Autor Wątek: Total Noob Questions edycja trzecia  (Przeczytany 94554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 25, 2008, 15:59:22 »
chyba, ze tu cos pominalem ;) dlatego, prosze o rozwinięcie posta  :D

To ja sobie rodzaje rakiet pomyliłem. : :D

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 25, 2008, 16:44:01 »
incursus

3x 125II + spike
mwd, disruptor,booster + tyle bateryjek ile dasz rady zabrac
2x overdrive
hobgoblin II
dps cos ok 50, optimal ponad 20 km
zamiast goblina mozesz dac dronke webujacą ale nie ma co sie certolić

jak zlapiesz kolesia disruptorem to po zabawie bo jak doleci dronka to zacznie w nia strzelac albo w ciebie - tak czy siak on ma 2 cele a ty jeden, raczej suicide setup ale moze zadziala

Nie bede sie bawil w disruptor, jego odwarpniecie juz bedzie dla mnie wygrana ;)

moj fit na tristanie to:
high:
small 150 II + spike x2
med:
sensor booster (named lub II) ze skryptem na odleglosc
micro cap booster (jaki tam mozemy wfitowac) + 200
mwd (named)
low:
tracking enhancer x3 (named lub II)

z tym co ja zdolalem wpakowac wychodzi optimal 38 + 6,3 km i targeting range 47 km, powinno zadzialac ;) swoja droga to niezly fit na ratowanie i misje jak sie MWD na AB zamieni

To ja sobie rodzaje rakiet pomyliłem. : :D
;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 16:46:31 wysłana przez Za'afiel »

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 25, 2008, 16:54:26 »
Jeśli chcesz zabić frytę to użyj deski. :)
Wsadzsz ze 6 raili, to gościu szybko odparuje, a z moimi skillami zasięg wynosi 49 na spajkach bez enchancerów i 57 namierzanie z sensor boosterem named i bez skrypta..


NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 25, 2008, 17:24:12 »
+ dla Mona X za najsensowniejszą odpowiedź. Destro, to zasieg, szybkość i niski koszt w ISK i skill pointach. Dokładnie to co jet potrzebne komuś, kto zaczyna grę i chce ubić pojedyńczą, upierdliwą fretkę, a nie ma jeszcze ceptora, afa, czy bombera, lub po prostu szkoda mu ryzykować kasę.  O0

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 26, 2008, 13:03:07 »
no fakt, to musze kupic ksiazke na deske bo narazie moge latac tylko gallentyjska fretka :D
choc z drugiej strony cos w środku, mówi mi "eee tam, nie idz na latwizne, nie bierz wiekszego statku" ;P tym bardziej, ze o wygranej decydowaly szczegoly i to takie nad ktorymi wiem ze musze popracowac ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 13:05:27 wysłana przez Za'afiel »

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 27, 2008, 01:18:12 »
no fakt, to musze kupic ksiazke na deske bo narazie moge latac tylko gallentyjska fretka :D
choc z drugiej strony cos w środku, mówi mi "eee tam, nie idz na latwizne, nie bierz wiekszego statku" ;P tym bardziej, ze o wygranej decydowaly szczegoly i to takie nad ktorymi wiem ze musze popracowac ;)

Jeśli masz wyskilowane drony to możesz spróbować fita na Imicus'ie.

Low:
2x Overdrive Injector System I

Med:
suplemental Scaning CPU (+skrypt na max range)
MWD lub zwykły dopalacz

Hi:
Drone Link (jeśli masz wysokie scout drone op i gallente frigate to można to zamienic na działko albo remote repair do naprawiania swoich dronek)
150mm hybrid lub blaster jeśli nastawiasz sie na walkę z kimś kto też używa dronek

