Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 176379 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Spiegol

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 20, 2010, 15:13:08 »
Poleciałem do Airkio (Lonetrek) i według mapy są tam Pyroxeres i Scordite, ale mój overview pokazuje, ze sa tam tylko asteroidy z Veldspar (3 rodzaje), a nie ma tych 2 których akurat potrzebuje :/ nie mam jakiegoś wyposażenia na statku potrzebnego czy po prostu nie wiem jak je znaleźć??

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 20, 2010, 15:23:30 »
open overview settings -> w zakladce "type" zaznaczasz te skałki
Albo klikasz na poszczególne skałki szukając odpowiedniej:)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Spiegol

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:42:49 »
Dzięki bardzo, wszystko niby takie proste, ale ciężko było samemu znaleźć. Jeszcze mam takie pytanie do tutorialowych misji - zawsze było okienko i mówiło krok po kroku co robić, ale od 5 czy 4 misi Industry już nikt mi nie podpowiada (co prawda robię dopiero 6 i może sprawdza mnie teraz i przy nowych się znowu włączy, ale może sam wyłączyłem) dlatego miałem problem ze znalezieniem tych skał, czy to normalne czy sam w helpie muszę któryś aktywować? Bo jak wylatuje gdzieś ze stacji to mi wyskakuje, że nie jestem w terytorium "rookie" i każe mi wrócić w wymieniony teren, a przecież robię misje początkowe z tutorialu.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 20, 2010, 19:01:50 »
  Prawdopodobnie aktywowałeś początkowego tutoriala, który działa tylko na startowym uniwerku, a misje które wykonujesz, to już druga część tutoriala z innej stacji. Agenci Event dają po 10 misji. Pierwszy agent daje dwie w terytorium "rookie".

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwiec 20, 2010, 20:32:45 »
Wykonuję bodajże 6 misję w Industry i do wykonania pewnego blueprintu potrzebuje mexallon, tritanium i pyerite. Tritanium wiem już jak zdobyć, natomiast o m i p przeczytałem z jakich skał można je wydobyć (pyroxeres czy plagioclase) ale nie wiem jak je znaleźć jak się odnaleźć w tym wszechświecie, jak zrobić by polecieć w pas asteroid gdzie je znajdę. Jak je zlokalizować? Jak sprawdzić gdzie jestem i gdzie muszę do nich polecieć no i to zrobić? :P
Innym sposobem zdobycia skałek jest kupienie potrzebnej liczby minerałów na markecie  ;)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:27:04 »
Na misjach industry, to zazwyczaj nie działa. Trzeba wydziobać konkretną asteroidę do zera otrzymując jakąś egzotyczną - tutorialową rudę podobną do prawdziwej. :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:31:22 »
Właśnie te tutorialowe są podatne na takie kanty, to te true górnicze w większości polegają na nie marketowym shicie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:47:36 »
Pamiętam tylko jakiś"green...costam" chyba z tutoriala, bo innych industry niestety nie robiłem. Ważne że do storyline można w spokoju omber i kernit kupić :)

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:17:28 »
Na misjach industry, to zazwyczaj nie działa. Trzeba wydziobać konkretną asteroidę do zera otrzymując jakąś egzotyczną - tutorialową rudę podobną do prawdziwej. :D

No ale kolega wyraźnie podał że potrzebuje następujących minerałów:
Cytuj
i do wykonania pewnego blueprintu potrzebuje mexallon, tritanium i pyerite
a to nie są rudy egzotyczne ;)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwiec 20, 2010, 23:29:50 »
Zatem leń jestem i same kropki czytam :)

Spiegol

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 25, 2010, 09:59:11 »
Znowu mam problem z misjami :/ skończyłem misje dotyczące Industry i zacząłem Exploring, ale chyba 4 misji coś mi nie wyszło, zużyłem za wcześnie przedmiot od agenta no i nie mogłem ukończyć misji, chciałem ją anulować i wziąć jeszcze raz, ale teraz agent w ogóle nie ma dla mnie misji z racji tego, że przed chwilą je przerwałem.

Czy jest sposób żeby te misje zresetować i zacząć jeszcze raz? Czy po prostu nie nauczę się już nic więcej o exploringu i misje przepadły?

