Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 171610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 08, 2008, 09:37:51 »
W niektórych misjach tylko 1-2 statki zadają nietypowy dla danych NPC rodzaj obrażeń, w innych nie ma ich wcale. Nie opłaca się ich ujmować w kalkulacjach EFT, bo nikt rozsądny nie lata z tankiem idealnie na styk.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 08, 2008, 10:39:29 »
Warto o tym pamiętać jeśli się robi super specjalizowany tank z samych hardenerów primary i secondary damage danych ratów. Jeśli o tym nie pamiętamy, nagle nasz uber tank pada w minutę i robi się dziwnie. Zwykle pomaga zainwestowanie odrobinę w omni tank - EANM/Invu/DC. Inaczej te dwa niestandardowe statki robią nam więcej problemów niż ich 20 kolegów.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 08, 2008, 11:05:14 »
  Wspominałem o tym pisząc np o Darkanach z torpami EM zamiast Explo, które stanowią nie tylko wyjątek, ale także największe zagrożenie na misji (wrednie skuteczny tank). Takie rzeczy wyciąga się z opisów misji np na ciągle aktualizowanym survivalu. Pozatym misje często nie są jednorasowe. Mercenariers z Drone Rogue w jednym pockecie to normalne ustawienie. Podobnie Mercenaries i Angele, Matari i Gallente itp. CCP od czasu do czasu coś z misjami zamiesza, zamieni kilka cruzów w HACe i masz gotową niespodziankę :P

EFT służy jedynie do ogólnej oceny skuteczności naszego tanku. Odróżnia np parametry nie podlegające stackingowi co ułatwia życie wielu graczom zakładającym DC2, RIGi itp.

P.S. Co do Angeli z Thermalem poza frejkami jest kilka ciekawszych BSów, które mogą sprawić kłopot :

Angel Cherubim (Jedyny istotny na misji, ale spawnuje także na beltach asteroid)
Bounty: 1,700,000 ISK
Sec. Reward: 0.048%

DPS: 121.67hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 41.67hp/s, Kin: 16hp/s, Therm: 64hp/s)
Optimal Range: 30km, Falloff: 35km, Tracking: 0.009rad/sec
Max. Attack Range: 165km

Missile Type: Devastator Cruise Missile
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 375hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 9 second(s)
Missile Velocity: 5,594m/s
Missile Flight Time: 30 second(s)
Maximum Distance: 167km

Angel Saint (Ten thermal, to chyba tylko dla jaj przy torpedach 495 DPH)
Bounty: 1,100,000 ISK
Sec. Reward: 0.04%

DPS: 92hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 33hp/s, Kin: 11.80hp/s, Therm: 47.20hp/s)
Optimal Range: 25km, Falloff: 35km, Tracking: 0.01125rad/sec
Max. Attack Range: 84.38km

Missile Type: Bane Torpedo
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 495hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 15 second(s)
Missile Velocity: 1,824m/s
Missile Flight Time: 44 second(s)
Maximum Distance: 80km

Angel Courtesan (Storyline)
Bounty: 1,162,500 ISK
Sec. Reward: 0.046%

DPS: 121.67hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 41.67hp/s, Kin: 16hp/s, Therm: 64hp/s)
Optimal Range: 15km, Falloff: 17.50km, Tracking: 0.018rad/sec
Max. Attack Range: 82.50km

Missile Type: Devastator Cruise Missile
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 375hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 9 second(s)
Missile Velocity: 5,594m/s
Missile Flight Time: 30 second(s)
Maximum Distance: 167km

Angel Inspector (Storyline)
Bounty: 1,162,500 ISK
Sec. Reward: 0.046%

DPS: 121.67hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 41.67hp/s, Kin: 16hp/s, Therm: 64hp/s)
Optimal Range: 15km, Falloff: 17.50km, Tracking: 0.018rad/sec
Max. Attack Range: 82.50km

Missile Type: Devastator Cruise Missile
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 375hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 9 second(s)
Missile Velocity: 5,594m/s
Missile Flight Time: 30 second(s)
Maximum Distance: 167km

Cruzy i BC: C - Angel Phalanx, BC - Angel Tribunus, C - Arch Angel Phalanx, C - COSMOS Minmatar Angel Scout.
Są jeszcze Tower Sentry Angel, które też mają thermal:

Tower Sentry Angel III
Bounty: 70,000 ISK
Sec. Reward: 0%

DPS: 30hp/s (EM: 3hp/s, Expl: 15hp/s, Kin: 9hp/s, Therm: 3hp/s)
Optimal Range: 250km, Falloff: 50km, Tracking: 0.01rad/sec
Max. Attack Range: 250km
Activation Proximity(?): 250km

