Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 174400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gosti

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:06:22 »
W BSa tylko i wylacznie large, zadnych mediumow.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:17:38 »
Tak jak napisał przedmówca, do tego zarówno na med jak i low soty masz moduły podnoszące traking, część z nich dodatkowo możesz potraktować skryptami które jeszcze poprawiają ten współczynnik...
Kumpel z którym często towarzysko latam rozbija się na misjach Malestormem, a mimo to grzeje z tych wielgachnych armat do fregat jeśli trzeba i nawet trafia ;) więc jest to wykonalne, cruzery za które się zabiera tez zwykle pękaja szybciej niż pod nawałą moich cruizów. Nie pytałem się o dokładny fit, ale lata na shild tanku czyli moduły raczej te z low ma w użyciu
Acha nie trać czasu dronek na deski, po prostu przylej im ze dwie burtowe salwy głównej artylerii a powinny pęknąć, z jakiegoś powodu ja najtwardszą deskę jaką spotkałem na misjach zdejmuję 3 salwą rakiet (mniej więcej tyle wytrzymuje BC), nie wiem dlaczego ale nie zamierzam płakać z tego ułatwienia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 12:20:37 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:19:27 »
Puryzm, ortodoksja czy stan faktyczny?  ::)

Misje lvl2 robiłem Thoraxem na small gunach, bo mediumami nie trafiałem w 75% celów. OK, nie korzystałem z bonusów statku, ale przynajmniej nie marnowałem ammo.

Teraz latam Dominixem na medium gunach (znów: bez bonusów), ale z niezłymi dronami i większość misji lvl3 robię semi-afk. Wczoraj trafił mi się "My Sweet Privateer" i tymi mediumami szybciej zjadałem BS-y, niż HAC-e, które wyjątkowo napsuły mi krwi.

W perspektywie tygodnia będę miał dostęp do lvl4. O ile na Dominiku mogę ustawić sensowną konfigurację artylerii medium (5x250mm rail), o tyle large już nie wchodzą za bardzo - albo 4 kiepskie "dual 250mm", albo 3 lepsze 350mm. Biorąc pod uwagę, że jestem dość rozczarowany Heavy Dronami (za woooolne do mojego stylu walki), to zastanawiam się nad Megasem (prawie 2 razy więcej grida, więc z artylerią large nie będzie problemu) i medium dronami do zamiatania drobnicy. Wada: na moje oko i przy moich skillach, Megas będzie miał ciut gorszy tank od Dominixa (wolniejsze ładowanie capa).

Czyli krótko: na lvl4 Dominix na medium gunach czy Megas na large?

A propos "poprawiania trafiania": na razie strach mi oddać coś z tanka. :crazy2:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:29:31 »
Na l4 albo Domi wersja minicarier (czyli po kompletnej drużynie, każdego typu dronów, najlepiej z graczami zapasowymi z damagem pod misję) i wtedy działka to bardziej symbolicznie używasz do zbierania agro na siebie, a i tak polecam ciężki sprzęt, albo jak pisałeś megas ale tam do hangaru nie wiem co mnie by korciło 5 małych i ile wlezie dużych, bo nie używam ich tylko z jednego powodu, jak je wezmę to tylko 3 i totalnie nie mam miejsca na jakiekolwiek inne.
A jeśli nie chcesz osłabiać tanka to weź gorsze traking mody z med, ale za to ze dwa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:34:40 »
Ja myślę że wybór sprzętu w dużej mierze zależy od przeciwnika. . .

Jesli przeciwnik będzie strał się podajść na bliski dystans to potrzebne są działka z dużym tracking, jęsli masz opcję rozwałki lub nabrania dystansu do celów to Raile są idealne ... choć sumarycznie maja kiepski dmg w stosunku do innych large.

Jeśli cel leci na ciebie, np frejka na MWD, large powinny ja trafic,  jesli cel orbituje na bliskiej  lub srednej to wtedy zapomnij o railach.

Jesli cele lecą za tobą wtedy raile, jesli są na close i orbituja .. raile traca bardzo ...

