Autor Wątek: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P  (Przeczytany 21879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2008, 16:13:22 »
No coz Albi, widze ze twardo wierzysz w swoje twierdzenia i za nic nie ustapisz pola tak wiec powstrzymam sie od dalszych prob przekonywania Cie.

Powiem tylko jedno.

Jesli myslisz, ze BOB zostal pokonany i zepchniety do glebokiej defensywy, to grubo sie mylisz.
Jak do tej pory nie udalo sie wielkiej koalicji zlozone z 2/3 graczy eve zabrac bobowi nic. To co zostalo wielce 'zdobyte' przez koalicje to tereny ktore wczesniej bob zdobyl a potem po prostu wycofal sie stamtad :)
Delve jest niebieskie, moony harvestujace nadal robia miliardy, kazda wieksza bitwa wokol delve wygrywana jest przez boba (polecam http://www.killboard.net/fleetbattle/ ) a w dodatku te 2/3 populacji daje bobowi to czego chca i do czego dazyli czyli latwe cele. Poza tym CAP flota boba jest nienaruszona, natomiast koalicja traci capsy na potege (znow polecam killboard), POSy budujace capsy tez sa nienaruszone. Nawet Cynojammer w TPAR zostal wczoraj naprawiony.

Podsumowujac wielka koalicja graczy nie za bardzo zabija tego boba :) Co wiecej ta wielka koalicja zaczyna sie powoli zrec od srodka i niedlugo sie rozpadnie.
 - MC coraz bardziej zaczyna sie sklaniac do napa z bobem, bo stoja w miejscu i nic nie osiagaja
 - Polnoc utknela w y-2 tracac sporo capsow
 - Wielka ofensywa goonsow na delve skonczyla sie na kilku roamach po delve. poza tym cisza.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

majama

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2008, 16:18:16 »
Nerfed.
Za złamanie punktu 2 regulaminu forum KSOD: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4588.0
X.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 18:17:06 wysłana przez Xarthias »

Folko

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2008, 16:23:25 »
Ciekawa teoria, sam to wymysliles?:D

Po prostu mam info z pierwszej reki =) Zarowno dowodztwo RA jak i Ka-Tet to moi znajomi, choc blizej mi do Ka-Tet ;)

Folko

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2008, 16:28:42 »
Ka-Tet miało zamiar zaspamować POSami system z outpostem DMC, co było częścią wspólnego planu uknutego z RA. RA zakładało, że DMC poprosi ich o pomoc w usuwaniu POSów. Podczas tej operacji flota RA miała się zwrócić przeciwko kapitalom DMC i zniszczyć większość z nich w tym jednym uderzeniu.
Plan się nie powiódł, bo nieoczekiwanie pomoc DMC zaoferowały Atlas i Chaos Incarnate. Pod tym pretekstem RA wypowiedziało wojnę DMC i anulowało poprzednią umowę.

Spore rozbieznosci miedzy Twoja wersja a realiami, ale i tak imponujacy kawal dobrego intela.

Cytuj
Ka-Tet od dawna planowało atak na DMC i zwrócilo się o pozwolenie do RA, które zgodziło się przymknąć oczy na inwazję za 30 mld. RA chciało upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, dlatego opracowali plan, o którym napisałem powyżej. Ka-Tet ponoć nie uiściło rachunku, bo inwazja się nie powiodła. :)

Jeszcze wiecej dobrego intela, ladnie - troche sie minales w kwestii kasy :)

A co do nic do roboty - to mimo, ze faktycznie piszesz o sporych konfliktach - to jednak Ka-Tet, pozostajace poza starym paktem MAD nie bralo w nich generalnie udzialu, a piloci nudzili sie jak mopsy :)

