Autor Wątek: Total Noob Questions edycja trzecia  (Przeczytany 97644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ostry

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 13, 2008, 13:15:46 »
W skrócie: tak.

Czy to oznacza że mogę zmienić ustawienia shipa poza stacją?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 13, 2008, 13:24:00 »
Tylko jeśli masz dostęp do ship mainternance bay (posy, carriery itp). Czyli na obecną chwilę - niestety musisz wracać do stacji i się przefitować.
Przedwieczny.

Ostry

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 13, 2008, 13:27:26 »
Ok dzięki wielkie  :)

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 22, 2008, 11:44:05 »
Mam 3 pytanka:


1. Czy jest jakis ekstra bonus za posiadanie bardzo wyskiego standingu do korpa lub frakcji? Slyszalem o czyms takim, ze przy standingu X do frakcji misje kurierskie zaczynaja dawac 3x tyle LP co normalnie (czyli zamiast 500-1500LP daja 2-4k LP). Poki co mam 9.99 do federation navy i 9.4 do frakcji gallente i nie zaobserwowalem zadnych benefitow z posiadania tak wysokich standingow poza bps od agentow cosmos.

2. Ktore statki gallente sie sprawdzaja najlepiej w pvp?
Sporo czytalem na forach o roznych typach statkow ale jakos tak sie sklada, ze najczesciej jak ktos chwali dana klase statkow (np. recony) to wymienia glownie shipy nie z "mojej" frakcji.
Mam w tej chwili wyskilowalem HAC'e, ceptory, recony, logistyczne, fregaty do walki elektronicznej  i cover opsy. Zastanawiam sie nad podnoszeniem albo BSow na 5 albo BC na 5 albo nad skilowalem statkow innej rasy. Glowny problem jest taki, ze jak chce sobie polatac na solo albo duo PvP to wychodzi mi ze jedyny ship jaki uchodzi za "dobry" to nano ishtar a ja raczej bym wolal latac czyms co kosztuje do 100mln "straty" (przez pojecie "straty" rozumiem koszt statku + modow po odjeciu ubezpieczenia).

3. Ship logi - to sa trash itemy czy jednak cos warte?
Jedni pisza ze ciagle mozna cos znalesc podazajac za wskazowkami jakie sa w nich zawarte a inni, ze kiedys one prowadzily do plexow ale od czasu jak zrobili eksploracje to sa unsless i nadaja sie tylko do recyklingu.




White_Haven

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 22, 2008, 13:09:01 »
Ad. 1 -> Osobiście nie zauważyłem jakiegoś szczególnego wzrostu w nagrodach po dobiciu pewnego agenta do 10. Nie wiem jak jest w przypadku kurierskich bo tych nie robiłem.

Ad. 2 -> *brak wiedzy praktycznej na temat Gallente w pvp*

Ad. 3 -> O ile mi wiadomo to nadają się tylko do recyclingu.

Amaneth

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 22, 2008, 13:11:08 »
1 - co do standingu to szczerze mowiac nie wiem, nie robie misji i sie tym nie interesuje. Standing ma wplyw na ilosc lp i kasy, takze im wiecej go masz tym lepiej, ale to juz zapewne wiesz  :2funny:

2 - Jesli chodzi o solo albo "duo" pvp.. to zalezy z kim walczysz :) Jak ubijasz indyki w lowsecu to mozesz to robic hacem,reconem czy nawet cepem ;) Ogolnie Ishtar to bardzo dobry HAC z dpsem , Taranis jest dobrym cepem.. ale tylko cepem... a recony to dosc specyficzne statki, co do gallentyjskich to sie nie wypowiem :) po jakies wieksze info musisz poczekac na jakiegos mastah pr0 pvp'era :P  Jak chesz miec sniper bsa to mozna zrobic bs na V.. otherwise do takiego pvp solo to sie lepiej sprawdza mniejsze statki na IV/V z pelnym fitem t2... bo Bsem zlapiesz tylko idiote lub osobe ktora jest afk :P

3 - Imo to trash itemy, pozostalosci z "dawnych" czasow w eve.

