Autor Wątek: putty i problem...  (Przeczytany 5582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bluszczolina

  • Gość
putty i problem...
« dnia: Luty 17, 2008, 21:38:02 »
potrzebuje pomocy.... :(
otoz moim problem jest chello... no i rozlaczanie i  jako ratunek chcialm wypróboeac putty jak to polecalo pare osob w watku nizej... scignelam progrmaik mam kogos kto  mii zalozyl to konto i poustaiwlam wszystko jak nalezy.. dodlam do prefs server=localhost na koniec wlaczam i loguje sie do putty i  co? i nic... server unknow czy jak to sie tma pisze... :( wkleilam server=localhost pomiedzy  resourceCacheSize=32 a showintro=0 i tez nic... ma ktos jakas dobra rade jak pomoc? caly czas evka nei chce odpalic a znajomy ktory zakaldal mi to konto mowi ze u niego wszystko chodzi i jest ok... :( ustawione mam na 100% dobrze sprawdzlam po setki razy i ip i porty i wszystkie inne :(

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2008, 23:41:07 »
Sprawdź czy to na pewno ten plik prefs.ini
Po którymś patchu przenieśli go z lokalizacji EVE do "Moje Dokumenty", a potem jeszcze raz do "Dane Aplikacji/CCP..." (jakoś tak).

"na koniec wlaczam i loguje sie do putty i  co? i nic... server unknow"
Najpierw putty/logowanie do SSH, a potem EVE.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Bluszcz

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2008, 23:42:21 »
sprubuj pogadac z klima z gryfa albo daniarelem oraz gromorem ... na vencie kanal UNGRYF oni tuneluja to napewno ci pomoga ... :) ja planuje otworzyc tunel dla nich ale to sie nazywa lenistwo... co do chelo nic nie zdzialasz... oni twierdza jedno ccp drugie i nic z tego nie wynika.... wiem ze keriso sie wyklucil i nie placi im  :P za te dc ciagle... ale reszta to tuneluje.... a no i jak masz dobre dyplomatyczne podejscie pogadaj z krawkiem z RAVE moze ... ci da tunel.. ale to wiem ze trzeba sie o to postarac... :)

ps.  poczytaj forum nasze coven .. masz tam taki temat...himk napisal nawet cos fajnego co by cie zainteresowac moglo :)

bluszczolina

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2008, 23:43:47 »
tak napewno ten plik... jest w ccp/ eve/setting  i najpier odpalam putty potem sie loguje :(

Rastlino

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2008, 02:24:19 »
KTO ŚMIAŁ PRZYZWAĆ MOJE IMIĘ??

:P

u mnie plik prefs ma taką ścieżkę: C:\Documents and Settings\dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\CCP\EVE\settings, więc masz dobry, w tym pliku dopisuje się server=localhost (co już zrobiłeś) ale chyba nie zmieniłeś wartości networkAdvanced= z domyślnego "0" na "1". Tak powinno to wyglądać:
networkAdvanced=1
server=localhost

kolejność i położenie jest nieważna

napisz czy pomogło

P.S. Bluszczu, już sobie załatwiłem tunel, bo na twój pewnie do końca skillowania tytana bym się nie doczekał :D
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 02:26:33 wysłana przez Gromor »

Bluszcz

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2008, 07:58:10 »
Gromor... sory lenistwo rzadzi swiatem.. tak mi sie niechce instalowac linuxa :P no ale trza sie zebrac do kupy i postawic bo niechce mi sie za serwer placic :P heheh :P pozatym venta bym przeniusl na inny... jak go postawie (kiedys) to zawsze sie przyda na niespodziewane okolicznosci

Kravek

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2008, 09:38:29 »
a no i jak masz dobre dyplomatyczne podejscie pogadaj z krawkiem z RAVE moze ... ci da tunel.. ale to wiem ze trzeba sie o to postarac... :)

Dyplomatyczne podejscie nie wystarczy  :) Na razie wiecej slotow na tunele nie mam. Musiałem odmówić nawet  Rice ;/

Co do samego problemu... SOA #1 ^^ Jedyne co moge powiedziec ze networkAdvanced=1 nie jest juz potrzebny.

Bluszcz

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2008, 10:04:25 »
KRAWEK musisz mnie na vencie zlapac i wymeczyc z tym linuxem bo wiesz mnie to za raczke trzeba i pogonic ^^

Saczek

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 11:15:33 »
Madziam - jeżeli klient Eve nie rozpoznaje servera t masz zapewne jakiś problem z ustawieniami Putty, gdzieś jest jakiś błąd z tunelowaniem czy cuś. Sprawdź dokładnie konfigurację putty.

Session : powinno być na porcie 22, sesja SSH
sprawdź czy w części Tunneling masz napewno dodane "L26000 87.237.38.200:26000" (łatwo pomyliś dwa sześćset z dwadzieścia sześć tysięcy , hehe, czeski błąd). Zapisujesz to jako konfigurację 'EVE' na ten przykład, poczym po uruchomieniu putty dwuklik na nazwie konfiguracji, logowanie na konto ssh i lecisz :)

bluszczolina

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2008, 15:17:28 »
cały czas nie dziala :( wszystkie te ustawienia w putty sa dobrze a caly czas serveru ni ma :( ehh nie dane mi pograc na spokojnie w eve :( <kill chello>

Rastlino

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2008, 22:59:35 »
Nie wiem, kiedyś ja robiłem tak błąd: kiedy wpisywałem w SSH/Tunnels port i adres serwera,  zapominałem dopisać do tego również numer portu po dwukropku. Jak to zauważyłem poprawiłem, ale zapominałem potem wcisnąć przycisku Add :uglystupid2: :crazy2:.
Nie wiem może to coś pomoże? Więcej pomysłów nie mam.

bluszczolina

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 00:02:17 »
działa!!! nie wiem czy teraz nie bd wywalac bo dopiero wlacyzlam sie na 30 min ale jak narazie jest boskooo ;) nie wiem co bylo źle bo nic nie zmienialm poprostu sprawdizlam te wszysktie ustwienie wszystko bylo obrze zalogowalam sie i  patrz patrze serverrr jest 30.000 gra ;) loguje sie i i i i jestem :))) Dziękuje za odp. w watku :)

Rastlino

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2008, 19:07:31 »
pewnie zapominałeś wcześniej wcisnąć ten przycisk "Add"

bluszczolina

  • Gość
Odp: putty i problem...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2008, 15:49:11 »
nie wlasnie wciskalma add i zapisywlam i wszyskot robilam tka jak trzeba... nie wiem co bylo nie tak :/