Fajtlapek

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2008, 17:13:59 »
Mam okazje byc w DMC przez okres 2 miesiecy. I co ciekawe sa jest pierwsze 2 miesiace mojej gry. Jak jest naprawde wyglada sytuacja to Unrah wszystko napisal na forum eve-online. Ogolnie to Ka-teet przylecialo z okolo 80 osobowa flota z 2 freighterami pelnych sprzetu do posow. Na szczescie udalo nam sie ich zabublowac i odeprzelismy wlot w nasz teren. Pozniej po licznych mniejszych akcjach wpadlismy w 170 osob w ich teren. Pierwszy dzien walki byl przy stacji (moja pierwsza akcja pvp). Ogolnie bitwa wyrownala sie jak 1 do 1. Nastepnego dnia udalo nam sie schwytac MSa( nawet jestem na KM ^^ :). Kateet bal sie bronic wlasnego MSa. Wszystko bylo by pieknie gdyby nie reakcja RA. Jak narazie to sytuacja nie jest zbyt ciekawa, ktoz wie jak sie rozwiaze. Chociaz 2 miesieczny pobyt naprawde mi duzo dal. Pierwsze ataki 250~floty na wroga. 1 raz widzialem titana :) i dotego z naszego alliancu. Pierwsze rattingi w 0.0.
DMC dalo mi mozliwosci gry. Mimo to bede probowal ratowac naszego terenu jak sie da. Chyba ze council bedzie chcial inaczej.

Pozdro od Fajtlapka z Kingdom of Kador :)

Edit:
Dostosuj sie do regulaminu: Nick/Korporacje/Sojusz do podpisu prosze :)
-V.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 17:32:31 wysłana przez Voulture »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2008, 12:00:58 »
Albi,
Wracajac jeszcze do naszej dyskusji, jakbys mogl spojrzec na mape.
Jaki Alliance ma teraz 1/3 galaktyki dla Siebie? Tak. Goonsi i RA.
Dlaczego nie mowisz, ze oni sa zli? Ze oni nie chca zdominowac calego 0.0 ale zrobic to po cichu, bez krzyku? hmm? :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 16, 2008, 12:22:28 »
Kiedys juz LV sprowadzilo RA do poziomu ostatniego systemu a Goonsami pomiatano po galaktyce dlugi czas kiedy jeszcze latali we fregatkach :)
Dlatego nie ma mitu niezwyciezonego RA i Goonsow ktory byl rdzeniem potegi BoBa, bo;
-ludzie przylaczali sie do BoBa by byc wsrod najlepszych i niepokonanych
-ludzie juz w BoBie robili wszystko zeby dorownac legendzie
-ludzie poza BoBem nie wiezyli zeby mogli miec szanse, w chwili zapowiedzi inwazji morale siadalo  a ludzie przegrywali w duchu zanim oddano pierwszy strzal.
-ludzie nie atakowani bezposrednio udawali ze nic sie nie dzieje w nadziei ze BoB o nich tym razem zapomni.

Tak nie jest z RA. Polowa poludnia od poczatku walczyla z RA i mimo ostatecznej kleski LV i Shockwave Coalition, ludzie raczej nie beda podchodzic do RA i Goonsow tak paranoicznie jak do BoBa na poczatku - kiedy to pol roku ludzie sie nie mogli zdecydowac, a jak sie zdecydowali to  zrobili pierwsza nieudana inwazje, w ktorej rozpadlo sie D2 i stracono 2/3 polnocy.

Albo RA i Goons po zakonczeniu kampanii BoBowej sie rozwioda, albo, mysle, szybko zawiaze sie koalicja przeciw RA, do ktorej z radoscia sie przylacze jak wroce do 0.0 :)

To co piszesz post wczesniej, o nieskutecznosci ofensywy i nienaruszonej cap flocie, to jest wlasnie dowod i powod ze trzeba jeszcze napierac na BoBa, bo jesli sie popusci, przejdzie do kontrofensywy i podbije galaktyke.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 12:26:32 wysłana przez Albi »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 16, 2008, 12:50:20 »
a co z goonsami? Goonsi jasno i otwarcie stwierdzili: My chcemy zniszczyc ta gre.