Wiele osób zachwala Dominxa jako maszynkę do lv 4, myślę że drony są dużo efektywniejsze niż large raile ...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 13:05:14 wysłana przez Edmund »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:44:43 »
Używałem na Dominixie 2x350mm rail. Ale to był bardzo mały dodatek do siły ognia.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:57:38 »
Ja uzywalem na dominixie 6x350mm Raile, do tego sentry drony, damage mody na low slotach i rigi do zasiegu dron i dmg sentry (tank na 1x LAR) a w medslocie udalo mi sie upchnac Tcomp t2. Taka maszynka orala lv4 prawie tak dobrze jak kronos ale jednak ten drugi jest o wiele wygodniejszy.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:00:02 »
Na kartoflu raile służą głównie do aggrowania npców, bo dps z nich żaden. I tak, imo dominix jest lepszy (i tańszy) do robienia misji od ravena. Ma mocniejszy tank, łatwiej o capstable, dps zbliżony, można wybierać rodzaj dmg, można używać dron zwykłych i sentry do snajpienia.
Wymaga co prawda więcej skilli niż raven, ale za to nie ma tragedii jak nagle trzeba odejść od kompa. w 99% przypadków pocket sam się skończy :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 13:02:26 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:26:18 »
Przy moich obecnych skillach, to przy medium railach na Dominixie DPS rozkłada mi się mniej więcej 50/50 między heavy drony a artylerię pokładową. Problem jednak w tym, że heavy drony strasznie wolno latają, a ja preferuję walkę na dystans - bardzo często staram się złapać agro, po czym 180 stopni i niech mnie gonią, a ja stopniowo kasuję te, które podlecą najbliżej. Ku mojemu zaskoczeniu, średnie i duże krzyżyki bardzo rzadko podchodzą do mnie na bliżej niż 10 km, bliżej orbitują frytki, ale do nich nawet nie strzelam w takich sytuacjach - raczej niszczę je na 50 km "lekką amunicją" albo zostawiam dronkom.

Pobawiłem się EFT i wyszły mi takie łączne DPS-y (przy identycznej konfiguracji low i med slotów w obu shipach):

Dominix (5 Heavy Drone) - 249
Dominix (5 Medium Drone) - 161
Megathron (5 Medium Drone) - 198

Biorąc pod uwagę czas dolotu heavy dron na dystans 40 km, to jednak chyba lepsza będzie konfiguracja Megasa. Zwłaszcza, że wychodzi w nim więcej HP, choć cap starczy na mniej... trzeba się będzie przyzwyczaić do kupowania boosterów.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:38:08 »
Przed Tobą jeszcze drone interfacing 5 (4 absolutna podstawa żeby w ogóle latać) i heavy drony II. Będziesz miał koło 450 DPS z 5 Ogrów II. Główną wadą dronkowców na misjach że za bardzo ponad to nie wyjdziesz. (zostają jeszcze rigi do sentry dron tylko).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 16, 2009, 14:08:22 »
Interfacing mam na 3, robię właśnie na 4.

Ten uberDPS z heavy zawsze jednak pozostanie wirtualny, bo czas dolotu. Poza tym, powiedzmy że będę operował dronami na 55-60 km (z rigiem). Tymczasem large railami mogę strzelać dość skutecznie do maksymalnego zasięgu targetowania (70+km)... i kusi mnie, żeby na Megasa włożyć sobie jeszcze cruise missile (skille jakoś tak przypadkiem nabyłem po drodze  ;D)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 16, 2009, 14:30:53 »
Nie wiem jak teraz, ale ja na Ravku używałem large smart bombki do niszczenia obrbitujacych frejek, interceptorów i takie tam dziadostwa ... Medium i Heavy Drony są bardzo wydajne .. mają sporo zalet ...
Raile są mniej efektywne niż rakiety, chyba że napcha się sprzetu do nich, wtedy im się poprawia, ale dalej jest to chybaj najgorszy dps w działkach w EvE.
Sokole, poprostu zrób sobie test ... bo może być tak że np w starciu z sanschas czy guristas raile bea ok, a już w starciu z bloodami czy tam czymś innym będa złe bo BC podleci na 10km i tracking nie wyrobi....

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 16, 2009, 15:58:21 »
  Sam DPS, to nie jest znowu problem. Miewałem 700 DPSa na large gunach, ale teraz odbębniam misje rakietami medium. Drake z 300 (400 Kin) DPS Heavy T2 i 70+ km zasięgu. W praktyce okazało się to po prostu wydajniejsze.