Vivin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 22, 2008, 13:19:59 »
hej

czy jest jakiś program dzięki któremu będę mógł exportować wszystkie ceny z market quickbar za jednym kliknięciem ?
denerwuje mnie cały czas klikanie export to file export to file -.- :grr:

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 22, 2008, 14:07:00 »
hej

czy jest jakiś program dzięki któremu będę mógł exportować wszystkie ceny z market quickbar za jednym kliknięciem ?
denerwuje mnie cały czas klikanie export to file export to file -.- :grr:

nie ma i nie bedzie, CCP nie chce aby eve to bylo 'push butan, recieve isk' wystarczy ze masz program do analizy sklikanych logow [;

Mutant

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 25, 2008, 16:56:47 »
Czesc

Czy pomaganie ludziom (nieznajomym z innych korporacji) w misjach jest w pelni bezpieczne? Czy jest szansa, ze taka zyczliwosc zakonczy sie strata statku?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 25, 2008, 17:02:13 »
Czesc

Czy pomaganie ludziom (nieznajomym z innych korporacji) w misjach jest w pelni bezpieczne? Czy jest szansa, ze taka zyczliwosc zakonczy sie strata statku?
Jest taka możliwość: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5245.msg68421#msg68421
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 25, 2008, 17:04:16 »
Jeśli to Ty założysz flotę, chyba jesteś bezpieczny. Jeśli ktoś prosi Cię o pomoc i zaprasza do floty, powiedz mu że Ty zakładasz flotę albo niestety nie da rady. Albo pomagaj ludziom w statku którego strata będzie niedroga / mało prawdodpobna i jest gotowy na pvp :)

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 25, 2008, 18:00:26 »
A jak ty zalozysz flote nigdy nie dawaj mu bossa ani nie wyciagaj go ze squadu.

rafson

  • Gość
CPU jak więcej mocy?
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 25, 2008, 19:52:10 »
Witam!
Mam pytanie, potrzebuję zwiększy moc CPU w moim iteronie aby kupić lepszy laser do zbierania minerałów.
Wszelki CPU enhancer które są do kupienia w markecie nie wystarczają bo potrzebuję około 12000 tf a mam zaledwie 780 w moim Iteronie, czy jest jakaś opcja, skille, sprzęt który może powiększyć CPU czy to raczej jest tylko możliwe w Tech II ?
pozdrawiam :)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 25, 2008, 19:56:18 »
CPU możesz zwiększyć modułami CPU Upgrades i skillem electronics, ale dobra rada: nie kop w iteronie

Polecam poradnik górnika
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 25, 2008, 22:30:47 »
12000 tf to pewnie Strip Miner, jego wsadzisz tylko na mining barges, które mają bonus zmniejszający zapotrzebowanie stripów na cpu.
Przedwieczny.

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 26, 2008, 08:32:13 »
Barki to w ogóle statki z wyboru dla górnika. Dopóki nie możesz nimi latać/nie stać cię, kop np. za pomocą któregoś z tanich krążowników z bonusem do miningu. Problem z ładownią? Nie kop sam..

Miner + drugi statek do transportu (hauler) to zdecydowanie lepszy pomysł. W ogóle samotne kopanie jest nieefektywne i nudne, poszukaj sobie korporacji, która zajmuje się tą zabawą.

White_Haven

  • Gość
Odp: CPU jak więcej mocy?
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 26, 2008, 11:28:15 »
Witam!
Mam pytanie, potrzebuję zwiększy moc CPU w moim iteronie aby kupić lepszy laser do zbierania minerałów.
Wszelki CPU enhancer które są do kupienia w markecie nie wystarczają bo potrzebuję około 12000 tf a mam zaledwie 780 w moim Iteronie.

Jak przedmówcy napisali, są procesorki zwiększające CPU. Na itka strip minera jendak nie wsadzisz - do tego potrzebna jest barka. Itek (i inne industriale) nie nadają się do kopania innego niz AFK.

Shadhun

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 26, 2008, 16:54:25 »
Czy można na niekatywnym koncie zrobic taki myk ? :

Przelac na niego iski, następnie kupić game time za iski znajdujące się na nieaktynym charze ?
Jeśli tak to czy są jakieś komplikacje ?

rafson

  • Gość
Odp: CPU
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 26, 2008, 17:24:49 »
CPU
Dzięki za info :) co prawda górnikiem nie jestem ale chciałem trochę przyspieszyć zbieranie minerałów żeby zarobić trochę dodatkowej kasy :) na mining barke chyba nie wyskilluje bo dłuugo i poszukam innych sposobów na zarobienie kasy :) ogólnie to spejalizuje się Special forces ale jeszcze jestem "za cienki" na walki, muszę trochę się podskillować :)

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 26, 2008, 19:03:58 »
Przykro mi, ale nie jesteś za cieńki.

rafson

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 26, 2008, 20:37:42 »
 :)a skąd wiesz że nie jestem za cienki?
Myślę że powinienem jeszcze trochę się doskillować bo przy niektórych misjach agentów np. wystarczy z 8 wrogów aby mi Destroyera zdrowo nadszarpnęli (na razie ćwiczę sobię na nich:)) ale być może to jest kwestia złego doboru broni lub amuninicji itp. w każdym bądź razie chyba powinienem jeszcze przetestować się w różnych misjach.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 09:31:13 wysłana przez rafson »

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 26, 2008, 21:32:56 »
:)a skąd wiesz że nie jestem za cienki?