I to robia. Podbili juz kilka regionow. Teraz napieraja na delve (przynajmniej w teorii). Dlaczego w nich nie widzisz zagrozenia?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:24:08 »
Goonsi zniszczyc gre? Goonsi to przyjazna gromadka ktora zajmuje sie promowaniem latania noobow w 0.0, wciaganiem masy ludzi do gry. Goonsy dowodza ze zabawa w wielkie wojny jest nie tylko dla jakichs mega elit z 50 mln SP, doszlifowana do perfekcji koordynacja, taktyka i strategia i powaznym podejsciem. Ale rowniez dla grajacych na luzie noobkow. Jak dla mnie to jest bardzo sympatyczne podejscie i duzy postep jesli chodzi o rozwoj kultury gry - tworzy przyjazna i otwarta atmoswere.

Dzieki temu w noobach urosla swiadomosc, ze moga siedziec w 0.0, moga cos osiagnac, moga grac w prawdziwe Eve a nawet czasem zabic jakis statek. A nie grac w jakas namiastke w postaci klepania misji i zycia w poczuciu nizszosci przez pierwszy rok gry, zeby potem udac sie na pielgrzymke do swietlanego imperium Prawdziwych Graczy i na kolanach wyprosic akceptacje swej zalosnej osoby na stanowisko mlodszego asystenta drugiego pomocnika.
Wychodzac z zalozenia, ze najlepsza czesc Eve zaczyna sie na pipach do 0.0, pozwala to poprostu wiekszej liczbie ludzi pograc w cos fajnego.

A dzieki temu (nie tyle dzieki samym Goonsom ale dzieki roznym organizacjom z otwartym podejsciem) jest wiecej ludzi w 0.0 a wiecej ludzi w 0.0 = wiecej walki, wiecej polityki, wiecej ekonomii, wiecej zabawy.

Poza tym lubie walczyc z Goonami bo to jedyna organizacja w ktorej jest tylu ludzi cienszch ode mnie w pvp (poza imperium).

Oczywiscie jak w kazdej wielkiej organizacji, istnieje prawdodpobnie jakis odsetek Goonsow ktorzy nie sa przyjazni i sympatyczni a wrecz sa nadetymi burakami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 13:33:18 wysłana przez Albi »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:46:12 »
Jeśli chodzi o radosnych i przyjacielskich goonsów to za bardzo ich nie lubie za to że radośnie i przyjacielsko xxx potrafią wrzucić do systemu 200 noob shipów a w każdym 100 BMek.

Również po pewnym smacku na localu miałem ochote radośnie i przyjacielsko rozpruć jednemu z drugim brzuch zasypać solą i radośnie i przyjacielsko zakopać w lesie w dole z wapnem.

Radośnie i przyjacielsko szkoli wiele innych organizacji w EVE bez tego syfu, goonsi szkolą dobrze i działają xxx stosując wszelkie brudne chwyty.



I żeby nie było ja też jestem radosną i przyjacielską osobą    :smitten: :angel:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 13:49:35 wysłana przez Xarthias »

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:48:38 »
Wesołe podejście goonsow to także spamowanie localu bynajmniej nie fajnymi smackami?

A tak btw niezły się offtop zrobił, jeśli ktoś wie to napiszcie jak tam sytuacja w tym dronkowie się rozwija.

Ellaine

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:52:43 »
Walczylem z goonami jakos z rok temu i tego nie bylo, moze dlatego ze wiekszosc umarla zanim doleciala na front. Jakby na mnie zastosowali lag-bomby albo mnie zwyzywali, to pewnie tez bym ich nie lubil.