  Wstawiam orbitę 40km na jakimś stałym obiekcie, czy top npecu i w 15 minut likwiduje bloba. Wielopoketowe misje robi się ponad 30 min ze względu na ich mechanikę np spawny naliczane wedle czasu i ogólną konieczność wykonywania jakichś tam warpów i latania. Raven co prawda ma większy zasięg i iluzję DPSa, ale trzeba się zastanawiać, czy stankuje bloba Sanschy; co Cruisy nadrobią na BSach, to stracą na mniejszym dziadostwie. Drake znosi wszystko bezboleśnie. To w sumie prosty w wyskilowaniu i tani medium ship na misje lev 4. HACe nie mają jego 120000+ HP (na tanku do wybranej frakcji), BSy w większości też, a jak mają np Abaddon, to przy znacząco mniejszym parametrze "defence", albo Dominix odwrotnie - wysokie defence przy niższej ilości efektywnego HP, a Commandy są dla zgredów i nikt ich nie zabierze na misje w low secu.
  Ponadto large guny są wydajne tylko przeciw BSom. Reszta idzie powolnie. Rakiety (medium) Heavy wchodzą we wszystko z bardzo dużą wydajością. Zazwyczaj nawet na fregaty nie używa się ammo "Precision", bo szkoda czasu na zmianę. Lepiej oddać dodatkową salwę z "Fury".

  Dronami natomiast da się robić misje bardzo ładnie. Wątpię jednak w opłacalność robienia mediumami. Hammerheady T2 są drogie i strata nawet pojedyńczego kosztuje drożej niż zużyte rakiety na Drake. Dlatego lepiej dopakować drony Heavy i Sentry i szybko zdejmowac spawny agrując je railgunem, czy czymkolwiek innym.

Domiś na misje w hi secu z mojego garażu. Tank ustawiony na Guristasów i parametry EFT też. Drony Heavy działają świetnie na dwa OMNI + NAVI + LINK mod :

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:11:12 »
ale trzeba się zastanawiać, czy stankuje bloba Sanschy;

4 hardy, large booster (herezja :P)...

co Cruisy nadrobią na BSach, to stracą na mniejszym dziadostwie.

...target painter. I każdy blob Sanshy niestraszny.

wszystko z bardzo dużą wydajością. Zazwyczaj nawet na fregaty nie używa się ammo "Precision", bo szkoda czasu na zmianę. Lepiej oddać dodatkową salwę z "Fury".

Caldari Navy.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:13:13 »
Ja jestem za skąpy na Caldari Navy. T2 są o połowę tańsze  :crazy2:

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 16, 2009, 17:00:53 »
Ale T2 nie wchodzą do CN launcherów. :))

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 16, 2009, 23:15:17 »
Które kosztują w ***** W high secu latanie okrętem który ma na grzbiecie fit podchodzący kosztem pod miliard może i jest zabawne, szybkie, a co za tym idzie opłacalne (chociaż jak się trafi suiside gang który uzna ze warto dla tych paru modułów które przetrwają eksplozję dostać baty od Concordu...), ale ja np dziłam na pograniczu hig i low i czsem muszę lecieć na misję do low, a tam taki statek to latający neon z napisem roz... mnie :?
Full t2 może i  jest te pare proent słabsze ale nie wiem czy w niektórych wypadkach nie wychodzi mniej jak 1/10 podobnego fitu na namedach / factionach itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:47:43 »
Pomijając kwiatki, jak wczoraj widziany przeze mnie na kontraktach oficerski cap recharger za drobne 1,6 miliarda ISK, który to dodaje nam +24%, a zwykły cap recharger T2 kosztujący jakieś grosze, dodaje +20%.

Oczywiście, ktoś powie że "ta różnica może zdecydować o wyniku walki". Niewykluczone, ale przy TAKIEJ różnicy w cenie, to opłaca się wtopić cztery BS-y Navy Issue z fitem i wciąż będzie się do przodu  :uglystupid2:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:07:14 »
Pomijając kwiatki, jak wczoraj widziany przeze mnie na kontraktach oficerski cap recharger za drobne 1,6 miliarda ISK, który to dodaje nam +24%, a zwykły cap recharger T2 kosztujący jakieś grosze, dodaje +20%.

