Autor Wątek: Total Noob Questions edycja trzecia  (Przeczytany 94587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SAROY

  • Gość
Rasy / Postacie
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwiec 21, 2008, 19:44:12 »

Witam...

Niedawno założyłem sobie testowe konto na EVE Online i po opanowaniu podstaw, zastanawia mnie jaki będzie najlepszy wybór Rasy dla postaci, której jedynym przeznaczeniem będzie walka ? Nie tylko PvP... Czy to, jaką wybierzemy Rasę ma istotne znaczenie dla efektywności postaci, czy może jest to tylko dodatek zwiększający "klimatyczność" gry ? W zasadzie... jakie znaczenie mają Rasy w EVE ?


Squigger

  • Gość
Odp: Rasy / Postacie
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:11:25 »
To jakie mają atrybuty i początkowe skille. W trakcie gry nie ma ŻADNEJ przeszkody by np. pilot Gallente nauczył się latać statkami Amarr itd.

Co do walki - rób tak by postać miała możliwie największy perc/will/int (ZWŁASZCZA to pierwsze). Ale to tak na szybko :P Zgoogluj czy nie ma czasem poradnika tworzenia postaci, wiem że jest kilka które opisują to dość dokładnie.

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Rasy / Postacie
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:35:47 »
W trakcie gry nie ma ŻADNEJ przeszkody by np. pilot Gallente nauczył się latać statkami Amarr itd.

Powtarza się to jak mantrę, ale w praktyce ile osób lata statkami innej rasy niż swojej? Przeszkody niby nie ma, ale wszystko wymaga czasu np. jeśli mnie jako żołnierzowi Amarr zamarzyło się latać np. statkiem Caldarii to musiałbym wyskillować nie tylko statki Caldarii, ale także hybrydy, missile i skille związane z tankowaniem shieldem.

W związku z tym i biorąc pod uwagę że statki pewnych nacji nadają się do pewnych rzeczy lepiej, a do innych gorzej, można zaryzykować stwierdzenie że np. Caldarii są dobrzy dla kogoś kto chciałby zająć się PvE, a np. Minmatarzy dla chcących się zająć PvP (między innymi mają dobre fregaty do taklowania, więc można by się zając PvP bardzo wcześnie).

PS. Przede wszystkim Perc i Int (bo najwięcej skilli się na nich opiera) , w drugiej kolejności Mem i Will, a na końcu Charisma

Recommended Base Stat Builds
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2008, 20:40:39 wysłana przez Alnus Incana »

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:43:20 »
hym, bardzo wiele osób tworzy achury i później skilluje inne rasy.
W sumie to chyba każdy kogo znam w eve przynajmniej w jakiejś części lata statkami innej rasy niż startowa.

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:49:11 »
hym, bardzo wiele osób tworzy achury i później skilluje inne rasy.
W sumie to chyba każdy kogo znam w eve przynajmniej w jakiejś części lata statkami innej rasy niż startowa.

Od początku? Chyba dopiero jak się w EvE "rozgoszczą". Jeśli ktoś zacznie grać Achurą to przez miesiąc będzie robił learningi, a przez następny miesiąc robił skille potrzebne na statki innej rasy, cały czas tłukąc te misje lvl 1to chyba zbzikuje. Ja też zamierzam kiedyś zrobić jakieś statki innej nacji, ale najpierw chciałbym przynajmniej w Amarrskiego BSa wsiąść.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:17:10 »
no dokladnie, na zmaksowanych skillach handlowych i tak musisz pojawic sie w regionie


Mam do sprzedania pewnien gadzet, w regionie nie ma niego dobrej ceny - czy jest jakis sposob podejrzec ceny z innych reggionow - tzn. czy nie ma chetnego kupca, ktory wystawil opcje sell na ten przedmiot.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:30:10 »
W sumie racja - sprawa dotyczy starych postaci, altów starych graczy  i ewentualnie nowych graczy którzy mają dobry dostęp do mądrości starszyzny. Początkującym którzy trochę się jeszcze gubią w świecie i nie mają solidnego mentora najlepiej się specjalizować w jednej rasie - przynajmniej ograniczają prawdopodobieństwo marnowania czasu i poznają wady i zalety różnych klas statków swojej rasy.

