samych resach, różnica w "effective HP" jest następująca:

Megathron: 66231
Megathron Navy Issue: 106100.

Na papierze prawie dwa razy więcej, ale - jak rozumiem - to parametr wirtualny, coś jak dane producenta samochodu o zużyciu paliwa. Ale wygląda na "niezniszczalny"  >:D

Kasę mam - warto szarpnąć się więc na tego Navy Issue? Są jakieś minusy? Czy automatycznie stanę się celem suicide gangów robiąc takim shipem misje w hisecu? Na kontraktach stoją po 260-280 milionów, patrząc ile zarobiłem na misjach lvl4 to mi się to zwróci w 10 dni... a mam zamiar to klepać z 5-6 tygodni, skillując sobie.

Cytuj
assalut launchera .. ma zasieg ok 30 km, spory rot,  i jest niezlym dodatekim na kazdy cel, bo napychasz go standard missilami

Wg. EFT "assault launcher" ma "duration" 2x większą od "heavy assault launcher" - o którym mówimi?

Cytuj
a i tak target painter pomaga .. w sumie pomaga tez do rails, nie wiem czy nie warto by w meda wsadzić tracking comp lub painter

Tu mam zgryz - bo wsadzenie takiego modułu to osłabienie capa, a cap to tank. Przy 4 mid-slotach... na Dominixie przy 5 to tak, ale tu?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:53:15 »
A po co Ci efektywne HP przy pve? Tu liczy się ile dps'u jesteś w stanie wytankować, a nie ile przyjąć.
na urlopie od EVE

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:57:33 »
A "effective HP" nie mówi mi ile jestem w stanie wytrzymać w PVE?

Nawet jeśli w obu przypadkach wydajność reperek do armora będzie taka sama (ilość HP na sekundę), to bufor w Navy Issue powinien być znacznie większy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 21, 2009, 14:09:01 »
1. To co napisał Wilk, efektywne HP nic ci nie da, chyba że tankujesz warpując ...

2. Med sloty z Cap rechargerami mozna spokojnie zamienić z cap bosterem i EW.

3. Jak już konieczenie wzmocnienia HP+ to moze trimark armor pump + coś do hybrydek + coś do cap w rig slota czy czego tam masz cheć, w ten sposób w low wsadzisz mag. staba zamiast plate, i masz slot na hardera

Przetestuj sobie assalut launcher ... rl rl ... i porownaj  dmg z standardów z heavy na fregatach i cruzach.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 21, 2009, 14:12:10 »
To są misje - tu wiesz na co trafiasz, wiesz jaki dmg będziesz dostawał itp. I będziesz ten dmg dostawał długo. Tu chodzi o to, by tankować jak najdłużej (najlepiej cap const.). Buforu możesz w ogóle nie mieć (starczy to co statek ma by nie rozwalili Cię w trakcie cyklu reperek). Jak widzisz, że Ci reperki nie wyrabiają to odwarpowujesz (jak Ed napisał - jedyny moment gdy bufor się przydaje, ale nie o to chodzi w robieniu misji)

Tu się liczą resisty i wydajność naprawiaczek.


ps. Jak Edmund radzi - poleć sobie na pasek gdzieś w high. sec. i popoluj na małe statki. Zobacz jak sprawdzają się rakietki z HM a jak z AL.
na urlopie od EVE

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 21, 2009, 14:16:44 »
  Rozmiar BSa, to w zupełności wystarczający bufor, a liczą się hardenery, a nie plejty. Plejta to mały pikus w porównaniu do dobrze dobranych hardów, które obniżą zadawany dps npeców o 80%+.
Misje od początku EVE robi się na 4 hardenery, bo to zapewnia wytankowanie pocketa. Jak ktoś zakłada mniej, to robi to po to, aby zwiększyć DPS damage modami, a nie wkładać plejty na bufor. Bufor ma sens na pasywnym shield tanku Drake, i na armor shipach w PVP. Na PVE nie masz wytrzymywać patrząc na ile sec ci armora zostało, tylko stankować cały ostrzał. Armor nigdy nie powinien spadać poniżej 50%. 30% to punkt krytyczny gdy alignujesz na safespota, bo jak nie spadnie niszczący ci armor RAT, to spadniesz Ty.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 21, 2009, 15:45:35 »
Cytuj
Misje od początku EVE robi się na 4 hardenery, bo to zapewnia wytankowanie pocketa.

Czyli co zamiast plejta i EANM, wsadzić kolejne dwa takie same hardenery? Albo 2 aktywne i 2 pasywne, żeby oszczędzić capa?