Oczywiście, ktoś powie że "ta różnica może zdecydować o wyniku walki". Niewykluczone, ale przy TAKIEJ różnicy w cenie, to opłaca się wtopić cztery BS-y Navy Issue z fitem i wciąż będzie się do przodu  :uglystupid2:

tyle ze to sie zakłada na capitale / super-capitale co często przekłada sie na znaczące zmiany w ich możliwościach.

Shaila Er

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:08:21 »
Pomijając kwiatki, oficerskiego cap rechargera nie zakłada się na BSy  :crazy2:

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 17, 2009, 14:06:12 »
  Zakładanie oficerów poniżej capsów, to fanaberia dla posiadaczy najlepszych faction BSów, ale takie inwestycje jak dwa frakcyjne BCSy dla Drake, to dobry wybór na mission shipie. Można lecieć za 50mil i za 150, ale różnica w wydajności skłania do tego drugiego, gdy tylko nas na to stać. Jezeli mamy braki w kasie, to zawsze lecąc do low można zdjąć i zastąpić je słabszymi T2, czy namedami, aby nie ryzykować straty. Wtedy Drake jest najtańszym shipem jakim można skutecznie robić misje w low secu.
  Natomiast full rake wyrzutni Caldari Navy nie jest potrzebne do szczęścia, chyba,że ktoś dopiero zaczyna grać taką bronią i nie ma skili na T2, a chce szybko robić misje L4. Za dodatkowe kilka kilometrów zasięgu będziemy mieli na rakietach faction teoretycznie trochę mniejszy DPS niż na T2. Natomiast kara do sygnatury rakiet T2 "Fury" raczej nie zaboli takiego sigmiśka z large shield extenderami i trzema field purgerami w RIGach jak Drake. Faction ammo ładuje się na pvp głównie. Na dużej misji oznaczałoby ono wtopienie 3-4 milionów ISK. Szkoda kasy.

AntyBiotiC

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:16:06 »
Witam!A ja mam takie pytanie:Robie sobie misje dla Gallente-czesto celem tych misji jest wycinanie Amarr/Caldari,skutkiem czego spada mi stand do tych frakcji.Od jakiej wartosci tego ujemnego standa moge liczyc na jakies nieprzyjemne niespodzianki,kiedy wlece do Domain,badz Forge,i jakie beda to niespodzianki?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:05:40 »
Wydaje mi się, że od standa -5.0 jest ryzyko, że ostrzela Cię flota danej frakcji po wejściu do "jej" systemu. Tyle, że do standa -5.0 droga długa, a skill "dyplomacja" sporo tu pomaga.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:49:59 »
Chyba od -8.0 mogą strzelać npc-e przeciwnej frakcji. -5.0 to chyba dotyczy tylko do concordu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 20, 2009, 13:39:07 »
Cytuj
Characters with -5.0 or less faction standings toward an empire will be shot when entering its space.

Za http://wiki.eveonline.com/wiki/Factional_Warfare#Faction_standings:



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 20, 2009, 14:04:46 »
No to zmienili po wprowadzeniu FW, sam mam niski do gallente i kiedyś nie strzelali do mnie  ::)

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 20, 2009, 14:11:21 »
Kiedys na pewno bylo -8

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:32:50 »
Nie wiem jak to wy staruchy ;)  jedne pamiętacie, ale jako relatywnie świeżemu graczowi mi jeszcze się nie znudziło zaglądanie do standów itp, stand po zrobieniu misji przeciw frakcji faktycznie spada wolno (setne części) ale weź zrób story lina to zobaczysz jak ci stand spadnie. Gram troche ponad pół roku a stand do Galente zbliża mi się już do -4 mimo że w l4 misjach jeszcze ani jednej przeciw galente nie dostałem, zrobiłem tylko kilka storyline dla amaru

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:24:15 »
Fituję sobie właśnie Megasa na misje lvl4 i zastanawiam się nad takim uzbrojeniem:

- 6x350mm raile meta 4 (te 425mm mi się niestety nie mieszczą - brak CPU)
- Heavy Vampire (żeby można było doładowywać "za darmo" capa potrzebnego do armor tanka)
- Heavy Missile Launcher.
- 5xHeavy Drones (dobranych pod misje).

