Autor Wątek: ECM vs ECCM  (Przeczytany 2731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shaitis

  • Gość
ECM vs ECCM
« dnia: Wrzesień 23, 2005, 18:09:55 »
Nie znalazlem tego tematu searchem wiec moze wy mi pomozecie:

ECM, ECCM itd.

Jak to dziala... tzn:
]
Jesli np:

Zafituje sobie na statek "bz-5 neutralizing spacial destabilizer ecm" ktory ma gravimetric strength 7,2  czy to oznacza ze moge zaklocic namierzaniu statku ktory ma ponizej 7,2 sile sensorow czy moze istnieje jakis faktor "szansy" na zaklocenie innego statku czy moze ta sila 7,2 jest w jakis sposob dodawana do ktoregos z wspolczynnikow statku na ktorym to fituje... powyzszy ECM to oczywiscie przyklad, jak maja sie do tego ECCM-y. Ktos zna jakies wzory lub cokolwiek. Jak to wyglada w praktyce... z tego co widze to sila sensorow naprzyklad kestrela to 15 ... czyli potrzebuje 3 takich urzadzen sfitowanych ?

Z gory dziekuje za info
Shaitis

hallor

  • Gość
ECM vs ECCM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2005, 12:23:40 »
Tez jestem noobem ale napisze co wiem..

Jak masz zagluszania sile wieksza od sensorow statku to nie moze cie namierzyc/traci locka, ponadto, chodz nie znam wzoru,
np. jak na fregate sie zalozy multispecjala to bs traci locka po odpaleniu (chyba, w kazdym badz razie ja bylem ta fregata ale tak mi mowili), bo to chyba zalezy jeszcze od rozdzielczosci czujnikow.

Wzory tez bym chetnie zobaczyl.

regis

  • Gość
ECM vs ECCM
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2005, 13:01:45 »
oj to nie zawsze tak jest ;) obecnie elektronika jest zwichrowana...

testowalismy z kolega cos takiego megathron vs scorpion
 megathron ma 21 sensor strenght
 scorpion mial rasowe jammery ze skilami (razem 14) i co sie dzialo... przy dolozeniu na jeden cykl multispecrala bylem zjamowany.
nastepnie jam sie utrzymywal przez pare cykli na sile 14...

shaitis

  • Gość
ECM vs ECCM
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2005, 22:06:03 »
Czyli jednym slowem nikt nie wie jak to jest....;)

Ostatnio testowalem kilka roznych ecm-ow ale na NPCach... i nie dokonca rozumiem zasady.... pod namierzonym celem pojawia sie informacja ze jest jam... np 14 sekund ale po uplywie tego czasu i zniknieciu informacji o jamie cel do mnie nie strzelal mimo iz na 100% bylem w jego zasiegu... id do samego zniszczenia nie strzelil do mnie ani razu. Czy to oznacza ze cel jest zjamowany wtedy kiedy wyswietla sie informacja o jamie czy moze ten pasek wyswietla informacje o tym ile zostalo do skutecznego zjamowania.

PS. tak wlasciwie to ecmy sa super... mialem 3 naraz na moim blackbirdzie... (testowalem dzialanie) i namierzylem 3 raty zjamowalem z 27 km... i rozstrzelalem hevy misslami bez jednego strzalu w moim kierunku mimo ze zmniejszylem do nich odleglosc do 10 km (to byly kestrele)

Shaitis

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
ECM vs ECCM
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2005, 10:44:07 »
Nie strzela?y do Ciebie bo musz? Ci? najpierw raz jeszcze namierzy?, a jak im to jamerem skutecznie utrudniasz, to nie dziwne, ?e nie daj? rady strzela?...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Torothal

  • Gość
ECM vs ECCM
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2005, 16:53:25 »
To jest tak : jesli masz statek z namierzaniem dajmy na to 12 i jestes zagluszany z sila 6 to jest 6/12 czyli 50% szansa ze cie zaglusza.
Ten "rzut kostka" jest powtarzany co X sekund (gdzie x to czas aktywacji/dzialania modulu), niezaleznie od tego czy poprzednia proba byla udana czy nie. Stad pasek...
Jesli masz kilka jammerow to ich sila nie dodaje sie, ale kazdy jest rozpatrywany osobno.
Oczywiscie porownujesz zagluszanie okreslonego typu (gravimetric, radar and so) z przypisanym do statku (to idzie rasami, np amarr namierza za pomoca radar targetting).