W tej drugiej wersji mam 83,6% resistów dla dwóch rodzajów dmg - czy to dobry wynik?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 21, 2009, 15:51:50 »
Zazwyczaj na misji dostajesz dmg dwóch typów. Sprawdzasz więc przed misją jaki dmg będzie zadawany i takie hardnery zakładasz (po dwa na dany dmg) Chyba tylko na misjach z dronami można oberwać z każdego rodzaju dmg, ale ja strasznie dawno misje robiłem i mało już z nich pamiętam.

EDIT: tak, 83% to już przyzwoity wynik na dmg otrzymywane na misji.
na urlopie od EVE

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 21, 2009, 16:35:43 »
  Najefektywniejszy dla Guristasów jest fit: 3 x Kin, 1 Th hardener - na shipach Gallente. EANM przydaje się gdy trzeba zrobić omni tank na misje z różnymi npecami (Mercenary, World Collide, a także Blood gdy mamy słaby CAP itp).  Ja mam 90% na Kin i 70% na Th. Przy jednym LAR daje to 540+ parametru Defence w EFT przeciw Guristasom, co jest dobrym wynikiem. Bardzo dobry to 800+. Gdy osiągasz 1000+ jesteś nietykalny na pockecie.

  Misje Drone niby mają największy DPS z explo, ale to nie od heavy explo spadają nowe postacie najczęściej, ale od medium thermal suportu, dlatego minimum jeden hard na Th i dwa na Ex. O ile pamiętam, to bywają też torpedy Em, ale bym się akurat nimi nie przejmował, bo to chyba pojedyńczy RAT.

PS
  Parametr defence podaję z załozeniem, że masz EFT skonfigurowane dla poszczególych faction, bo inaczej pokaże on wynik UNIFORM, który dla fitu przeciw frakcji będzie śmiesznie mały (około150) i fałszywy względem wydajności tanku na konkretnej misji. Czyli nawet jak i pokaże dużo omni tanku, to w praktyce będziesz osłabiony.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 22, 2009, 11:55:05 »
Moim zadniem istnieja trzy "docelowe" statki gallente na misje:

- Sentry dominix z railami na armor tanku - wymaga najmniej skilli, jest najtanszy, przyzwoity dps, kiepskawy tank
- Sentry dominix z railami na shield tanku - rowniez nie wymaga duzo skilli, najwiekszy DPS, najlepszy tank, koszmarnie drogi (Gist shield booster)
- Kronos - dobry dps, wystarczajacy tank, rozsadna cena (ok 1b z faction flavorem klasy magstaby, repperka i TC) i opcja smieciarki mocno zwiekszajaca zyski.

Moja Propozycja


Drony w tym przypadku to Warden t2 (70+30km opti), dla Garde t2 (29+12km i trzy razy lepszy tracking) dps skacze jakos do 750, na misje vs Sansha/Blood warto rozwazyc Curator t2 (50+24 opti).

Jesli CPR wymienisz na dodatkowego magstaba zyskasz ok 50dps ale bedzie cap stable bez dzial (da sie tak spokojnie robic misje, czasami trzeba jedynie moment odczekac)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:07:26 »
(...) dominix z railami na armor tanku - (...) kiepskawy tank
- Sentry dominix z railami na shield tanku - (...) najlepszy tank,(...)
Może ja się nie znam, ale zawsze wydawało mi się, że jest dokładnie odwrotnie...
I jeśli o tankowaniu 1000-1600 dps armorem (cap stable 2xlar amarr navy) mówimy kiepskawy, to jaki wychodzi ten najlepszy shield tank???
Przedwieczny.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:18:44 »
Wychodze z zalozenia ze "docelowy" statek na misje ma je orac na prawde szybko co zdecydownie nie pozwala zrobic dual LAR armor tanka bo trzeba wepchnac gdzies raile, jakis TComp, Magstaby wiec nie masz 5 medslotow 3 rigslotow i jednego lowslota na na recharge capa. W przypadku dominixa tankowanego shieldem masz 4-5 medslotow na shd tank i uzywasz Gist X-L boostera, ktory z shield boost amplifierem daje mocniejszy i wydajniejszy energetycznie tank niz dual lar a do tego po wsadzeniu 3 magstabow masz 4 lowsloty na pds czy tracking enhancery.


Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:27:18 »
Jak już przy tym jesteśmy, co jest lepsze do klepania misji z tych 3:

Paladin, Apoc Navy, Abaddon?