Ten launcher pomyślany jest jako tani sposób na frytki, których pewnie nie będę w stanie nawet zarysować główną artylerią. O ile teraz na Dominiku z powodzeniem "snajpię" frytki medium railami na dystansach 20-50 km, gdy lecą na mnie, to large raile chyba tego potrafić nie będą.

Czy wobec tego HML będzie dobrym rozwiązaniem? Czy Heavy Missile będą skutecznie mordować frytki?

Bo w większe shipy będą trafiać bez problemu, a wg. symulacji EFT "oddanie" jednego raila 350mm za HML to różnica w DPS na poziomie jednego procenta - czyli pomijalna. Tylko czy te rakiety trafią w szybkie frytki NPC.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:37:30 »
Fituję sobie właśnie Megasa na misje lvl4 i zastanawiam się nad takim uzbrojeniem:

- 6x350mm raile meta 4 (te 425mm mi się niestety nie mieszczą - brak CPU)
- Heavy Vampire (żeby można było doładowywać "za darmo" capa potrzebnego do armor tanka)
- Heavy Missile Launcher.
- 5xHeavy Drones (dobranych pod misje).

Ten launcher pomyślany jest jako tani sposób na frytki, których pewnie nie będę w stanie nawet zarysować główną artylerią. O ile teraz na Dominiku z powodzeniem "snajpię" frytki medium railami na dystansach 20-50 km, gdy lecą na mnie, to large raile chyba tego potrafić nie będą.

Czy wobec tego HML będzie dobrym rozwiązaniem? Czy Heavy Missile będą skutecznie mordować frytki?

Bo w większe shipy będą trafiać bez problemu, a wg. symulacji EFT "oddanie" jednego raila 350mm za HML to różnica w DPS na poziomie jednego procenta - czyli pomijalna. Tylko czy te rakiety trafią w szybkie frytki NPC.
425 trafia frytki na dystansie 20-50 km, sądze że bez problemu. w czasie kiedy liczona jest tylko wielkość celu a nie transwesal czy angular nie powinno być problemu ze snajpieniem frytek. Popatrz po KB, large trafiaja frytki, shuttle, jajaca nawet. . . wielkosc celu ma bardzo duze znaczenie przy orbitujacych celach, wtedy trackin nie wchodzi na cel i wtedy wlasnie jest spora kara za resolution.

Heavy missile bez problemu zdejma takie cele, bedzie penaly za szybkosc i wielkosc, ale trafisz, frytki orbitujaca ponizej 6 km mozna tez skutecznie popsuć za pomocą large smart bomb, smarty nie maja zadnych penalty.
NA male cele skuteczny moze byc tez asslut launcher.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:43:45 »
Czyli HML da radę... trzeba będzie potestować, bo skill już mam na to, a zamiana jednego modułu to żaden koszt.

Ważne, żeby zdemolować taką frytkę dwoma, trzema trafieniami, co udaje mi się teraz - jako n00b na misjach lvl4 boję się Warp Disruptorów i takie shipy niszczę na wstępie.

Zastanawiałem się jeszcze nad konfiguracją 5 raili/ 2 cruise missiles... dmg takiego pocisku wygląda smakowicie, ale w EFT wychodzi gorzej w cyferkach. Ale mimo mniejszego DPS/Volleya byłby zysk z tego, że mogę dobrać amunicję pod przeciwnika, co nie jest możliwe w przypadku raila?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:57:00 »
Ten launcher pomyślany jest jako tani sposób na frytki, których pewnie nie będę w stanie nawet zarysować główną artylerią. O ile teraz na Dominiku z powodzeniem "snajpię" frytki medium railami na dystansach 20-50 km, gdy lecą na mnie, to large raile chyba tego potrafić nie będą.

