Autor Wątek: Pare pytań od początkującego  (Przeczytany 2567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

helias16

  • Gość
Pare pytań od początkującego
« dnia: Luty 08, 2008, 12:16:29 »
Witam zacząłem gre wczoraj , wybrałem sobie Caldari bloodline Achura
Moje atrybuty:
Intelligence 13
Memory 10
Perception 11
Willpower 9
Charisma 3

Pytanie:
1.Czy blood line również mają różne bonusy czy tylko ras
2.Mam zamiar zacząć kariere od kopania, gdy się troche dorobie przerzucę sie na badania, a jak będe miał już więcej kasy chce zostać piratem, uważacie że to dobry pomysł???
3.Gdzie i co powinienem kopać na początku?
4.Wczoraj kupiłem General Freight Container, tylko nie wiem gdzie się go instaluje i czy mogę go zamontować na statku z którym rozpoczyna się gre
5.Czym się różni bycie bycie łowcą głów,zabijanie mobów i bycie piratem(bo widziałem na wikipedi że są to różne drogi do zdobywania pieniędzy)
6.Jak rozpocząć karierę naukowca, czy to opłacalne?
7. Jak zapisać się do jakiejś korporacji?
8.Co daje u Caldari bonus do namierzania, można z dalszej odległości namierzyć i atakować, czy zwiększa celność?

Mam nadzieje że ktoś odpowie i nie zrugacie mnie za głupie pytania;)
Zgóry dzieki
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2008, 12:21:00 wysłana przez tomek heliasin »

Goomich

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2008, 13:18:06 »
Pytanie:
1.Czy blood line również mają różne bonusy czy tylko ras

Każdy bloodline ma inne atrybuty na starcie.

3.Gdzie i co powinienem kopać na początku?

Veldspar lub Scordite.

4.Wczoraj kupiłem General Freight Container, tylko nie wiem gdzie się go instaluje i czy mogę go zamontować na statku z którym rozpoczyna się gre

Nie, GFC, skrzynka na frachtowce. Zajmuje 120.000m3 (i ma tyle samo pojemności, więc nawet nie ma sensu używanie go w celu iinym niż dzielenie ładunku), a nubship tylko 120. Czyli tysiąc razy mniej.

5.Czym się różni bycie bycie łowcą głów,zabijanie mobów i bycie piratem(bo widziałem na wikipedi że są to różne drogi do zdobywania pieniędzy)

Od końca: pirat lata po lowsecu i poluje na frajerów. Dopada takiego i albo go rozwala i zabiera moduły, które z niego wypadną, albo rząda okupu za nierozwalenie statku lub poda. Niektórzy zabierają okup i rozwalają, ale prędzej, czy później ludzie przestaną im płacić, więc średnio opłacalne to jest.

Zabijanie mobków polega na poleceniu na pasek, znalezieniu czerwonych krzyżyków i zniszczeniu ich. Za każdego dostaniesz trochę kasy (od kilku tysiecy za fregatę w hisecu, do 1,8M za BSa w 0.0). POza tym wypadają z nich moduły, które można przetopić na minerały lub sprzedać od razu na markecie (albo samemu użyć, najlepsze są prawie tak samo dobre, a niektóre nawet lepsze niż tech2). Czasem mozesz trafic na faction spawna (np. Shadow Serpentis, Dread Guristas, True Sansha). Dostaje się za nie więcej kasy oraz lepsze (factionowe przedmioty, czasem implanty, czy BPC). Najlepsze mobki to oficerowie. Są najwięcej warci, oraz rzucają oficerskie przedmioty - warość niektórych z nich idzie w miliardy.
Ostatnio formą są konwoje. To statki, które wożą minerały. W hisecu może wypaść najwyżej kilka tysiecy sztuk tritanium, ale w 0.0 można trafić na konwój przewożący dziesiatki milionów tryta oraz inne minerały, a nawet name'owe Mining upgrade'y.

Jesli security status spadnie poniżej -1.0, to wtedy każdy może wyznaczyć na kogoś takiego nagrodę. Łowcy głów starają się ubijać takich delikwentów. Ale to raczej nie tyle profesja, co okazja.

6.Jak rozpocząć karierę naukowca, czy to opłacalne?

Zajrzyj do działu Science w skillowni. Podstawa, to skille Science, Research na 5, Metallurgy na 4, Laboratory Operations na jak najwyżej. Jesli chcesz bawić się w inwencję, to 3/4 tamtejszych skilli na 4 lub 5.

7. Jak zapisać się do jakiejś korporacji?

Znajdujesz stację, w której dana korpracja ma biuro, dokujesz, szukasz tego korpa i klikasz join. Wpisujesz jakieś głupoty do aplikacji i czekasz na akceptację.

8.Co daje u Caldari bonus do namierzania, można z dalszej odległości namierzyć i atakować, czy zwiększa celność?

Jaki bonus do namierzania? Jak to brzmi po angielsku?

sepa

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2008, 13:27:40 »
Uwaga - podzczas czytania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?

No i juz nie ma co komentować, Mona X wsio napisol :)

Moze propo 2:

Nie planuj co bydziesz robil potym :) Samo przydzie :)

helias16

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2008, 13:59:15 »
w tym artukule http://www.ravetech.org/?mode=5&lang=
pisze że caldari mają bonus do systemów namierzania celu

Jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś sposób na zwiększenie ładowni  prócz Civilan Expanded Cargohold który w bardzo małym stopniu ją zwiększa, czy należy uzbierać na nowy statek, bo z tą ładownią co teraz mam muszę ciągle latać z powrotem do bazy i zostawiać minerałk,i to zabiera strasznie dużo czasy:/

Goomich

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2008, 14:28:33 »
w tym artukule http://www.ravetech.org/?mode=5&lang=
pisze że caldari mają bonus do systemów namierzania celu

Aaaa. To to jest błąd.
Niektóre statki Caldari mają bonus do modułów ECM (Gryffin, Kitsune, Blackbird, Falcon, Rook, Scorpion, Widow) mają bonusy do modółuw ECM. Są to takie dynksy, które jeśli odpali się na inny statek, to może on stracić locka i przez dwadzieścia sekund nie może lockować. A jak nie możesz lockować, to nie możesz też strzelać (z paroma wujątkami (drony, FOFy, bronie obszarowe).

Jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś sposób na zwiększenie ładowni  prócz Civilan Expanded Cargohold który w bardzo małym stopniu ją zwiększa, czy należy uzbierać na nowy statek, bo z tą ładownią co teraz mam muszę ciągle latać z powrotem do bazy i zostawiać minerałk,i to zabiera strasznie dużo czasy:/

no, civilian cargohold daje tylko 5%. Zwykły cargohold da ci 17,5%, a wersja tech 2 - 27,5. Między tymi dwoma jest sporo modułów name'owych, na przykład Alpha Hull Mod Expanded Cargo, czy, Type-E Altered SS Expanded Cargo.
Oprócz tego są jeszcze rigi (dosyć drogawe) - Cargohold optimization I daje 15%.

No i najważnijesze - efekty się nakładają - pierwszy moduł zwiększa ładowność statku, drugi zwiększa już powiększoną przez pierwszy, itd. Dlatego im więcej tym efekt większy.

helias16

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2008, 17:05:25 »
Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź
Mam tylko jedna mała sprawa szukałem w startowej stacji w markecie tych pozostałych modułów do powiększania ładowni i nie mogłem za chiny ich znaleźć

Ellaine

  • Gość
Odp: Pare pytań od początkującego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2008, 17:16:46 »
ship equipment / jull and armor / hull mods