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:38:19 »
Marauder zawsze bedzie najlepszy do klepania misji poniewaz ma opcje smieciary.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:49:40 »
Zdecydowanie Paladin.
Jak sobie składałem jednego w ETFie to miał przyzwoity dps (400 na ~65km + drony 600+drony na ~35km, max zasięg 100m i 400dps na aurorze) i wytankowywał minimum 600 dps'a danej frakcji. To wszystko na sprzęcie T2 i zwykłych szkiełkach.
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:17:02 »
Wychodze z zalozenia ze "docelowy" statek na misje ma je orac na prawde szybko co zdecydownie nie pozwala zrobic dual LAR armor tanka bo trzeba wepchnac gdzies raile, jakis TComp, Magstaby wiec nie masz 5 medslotow 3 rigslotow i jednego lowslota na na recharge capa. W przypadku dominixa tankowanego shieldem masz 4-5 medslotow na shd tank i uzywasz Gist X-L boostera, ktory z shield boost amplifierem daje mocniejszy i wydajniejszy energetycznie tank niz dual lar a do tego po wsadzeniu 3 magstabow masz 4 lowsloty na pds czy tracking enhancery.
Tylko, że porównujesz zwykłe LARy z megadrogim gisti boosterem...
Przy zastosowaniu równie drogiej (jednej!) naprawiarki corpum/oficerskiej uzyskujesz o około 15% lepszy tank, masz 5 slotów na cap recharg (cap stable bez problemu) i 2 sloty na magstaby (różnica w dpsie - 30 punktów na 5 railach, bo przecież drone controla trzeba wsadzić). Dodatkowo na shieldzie ciężko o cap stable bez cap relayów, które obniżają tank...
A jeśli zastosujesz dziesięciokrotnie tańszą amarr navy LAR czy podobną, tank masz słabszy o 5-7% przy niezmienionych pozostałych parametrach.
Dlatego twierdzenie, że kartofel ma kiepskawy armor tank, a najlepszy shield jest lekkim nadużyciem ;)
Fakt, na shieldzie będziesz miał większy dps (bo można wsadzić 5 i ew. 6 raila kosztem zasięgu dron), ale to nie znaczy, że armor tank jest kiepskawy :P
A jeśli do tego nie stać Cię (lub nie chcesz wydawać) na gisti boostera, to shield tank na dominiku do niczego się nie nadaje... Więc nie mąćmy noobom w głowach.

Na początek, póki się nie dorobisz skilli i grubej kasy, zdecydowanie armor tank jako tańszy, mocniejszy i łatwiejszy w utrzymaniu kosztem pewnego pogorszenia dpsu. No i pozwalający na odejście od kompa nie martwiąc się, że cap wyparuje :)
A po drugie, już wkrótce kartofel przestanie być jakąkolwiek opcją na misje (chyba, że dla wyjątkowo twardogłowych), bo jak wprowadzą to nowe AI npców, to straci swoją główną broń, czyli drony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 13:21:14 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:19:52 »
Poza tym nie widzę sensu kusić suicide gankerów tak drogim sprzętem. W końcu ktoś choćby z nudów przeskanuje statek i stwierdzi, że opłaca się zaryzykować i walnąć go na misji.
na urlopie od EVE

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:22:30 »
Domi nie straci sentry dronek, można je szybko chować i wymieniać albo leczyć remotkami :)

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:33:13 »
Oczywiscie masz racje Xart. Zrobilem takie porownanie bo na AN LAR da sie misje robic a na DG X-L SB juz raczej sie ich robic nie da. Nigdzie tez nie powiedzialem ze jestem zwolennikiem takiej opcji, podalem kartofla tankowanego szildem poniewaz jest gallentyjski statek misjonarski z najwiekszym DPS (co nie koniecznie sie przeklada na szybkosc ich robienia). Ogolnie na misje najlepsze sa maraudery i pomimo iz ktos moze udowadniac ze jakims faction/pimped BS'em zrobi je szybciej to jesli chodzi o zarobek raczej nie przebije osiagow marudy.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:09:35 »
Nie wiem, ale wydaje mi się że tank na tarczy jest najgorszym możliwym tankiem w EvE.
Bo :

1. Bazower resisty Armora są znacznie większe w stosunku do Shield
2. Znacznie łatwiej jest zbudować w oparciu o resistance moduły wysokiej klasy dps tank.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:19:56 »
Najgorszy możliwy w Eve? A co z tankowaniem hullem? A co z tankowaniem przez liczenie że Cie zignorują? ;)

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:24:58 »
Można jeszcze tankować log offem ;)
I-DEA / C0ven

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:51:01 »
Generalnie są trzy metody tankowania w EVE :
1. evade/avoid
2. resist
3. HP

1 i 3 są używane w PvP.
Avoid /evade to jest np wtedy kiedy lata sie wokół rokha zfitowanego w 425 mm raile na 6 km z prędkością wykluczajaca trafienie, czyli znacznie szybciej niż wynosi tracking, lub np w przypadku blastronów utrzymując dystans większy niż zasięg optimal+falloff broni.
Hp, to wtedy kiedy pakujemy w punktyy pancerza, lub tarczy i tu mozna zaliczyć tank hullem bo są moduły zwiększajace ilość hull punktów hull ...