Z RA walczylem wiecej i nie lubie ich permanentnie, za login trapy i naduzywanie przewagi timezonowej do farmienia pleksow kiedy byly stale.

roofi

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 16, 2008, 15:14:54 »
Goonsi to przyjazna gromadka ktora zajmuje sie promowaniem latania noobow w 0.0

goonsi to banda nieokrzesanych, zerwanych z łańcucha dzikich zwierząt, zwierząt które po ucieczce z łańcucha nie wiedzą co z sobą zrobić więc na wszelki wypadek wku..wiają wszystkich-jak zwykle nie wiesz o czym piszesz

Goonsy dowodza ze zabawa w wielkie wojny jest nie tylko dla jakichs mega elit z 50 mln SP, doszlifowana do perfekcji koordynacja, taktyka i strategia i powaznym podejsciem. Ale rowniez dla grajacych na luzie noobkow.

Znów albi nie wiesz o czym piszesz, bawią się w wielką wojnę/wojny ale w jaki sposób ? wrzucając do systemu 500 frejek ? próbując zabić shrike w noobshipach i industrialach ? to jest k.wa zabawa ? dla kogo ? dla ludzi którzy muszą czytać ich flame na localu ? dla wszystkich tych którzy grając po 4-5 lat nie mogą normalnie pograć bo banda bezmózgich kretynów po raz kolejny doprowadza do crashu noda ? w tym czasie robiąc równie idiotycznego flame na eve-o że niby raz kolejny molle wracając z kuchni potknął sie o wtyczkę i "niechcący" wyłączył serwer ?-zastanów się czy tak wyglądać ma zabawa ?

Jak dla mnie to jest bardzo sympatyczne podejscie i duzy postep jesli chodzi o rozwoj kultury gry - tworzy przyjazna i otwarta atmoswere.

jak dla mnie to dziś nie wziąłeś piguł-no offence  :uglystupid2:



A dzieki temu (nie tyle dzieki samym Goonsom ale dzieki roznym organizacjom z otwartym podejsciem) jest wiecej ludzi w 0.0 a wiecej ludzi w 0.0 = wiecej walki, wiecej polityki, wiecej ekonomii, wiecej zabawy.

Albi, jest tysiąc innych korporacji które uczą młodych, które uczą jak żyć w 0.0 i zachowywać się przynajmniej na poziomie przyzwoitym, nawet tylko wśród polskich corporacji masz: mój corp, króliki, gbt, rave, ptf, qrdelesh, ira, frontier x2 i pewnie jeszcze kilka których nie znam a które żyją poza empire

Poza tym lubie walczyc z Goonami bo to jedyna organizacja w ktorej jest tylu ludzi cienszch ode mnie w pvp (poza imperium).

popracuj nad sobą więc a znajdziesz ambitniejszych przeciwników, gwarantuje że zabawy będziesz miał więcej jak i satysfakcja gwarantowana


Oczywiscie jak w kazdej wielkiej organizacji, istnieje prawdodpobnie jakis odsetek Goonsow ktorzy nie sa przyjazni i sympatyczni a wrecz sa nadetymi burakami.

odważe się stwierdzić że być może jest jakiś promil tych cywilizowanych
pozdrawiam

ps. to nie jest flame
ps2. nie jest to personalna wycieczka do Albiego-największego malkontenta naszej centrali

Ellaine

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 16, 2008, 15:31:16 »
Goonow znam przelotnie a kiedy sie widzielismy, to po przeciwnych stronach lufy. Ci ktorych znam byli grzeczni, sympatyczni i weseli. Pociesznie starali się pomagać RA ale z reguły umierali 20 skoków przed frontem - ale znosili to dzielnie i bez narzekania próbowali jeszcze raz. Może trafiłem na wyjątki a może w ciągu ostatniego roku coś im się pogorszyło. Może goony mają wypaczoną trochę psychikę bo wszyscy ich tłukli jak byli mali.
Znam też jednego goona z Polisha i był w sumie normalny a z jego opisów, wewnętrzne i sprzymierzeńcze praktyki goonów były bardzo sympatyczne. Jedyna wada jego relacji polegała na tym że permanentnie żył w wyimaginowanym świecie w którym Goony rozwalą BoBa już w następnym miesiącu.