Zapomniałem o spawnach dla farciarzy:

Domination Cherubim
Bounty: 12,750,000 ISK
Sec. Reward: 0.096%

DPS: 152.08hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 52.08hp/s, Kin: 20hp/s, Therm: 80hp/s)
Optimal Range: 37.50km, Falloff: 43.75km, Tracking: 0.01125rad/sec
Max. Attack Range: 165km

Missile Type: Devastator Cruise Missile
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 375hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 7.20 second(s)
Missile Velocity: 5,594m/s
Missile Flight Time: 30 second(s)
Maximum Distance: 167km

Domination Saint
Bounty: 8,250,000 ISK
Sec. Reward: 0.08%

DPS: 115hp/s (EM: 0hp/s, Expl: 41.25hp/s, Kin: 14.75hp/s, Therm: 59hp/s)
Optimal Range: 31.25km, Falloff: 43.75km, Tracking: 0.0140625rad/sec
Max. Attack Range: 84.38km

Missile Type: Bane Torpedo
Missile Damage: EM: 0hp, Expl: 495hp, Kin: 0hp, Therm: 0hp
Missile Rate of Fire: 12 second(s)
Missile Velocity: 1,824m/s
Missile Flight Time: 44 second(s)
Maximum Distance: 80km
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2008, 12:37:12 wysłana przez NeX »

White_Haven

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 08, 2008, 13:50:44 »
W misjach z Angelsami to się jeszcze trafiają ich HACe (Arch Angel albo Arch Gisti) które mają nieco EM no i niejaki Hoborak Moon który spamuje cruzy EM. Tak czy inaczej zawsze warto sprawdzić stronkę z opisami misji, która w większości przypadków podaje nietypowe dmg, a w razie wątpliwości sprawdzić poszczególne raty w bazie danych NPC.

Patrycjusz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 28, 2008, 22:39:43 »
Witam.. czy wiecie cuś może o zmianach w przyznawaniu tzw. "storyline missions" kiedyś.. jak byłem mattarem to dostawałem je dość często.. zdarzało się że nawet co 8.. 10.. misji.. czytałem na forach, że podobno przyznawane są co 16 misji u danego agenta ale teraz kiedy gram sobie amarrem i robie misje dla mattarów dostaje je naprawdę żadko!! jej.. wtedy doszedłem ledwo do lvl2 i miałem standing powyżej 0,5 dla mattarów teraz robie od ponad tygodnia lvl3 kilka dziennie.. i dotarłem ledwo do 0,44 :// a chciałem się zapisać do floty :)) i pobrać udział w tej śmiesznej wojnie :) ale niestety z taką prędkością przyznawania "storylineów" skończy się wojna ;/ yhh.. wie ktoś czy cuś się zmieniło w tej kwestii??
Pozdrawiam...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2008, 23:28:13 »
1. Rzadko.
2. Zawsze było co 16 misji. Może wcześniej brałeś od dwóch agentów naraz.

Mutant

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 29, 2008, 14:35:58 »
Kazdy poziom connection zwieksza standing o 0.4. Kazdy poziom social daje 5% bonusa przy wzroscie standingu. Zrobienie tutorialowych misji 2-czesciowych i 10 czesciowych podnosi faction standing szybko i bezbolesnie. (mi wzroslo o 0.16 po zrobieniu dwoch 2-czesciowych i jednej 10-czesciowej)

Click

Na samym dole strony jest rozpisane gdzie znajdziesz agantow.

Patrycjusz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2008, 21:31:51 »
hmm.. to jest pomysł żeby szybciutko przekroczyć te magiczne 0,5 :) skoro mam 0,44... niestety connections nie liczą się przy poborze do armii frakcyjnej (mam lvl4) a social mam lvl5 więc powinno pójść szybko i gładko.. mam tylko nadzieje, że będąc amarrem mogę robić te mattarskie misje początkowe.. choć z opisu w podanym przez Ciebie linku wynika że niby tak.. dziękuję za odpowiedź!! Pozdrawiam..

PS najczęściej popełniany przeze mnie błąd :/ mimo wszystko dzięki Mona X :)
rzadko.. rzadko.. rzadko.. rzadko.. rzadko.. wzrokowcem jestem ;)

adamwisniewski

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 19, 2008, 21:14:10 »
witam, jestem bardzo nowym graczem EVE, przeczytalem tutorial poczatkowy do momentu robiienienia misji dla agentow, zrobilem 2 misje, pojawila się trzecia, w której musze zebrac  166,5 m3 surowca. moj statek ma pojemnosc 120 m3. Co zrobic zeby ta ładownosc byla wieksza albo jak zrobic ta misje.