Zasieg targetowania to ma 60km, zasieg dron 45-70km (zaleznie od skila), szybkosc >700 z dopalaczem lub 1800 z MWD.
A najfajniejsze jest to, ze zabiera az 3 male dronki co daje ok 30dps z tech1 a ok 45dps z tech3 dronami.
Mi sie to rewelacyjnie sprawdzalo w misjach, dedach 1-2 i na paskach => mogłem all time utrzymywać dystans >50km i kosić fregaty jedna po drugiej będąc poza zasiegiem ognia ich rakiet i dział.
Dodatkową zaletą jest to, że jeśli ktoś Cie zaskoczy i zaatakuje z tak bliskiego zasiegu że będzie mógł Ci założyć web'a, to zginiesz bardzo szybko i praktycznie bezboleśnie :)

incursus
(...)zamiast goblina mozesz dac dronke webujacą ale nie ma co sie certolić
jak zlapiesz kolesia disruptorem to po zabawie bo jak doleci dronka to zacznie w nia strzelac albo w ciebie - tak czy siak on ma 2 cele a ty jeden, raczej suicide setup ale moze zadziala

Dronka webująca jest chyba tylko w wersji heavy więc na tego shipa raczej nie wejdzie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 01:29:13 wysłana przez Radoslaw Karolak »

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 27, 2008, 02:17:01 »
  Zasadniczo problem się sprowadza do niskiego poziomu skili zaczynającego grę. W innym przypadku Tristan rozniesie Kestrela. Skoro się nie udało, to trzeba poświęcić trochę czasu na naukę.

  Można wystawić na Kestrela Imicusa z dronkami, tylko te dronki niespecjalnie go zjedzą, bo albo ucieknie, albo je weźmie na klate, lub zniszczy i podleci do Imicusa aby go kropnąć. Kestrel może mieć spokojnie ze 3500+ efektywnego HP w PVP ficie. Tristan zresztą także, w dodatku z reperką, armor plate 200 i porównywalnym, albo większym na blasterach DPSie od Kestrela.     
  Dlatego, też jeżeli to ma być pojedynek z trofeum, to musi brać w nim udział albo frejka ze scramblerem, albo ship z takim DPS, aby Kestrela zmiotło. Destroyer jest wciąż kuszący dla pilota Kestrela i może zdecyduje się na atak, czy kradzież puchy. Zawsze można zgrywać górnika z jednym laserem odpalonym na asteroidzie. Tristan na plate 200 i reperce też stankuje rakiety jeżeli rozsądnie go użyć. Z blasterami i webem będzie miał ze 30% większy DPS od Kestrela ( przy porównywalnych skilach obu pilotów).

  Pomysł na solowanie powyżej zasięgu Kestrela (+/- 30-40km) jest do dupy bez minimum destroyera. Frejką Gallente, to najsensowniejszą jest i będzie Tristan w ficie na close. Ma przetrzymać rakiety i kropka.  >:D

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 31, 2008, 12:58:15 »
Za'afiel
Pomyśl nad interceptorem   :knuppel2:

I kestrale przestaną być problemem.  >:D

inred

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:43:14 »
Witam, mam pytanie odnosnie 2 kont. Jak odpalic 2x klienta bo obecnie wyskakuje mi komunikat, ze sa wdzieczni ale nie moge uzywac 2-ch trialow, no ok. Natomiast jak beda 2-a pelne konta to chyba z jednego exe tez bedzie problem czy nie. Zapewne ktos z was ma doswiadczenie zwiazane z tym, wiec prosze o podpowiedz "jak odpalic 2 pelne konta jednoczesnie"? thx

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:45:38 »
Nie, nie bedzie. Nie mozesz odpalic triala i innego konta. Mozesz natomiast odpalic tyle kont platnych na ile Ci starczy ramu i chłodu we wiatraku.

inred

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:13:01 »
No pominawszy wydajnosc maszynki, to wlasnie sie zastanawialem, bo na forum eve cos bylo napisane, ze z 1-ego exe lepiej nie odpalac czy/lub sie nie da. Dzieki bardzo za odpowiedz.

