Autor Wątek: Snajper  (Przeczytany 14843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poconick2

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2008, 13:18:00 »
Pokaz mi jakis ship gallente z mozliwoscia zamontowania wiecej niz 2 wyrzutni.  Poza sb oczywiscie

Lachesis.

Z Rokhem chodzilo mi o to, ze Caldari dostali snipe. A gallente nadal nie maja dobrego szipa do  ratowania.

Król pasków - Ishtar. Zabiera 700+m3, 3/4salvagery tractor beam, cloak (opcja), mwd, 2 weby, tankuje wszytko na 1 MAR II, wlacznie z 3 x 1,85.
Dominix....
Megas....
Deimos....
O zgrozo! Enyo!


Jedyna zaleta Megathrona wzgledem Rokha jako snipera jest to ze moze wyciagnac wiekszy damage na odleglosciach powiedzmy... 150-170 (majac gorszy tank przy tym), i to ze jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niz Rokh.

Uniwersalność > cuda na kiju. Zwłaszcza w walkach flot. Megas był, jest i raczej będzie kręgosłupem każdej floty. A dlaczego kręgosłupem? To się już sami domyślcie. Trochę histori EVE się kłania.

I wlasnie dlatego swietnym pomyslem jest podskillowanie caldari - Eagle to jedyny nie bsowy statek w grze ktory spokojnie wali na 200km+
Można by jeszcze pokusić się o Vulture (prawda Panie Voulture? :)), który wyciągnie też z ponad 200+falloff i ma taki sam tracking i dmg jak Eagle (z 150dps).

Ci którzy mówią, że od Rokha lepszy jest Megathron lub Abaddon muszą pamiętać, że mówimy o odległościach rzędu 250km. Mój Rokh ma optimal 250km, MWD żeby szybko uciec z bąbla i jeszcze zostało trochę na passive tanka żeby POS nie ubił mnie pierwszym strzałem. Jaki DPS ma Megathron/Abaddon w przedziale 230-250km?
Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli kampisz gejta i strzelasz do indyków to siedź sobie nawet 400km od bramy. Jeżeli przyjdzie walczyć z inną flotą to FC i tak przecież zabierze gang na ile? 150km? Może mniej, może TROCHĘ więcej i wtedy i tak o dupę rozbić te 250km, bo trzeba strzelać do primary (inne BSy?).

Wasza teoria jest piękna, Rokh jest bardzo doby etc. Pierdu pierdu itd. To niech mi ktoś wytłumaczy czemu w takiej oto flocie (BSy na long):
http://www.ndesert.com/coven/kb3/?a=kill_related&kll_id=7462
... jest AŻ 1 (JEDEN) Rokh na każdą z stron? Takich przykładów flot można podać by wiele. Ile minęło od kąd Rokh się pojawił w grze? Ponad rok? Na 76 BSów aż 2 osoby latają mighty Rokhiem.

Liczą się konkrety i każdy kto chcę bawić w snipera niech się nad tym zastanowi, czemu tak jest. Teoria przyjdzie sama.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 13:21:55 wysłana przez PC5 »

Goomich

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2008, 13:45:40 »
Wasza teoria jest piękna, Rokh jest bardzo doby etc. Pierdu pierdu itd. To niech mi ktoś wytłumaczy czemu w takiej oto flocie (BSy na long):
http://www.ndesert.com/coven/kb3/?a=kill_related&kll_id=7462
... jest AŻ 1 (JEDEN) Rokh na każdą z stron? Takich przykładów flot można podać by wiele. Ile minęło od kąd Rokh się pojawił w grze? Ponad rok? Na 76 BSów aż 2 osoby latają mighty Rokhiem.

Bo jak ktoś ma skille na dobrego snajpera, to mu się nie chce robić na drugi robiący to samo?
Bo są droższe?
Vo pokutuje przekananie, ze się do niczego nie nadaje i bonus do trackingu FTW?

Vermian

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2008, 14:48:04 »
Problem z mala iloscia rokhow wynika z tego ze wiekszosc flot jest zoptymalizowana ciagle na armor tank. Dodatkowo trzeba skillowac statki kolejnej rasy - tylko po to aby miec uber snipera. Nie kazdemu chce sie organizowac logistyke na SS by ladowac shieldy bo paru ludzi wyskillowalo Caldari BS. Po co to robic jak mozna ciagle uzywac stare sprawdzone gallente wyskilowane od dawna na 5 i miec dobrego snipera, statki do ganku i do bicia npc-ow w jednym. Niemniej moze to sie zrownowazyc sie po jakims czasie. Caldari dostali calkiem niezlego boosta PvP ravena (torpedy) ktory moze wygarnac podobny DPS jak gankthron i to na wieksza odleglosc. Maja tez doskonale fleet shipy (Rokh, Eagle) i statki do klepania misji (CNR i Golem). Kwestia zmiany przyzwyczajenia ludzi ze Caldari to tylko PvE, na dodatek z niepopularnym we flotach shield tankiem.