Jeszcze jedno pytanko - jak ukończyłem 10 misji Industry mogę polecieć dalej do innego agenta i szkolić się (chyba) w tym samym fachu, domyślam się, że na razie lepiej zostać i ukończyć pozostałe misje treningowe z działu Military, Buisnes i Exploring?

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 25, 2010, 10:03:51 »
Czy jest sposób żeby te misje zresetować i zacząć jeszcze raz? Czy po prostu nie nauczę się już nic więcej o exploringu i misje przepadły?

Ja w podobnym przypadku napisałem petycję (można to zrobić poprzez Help), zresetowali mi misję i zrobiłem ją od nowa. Sprawa trwała 10 minut.

Jeszcze jedno pytanko - jak ukończyłem 10 misji Industry mogę polecieć dalej do innego agenta i szkolić się (chyba) w tym samym fachu, domyślam się, że na razie lepiej zostać i ukończyć pozostałe misje treningowe z działu Military, Buisnes i Exploring?
Najlepiej ukończyć co się da - coś tam się dostaje od tych agentów o ile pamiętam a najważniejsze że się trochę zorientujesz w podstawowych aspektach gry.

KilerZorg

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 27, 2010, 12:11:23 »
Pytanie mam

Czy istnieje strona gdzie jest opis poszczególnych misji, jakie tam statki można spotkać i w ogóle.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 27, 2010, 12:12:38 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

molochrb

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:14:43 »
Witam wszystkich :)

Mam następujacy promlem:
Zdobyłem w misji statek Condor, który ma 3 sloty na HIpower. Mam dwa działka small (Rail 1 i jakiś Compressed).
Chcę włożyć te działka do slota to mogę tylko jeden rodzaj a przy drugim mam komunikat: "You cannot fit the 75mm Gatling Rail I because your ship doesn't have any turret slots left for fitting...."
Przy tym pierwszym shipie (co dostajemy na starcie gry) mogłem mieć włożone oba typy działek i ładnie mi oba napierdzielały, a teraz jak włoże jedno działko i mając kolejne 2 sloty wolne to mi wyskakuje tem komunikat... WTF?

Inna sprawa to mam tego Skillbooka Refining. Nie moge go odpalić, wyskakuje komunikat, że muszę się nauczyć Industry lv1. Oczywiście mam zielonego "ptaszka" przy Industry lv1... WTF?

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 21:21:51 wysłana przez molochrb »

ThakRa

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:23:33 »
Poza ilością hi slotów ważna jest ilość hardpoint-ów. Condor ma 1 turret hard point i 2 Launcher hardpoints - więc możesz zamontować tylko jedno działko i 2 wyrzutnie rakiet

molochrb

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:37:14 »
Poza ilością hi slotów ważna jest ilość hardpoint-ów. Condor ma 1 turret hard point i 2 Launcher hardpoints - więc możesz zamontować tylko jedno działko i 2 wyrzutnie rakiet

No właśnie chciałem pisać, że to już zczaiłem. Dzięki :) A z tym skillbookiem to jakiś bug?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:38:42 »
Ptaszek znaczy, że możesz sobie tego skilla załadować do główki.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:41:20 »
Ptaszek znaczy, że możesz sobie tego skilla załadować do główki.
Albo że jest załadowany do główki, ale nie wyskilowany na poziom I.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:51:13 »

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 29, 2010, 22:11:16 »
Nie.

http://img88.imageshack.us/img88/5874/skille.png

Przyznaję rację. Przyzwyczajenie z EVEMona (Dice Spots)  :)

Doug

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 01, 2010, 20:26:19 »
Hej

Nie wiem czy w dobry wątek postuję, ale (chyba) trochę to z misjami ma wspólnego:

Zrobiłem tutorial Advanced Military i na "do widzenia" dostałem od agenta Letter of Recommendation. Ogólnie lecąc po forach wyczytałem, że ma to coś wspólnego z Factional Warfare :) , pytanie czy jest to dobry wybór dla kilkudniowego newbie, którego średnio-terminowy cel to misjonarstwo, może jakiś mało zoobowiązujący korp (pvp).