W PvE używne jest praktycznie tylko nr 2. Wtedy to tak ustawiamy efektynie otrzymywany dmg by moduł naprawiający nadązył odnawiać pancerz/tarcze. odmianą tej metody jest tank pasywny oparty na tarczy, gdzie znaczaco zwiększamy ilość posiadanej tarczy z jednoczesnym uzywaniem modułów przyspieszajacych recharge by z samego recharge pasywnego bez modułu odnawiającego utrzymać nominalny poziom  tarczy. Czasem też w PvE mozemy uzywać metody nr 1 niszcząc przeciwnika zanim dotrze na dystans umożliwiający mu zadawanie nam dmg. 

Informacja o najgorszej metodzie dotyczyła punktu nr 2.
budując resisty na tarczy potrzebujemy znacznie więcej modułów/upgardów w sotsunku do takiego samego efektu uzyskanego na armorze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 16:53:22 wysłana przez Edmund »

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 22, 2009, 17:15:42 »
Pewnie dlatego ludzie robia misje lv5 solo pasywnie tankowanymi nighthakami na shield. Poza tym jesli chodzi o shd to przeciwko angelom, guristasom i serpentisom shd ma lepsze bazowe reski niz armor.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 22, 2009, 17:40:09 »
budując resisty na tarczy potrzebujemy znacznie więcej modułów/upgardów w sotsunku do takiego samego efektu uzyskanego na armorze.

Niekoniecznie.
Weźmy takiego myrmidona (bo ma dużo medów i lowów i nie ma bonusa do resów.
Resy na EM wynoszą (Shield-Armor) 0-50, zaś explo 50-10.
Zalepiamy te dziury za pomocą hardów t2 i mamy EM: 55-50 i explo 50-59,5. Przewaga armora spadła z 10 do 4,5% tylko.

Z dwoma hardami, EM na shieldzie ma 76,5%, zaś explo na armorze: 78,9.
2,4% przewagi na armorze w PVE.

W PvP raczej nikt nie będzie marnował slotów na więcej niż jeden hard do jednego resa, za to popularne są EAMNy i Invufieldy.

Po założeniu po dwóch, na All 5:
http://img88.imageshack.us/my.php?image=myrmidonnewsetup1zs3.jpg

Najgorszy możliwy w Eve? A co z tankowaniem hullem? A co z tankowaniem przez liczenie że Cie zignorują? ;)

Mój ulubiony sposób. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 17:52:14 wysłana przez Mona X »

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:50:07 »
Cytuj
Cytuj
Najgorszy możliwy w Eve? A co z tankowaniem hullem? A co z tankowaniem przez liczenie że Cie zignorują?  ;)
Mój ulubiony sposób.  :)
Moj tez :D Jeszce czasem tankuje zasiegiem lub poprzez szybkie znalezienie sie daleko od bitwy (nie mylic z uciekanie ani ze speed tankiem).

Poza tym tankowanie shieldem ma jeszce ta zalete, ze jest tanie i nie wymaga super skilli. Aux pumpy, trimarki, nanoboty kosztuja majatek a eanmy korzystaja z 4 skilli podczas gdy na moc invu fielda nie wplyniemy w zaden sposob skillami a resy rigowe kosztuja grosze. Latanie dziur ma ejszce to do siebie, ze jest maloefektywne. Chociaz podstawowe resy sa podobne, to caldari t2 potrzebuje em harda i invu a matar na 2x invu uzyskuje wiele wyzsze resy. Przy okazji tego spamerskiego tematu apeluje wiec o zwiekszeniu dziury matarom t2 na kientic do maksymalnie 35%! Gallente t2 maja zero na explo, caldari t2 maja zero na em, czemu matarzy maja wszystko miedzy 40-50 i moga sobie uzywac allaround resow? :( Nawet mega tanki amarr maja wieksza dziure na thermal i wiekszosc osob o lata hardami...<insert random whine about vaga>.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 18:55:49 wysłana przez Voulture »

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:19:25 »
Moona X z całym szacunkiem do twojej wypowiedzi .. porównujesz aktywny tank z pasywnym tankiem.
Prawda jest taka że nie ma pasywnych modułów typu invulnerablity field, a w chwili kiedy skończy się cap ENAM dalej tankuje po 25%+  a Invul II na skillach 5 dodaje po 15% może ... przy czym drugi daje 70% albo mniej pierwszego ... wiec masz dodatek na armor + 42% a na shield +22,5% ...