Nerxes

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2008, 15:35:49 »
Problem chyba jest w tym ze caldari zaczynaja skilowac rakiety i na tym sie koncentruja.. nie kazdy skiluje odrazu gunnery by miec rokha A potem jak sie juz ma hybrydy T2 to lepiej poswiecic kilkanascie dni i wyskilowac BS'y gallente by te hybrydy byly bardziej wszechstronne ( blasterthron , dominix, hyperion)  Do tego dochodzi ten nieszczesny shild tank i brak bonusow do damage :)

MKoll

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2008, 18:37:13 »
Problem chyba jest w tym ze caldari zaczynaja skilowac rakiety i na tym sie koncentruja.. nie kazdy skiluje odrazu gunnery by miec rokha A potem jak sie juz ma hybrydy T2 to lepiej poswiecic kilkanascie dni i wyskilowac BS'y gallente by te hybrydy byly bardziej wszechstronne ( blasterthron , dominix, hyperion)  Do tego dochodzi ten nieszczesny shild tank i brak bonusow do damage :)

Tak sprawa wygląda w moim przypadku :P. Chwilowo Large Hybrid Turret 5 jest daleeeko w planach, do tego stopnia, że równie dobrze mogę poświęcić czas na projectile albo energy. Rokh jednak jest paskudnie drogi :/

Goomich

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 12, 2008, 19:21:24 »
Załóż komplet +4, ustaw skilla  i poleć na akcję przeciwko przeważającym siłom wroga.
Później przez te parę tygodni będzie ci żal załozyc nowe impy i się zrobi. :)

MKoll

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2008, 10:16:44 »
Załóż komplet +4, ustaw skilla  i poleć na akcję przeciwko przeważającym siłom wroga.
Później przez te parę tygodni będzie ci żal załozyc nowe impy i się zrobi. :)


Jest to jakiś sposób :P. Rozumiem, że motywacja do zrobienia Titan 5 wymaga seta +7? :P

regis

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2008, 10:30:30 »
Juz  siedzac w tytanie sie raczej nie planuje z niego wychodzenia ;)
A sam fakt siedzenia w takim statku pociaga koniecznosc maksowania tytan5, dd 5 itp skili do tytana, chyba ze sie myle :P Hm.. tytan to chyba najlepsza snajperka. Jak walnie to w zasiegu DD sie nie pomyli :P

Goomich

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2008, 22:34:01 »
Jest to jakiś sposób :P. Rozumiem, że motywacja do zrobienia Titan 5 wymaga seta +7? :P

Nie wiem. Ale własnie klepiemy się IAC i jest szansa na AWU 5.  O0

Edit: Nope, trzeba iść dalej zgodnie z planem.  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 22:58:30 wysłana przez Mona X »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Snajper
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2008, 08:19:11 »
Moi drodzy offtopiarze, przypominam, że temat jest o snajperach :)
Więc, behave yourself!
na urlopie od EVE

Goomich

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2008, 09:49:01 »
No wlasnie snajpera wczoraj nie straciłem.  8)

Qooba

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2008, 16:01:28 »
A co myslice o matarskim snajperze? Jesto wogole mozliwe? Mysle ze na artylerii mozna wyciagnac calkiem niezly Optimal.  :D

misao

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2008, 16:46:54 »
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Przeciez gallente shipy maja zawsze wieksze cargo space dron od innych ras. Praktycznie gallente to drony(wszystkie rodzaje dmg) i hybrydy (kinetic/thermic). Z Rokhem chodzilo mi o to, ze Caldari dostali snipe. A gallente nadal nie maja dobrego szipa do  ratowania. Pokaz mi jakis ship gallente z mozliwoscia zamontowania wiecej niz 2 wyrzutni.  Poza sb oczywiscie

ja race megasem na blasterach >_> i mi sie calkiem dobrze raci >_>

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Snajper
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2008, 16:53:37 »
A co myslice o matarskim snajperze? Jesto wogole mozliwe? Mysle ze na artylerii mozna wyciagnac calkiem niezly Optimal.  :D

Pestka dobra jest na standardowym ficie 160 km optimala +42 falloffa


Voulture

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2008, 18:04:51 »
I jaki alpha! Do tego brak problemow z capem, a z tego co sie orientuje nawet hybrydy ciagna wysatrczajaco wiele by7 trzeba bylo o tym myslec.

kaleba

  • Gość
Odp: Snajper
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 22, 2008, 23:28:08 »
panuje prekonanie ze jak ammar to skile od capa na 5 all ale majać gallente na railach rowniez to musi być!! Obserwuje ze czesciej mi na megasie cap siada niz na ammaskich  shipach