Autor Wątek: postawa defensywna Górnika  (Przeczytany 6375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obelixus

  • Gość
postawa defensywna Górnika
« dnia: Sierpień 09, 2007, 09:59:45 »
WItam

 Na razie zajmuję się głównie wydobyciem. Wszelkie skille związane z walką mam na podstawowych poziomach i do walki sie nie pcham. Ze szczurami w 0,8 0,7 sobie radziłem. Ale teraz przyszło mi latać w 0,5 i w niższych. Jakie metody mogę zastosować aby skutecznie uciekać czy da się skanowanie utrudnić itp ?   

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:12:42 »
najprostsza i najskuteczniejsza metoda to kolega obok, na wszystko poradzi ;)

poza tym powiedz gdzie latasz, przylece, pomoge ;)

Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Alibaba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:21:17 »
Samotny gornik na pasku ponizej 0.5 (a nawet w 0.5 nie jestes calkowicie bezpieczny) jest tylko tarcza strzelnicza, a czas zycia Twojego statku sie w minutach bedzie liczyl. Albo zostan w hi secu, albo wejdzo do korpa z dostepem do 0.0 i tam kop.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2007, 10:24:06 wysłana przez Alibaba »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:37:47 »
a) nigdy nie kop/rattuj w granicznych low secach, bezpieczniej będzie 2-3j od hi secu.
b) zawsze kop/rattuj w systemie ze stacją i z jak największą liczbą pasków
c) uważaj na kanał local (zawsze na wierzchu), ludziom z ujemnym ss ustawiaj sobie minusowy standing, żeby ci się wyświetlali na localu z minusem
d) zawsze alignuj w kierunku ssa lub stacji
e) nigdy nie lataj statkiem na którego stratę Cię nie stać
f) a najlepiej dołącz się do korpa z górnikami, w kupie raźniej i bezpieczniej ;)
Przedwieczny.

Alibaba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:55:29 »
Xart te rady sa super jesli idzie ogolnie o poruszanie sie po low secu i 0.0, ale sugeruja ze przy zachowaniu pewnej ostroznosci w low secu da sie kopac samemu. Jesli nawet bedzie ostrozny to co minute, z kazdym nowym gosciem na localu bedzie na stacje skakal. W ten sposob nic nie wykopie. A jezeli bedzie ostrozny troche mniej to straci statek zanim zdazy wypowiedziec zdanie "W low secu nie kopie sie samemu".

vulor

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:58:50 »
Mało jest pustych systemów z boku od "autostrad"?

Ellaine

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:06:05 »
Przede wszystkim, przy cenach mineralow "srednich" (isogen, nocxium) ksztaltowana przez eksport do imperium z dronkowa, nie bardzo sie oplaca kopac rudy "sredniej klasy". Oplaca sie kopac w bezpiecznym kosmosie, na pelnym luzie, prawie-afk, megatony rudy ktora zawiera duzo pyerite i mexallon. Alternatywnie, oplaca sie kopac arkonor w 0.0. Ostatecznie mozna crokite dzieki "nerfowi" zydrinu w dronkowie. Wszystko pomiedzy daje marginalnie wiekszy lub wrecz taki sam zysk jak ten scordite i podobne smieci, i absolutnie nie oplaca sie ryzykowac statku i organizowac zwiadu i ochrony zeby je zdobyc. Chyba ze akurat sie tam siedzi i panicznie potrzebuje mineralow na amunicje alboco.

FaTuM

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:06:28 »
Mało jest pustych systemów z boku od "autostrad"?

ze stacją po 4/5 j dalej ;)

Alibaba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:35:20 »
Pustych? To znaczy takich bez stacji? Owszem takie sie zdarzaja, ale piraci rowniez. Pozatym urobek bedzie musial jeszcze na stacje przewiezc. Co z tego ze wykopie jak wpadnie na kampa za brama? A w systemach w ktorych stacja jest to zazwyczaj zawsze ktos jest, nawet tych na uboczu. Zazwyczaj jest to miejscowy pirat, z ktorym sie albo dogadasz albo dasz zestrzelic. Zreszta jak sie dogadasz to i tak masz zerowa pewnosc ze jutro nie zmieni zdania.

vulor

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:00:09 »
Pustych, gdzie nie ma ludzi, a stacje są.

