Autor Wątek: R&D  (Przeczytany 2218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Erk_NOEXC

  • Gość
R&D
« dnia: Marzec 25, 2008, 13:56:44 »
Mam pytanie jak sie wykonuje i naczym polegaja misje dla agentow R&D.

Polecialem do jednego ale jak sie pytalem czy ma jakies misje dla mnie to mowil ze nie ma.

Wybralem potem opcje, ze chce cos do zreserchowania wybralem skila z kotrego kozystam i dalej cisza.... nie wiem co mam robic dalej.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: R&D
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2008, 14:19:25 »
Najpierw zassij poradnik. Na stronie 150 rozpoczyna się "zaawansowana" część poradnika do inwencji, a parę stron później masz:
Cytuj
In addition to having more stringent standing requirements than regular agents, they also require skills. Luckily for you these just so happen to be the same science skills you need for invention (not the Encryption skills). The quality of the agent and what fields they can research affect these, so your best bet is to check the info on the agent you want to use and make sure your skills are up to snuff. Also you are limited to one (1) research agent at a time doing work for you, unless you train the skill 'Research Project Management' which gives you an additional agent per level, to a max of 6. The skill tags in at 40 mil, so it is up to you to determine if it is worth it or not. (Much like everything in Eve or rl for that matter)

So now you have found a research agent and have the standing to use them, now what? You talk to them silly. You choose the field of research that you want to go into, most agents have 3 different ones, and start research. Then you wait. And wait some more. Your earn research points, more commonly called RP, at a given rate. How fast you ask? Well here is the formula.
W skrócie potrzebujesz:
a) odpowiednich skilli
b) odpowiedniego poziomu wspomnianych w a) skilli
c) standingu do korpa w którym jest agent w interesującym Ciebie zakresie.

Misje dostajesz automatycznie (1/dzień) z informacją od agenta (coś w stylu: mamy problem z badaniami i potrzebujemy Twojego wsparcia) na evemail. Żeby zacząć współpracę z agentem musisz wybrać w czasie rozmowy zakres badań jaki Ciebie interesuje i rozpocząć badania (oczywiście żeby je zacząć musisz spełniać a, b i c powyżej).
Misje podwajają ilość RP/dobę jaką możesz uzyskać u danego agenta. NIE są konieczne do prowadzenia "badań". Najczęściej dotyczą dostarczenia jakiegoś surowca (np. enriched uranium).

Polecam:
http://www.eve-guides.com/other/r&dagents.php
http://www.eve-production.org/invention/index.php
http://www.eve-guides.com/invention/index.php
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 14:21:58 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: R&D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2008, 14:30:47 »
Czyli z tego co zrozumilem. LEce do niego mowie mu ze chce cos do reserchu i wybieram skil z kotrego mam skozystac i czekam az w pewnym momencie powiem mi, ze ma dla mnie zadanie? i to moze byc za 1h 2h albo bog wie kiedy...?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: R&D
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2008, 14:48:12 »
Nie. Robisz tak:
1. Sprawdzasz listę agentów w danym korpie i szukasz takiego który jest dla Ciebie dostępny
2. Sprawdzasz w info agenta na jakim polu pozwala na badania
3. Sprawdzasz jaki masz poziom w tych polach (jak nie masz wymaganego to albo wracasz do pkt 1, albo skillujesz do wymaganego poziomu)
4. Lecisz do agenta
5. Rozmawiasz z agentem i w trakcie rozmowy uruchamiasz reasearch
6. Następnego dnia odbierasz evemail (w zasadzie po DT)
7. Jeśli zmieniłeś system to lecisz do agenta porozmawiać
8. Jeśli jesteś u niego na stacji to podejmujesz w trakcie rozmowy misję.

Jeśli z jakiś powodów nie otrzymasz evemail, a w infie o reasearch (pasek po lewej stronie -> Mission Journal  -> zakładka Research) nie masz informacji o RP to znaczy, że gdzieś popełniłeś błąd i nie rozpocząłeś badań. Jeśli jednak masz podane info o RP (np. 21/d - nie pamiętam czy podaje na dobę czy na godzinę) przy agencie z którym rozmawiałeś, a mimo to nie dostałeś misji - po prostu rozpocznij z nim rozmowę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 14:52:56 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: R&D
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2008, 14:53:20 »
no to juz wszystko wiem. thx:)