Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 171623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karol66

  • Gość
Total Noob Questions: Misje
« dnia: Marzec 31, 2008, 12:48:57 »
Temat misji był już wałkowany pare razy ale chciałbym się upewnić, że wszystko dobrze zrozumiałem i niczego nie spieprzę.

1. Co 16 misji dla agantów tej samej korporacji i tego samego poziomu (np. 3) dostaje misję storyline (pod warunkiem że zadna misja nie została odrzucona i wszystkie zrobione w takim czasie, że dostawaliśmy time bonus).
2. Jeśli odrzucę wziętą misję to tracę standingi i odejmuje -2 od "licznika misji do storyline".
3. Jeśli odrzuce zaproponowaną misję to nie trace standingów (pod warunkiiem że nie robię tego częściej niż raz na 4 godziny real time) ale mam -2 od "licznika misji do storyline".
4. Jeśli zrobie misję ale bez bonusa czasowego to nie tracę standingów (nawet zyskuje, tyle że mniej) ale znowu mam -2 do "licznika".
5. Jeśli pozwolę by misja "oferowana" wygasła (7dni) to patrz punkt 3 ???
6. Jeśli pozwolę by misja zaakceptowana wygasła to patrz punkt 2 ???
7. Misje storyline dostaje od najbliższego agenta storyline FRAKCJI (niekoniecznie musi być agentem tej korporacji dla której robiłem misje - dlatego najlpiej ostatnie misje robić u agenta w którego stacji znajduje sie też agent storyline tej samej korporacji).


Czy to sie zgadza?


karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2008, 13:43:32 »
nie.
liczy sie tylko status zakonczenia misji. jesli zostana osiagniete objectives i porozmawiamy z agentem, misja jest zakonczona pomyslnie, +1do licznika misji.
wyrobienie sie w jakims czasie powoduje tylko ewentualny bonus finansowy. nie slyszalem zeby to byl tez bonus lp i standow.

dzieki - bardzo cenna informacja
czyli jak mam w misji jakies dobre mineraly do skopania to moge sobie swobodnie je kopac przez pare dni i nie "cofać się" w progresie farmowania standingu :)

A co do pozostalych moich punktów-pytań to są ok?


NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:03:30 »
Nie zauważyłem wpływu "Time Bonusa" na cokolwiek poza oferowaną za niego nagrodą.
Co do tego spokojnego kopania. Wygląda, to tak:

1. Jeżeli zabiłeś przeciwników, ale warunki nie zostały jeszcze spełnione, np trzeba coś tam oddać agentowi i nie masz zielonego wpisu na rozkazach, to możesz sobie tam kopać do najblizszego Downtime. Po nim wszystkie npece pojawią się znowu. Zabijasz i wracasz do kopania. Masz na powtórki 7 dni.

2. Podczas kopania sporadycznie, ale będą się pojawiali jacyś piraci. Szczególnie tóż po rozpoczęciu kopania. Zazwyczaj drobnica do zjedzenia koparką.

3. Jeżeli misja jest zaliczona, objektives spełnione i masz zielony wpis, to masz czas na kopanie do Downtime. Po nim wszystko zniknie nawet jak nie zameldujesz misji.

Tak przynajmniej, to wygląda z tych kilku razy kiedy testowałem na jakiej zasadzie wiszą misyjne graty.


karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:00:53 »
Super, dzieki tym informacjom wygenerowalem sobie misje "kasowe" ktore robie raz dziennie (np. jest taka 3 lev w ktorej ze struktur dropuja sie drogie itemy typu implanty, ksiazki albo drogie named moduly) a teraz pracuje nad wygenerowaniem takiej, z ktorej bede mial odpowiednie frakcyjne naszyjniki do farmu na revardy :)
Przy okazji wygenerowala mi sie ta sama misja u 2 agentow tego samego poziomu i moglem zaobserowac jak quality agenta (efektywne) wplywa na wartosc revardu z misji ($ i LP). Wychodzi, ze roznica w efektywnym quality miedzy agentami 20 to ~100% wiecej $ i LP za ta sama misje.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 12:03:08 wysłana przez Radoslaw Karolak »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2008, 09:32:03 »
Wracając jeszcze na chwilę do misji (w tej dziedzinie to ja noob jestem :P ).
Chodzi o importanty. Wiadomo, jak się go weźmie i nie zrobi, to stand leci na pysk. Ale jeśli się misja przeterminuje (bez jej akceptowania)? Albo polecę do agenta i jej nie wezmę? Czy wtedy spadek standa jest równie drastyczny?
Przedwieczny.