Z góry dzięki za pomoc

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 19, 2008, 21:37:32 »
Przecież nie musisz tego wieźć na raz.

adamwisniewski

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 19, 2008, 21:46:47 »
no niby tak próbowałem to umieścić w Items i nie mogłem oddać misji a przed chwilą jakimś cudem skończyłem misje :P

zlloty

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 20, 2008, 08:55:12 »
TO może być kwestia buga - ostatnio robiłem misje, gdzie trzeba było zwieźć ileś tam m3 rudy - musiałem wozić na kilka razy. W końcu uzbierałem wyamganą ilość w hangarze, a mimo to nadal misja nie miała statusu zakończonej. Napisałem petycję, gdzieś pół godziny później dostałem odpowiedź, że już jest ok. I faktycznie tak było.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 20, 2008, 11:00:20 »
Jeśli masz taką misję, w której ilość towaru jaką masz przewieźć jest zbyt duża dla pojemnści ładowni obecnego statku to masz możliwość:
- zmienić statek na taki który pomieści
- przewieźć na kilka razy.
Nie zawsze da się znaleźć odpowiedni statek (sławetna misja lvl4 z transportem stuffu o objętości 40k m3, jak jeszcze nie było frachtowców), a czasem po prostu brak skilla. Wówczas tylko można wozić na kilka razy.
Żeby zakończyć misję potrzeba tak jak wspomniał Ireul - przedmiot misji musi być w formie JEDNEGO obiektu w ładowni lub w hangarze na stacji docelowej. Jeśli przewoziliśmy na kilka razy musimy przełożyć z obecnej ładowni jeśli cokolwiek zostało, do hangaru i ppm - stack all. Potem misja powinna się dać zakończyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 11:02:57 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 23, 2008, 08:23:22 »
Dodam jeszcze, że jest moduł  -o nazwie bodajże Cargohold Expander - powiększający ładownię.

Coriin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 23, 2008, 08:30:38 »
Dodam jeszcze, że jest moduł  -o nazwie bodajże Cargohold Expander - powiększający ładownię.

taa, Archen nie wie bo jest uberpwnzorem i nie wozi Expanded Cargohold  :D No offence

malroy

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 29, 2008, 10:33:19 »
cześć,

jeżeli lecę na misję zleconą przez agenta, którą wziął mój znajomy z gry i pomagam mu ją wykonać, to czy ja dostaję z tego tytułu jakieś profity, oprócz satysfakcji z pomocy?

malroy

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 29, 2008, 10:36:21 »
Bounty z npców jest dzielone to raz.
A dwa, jak znajomy oddaje misję, to może ją zakończyć dla floty, wtedy reszta nagród z misji też jest dzielona między uczestników.
Przedwieczny.

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 30, 2008, 09:45:44 »
Witam
Gram w EVE całe dwa dni  ;) i jako noob totalny mam takowe też pytanie... Mianowicie podjęłem się misji, nie wiem jak ją opisać żeby nie było nieporozumień, więc wkleję jej opis:

"Worlds Collide
Mission briefing
Hmm... Yes, I do have some work for you.

Although Sansha's Nation usually has a firm grip over the criminal strata in our system, the Angel Cartel has been poking its ugly nose in here of late-- which is perfectly fine with us. In fact, watching the two outlawed organizations duke it out is one of my favorite pastimes. If we’re lucky, it will give both sides a good bruising, which will only work in our favor.

Of course, there’s also bad news. An InterBus ship traveling to Penirgman got caught in the middle of one of the pirate warzones. The ship was damaged beyond repair and can neither warp out nor navigate away from the crossfire. Your task is to rescue the ship’s crew. Please retrieve them before any more harm is done; they're already scared out of their minds. The faster you get this done, the better.

Oh, and before you leave I'd like to give you a word of advice. When you venture into this particular deadspace area, the warpgates are not locked, which gives you the chance to avoid most of the conflict, if you’re not up to the fight. However, I'm told only frigate-class ships can activate the first gate.

Good luck.

This mission expires at 2008.11.05 18:33:48

Overview and Objectives
The following objectives must be completed to finish the mission:

Bring Item Objective
Acquire these goods:

Objective
Rescue the stranded crewmembers from the damaged ship in the third room of this deadspace complex [it will appear in your overview with the bracket of a spawn container]. The acceleration gates are not locked, hence clearing the pirates in the first two rooms is not required."