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 07, 2008, 12:04:13 »
No pominawszy wydajnosc maszynki, to wlasnie sie zastanawialem, bo na forum eve cos bylo napisane, ze z 1-ego exe lepiej nie odpalac czy/lub sie nie da. Dzieki bardzo za odpowiedz.

Da się odpalić z 1 exe ja tak robię bez problemów. Można też dopisać linijkę w parametrach skrótu, wtedy druga instancja nie miesza w ustawieniach. Nie używam, więc nie pamiętam dokładnie, ale ktoś na pewno pomoże.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 08, 2008, 23:51:34 »
Pytania dotyczące misji wydzieliłem do wątku TNQ: Misje, bo wydaje mi się, że dla wielu osób są tam cenne informacje i w ten sposób będą łatwiejsze do znalezienia.
Przedwieczny.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 09, 2008, 18:47:14 »
hej teraz moje pytanie będzie najbardziej noobowskie :P moglibyście mi powiedzieć co mam zrobić aby mieć miejsce gdzie będę mógł trzymać wszystkie swoje statki ? od razu powiem że póki co to gram samotnie :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 09, 2008, 19:48:21 »
Na dowolnej stacji.
Domków jako takich nie ma w Eve.
Można sobie co prawda postawić POSa (własną ministację), ale nie jest to ani tanie, ani nie ma sensu, żeby robił tylko za parking :)
Przedwieczny.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:56:43 »
dzięki Xarthias, nie jestem pewny ale pewnie żeby móc to zrobić muszę należeć do jakiejś korporacji ? bo nigdzie nie mogę znaleźć drogi który by sprawił aby moje statki jednocześnie były w jednym miejscu

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:12:34 »
Żeby postawić POSa musisz należeć do korporacji.
Żeby mieć statki w jednym miejscu, wystarczy że przylecisz nimi do jednej stacji (hint: używaj shuttli lub podróżuj jajkiem).
Przedwieczny.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:15:05 »
wielkie dzięki :D gram dopiero 2 dni ale muszę powiedzieć, że gra jest świetna :D

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 09, 2008, 23:21:20 »
Pytanko: czy da sie dronami naprawczymi naprawiac siebie? (i jak - stargetowac sie przeciez nie moge :) )

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 09, 2008, 23:26:14 »
Nie da się.
Przedwieczny.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 10, 2008, 12:51:17 »
hej czy jest możliwość podarowania komuś z gry swego statku? oraz innych rzeczy :materiałów, broni, itd itd. Bo póki co to znalazłem jedynie jak przekazywać pieniądze

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:03:20 »
Siedzicie sobie w jednej stacji, klikasz na nim prawym przyciskiem myszi i wybierasz trade.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:17:21 »
dzięki mona, a ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego nie mogę strzelać :/ Wiem jak to brzmi ale mam zakupioną i zamontowaną broń, zaznaczam cel, biorę lock target, no i naciskam aby strzelało, a tu mi głos mówi że jest "co charge" ktoś mi może powiedzieć co mam zrobić, jak mam zrobić aby było "charge"

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:27:22 »

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:49:15 »
Odpowiedzi na te i wiele innych pytan sa w tutorialu. Zrobienie tutorialu w eve jest KONIECZNE inaczej po pewnym czasie ktos przestanie odpowiadac na wasze pytania.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 11, 2008, 17:59:00 »
moglibyście mi powiedzieć gdzie są umieszczane wyprodukowane przez nas przedmioty? albo podać poradnik jak produkować i upgrad'ować. korzystałem z turotiala ale na nie wiele mi się przydał :/ a mam juz dosyć kolejnych prób jednego q przez to zawaliłem :/

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 11, 2008, 18:34:58 »
Science & Industry -----> ustaw filtry ----> get jobs
Wybiez ten ktory cie interesuje i w prawym dolnym rogu kliknij deliver. Produkcja wyjdzie z fabryki do twojego items (albo do corp wh, zalezy jak ustawiles). Jesli to nie to, to nie wiem o co ci chodzi.