KomB

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:36:56 »
Przeterminowanie niezaakceptowanej misji = spadek standa,
czyli normalne jak i importanty wpisane w journal trzeba odmówic u agenta

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:45:45 »
Przeterminowanie niezaakceptowanej misji = spadek standa,
czyli normalne jak i importanty wpisane w journal trzeba odmówic u agenta

Hmm na pewno? Wydawało mi się zawsze, że ignorowanie niezaakceptowanego storyline'a niczym nie grozi.

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:56:44 »
Wracając jeszcze na chwilę do misji (w tej dziedzinie to ja noob jestem :P ).
Chodzi o importanty. Wiadomo, jak się go weźmie i nie zrobi, to stand leci na pysk. Ale jeśli się misja przeterminuje (bez jej akceptowania)? Albo polecę do agenta i jej nie wezmę? Czy wtedy spadek standa jest równie drastyczny?

Tez sie nad tym zastanawialem (jak jest traktowany efekt przeterminowania) i wyszlo mi ze przterminowana zaakceptowana misja = fail i spadek standow (taki sam jakbys zrezygnowal z jej wykonania po zaakceptowaniu) a przeterminowana oferowana misja - bez spadku standingow (tak jakbys odmowil jej przyjecia).
EDIT: 100% pewnosci nie mam ale mialem taka sytuacje i o ile pamietam "nic mi nie opadlo" ^^

I moje pytanko "w temacie".
Czy da sie zrobic misje 5 levelowe w grupie 3 battleshipow? (ewentualnie 3BS+1cruz).
W opisach tych misji na stronach www praktycznie wszedzie jest "no wiec jak przylecialem swoim carrierem..." :)
Dla mnie i dla kolegow to jest niestety poza zasiegiem (nawet te BSy mamy wyfitowane na T1 bo do T2 brakuje nam ciagle kilka tygodni skilowania).
I jesli sie da, to czy w tych misjach lev 5 npc'e sie zachowuja tak samo jak w 4 (tzn da sie grac w ten sposob ze jeden fituje full tanka a pozostali dwaj, max dps) czy zachowuja sie juz "bardziej inteligentnie" szybko przerzucajac ogien na tego kto zadaje najwiekszy dmg?



Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2008, 13:23:11 »
Z tego co wiem to tak, da sie ale tzreba uwazac. Misje lvl 5 i lvl 4 generalnie roznia sie tym, ze trzeba miec pasywny tank ktory stankuje mase dpsa. Znaczy np splejtowany bs na eanmach i 2-3 bsy wsparcia, odpowiadajace za dps ale kazdy z dronami do naprawiania lub z remotami na high. Po prostu za duzo neutow tam jest.

Czy warto? Podobno nie ale zabawa przednia. Jest taki kanal ingame lvl4 dla wyjadaczy na misjach wiec pewnie lvl5 tez juz jest :)

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2008, 13:35:31 »
Jesli da sie scoutować szuflą, to możecie zawczasu ocenić swoje szanse.

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:10:51 »
Ja myslalem o tym, zeby na tanku zainstalowac tractor, wleciec w misje indykiem i wyrzucic large secure cont. wypelniony bateryjkami i ciagnac to ze soba przekladajac bustery z pojemnika do cargo jak sie beda tankowi konczyly.
Bo juz teraz na niektorych misjach trza sie wywarpowac po zaopatrzenie a powroty to czesto warp w srodek spawnu i kolejny masowy dmg.


MKoll

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2008, 22:05:54 »
Bo juz teraz na niektorych misjach trza sie wywarpowac

Skille na tank T2 (a docelowo perfect) i potem stopniowe inwestycje w coraz lepszy sprzęt i misje praktycznie robią się same :).

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:23:07 »
Skille na tank T2 (a docelowo perfect)

A ze tak spytam inteligentnie: jakie to sa skile na tankowanie? :)

Tzn poza skilami do lepszych naprawiaczek i hardenerow.


MKoll

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:39:54 »
W wypadku armor tanka skille na reperki, hull upgrades, armor compensation no i nieuchronnie cap. Shield tank to shield capacity, regen, shield upgrades, capacitor i tactical.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:50:08 »
Posty dotyczące misji wydzieliłem do osobnego wątku, bo są tu rady na tyle cenne, że szkoda by było, gdyby się zagubiły w natłoku informacji w TNQ 3.