Na fregaty najlepsze są małe drony. W Megathronie możesz mieć ich kilka zestawów. Z Nosferatu zrezygnuj, zaoszczędzisz na CPU i PG żeby użyć pełnego zestawu dział 425mm. Jeśli koniecznie chcesz coś wsadzić w ostatni slot to Rocket Launcher. Capacitor podbij sobie Cap Rechargerami lub rigami, jeśli wypełnisz low sloty odpowiednio dobranym tankiem do typu NPC to wystarczy Ci jedna repper (lub drugi włączany okazjonalnie) i nie będzie problemu z capem.

zlloty

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:00:43 »
Zemrzesz z nudów, zanim jedną wyrzutnią HML ubijesz frytkę. Na frytki NPC całkiem nieźle sprawdzają się i med drony (np. hammerheady II), a dodatkowo i większe statki mogą pokroić.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:12:59 »
Cytuj
Na fregaty najlepsze są małe drony. W Megathronie możesz mieć ich kilka zestawów.

Raczej wolałbym używać heavy dron przeciw głównym celom. Mam juz drone interfacing, więc zysk w moim DPS z dron jest odczuwalny. Niestety, Megas to nie Dominik i wejdzie tam po prostu 5 Heavy, bez wyboru w czasie walki.

Cytuj
Z Nosferatu zrezygnuj, zaoszczędzisz na CPU i PG żeby użyć pełnego zestawu dział 425mm.

425mm mi nie wchodzą - mogę wymienić NOS-a na jednego raila 350mm, ale przy obecnych skillach nie jestem "cap-stable" - tank daje radę, jak zasilam go cap boosterami. NOS bardzo pomaga, bo zawsze robię z jednej frytki "bateryjkę". Poza tym 8 dział wsadzić nie można - jest tylko 7 turret hardpoints. Czyli albo NOS, albo jakiś launcher.

Cytuj
Jeśli koniecznie chcesz coś wsadzić w ostatni slot to Rocket Launcher.

Hmm... ale to na bardzo bliski zasięg i tylko na frytki, prawda? HML będzie jednak bardziej uniwersalny, da się nim "uzupełnić" główną artylerię walącą nawet w BS-a.

Cytuj
Capacitor podbij sobie Cap Rechargerami lub rigami, jeśli wypełnisz low sloty odpowiednio dobranym tankiem do typu NPC to wystarczy Ci jedna repper (lub drugi włączany okazjonalnie) i nie będzie problemu z capem.

Mam 2xCapRecharger II i named Capbooster. Na low założyłem:
-1600 plejta (tego najlepszego)
- Named EANM
- 2 aktywne hardenery (named) pod konkretną misję
- DC T2
- Medium Repka T2
- Small Repka "Centum-coś tam"

Przy tej small jestem cap-stable, ale MAR muszę włączać i wtedy cap powoli znika. Przy włączonym NOS-ie wystarczą pojedyncze "pchnięcia" Boosterami 800.

Rigi są rozwiązaniem, ale nie chcę przeinwestować shipa, którym polatam być może tydzień-dwa... swędzi mnie Megas Navy Issue, który mógłby się stać docelowym shipem do farmienia ISK-ów z misji lvl4.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 13:17:40 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Oxylan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:30:48 »
Zemrzesz z nudów, zanim jedną wyrzutnią HML ubijesz frytkę. Na frytki NPC całkiem nieźle sprawdzają się i med drony (np. hammerheady II), a dodatkowo i większe statki mogą pokroić.

Czasy mordowania wszystkiego  med dronami juz sie dawno skonczyły,na male cele polecam male drony,medium drony t2 potrafią bic frejke t2 w ekstremalnych przypadkach ponad 80sek  (nie trafia raz po raz oraz jesli juz trafi to tylko rysuje lakier) oraz mozna zapomniec calkiem o trafieniu spider dron na misjach,w polaczeniu z scramblem taka sytulacja to w wielu przypadkach kaplica,dla tych ktrorzy nie zrwacaja uwagi na patch notes, skopiuje kawalek tekstu z pats notes # 69477

All medium drones have been changed as they were too effective against small targets. The optimal signature radius has been increased to 125m and increased tracking by a factor of 1.2x giving a change of -42.4% against smaller targets.

Btw Megasa wolalbym seta med i malych niz duze,jesli nawet 5 ogrow zwiekszy dps o 300 i duze shipy pospadaja szybciej to zostanie caly legion malego scierwa ^^ czas to pieniądz =]


 

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 13:33:24 wysłana przez Oxylan »