Do tego mają fajne Wiki, a przemowy Goonowych PRowców w Islandii jakie widzialem na Eve-TV były dość fajne.

Może trafiliście na jakąś zdziczałą frakcję Goonów?
Może to jest tak że wiara kształtuje postrzeganie i z powodu uprzedzeń, podświadomość karze wam szukać i dostrzegać tylko najgorszych i ich najgorsze wybryki, a mi - wyłącznie tych lepszych?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 15:37:00 wysłana przez Albi »

Sotharr

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 16, 2008, 15:38:08 »
Walczylem z goonami jakos z rok temu i tego nie bylo, moze dlatego ze wiekszosc umarla zanim doleciala na front.

"You don't get Goons."
Piszesz o Goonsach sprzed roku albo jeszcze dawniej i w sposób wyidealizowany przez nieznajomość faktów. 
Goonsi to zamknięte środowisko, do którego rekrutowani są ludzie głównie z forum SA i ich znajomi. Nie mają nic wspólnego z ułatwianiem komukolwiek czegokolwiek, wręcz przeciwnie — ich polityką jest oszukiwanie ludzi i korpów, które chcą się do nich przyłączyć, i wyłudzanie od nich pieniędzy. Znany jest niejeden przypadek, gdy Goonsi wyłudzili pieniądze od gracza, który chciał się przyłączyć, a nawet zniszczyli jego lotniskowiec.
Nie wystawiają oni obecnie blobów fregat, ale bloby BSów i statków T2. Jedynie kapitali mają niewiele, ale tutaj polegają na RA i TCF.

Z RA walczylem wiecej i nie lubie ich permanentnie, za login trapy i naduzywanie przewagi timezonowej do farmienia pleksow kiedy byly stale.

Co to jest „nadużywanie przewagi timezonowej"? Mieli czekać, aż przeciwnik będzie miał więcej ludzi zalogowanych, czy sprawiedliwie dzielić się kompleksami, bo tego wymaga e-honour?  ;)
RA to eksperci w farmieniu pleksów, nawet teraz to robią w tych nielicznych, które zostały.  Ostatnio spotkałem ich przy pleksie w Pure Blind — dokładnie na drugim końcu galaktyki niż jest Cache.

a co z goonsami? Goonsi jasno i otwarcie stwierdzili: My chcemy zniszczyc ta gre.
I to robia. Podbili juz kilka regionow. Teraz napieraja na delve (przynajmniej w teorii). Dlaczego w nich nie widzisz zagrozenia?

Goonsi gadaja wiele głupot, większość ma na celu to, aby przeciwnik się spinal. :)
Nie wiem też dlaczego zdobycie kilku regionów jest sposobem na zniszczenie gry. Większą szkodę grze przyniosły oszustwa i metarozgrywki BoBa niż threadnought Goonsów i akcje Kugutsumena. Nie zapominajmy, że cała afera rozpoczęła się od ujawnienia przekrętów T20 i Admirała Chamatakiego.

Jesli myslisz, ze BOB zostal pokonany i zepchniety do glebokiej defensywy, to grubo sie mylisz.
Jak do tej pory nie udalo sie wielkiej koalicji zlozone z 2/3 graczy eve zabrac bobowi nic. To co zostalo wielce 'zdobyte' przez koalicje to tereny ktore wczesniej bob zdobyl a potem po prostu wycofal sie stamtad :)
Delve jest niebieskie, moony harvestujace nadal robia miliardy, kazda wieksza bitwa wokol delve wygrywana jest przez boba (polecam http://www.killboard.net/fleetbattle/ ) a w dodatku te 2/3 populacji daje bobowi to czego chca i do czego dazyli czyli latwe cele. Poza tym CAP flota boba jest nienaruszona, natomiast koalicja traci capsy na potege (znow polecam killboard), POSy budujace capsy tez sa nienaruszone.