Ogólnie, jeśli chodzi o wielorasowość, najłatwiej mają piloci battlecruiserów (i destroyerów ale to mnie używana klasa statków). Wszystkie opierają się na jednym skillu, a podstawy do latania BC każdej rasy to ledwie kilka dni.

Najwięcej korzyści z wielorasowości mają natomiast piloci HACów i reconów. Tu szkolenie jest już dużo poważniejsze (około 3-4 tygodni na rasę dla samego pilotażu), ale te statki mają najwyraźniejsze różnice możliwości i specjalizacji.


Jesli chodzi o Twoj przedmiot to jest taka mozliwosc;
mozesz poleciec do innych regionow. W szczegolnosci w glownym centrum handlu, Jita, w regionie The Forge lub w innych wielkich targowiskach - Rens, Amarr, Hek, Osmeden, Motsu - cos powinno być.

Bez latnia mozesz sprawdzic ceny na swie na http://eve-central.com - sa tam jednak ceny wrzucane przez graczy, bardziej egzotyczne produkty moga miec niepelne/nieaktualne/niedostepne dane.
mozesz zapytac ludzi ktorzy tam sa.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:32:12 »
Ja po miesiącu gry nawróciłem sie na drogę gallente
Inna osoba, którą znam, praktycznie od początku skillowała inną rasę i nawet zarzeka się że nigdy nie zrobi shield tanka.
Obie postacie to Achury - w sumie patrząc z perspektywy roku gry drugi raz nie zdecydował bym się na tą rasę.

rzeznicc

  • Gość
abordaż? przejęcie ładunku?
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 21, 2008, 22:39:39 »
Witam,

właśnie pobieram EVE i czytam dostępne na oficjalnej stronie poradniki. To czego nie mogę  nigdzie znaleźć to:

Chciałbym zostać złodziejem - przechwytywać cudze ładunki. Czy jest to możliwe w systemach 0.5+? Czy jest to karalne? Jakimi kryteriami się kierować podczas wyboru postaci/ ulepszania statku?

z góry dzięki za odpowiedz

termos

  • Gość
Odp: abordaż? przejęcie ładunku?
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 21, 2008, 22:55:35 »
NIe

Po prostu zrób tutoriala, tak na początek

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: abordaż? przejęcie ładunku?
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 22, 2008, 01:14:31 »
Mozna kogos ubic i zabrac loot w 0.5+ ale wiaze sie to z utrata statku klasy min. BC wiec ladunek musi byc tego wart, no i potrzebujemy do tego alta/drugiej osoby w industrialu ktora zlootuje wrak ;)
W kazdym razie nie jest to czesto spotykane.. i ciezko wyzyc z jakiegokolwiek pvp...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: abordaż? przejęcie ładunku?
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 22, 2008, 01:54:24 »
Jak chcesz krasc to mozesz:
wyskanowywac cudze drony,
puszki i statki pozostawione w space..
czasem cos mozna znalesc w opuszczonych posach (raczej low sec)
mozesz krecic sie po paskach i podkradac kopiacym ich urobek lub zabierac loot z pozostawionych wrakow npc
(tyle ze te kradzieze to raczej smieciarstwo)
generalnie takie mroczne zycie mozesz prowadzic z wiekszym powodzeniem na znalezienie czegos wiecej tylko w low security systemach (0.4 - )...
Pewnie padlo tu kilka niezrozumialych zwrotow :)
Nie mniej jednak ani wiekszych emocji ani korzysci  takie granie ci nie przyniesie,
polecam jak kolega wyzej wspomnial dokonczyc triala...
wyrobic sobie chody u jakiegos agenta zeby miec gdzie sianko uzupelniac
a w miedzyczasie skilowac dobry statek...
i oczywiscie przylaczyc sie do piratow  O0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2008, 02:22:07 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.