Z 800k SP po prostu nie można takim być.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 26, 2008, 21:52:04 »
Mozna stworzyc postac gornika albo badacza, szerokim lukiem omijajac skille bojowe a nawet zwiazane z pilotazem.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 26, 2008, 21:54:10 »
1. Nie jest górnikiem.
2. Ma profesję pod tytułem Special Forces.
3. STFU noob. :P

rafson

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 26, 2008, 23:55:57 »
Jeżeli trzeci punkt był do mnie to nie będę go komentował :)
No cóż, nie każdy jest doskonały  :D
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 01:26:59 wysłana przez rafson »

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 27, 2008, 00:46:15 »
Być może jestem noobem, dla mnie i tak najważniejsze jest żeby mieć z gry rozrywkę i nie wymądrzać się bezpodstawnie.
A co do twojego punktu 3(nie wiem czy to było skierowane do mnie a jeżeli tak... to pozostawię to bez komentarza bo szkoda gadać.
pozdrawiam

Jak znam Mone to raczej przekomarzal sie z Albim :P

White_Haven

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 27, 2008, 10:50:51 »
Rafson:

- przy postaci special forces z misjami lvl 1 i 2 nie powinieneś mieć większych problemów bo odpowiednie do tego skille masz na "dzieńdobry"

- jeżeli robisz misje to korzystaj z: http://eve-survival.org/missions/  [opisy misji] / http://grismar.net/eve/rats/index.php [dane o ratach]
- korzystając z powyższych 2 stron dostosowujesz statek do misji - zakładasz hardenery pod damage 'wydzielany' ci przez raty, i dobierasz amunicję tam gdzie raty mają najsłabsze resisty.

rafson

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 27, 2008, 11:35:57 »
O to cenne informacje i linki, zaraz je przestudiuje.
Dzięki :)

rafson

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:27:01 »
Witam! Mam kolejne noobowskie pytanie dotyczące Light Scout Drones, bo nigdzie nie znalazłem czegoś takiego na forum (jeżeli przeoczyłem to  gdzieś to przepraszam)
Chodzi o używanie Light Scout Drones, nie wiem jak ich używać, normalnie przed misją ładuję na statek np.2 Hobgobliny i gdy się zbliżam do wrogów to co mam zrobić? Nie wiem jak je uaktywnić. Jettision wyładowuje mi puszke na zewnątrz ale nic się nie dzieje :/
Wiem że to nooobowskie pytania ale wciąż się uczę :)
Drone Nawigation mam lvl 5
Drones na lvl 5
Drone sharpshooting na lvl 4


NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:51:27 »
Z takimi skilami, to już prawdziwy Drone Master z Ciebie, teraz czas załadować dronki do DRONEBAY'a zamiast do cargo, a potem uaktywnić je z interfejsu dronek, który się pojawi w overview :krzeslo:

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:58:02 »
Rafson - przy fitowaniu statku masz po prawej stronie na dole dwa przyciski. Jeden to cargo a drugi to właśnie wspomniany przez NeXa dronebay. Masz tam od razu podaną ładowność dla dronek, bo dronki zajmują miejsce zależnie od wielkości (dla przykładu light 5m a medium już 10m). Poza tym każdy statek może kontrolować określoną "wielkość" dronek. Posprawdzaj dokładnie info statku na który chcesz wpakować dronki i info dronek, które chcesz na niego wpakować - powinno Ci to rozjaśnić sytuację.
na urlopie od EVE

rafson

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 03, 2008, 00:38:39 »
No rzeczywiście :) a ja kombinowałem jak głupek a to takie proste :)
Dzięki za pomoc :)

Bonzai

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 06, 2008, 13:26:04 »
Jednostka potraktowana ECM, ma zdjęte wszystkie locki, czy tylko te na właściciela ecm?

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 06, 2008, 13:39:52 »
Wszystkie, jeśli ECM zadziała.
na urlopie od EVE

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 09, 2008, 01:18:39 »
Mozecie mi dokadnie wytumaczyc o co chodz z Agression Countdown?
Jestem sobie w ukladzie, i gdy wlece na pas asteroidow, atakuja mnie piraci (oni pierwsi) - i gdy zaczne strzelac do nich - pojawia sie Agresion Countdown - czy to oznacza ze kazdy gracz moze domnie teraz bezkarnie strzelac?