Typowe slogany powtarzane przez zwolenników BoBa. Gdyby (hipotetycznie) BoB stracił Delve to byście pisali „przecież kiedyś Delve nie należało do BoBa, oni to zdobyli, więc w zasadzie nic nie stracili". Prawda jest taka, że BoB otrzymywał kupe kasy od petów za te podbite regiony, której teraz nie ma.
Nie twierdzę, że BoB przegra, ale w Delve jest sporo pilotów koalicji, a np. Pandemic Legion zniszczył już kilka z tych kopiących posów.
Statami z kllboardu nie wygrywa się wojen. Co z tego, ze BoB ma świetne staty, skoro stracił już kilka regionów i kilkanaście stacji i jest zepchnięty do defensywy. Ponadto koalicja ma obecnie ogromną przewagę gospodarczą i może sobie bardziej pozwolić na straty niż BoB.
Należy jeszcze wspomnieć o innym sloganie, że taki był plan od początku i o to BoBowi chodziło, żeby wkurzyć pół galaktyki i ściągnąć do walki w Delve.   O0

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2008, 15:40:06 wysłana przez Xarthias »

Coldim

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2008, 17:20:09 »
Ponadto koalicja ma obecnie ogromną przewagę gospodarczą i może sobie bardziej pozwolić na straty niż BoB.
Należy jeszcze wspomnieć o innym sloganie, że taki był plan od początku i o to BoBowi chodziło, żeby wkurzyć pół galaktyki i ściągnąć do walki w Delve.   O0

BOB nie moze sobie pozwolic na straty? Jesli tak mysla przeciwnicy boba to nic dziwnego ze bitki tocza sie jak sie tocza. Juz to bylo napisane, ale BoBa mozna zniszczyc tylko od srodka przez morale, ale ich nie boli to ze czerwoni sie plataja po systemach do npcowania. Mozna stac po jednej albo po drugiej stronie, ale nie ma sie co oszukiwac - BoB ma ogromna zdolnosc absorbowania strat.

Co do wczesniejszego OT o wielkim wszechpanujacym alliansie... Czulem sie jakby czytajac science fiction:D Kazdy wielki "sojusz" ludzi rozpada sie od wewnatrz, to jest naturalny kres imperiow, zarowno w RL jak i w tej grze. Jesli BoB padnie to goonsi/ra sie poprostu pozjadaja miedzy soba, ja mam andzieje ze zrobia to bardzo szybko bo wtedy eve bedzie duzo bardziej kolorowe.
(wall of text mode: off)

Ellaine

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:51:13 »
Praktyka z RLa jest taka, ze wielkie imperia rozpadaja sie przez dziesieciolecia lub stulecia.
Praktyka z gier jest taka, ze wczesniej moze sie skonczyc "swiat". W strategiach webowych jest to scenariusz powtarzany setki razy.
Eve oczywiście się od nich różni, nie jest po prostu strategią, jest strzelanko-handlówko-rpg-strategią i w sumie jest trochę terra incognita. O ile jednak można podwarzyć moje wnioski z innych gier że gra da się zdominować, o tyle nie znam innych gier i historii które by potwierdzały że w analogicznej sytuacji "Kazdy wielki "sojusz" ludzi rozpada sie od wewnatrz".

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 19, 2008, 22:15:16 »
Kiedy braknie wroga zewnętrznego, zaczyna się szukać wroga wewnętrznego.

Zauważ, że wiele sojuszy współpracowało ze sobą na siłę by przeciwstawić się wspólnemu wrogowi. Gdy zabraknie takiego wroga to sobie łby pourywają, nawet jeśli przedtem zjednoczą się pod wspólnym szyldem.
na urlopie od EVE

termos

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2008, 13:28:01 »
W rlu "praktyka" jest taka że imperia upadają w ciągu dni góra miesięcy fakt psują się latami. Gdy sa juz jednak zepsute padają niezwykle szybko tyle że w rlu imeria służą czemuś zgoła innemu niż zabawa w EVE

Ramsfeld

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 10, 2008, 14:15:09 »
Ktoś wie jak sie sytuacja rozwinęła z RA i DMC ?