Pzdr.
D.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 01, 2010, 21:18:59 »
Najlepszy wybór to wstąpienie do Unseen Academy tam podobno Cie nauczą wielu przydatnych rzeczy (nie wiem nie bylem ale z tego co czytam tutaj to wszyscy którzy spróbowali są zadowoleni).

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 02, 2010, 07:51:48 »
Hej

Nie wiem czy w dobry wątek postuję, ale (chyba) trochę to z misjami ma wspólnego:

Zrobiłem tutorial Advanced Military i na "do widzenia" dostałem od agenta Letter of Recommendation. Ogólnie lecąc po forach wyczytałem, że ma to coś wspólnego z Factional Warfare :) , pytanie czy jest to dobry wybór dla kilkudniowego newbie, którego średnio-terminowy cel to misjonarstwo, może jakiś mało zoobowiązujący korp (pvp).

Pzdr.
D.
Jeżeli nie masz alta który będzie zarabiał na wtopy to nie wstępuj do milicji :). Na początek radziłbym zrobić wszystkie dostępne dla twojej rasy systemy szkolne (amarr to Deepari, Conoban i Pasha) w połączeniu z paroma social skillami w 2-3 dni będziesz śmigał misje lvl2 :) dostaniesz kupe przydatnych skilli i zapas statków od podstawowych frytek do deski (w kazdym systemie osobno ;)).
I jak przedmówca stwierdził wstąp do unseen bo sporo korpów zwraca na to uwagę (nie chce im się sprawdzać rekrutów, więc jeśli masz unseen w CV to znaczy że podstawy masz :)). Ja się nie skusiłem, uczyłem się sam, ale to już jest indywidualny wybór :D. Pzdr. i powodzenia.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 02, 2010, 11:05:26 »
Cytuj
(nie chce im się sprawdzać rekrutów, więc jeśli masz licencję purpurową unseen w CV to znaczy że podstawy masz
Fixed

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 02, 2010, 13:17:15 »
tak jak mówię nie byłem więc nie wiem ;) jeśli to ma znaczenie to dzięki za sprostowanie :]

Doug

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 04, 2010, 00:26:32 »
Jeżeli nie masz alta który będzie zarabiał na wtopy to nie wstępuj do milicji :). Na początek radziłbym zrobić wszystkie dostępne dla twojej rasy systemy szkolne (amarr to Deepari, Conoban i Pasha) w połączeniu z paroma social skillami w 2-3 dni będziesz śmigał misje lvl2 :) dostaniesz kupe przydatnych skilli i zapas statków od podstawowych frytek do deski (w kazdym systemie osobno ;)).

Ja akurat Caldari, znaczy się tępy kloc (za nonsensopedią :) ) ... czyli jeśli dobrze kumam: mogę zrobić misje tutorialowe trzykrotnie, raz ze swojego startowego noob-korpa, a poza tym też z pozostałych dwóch (noob-korpów)?
I te social skille: w sensie że podbiją mi standing, że od razu załapię się na agentów lvl2?

Wybaczcie noobowskie pytania, ale informacji do przyswojenia jest tyle, że pomimo wertowania różnych for, wiki etc. człowiek się trochę gubi.

And the most stupid: trzeba być korpie agenta od którego się bierze misje?

I jak przedmówca stwierdził wstąp do unseen bo sporo korpów zwraca na to uwagę (nie chce im się sprawdzać rekrutów, więc jeśli masz unseen w CV to znaczy że podstawy masz :)). Ja się nie skusiłem, uczyłem się sam, ale to już jest indywidualny wybór :D. Pzdr. i powodzenia.

O Unseen naczytałem się sporo, znam temat :) , ale akurat gram (czy raczej będę grał) na tyle nieregularnie, że mógłbym się nie wyrobić szkoleń w regulaminowym czasie (7 tygodni, o ile dobrze pamiętam).