Moduły do wzmocnienia armora są droższe bo są używane duuuzo cześciej ... ammar - tank armor, gallente- tank armor, minmatar - tank mix, caldari - tank shield. Uzywnie nagminnie statków cladari do robienia misji spowodowało wzrost cen tych modułów nieporównywalnie do ich realnej wartości . . .  ceny rigów z resistami na shield są takie a nie inne dlatego że praktycznie nikt ich nie używa w porównaniu do rigów armorowych ... i cena sie ustabilizowała na tym, a nie innym poziomie, tak jak i wiele innych cen ...

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:41:39 »
A może ktoś powiedzieć jak się lata na Lv 4 misje w Nighthawku? Resy i pasywny tank ma jedwabisty - na każdą frakcję da się wyciągnąć 1100+ tankowanego dps'u. Tylko ten dmg rzędu 350/s, mała prędkość i duża sygnatura. Jak tym się lata i jak szybko się klepie Lv 4? Ktoś ma rozeznanie?
na urlopie od EVE

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:13:53 »
Resy na EM wynoszą (Shield-Armor) 0-50, zaś explo 50-10.
Zalepiamy te dziury za pomocą hardów t2 i mamy EM: 55-50 i explo 50-59,5. Przewaga armora spadła z 10 do 4,5% tylko.

Z dwoma hardami, EM na shieldzie ma 76,5%, zaś explo na armorze: 78,9.
2,4% przewagi na armorze w PVE.

Nie można w ten sposób porównywać odporności bo dostaje się paradoksy typu: tank na 99% jest jedynie o jeden procent lepszy od tanka na 98% (podczas gdy jest on dwukrotnie lepszy bo pozwala tankować dwa razy więcej DPS).

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:47:36 »
Nie można w ten sposób porównywać odporności bo dostaje się paradoksy typu: tank na 99% jest jedynie o jeden procent lepszy od tanka na 98% (podczas gdy jest on dwukrotnie lepszy bo pozwala tankować dwa razy więcej DPS).


Dokładnie o to chodzi. O to ile efektywnej więcej DPS pozwala ci tankować res a nie czy to jest różnica 1% czy 3%.


Ludzie z dupy na statystyk patrząi. Nie liczy się ile resa mam a ile resa mi brakuje.

Różnica między 98% a 99% to nie 1% a 50

Różnica między 90% a 93.33% to nie 3.33% a dokładnie jedna trzecia (33%)
itd

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:57:45 »
Cytuj
A może ktoś powiedzieć jak się lata na Lv 4 misje w Nighthawku? Resy i pasywny tank ma jedwabisty - na każdą frakcję da się wyciągnąć 1100+ tankowanego dps'u. Tylko ten dmg rzędu 350/s, mała prędkość i duża sygnatura. Jak tym się lata i jak szybko się klepie Lv 4? Ktoś ma rozeznanie?
Kumpel z korpa tylko tym lata na misje i już pewnie parę ołtarzyków ccp postawił za tego "uber shipa" ;)
Z tego co się wymienialiśmy uwagami, dam z salwy faktycznie niski, ale salwy gęsto latają (jego szybkostrzelność to jeśli dobrze pamiętam ze 4 czy 5s na t2 launcherach ), do tego jak sam pisałeś tank o którym ja na CRN najwyżej pomarzyć mogę, najlepszy dowód na skuteczność tego shipa było dla mnie to ze przeleciał bonus ekstrawaganzy bez rewarpów i refita, dla mnie niewykonalny pleks bez kilku odskoków

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:34:33 »
wlasnie zainwestowalem w paladina i udalo mi sie dobic do agentow l4 w zwiazku z tym pytanie do was. co wsadzic na tego paladina :) ja jestem noob totalny jesli chodzi o misje l4.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Oxylan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 08, 2009, 14:25:06 »
Kilka dni temu widzialem tu topic o paladinie pve,masa wpisów o fitach itp,niestety nie wiem gdzie ten topic,sprawdzałem na forum w dziale o shipach,ale nic nie widzialem,moze to jakis flame topic,juz nie pamietam.

Ogólnie lata się tylko na pulsach z t2 szkielkami do range,ponoc 60+ km range i wypas dps.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 08, 2009, 14:28:53 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.