Vermian

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 10, 2008, 15:19:37 »
DMC padlo w pare tygodni. Przy okazji bylo pare gaf w stylu ze DMC dogadalo sie z RA aby ustawili blue standingi aby dac szanse ewakuacji. RA ustawilo, a jego pety nie i wyszly kolejne zale DMC na forum o zlych podstepnych ruskich :P. Nie wiem czy tym razem tez zawinili faktycznie goscie z RA czy niekompetentny dyplomata co nie dogadal szczegolow.

Tak wogole jesli chodzi o sprzedaz tytanow to tez dali tylka. Mogli zaangazowac Chribbe, to taki bardzo zaufany i jebitnie bogaty gosc w EvE, co za oplata wlasnie pilnuje aby obie strony wywiazaly sie z tranzakcji. Przez jego rece przeszly dziesiatki MS-ow wiec jest 100% pewny. No ale jak sie chce oszczedzac na bezpieczenstwie, to potem nie ma co sie dziwic ze jest sie ofiara scamu. EvE brutalnie kara naiwnosc ludzka.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 10, 2008, 22:49:31 »
Jeśli mogę, to chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do wcześniejszych rozważań nt. przyszłości EVE. Mam kilka wniosków:

1. Do zalakowania całego 0.0 przez jeden sojusz dojść nie może, bo zawsze gdy będzie się ten moment zbliżać, sformuje się większa liczebnie, z potężniejszym zapleczem gospodarczym koalicja. Doświadczenie doświadczeniem, ale historia pokazuje, że w starciu wielkich mas i zaawansowania pod względem doświadczenia/wyposażenia, zwycięstwo jest wątpliwe w przypadku którejkolwiek ze stron, z większym prawdopodobieństwem zwycięstwa masówki. Tyle, że cały czas pojawiają się nowi playerzy, którzy zasilić mogą tą bardziej zaawansowaną stronę, i walka wraca do balansu.

2. Gdyby, w jakże mało prawdopodobnym wypadku, jakaś frakcja zbliżała się do opanowania 0.0, to CCP zarządziłoby wprowadzenie jakiegoś super-overhaulu. Dodano by kilka tysięcy systemów 0.0, dodano by nowy stuff T 3 czy nawet T 4, żeby utrzymać i ściągać nowych playerów. Bo jaka inaczej byłaby reklama CCP? "Płać nam grubą kasę, żebyś mógł bawić się w całej połowie terenu stworzonego dla programu"? CCP potrzebuje nowych graczy, bo chce pieniędzy. Jeśli zostawią EVE samą sobie, to zacznie wegetować, aż w końcu stanie się zabawką dla developerów.

Oczywiscie, ze mozesz, ale wpisz swoj nick + CBC _ Unseen Company w sygnaturke :)
-V.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 23:11:32 wysłana przez Voulture »

Terion

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 10, 2008, 23:35:20 »
goonsi to banda nieokrzesanych, zerwanych z łańcucha dzikich zwierząt, zwierząt które po ucieczce z łańcucha nie wiedzą co z sobą zrobić więc na wszelki wypadek wku..wiają wszystkich-jak zwykle nie wiesz o czym piszesz

Znów albi nie wiesz o czym piszesz, bawią się w wielką wojnę/wojny ale w jaki sposób ? wrzucając do systemu 500 frejek ? próbując zabić shrike w noobshipach i industrialach ? to jest k.wa zabawa ? dla kogo ? dla ludzi którzy muszą czytać ich flame na localu ? dla wszystkich tych którzy grając po 4-5 lat nie mogą normalnie pograć bo banda bezmózgich kretynów po raz kolejny doprowadza do crashu noda ? w tym czasie robiąc równie idiotycznego flame na eve-o że niby raz kolejny molle wracając z kuchni potknął sie o wtyczkę i "niechcący" wyłączył serwer ?-zastanów się czy tak wyglądać ma zabawa ?