Przyznam sie też że mój angielski do mocnych nie należy, więc prawdopodobne jest to, że źle sobie to przetłumaczyłem, ale lecę do wyznaczonego punktu, szukam onego zniszczonego statku... i nic...oprócz staków wroga, wrót skokowych nie ma tam niczego.
Czy jest ktoś w stanie i chęciach oczywiście, wytłumaczyć nowicjuszowi, o co na Odyna w tym chodzi?  :) wiem że to pytanie z rodzaju lamerskich, ale dopiero poznaję te grę, w nic podobnego nigdy nie grałem... więc czuję się w niej jak Aborygen w centrum kontroli lotów kosmicznych  ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 30, 2008, 09:55:55 »
Lecisz do jednych z tych wrót, używasz ich, na miejscu zabijasz wszystko (prawdopodobnie zabierasz wszystko z wraku Overseera), lecisz do następnych wrót, używasz ich, zabijasz wszystko, podlatujesz do tego uszkodzonego statku, zabierasz co tam jest i wracasz do agenta.

Worlds Collide, to jedna z najtrudniejszych misji level 1 i Eve uwielbia dawać ją nubkom.

horax

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 30, 2008, 09:57:41 »
worlds collide :D

Jedna z najprstrzych misji, przynajmniej lvl1 afair. Bierzesz statek zfitowany na szybkosc i przeskakujesz jak najszybciej sie da przez bramy.
Jak wlacisz do punktu misji, trzeba wybrac lewy jump gate (latwiejszy pocket)  i w trzecim pockecie zabic obstawe wraku (damaged cos tam)  z ludkami, otworzyc go, zabrac ludki  i chodu ;)

To jest szybki i prosty sposob, mozna oczywiscie tez sie bawic z dmg dilerami na tej misji ale tylko na zasadzie hit & run, ale to za dlugo trwa.
Powodzenia...

edit: widze ze i tak opis tej misji jest uaktualniony, kiedys nic nie szlo wymyslec z tego co bylo tam napisane. dodam jeszcze ze ta misja dla poczatkujacych to jest prawdziwy bol (dla wszystkich!)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 10:03:04 wysłana przez Horax »

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 30, 2008, 10:23:41 »
Znaczy się: warpuję sie do punktu misji, mam dwie bramy obstawione przez wroga, powiedzmy lewą i prawą patrząc na kierunek "wlotu" w ten rejon, tyle że używając tych bram ląduję w bazach, gdy używam bram tam znajdujących się, ląduję w rejonie z którego właśnie wskoczyłem... I za chorerę nie mogę znaleźć wraku... Ehhhh, ciężkie jest życie nowicjuszy  :)

horax

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 30, 2008, 10:53:30 »
w sumie skaczesz przez dwie bramy tylko. i tak, po wlocie, wybierasz lewa, skok, w nastepnym pockecie najblizsza, skok i powinienes byc tam gdzie jest damaged statek...

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 30, 2008, 11:08:47 »
OK, dzieki za pomoc  :)  Wieczorkiem przećwiczę te porady.
Aha, a co znaczy "pocket"? sorki, ale nie znam jeszcze "slangu", czasami czytając posty tu na forum mam wrażenie że znalazłem sie miedzy chińczykami  ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 11:11:30 wysłana przez Piotr Tomaszewski »

Mosiek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 30, 2008, 11:20:51 »
Pocket - kieszeń - ta część kompleksu do której wlatujesz przez bramę. Jeżeli kompleks ma 3 pockety to: wlatujesz do pierwszego, masz bramę, skaczesz do drugiego, masz bramę, skaczesz do trzeciego. Oczywiście w pierwszym pockecie mogą być 2 bramy - do drugiego i trzeciego.

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 30, 2008, 11:52:29 »
Rozumiem, czyli określenie pocket tyczy się jakiegoś konkretnego rejonu, wycinka przestrzeni w obrębie systemu gwiezdnego? W tym konkretnym przypadku jest to rejon podzielony na 3 obszary (pockety) i żeby dolecieć do tego najgłębszego, trzeba skorzystać z bram w dwóch "zewnętrznych"?
Jest gdzieś "słowniczek" nazw i określeń wykorzystywanych w grze?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 30, 2008, 11:56:58 »
Jest, w dziale poradniki na forum.
Przedwieczny.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 30, 2008, 12:19:32 »
Pocket = grid.

Wyobraź go sobie jako pokój, w którym acceleraion gaty są jednokierunkowymi drzwiami do następnych pokojów.