Pytanie z innej mańki, a myślę że sporo misjonarzy chciałoby to wiedzieć.
Czy da się wyskanować misjonarza w deadspace? Po którymś z patchy (rev 2+?) straszne płacze były, że zmniejszono szansę (siłę sygnału) i jest to obecnie prawie niemożliwe. Nie bardzo chce mi się testować, ale może ktoś ma dokładniejsze info i sie podzieli.
Przedwieczny.

MKoll

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:57:08 »
Posty dotyczące misji wydzieliłem do osobnego wątku, bo są tu rady na tyle cenne, że szkoda by było, gdyby się zagubiły w natłoku informacji w TNQ 3.

Pytanie z innej mańki, a myślę że sporo misjonarzy chciałoby to wiedzieć.
Czy da się wyskanować misjonarza w deadspace? Po którymś z patchy (rev 2+?) straszne płacze były, że zmniejszono szansę (siłę sygnału) i jest to obecnie prawie niemożliwe. Nie bardzo chce mi się testować, ale może ktoś ma dokładniejsze info i sie podzieli.

Da się, ostatnio ratowaliśmy kogoś z sojuszu, dwa recony dopadły go w ostatnim pockecie Worlds Collide, więc definitywnie deadspace i na 100% było to w Trinity.

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2008, 00:03:48 »
Da się, ostatnio ratowaliśmy kogoś z sojuszu, dwa recony dopadły go w ostatnim pockecie Worlds Collide, więc definitywnie deadspace i na 100% było to w Trinity.

Potwierdzam, bo ostatnio zostalem wyskanowany a ze misja byla w low secu...hehe...
Natomiast agresor zapytany o to jak to zrobil, wykręcał się od odpowiedzi, podejrzewam, że nie chcialo mu sie tego tłumaczyć ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 00:10:57 wysłana przez Za'afiel »

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2008, 00:04:53 »
A czy w deadspace w hisec tez przylatuje concord jesli ktos mnie zaatakuje?


ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2008, 00:12:23 »
Dodam jeszcze ze uzywanie dron drastycznie zwieksza szanse na to ze ktos ciebie wyskanuje a to dlatego ze:

1. To zawsze dodatkowe kilka 'szans' na trafienie celu
2. Niski sensor strength z polaczeniu ze stosonkowo duza sygnatura drony lecacej na MWD sprawia ze swieca na skanerach jak mala galaktyka :P Z tego samego powodu na przyklad maraudery sa bardzo latwe do wyskanowania

Poza tym mozna calkiem skutecznie skanowac misjonarzy probami eksploracyjnymi jednak wymaga to pewnych umiejetnosci obslugi directional scannera i czesto duuzej ilosci bookmarkow w systemie.

CONCORD w hisecu przylatuje zawsze i wszedzie (no chyba ze dasz sie oflagowac)

lukeankarde

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2008, 16:33:04 »
Witam

Nie wiedziałem gdzie zamieścić pytanie więc wrzucam tutaj :) Jako że noobem jestem i pewnie jeszcze pobędę :P Mianowicie, po szumnym boost patchu dzieją się dziwności w postaci nie znikających przejrzanych wraków na overview, mimo odznaczenia opcji nie wyświetlania takowych. Szukałem szukałem, i nie znalazłem wyjaśnienia.

Pozdrawiam

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:46:35 »
W sensie masz zaznaczone aby znikaly zlootowane wraki tak ?

Obawiam sie ze jedyna rada na to jest wcisniecie dwa razy tab (najlepiej szybko :> )

lukeankarde

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2008, 23:39:12 »
Tak właśnie :) Działało to przed patchem, teraz nie znikają, w walce z armią guristasów wygląda to niezbyt ciekawie :/ no nic, trzeba jakoś żyć dalej :P Thx za odpowiedź :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2008, 23:43:07 »
Ustaw sobie zakładki, na jednej niech pokazuje wraki, na drugiej npce... Problem solved ;)
Przedwieczny.

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2008, 14:09:58 »
Takie 2 pytanka:

1. Jaka frakcja (ewentualnie corp) wymienia revardy za LP+amarr insygnia? Robiac misje dla Galente Navy zebralem mase amarskich a revardy mam tylko za caldari insygnia.

2. W Galente Navy doszedlem do standingu 9 i chce sobie wybrac jakas nowa korporacje. Zeby skilowanie tej nowej nie obnizaly mi standingow do G.Navy powinienem wybrac jakakolwiek z tych, ktore znajde w Galente Navy standing info => likes, prawda?


ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2008, 14:23:05 »
Jesli chcesz utrzymywac wysokie standingi do wszystkich frakcji to najlepiej robic dla Sisters of EvE i chyba interbus

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2008, 14:47:58 »
1. Amarrskie to chyba skupują matarzy.
2. W tym wypadku matarzy również będą dobrym wyjściem. Ewentualnie frakcje neutralne czyli wymienione siostrzyczki, Ore (nie wiem czy mają agentów), Interbus i the Society.
Przedwieczny.

lukeankarde

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2008, 18:34:21 »
Ustaw sobie zakładki, na jednej niech pokazuje wraki, na drugiej npce... Problem solved ;)

Oszz, dobre! Dzięki  ;D
I jak  ładnie działa :)

MKoll

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2008, 21:55:05 »
Jesli chcesz utrzymywac wysokie standingi do wszystkich frakcji to najlepiej robic dla Sisters of EvE i chyba interbus

Tak z ciekawości, to kogo się morduje na misjach dla Sisters? Jakichś generic terrorystów, merców i piratów?

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2008, 22:01:02 »
Chyba misje dostaje sie takie jak od innych agentow w danym regionie.

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2008, 01:46:11 »
Takie pytanko odnośnie misji z DataCenter.
Czy jeśli nie przyjmę jakiejś z tych misji to spadnie mi standing? (one sie pokazuja jako important-storyline)
Czy będę mógł ponownie ja kiedyś wziąć czy już mi przepadnie ten gość?

EDIT: jakoś mnie korciło i sprawdziłem organoleptycznie :)
Standing nie spada, misje można wziąć ponownie (będzie identyczna jak ta którą odrzuciliśmy).


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 02:47:15 wysłana przez Radoslaw Karolak »

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2008, 13:58:20 »
Zaczalem jakis czas temu biznes z podnoszeniem standingow dla innych graczy i mam takie pytanko.
Postac A bierze np. 5 misji, przeleci sie do wejscia kazdej misji z postacia B i ta porobi sobie bookmarki. Nastepnie postac A idzie offline a postac B wystukuje misje (dla uproszczenia - robi misje gdzie objective to wybicie wszystkich NPC). Postac A loguje sie dzien pozniej i ma wszystkie te misje ukonczone czy nie?
Chdozi mi generalnie o to czy musze byc we flocie z gosciem ktory wzial misje i on musi byc online czy tez moge mu zaliczac objectives nawet jak gosc jest offline?
Mam teraz potencjalnego klienta ktory ma jednak totalnie inny play time niz ja :(




NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2008, 18:56:55 »
  Możesz być zupełnie przypadkową osobą, która wlazła na pocket i wybiła npece. Jak celem było właśnie ich wybicie, to właściciel misji ma ją zaliczoną. Wystarczy, że zamelduje. Kończyłem tak misje kolegi, który musiał je zostawić. Robi się tylko bookmarka na bramę aby można było pod nieobecność właściciela misji dolecieć na pocket.
  Jeśli celem misji było zabranie czegoś, to też da się załatwić. Zbierz co trzeba i wystaw klientowi kontrakt do odbioru. On ma tylko odebrać i po wyładowaniu zameldować wykonanie misji. W takiej sytuacji możesz nawet pobierać opłatę w kontrakcie po wykonaniu zlecenia. Na zwykłym mordowaniu się nie da, bo misja jest zaliczona wraz z zabiciem ostatniego triggera i mógłbyś mieć problem z egzekwowaniem zapłaty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2008, 19:04:40 wysłana przez NeX »

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2008, 19:47:19 »
W takiej sytuacji możesz nawet pobierać opłatę w kontrakcie po wykonaniu zlecenia. Na zwykłym mordowaniu się nie da, bo misja jest zaliczona wraz z zabiciem ostatniego triggera i mógłbyś mieć problem z egzekwowaniem zapłaty.

Dzieki za info.
Co do zapłaty to biorę zawsze z góry.

P.S. Właśnie przeczytałem ostatnie zdanie i jakoś dziwnie znajomo zabrzmiało ^^



Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 22, 2008, 13:51:24 »
Ktoś wie, jak to jest teraz z przyrostem ssa za zabijanie npców na misjach?
Bo cyrki mi wychodzą straszne. Za tą samą misję, w tym samym systemie, od tego samego agenta, raz dostanę plusa do ss, raz nie, chociaż zabijam te same npce.
Podobnie jest z różnymi misjami ale tymi samymi npcami. Raz leci w górę, raz nie. WTF?
Dodam, że tych misji nie robię za często, więc raczej odpada kwestia przedziału czasowego w jakim kille były zaliczane.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2008, 14:01:38 »
Jest jeszcze sprawa pt. jak masz za duży SS, to ci słabe enpece nie zwiększają.