jak dla mnie to dziś nie wziąłeś piguł-no offence  :uglystupid2:
[

 ;D ;D No tu mamy zaiste piekny przyklad typowego zachowania bufikow. W zasadzie okreslenia ktore uzyles wobec goonsow idealnie pasuja do bufu - normalnie kropka w kropke. Co do placzu o stada frejek etc - to prznajmniej mozna wesolo odstrzelic a nie ninja nanogangi w stylu bufu - pokazac sie zabic jakiegos indyka i spierdzielic krzyczac jacy to fajnie nie sa ;]

Posty dotyczace boba to juz smiech na sali od x- czasu czytajac glownia posty Hastrabala (czy jakos tak) nei wiem czy sie smiac czy plakac. Archen to przy nim aktualnie ledwie uczen poznajacy arkana propagandy. Wazelina tak cieknie, ze otwierajac centrale musze podkladac szmaty pod monitor. Co do przegrywania i wycofywania ... szkopy tez od 43 odnosili pasmo samych zwyciestw ... az do berlina w 45. To ze bobik ma ciagle mase sprzetu i troche ludzi z umiejetnosciami nie znaczy ze nei nastapi zmeczenia materialu, a ekonomicznie to bedzie tracil z kazdym dniem. Jeszcze nie zdechl, ale zaczal krwawic, co wiecej rany sa otwarte, a przez szarpania ciagle sie poszerzaja i krwawia coraz bardziej. Zranione zapedzone w jaskinie zwierze jest grozne i niebezpieczne lecz zanim zdechnie do konca to tylko kwestia czasu. Pytanie jest natomiast takie - ile jeszcze pociagnie i jakie straty zdola zadac.

future

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 11, 2008, 01:52:50 »
No i po co Ci to było? Przecież miałeś dla kogo żyć...  >:D

Sotharr

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2008, 02:15:29 »
Tak wogole jesli chodzi o sprzedaz tytanow to tez dali tylka. Mogli zaangazowac Chribbe, to taki bardzo zaufany i jebitnie bogaty gosc w EvE, co za oplata wlasnie pilnuje aby obie strony wywiazaly sie z tranzakcji. Przez jego rece przeszly dziesiatki MS-ow wiec jest 100% pewny. No ale jak sie chce oszczedzac na bezpieczenstwie, to potem nie ma co sie dziwic ze jest sie ofiara scamu. EvE brutalnie kara naiwnosc ludzka.

Ale ossochozi? Ktoś im ukradł te tytany czy co?

Goomich

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2008, 08:58:57 »
Weź se przeczytaj może ten wątek od początku, co?

Sotharr

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2008, 09:35:30 »
Weź se przeczytaj może ten wątek od początku, co?

„Wziąłem se” i przeczytałem, ale dalej nie wiem, jak niby DMC dało tyłka przy sprzedaży tytanów i co ma do tego Chribba. Przed wybuchem wojny nie było żadnej próby zawarcia transakcji sprzedaży tytana. xDeathx próbowali ukraść tytana pod pretekstem konieczności zobaczenia go, a nie zakupu.
Potem krążyły plotki, jakoby jeden lub oba tytany powędrowały do Smashkill, dlatego pytam.

Masz jeszcze coś konstruktywnego do dodania w temacie?

Squigger

  • Gość
Odp: DRAMA BOMB ! Zły ruscy atakują :P
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2008, 12:09:18 »
Zranione zapedzone w jaskinie zwierze jest grozne i niebezpieczne lecz zanim zdechnie do konca to tylko kwestia czasu. Pytanie jest natomiast takie - ile jeszcze pociagnie i jakie straty zdola zadac.

Piszesz to tak jakbyś naprawdę wierzył że BoB się rozpadnie bo nie będzie miał sov 4.