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 30, 2008, 12:35:05 »
Dzieki  :) Chyba jeszcze wiele ścieków w Wiśle przepłynie zanim łyknę o co w tym wszystkim chodzi.

Witchking

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 03, 2008, 09:56:09 »
Kolejne pytanko, co powoduje że bede w stanie robic misje z wyzszym levelem? Odpowiedni skill czy wysokośc standa?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 03, 2008, 10:13:39 »
Standing, ale są skille, które go poprawiają.

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 03, 2008, 11:03:57 »
Czy możecie podać mi jakim statkiem Ammar mogę na początku dość bezstresowo robić misje - jeśli można to uzbrojenie też bo to jeszcze czarniejsza magia dla mnie

Mosiek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 03, 2008, 11:14:05 »

malroy

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 03, 2008, 12:36:54 »
robię misje u minimitar dla Republic fleet, z tego co wyczytałem to będąc caldari licząc effective standing dla agenta mam -2 - dlaczego koledzy w grze mi tak poradzili, lepiej jak bym dla republic fleet robił u swoich prawda?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 03, 2008, 13:21:00 »
robię misje u minimitar dla Republic fleet, z tego co wyczytałem to będąc caldari licząc effective standing dla agenta mam -2 - dlaczego koledzy w grze mi tak poradzili, lepiej jak bym dla republic fleet robił u swoich prawda?
Nas się pytasz dlaczego tak Ci koledzy poradzili ?  :o ;)

2 rzeczy:
1. Rasa jaką grasz (to odnośnie swoich) nie ma nic wspólnego z robieniem misji. To Ty decydujesz czy grasz postacią, która wspiera własną czy inną rasę (w ramach RPG jaki sobie narzucasz). Robienie misji dla własnej rasy po prostu NIC nie daje dodatkowego. Nowy char ma zawsze standing 0 (to odnośnie effective standing) do wszystkich (póki nie zrobi pierwszej misji !).
2. Korporacje mają wiele stacji i jeszcze więcej agentów, Ty sam musisz zdecydować co dla Ciebie ważniejsze - wyższe effective quality czy odległość od "bazy". Może warto bazę przenieść ?

To co mogę Ci poradzić to ppm na znaczku korporacji tego (dowolnego) agenta i zakładka agents - wyszukaj sobie tego o najwyższym lvl'u i quality jaki jest dla Ciebie dostępny i sprawdzaj regularnie, bo stopniowo będą się odblokowywać kolejni. To oczywiście w wypadku gdy zależy Ci na zarabianiu na misjach.

Jeśli chcesz robić misje dla jakiejś korporacji to po prostu za każdym razem sprawdzasz gdzie i jakich agentów masz dostępnych. Wraz z przyrostem standingu (albo w wyniku wykonanych misji, albo wyskillowanych kolejnych poziomów skilla) będziesz miał udostepnianych kolejnych.

Ogólnie zasada mówi - chcesz więcej zarabiać na misji to szukaj agenta o jak najwyższym lvlu i quality w jak najniższym security systemu (pamiętaj, że robienie misji w lowsecu naraża Ciebie na atak innych graczy). Jeśli jednak chcesz podnieść maksymalnie szybko standing do frakcji, to musisz sprawdzić co Ci jest szybciej robić - misje niebojowe/bojowe oraz w tym samym czasie podnosić skille w grupie social (bowiem standing do frakcji podnoszą jedynie important/storyline, podnoszenie skilli ma na celu jak najszybsze odblokowanie jak najlepszego agenta, bo lvl misji important/storyline określa jak duży będzie przyrost). Podnoszenie standingu do korpa to prosty rachunek i pochodna czasu jaki poświęcasz na wykonanie misji.

Oczywiście możesz skorzystać również z agentów COSMOS, a także tzw. "pigs in space" i podnieść standing w zamian za tagi.

Powyższe było opisywane szczegółowo na forum więc skorzystaj z opcji szukaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 13:39:00 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:55:34 »
Pytanie ogólne - jakie guny montować na BS-ie z przeznaczeniem do robienia misji lvl4 - medium czy large?

Odpowiedź chyba można sprowadzić do tego, czy large guny (raile - jeśli to ma znaczenie) są skuteczne przeciw cruiserom, bo BC/BS będą przcież trafiać bez problemu. Na frytki i deski mam drony, czyli pozostają cruisery (zwłaszcza HAC-e!).

Do tej pory byłem zwolennikiem jednorodnej i zgrupowanej artylerii... czy na misjach lvl4 sprawdza się mieszanie medium i large? Na mój nos nooba taka konfiguracja nie brzmi "efektywnie", wyglądałaby bardziej na zło konieczne.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...