Borond

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 11, 2008, 19:17:40 »
trochę muszę się w tym jeszcze połapać ale to co podałeś pomogło wielkie dzięki :)

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:23:02 »
Mam takie pytanko odnosnie dron.
Powiedzmy ze mam statek targetujacy z 90km i moduly pozwalajace na wydanie rozkazu ataku dronom ze 100km.
Podlatuje do BS'a na 90km, targetuje, atakuje zeby zlapac agro, wysylam drony i nerfed MWD. Czy moje drony beda go bily:
- az padnie on albo ja
- az wyjdzie mi z targetu (>90km)
- az wyjdzie mi z "potencjalnego"* zasiegu wydawania rozkazow dronom (>100km)

* pisze "potencjalnego" bo nie moge wydac dronom rozkazu ataku jesli nie mam celu stargetowanego a targetuje krocej niz moge je wysylac


Takie słownictwo nie jest konieczne. Czuj się ostrzeżony. X.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 22:58:00 wysłana przez Xarthias »

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:58:51 »
  Jeżeli wydaleś rozkaz ataku dronom na namierzony cel, lub one same zaatakowały przeciwnika, który cię ostrzeliwał, to będą walczyć z tym konkretnym celem nawet wtedy gdy Ty już wyjdziesz poza zasięg kontroli dron. Po zniszczeniu celu jednak, jeżeli nie będą w zasięgu kontroli, to nie zaatakują innego celu nawet jeśli masz je ustawione w tryb agresywnej walki.

elses

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 12, 2008, 15:13:49 »
mam pytania odnosnie inwencji:
1- gdzie zdobyc skill Reverse engineering
2 w opisie tego skila pisze:
Skill at illegally creating blueprints from items. Skill level x Item Reverse engineering chance = Chance of  reverse engineering a Item into a blueprint
o co tu chodzi?.
Chciałem zrobic item T2 z orginału i wyskoczyło mi ze musze znac właśnie Reverse engineering.Jesli nie znam tego skila to moge rozpocząc inwencję z kopii oryginału . Tyle wiem. Ale niech mnie ktos upewni, ze dobrze rozumuję.

3 jaki wpływ maja dekryptory - pytam bo gdzies czytalem ,ze używanie ich to gra niewarta świeczki. Jesli nawet nie warto ich używac to ja muszę wiedziec co one dają. Muszę muszę muszę -ach ta niewiedza :)

4 co to jest ITEM BASE w okienku z invencją?.

przepraszam za brak ogonków ale klawiatura mi siada. z góry dzieki za odpowiedz

 

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 12, 2008, 15:35:03 »
1 Trzeba by byc Devem. Skill nie istnieje jak narazie.
2 Patrz punkt 1
3 Daja wieksza szanse na lepsze me , wieksza ilosc runow etc. Gdzies tu na forum jest temat z opisem dokladnych statow.
4 Do invencji mozna dorzucic named item. Podnosi on troche szanse na sukces . Im wyzszy meta lvl itemika tym lepiej.

Stablo

  • Gość
Kupno statku
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 15, 2008, 22:18:09 »
j/w chce sie pozbyc noobshipa  :uglystupid2: ale nie wiem gdzie kupic jakas fregate do minerowania (caldari)


i przy okazji nie zasmiecajac forum pytam sie:
gdzie mozna laserki gornicze kupic???


(totalnym noobem jestem)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 22:33:41 wysłana przez StabloPL »

pticu

  • Gość
Odp: Kupno statku
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 15, 2008, 22:52:38 »
jakbys przeszedl tutorial to bys wiedzial gdzie i co kupic...

Stablo

  • Gość
Odp: Kupno statku
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 15, 2008, 22:53:16 »
jakbys przeszedl tutorial to bys wiedzial gdzie i co kupic...
a przelazlem i tak nie wiem gdzie kupic fregate...