Widocznie nie wlatywałeś do low-sec dalej niż 2j

Alibaba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:10:56 »
No tu masz racje, faktycznie byly to systemy graniczne, z tym ze raczej z 0.0 graniczyly:)
Vulor, tak obiektywnie: Poradzil bys swojemu najlepszemu kumplowi wziac barke i samemu w glebokim lowsec kopac?

vulor

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:15:04 »
Nikomu bym nie poradził wziąć barkę i kopać, bez względu, czy było by to 0.0, 1.0 czy czy cokolwiek pomiędzy.

Goomich

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:27:05 »
Vulor, tak obiektywnie: Poradzil bys swojemu najlepszemu kumplowi wziac barke i samemu w glebokim lowsec kopac?

Co to jest głęboki lowsec? :P

Alibaba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:34:41 »
Przypuszczam ze takie pod 0.0, biorac pod uwage ze low sec na ogol nie jest szerszy niz 5-6j :P

Dobra, przekonaliscie mnie. Low sec jest bezpieczny a ja wlasnie lece szukac tych swietnych samotnych systemow. Dziekuje. EOT dla mnie.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2007, 12:50:26 »
2 miechy temu postanowilem stracic myrmiego w przyplywie znudzenia i latalem po lo sec przez bite 4 h gdzies na poludnie od sinq liason. Spotkalem jedynie jednego pirata przyklejonego na stale do docking range  i jednego minera w navitasie :P Oczywiscie ludzi w shutlach i stabowanych indykach pomijam.
Nie znaczy to ze lo sece sa spokojne tylko ze zdarza sie ze sa spokojne.
Jesli poleci sie gdziec gdzie nie ma agentow lvl4 ( i 5 teraz ) i ugada z jakimis miejscowymi ( w eve sympatyczni ludzie tez graja ) to da sie spokojnie pokopac/ poratowac.

obelixus

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2007, 13:03:03 »
Dobra dzięki za tak OBSZERNĄ informacje. Po prostu mój korp. w którym jestem od wczoraj siedzi w 0.0 no i nie chce komuś truć d..... żeby mnie pilnował wole być samodzielny ale dziś mam sie z moim przełożonym skontaktować to może coś ustalimy.   

Nadya Assasin

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2007, 13:09:31 »
Dobra dzięki za tak OBSZERNĄ informacje. Po prostu mój korp. w którym jestem od wczoraj siedzi w 0.0 no i nie chce komuś truć d..... żeby mnie pilnował wole być samodzielny ale dziś mam sie z moim przełożonym skontaktować to może coś ustalimy.   

Obelix twoj corp zawsze kopie pod ochrona :)

Goomich

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2007, 14:17:50 »
Przypuszczam ze takie pod 0.0, biorac pod uwage ze low sec na ogol nie jest szerszy niz 5-6j :P

Pod 0.0 to jest prawie idealne miejsce do kampienia.

Tuba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2008, 16:46:58 »
c) uważaj na kanał local (zawsze na wierzchu), ludziom z ujemnym ss ustawiaj sobie minusowy standing, żeby ci się wyświetlali na localu z minusem

Mógbyś to dokadnie opisać - gdzie się to ustawia

MKoll

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2008, 19:01:50 »
Mógbyś to dokadnie opisać - gdzie się to ustawia

Klik na osobę, zakładka standings, set :).

Tuba

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2008, 20:04:53 »
Klik na osobę, zakładka standings, set :).

Ile wstawić od -0.1 do -10? (Czy to ma jakieś znaczenie?)
Czy inne osoby (ta osoba) może widzieć jaki standing ustawiłem dla niej?

MKoll

  • Gość
Odp: postawa defensywna Górnika
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2008, 20:24:28 »
Ile wstawić od -0.1 do -10? (Czy to ma jakieś znaczenie?)
Czy inne osoby (ta osoba) może widzieć jaki standing ustawiłem dla niej?

Do -5 jest pomarańczowy tag, niżej czerwony. Bez praktycznego znaczenia. Nie, nikt tego nie widzi.