Yours Caldari noob
B.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 04, 2010, 00:34:19 »
Cytuj
Ja akurat Caldari, znaczy się tępy kloc (za nonsensopedią  ) ... czyli jeśli dobrze kumam: mogę zrobić misje tutorialowe trzykrotnie, raz ze swojego startowego noob-korpa, a poza tym też z pozostałych dwóch (noob-korpów)?
12 razy, nie ma rasowaej blokady na agentów wiec jak sie uprzesz mozesz odwiedzić wszystkie noob wylęgarnie :P
Cytuj
I te social skille: w sensie że podbiją mi standing, że od razu załapię się na agentów lvl2?
Jak nie masz żadnego standingu z danym korpem to socjal skile tego nie zmenią, natomiast mając socjal skile kiedy odzywasz się do nowego korpa zmiany nasepują dość drastycznie (z perspektywy młodego chara). Generalnie cała ta grupa skili ma Ci ułatwiać życie w kontaktach z npc
Cytuj
And the most stupid: trzeba być korpie agenta od którego się bierze misje?
Nie
Cytuj
O Unseen naczytałem się sporo, znam temat  , ale akurat gram (czy raczej będę grał) na tyle nieregularnie, że mógłbym się nie wyrobić szkoleń w regulaminowym czasie (7 tygodni, o ile dobrze pamiętam).
8 tygodni, z czego jak sie uprzeć można to wsio przerobić w dwa tygodnie te 8 to własnie bufor czasowy dla ludzi którzy nie mogą tak zrobić
Cytuj
tak jak mówię nie byłem więc nie wiem  jeśli to ma znaczenie to dzięki za sprostowanie :]
Wiesz posiadanie UA w employment o niczym nie świadczy, na ten przykład mistyq też ma UA w CV...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

JeanLucPicard

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 17, 2010, 21:49:06 »
Witam, gram od wczoraj wiec nie bijcie;)
Mam problem z misja treningową z działu Exploration - Gravimetric Site Scanning
 znalazłem gravimetric site, punkt jest zeskanowany na sto procent, więc pojawia się opcja warp to(tam na miejscu, w kontenerze ma być certyfikat do do dalszej części misji).. niestety 10 tysięcy km przed punktem statek staje, dalej mogę lecieć tylko na dopalaczach, bo "naturalny fenomen zaburza działanie silników warp", znalazłem drugi punkt gravimetric, to samo. Gram na trialu, pominąłem dział industry, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Co z tym zrobić? Nie chce lecieć tam całą noc:) 

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 17, 2010, 21:55:39 »
Sprubuj:
- rozejrzyj się czy w okolicy w której wywala cie z warpa jest jakikolwiek obiekt (w szczególnosci taki z nazwą sugerującą ze to brama)
- mozliwe jest że zeskanowałeś pustego gravimetryka nie ze swojej misji a takiego normalnego (chociaż o ile wiem ćwiczebnym sprzętem jest to niemal niewykonalne)
- napisz petycję do gm'a (f12 create petytion) z zapytaniem czy w logach nie ma jakiegoś fichera który Cie tak blokuje

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 17, 2010, 23:12:38 »
O ile dobrze pamiętam, tam nie ma bramki ani żadnej drabinki. Może po prostu trafiasz na takie, które już ktoś własnie zrobił a się nie zdespawnowały, albo na jakieś zepsute.

Powinna być puszka i agent i komunikat od agenta na wlocie. Popróbuj na innych, w tym systemie jest tego kupa. :)

kpaduch

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 24, 2010, 17:46:26 »
zostałem zniszczony podczas misji i straciłem gravimetric passkey co mam zrobić. bez niego nie mogę ukończyć misji. Pomocy

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 25, 2010, 09:42:44 »
Misja się resetuje po DT jeśli nie jest zakończona, ale tylko jeśli nie został wykonany trigger. Jeśli w Twoim wypadku triggerem jest zniszczenie konkretnego NPCa który przewozi passkey, to jedynie prośba o reset misji pozostaje (petycja i opisz sytuację).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 25, 2010, 11:25:41 »
poszukaj tego itemka w kontraktach albo rynku, kilka itemków misyjnych tak można kupić.

kpaduch

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 27, 2010, 13:29:30 »
ok poradziłem ale teraz inne pytanie powstało. wykonałem cały szereg misji u wszystkich ze stacji i każdy teraz mi mówi że nie ma dla mnie misji.

1.co robić dalej??
2. znaczy to że skończyłem tutorial?