Autor Wątek: audio..  (Przeczytany 8058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tempx6

  • Gość
audio..
« dnia: Styczeń 09, 2008, 09:48:11 »
Po zainstalowaniu Trinity nie mam części efektów audio, jak np dźwięk z silników, czasami brak charakterystycznego dźwięku podczas wchodzenia w warp speed. Efekt wydobywającego się gazu z dysz był całkiem przyjemny, dlatego
pomstuje. Może ktoś z was wie coś na ten temat? ps:.mam kartę muzyczną sb live.
pozdrawiam

EverSin

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 10:59:44 »
oooo, to ktoś jeszcze słucha dźwięku z EvE a nie jakiegoś przyjemniastego radyjka netowego/ts'a/venta?  :D

Ellaine

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:18:51 »
Ja np użuwam eve voice, mimo problemów z jakością dzwięku jest to o niebo wygodniejsze niż ustalanie z każdym jaki serwer, jakie hasło itd.

NeX

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:46:01 »
  A wracając do tematu, tylko jedna możliwość ze strony EVE. Wyłącz akcelerację sprzętową dzwięku w opcjach gry. Natomiast ze strony systemu. Czy masz zainstalowane sterowniki Creativa, czy też jedziesz na tym co windows podkłada? Bez sterowników Creativa nie ma dsp, eax'a (z wyjatkiem paru gier, które obsłużą kartę samodzielnie na poziomie sprzętowym) i są kłopoty z miksowaniem kanałów dzwięku w grach. Stereo poza brakiem obsługi dsp działa normalnie, ale w każdym nowym patchu do gry może być bardziej zaawansowana wersja FMODa odtwrzającego audio i sprawiająca kłopoty bez oryginalnych sterowników.

tempx6

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 13:15:49 »
oooo, to ktoś jeszcze słucha dźwięku z EvE a nie jakiegoś przyjemniastego radyjka netowego/ts'a/venta?  :D

Jasne że słucham a w tle muza z gry itp;) Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia ale bez
efektów dźwiękowych to nie to samo. Nex z lenistwa nie instalowałem, od dawna
używałem tych windozowskich i nie było problemu. Ale zainstaluje i zobaczymy  :coolsmiley:
Ps: eve voice jest wygodne i działa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 13:18:59 wysłana przez tempx6 »

Kaira Voux

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2008, 01:28:12 »
Podczepie się do wątku coby nie zaśmiecać forum - mam karte dźwiekową zintegrowaną na płycie jakis realtek i w związku z licznymi problemami z dźwiękiem evy zakupiłem sobie creativa sb i teraz czy jak ją wepnę sobie to wcześniej powinienem wyłączyć ta karte dzwwiekową zintegrowana, odinstalować jej stery i taki programik do konfigu głośników? Czy starczy wpiąć i zainstalować stery do nowej karty?

EverSin

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:37:18 »
jeśli masz zamiar używać tylko tej nowej karty to tak, odinstalować i dodatkowo w biosie powinna być gdzieś opcja do wyłączenia tej zintegrowanej.

Ale jak ci się nie chce bawić to jak zainstalujesz nową kartę, w samej eve w opcjach możesz ustawić z której karty ma korzystać :)


ps: ja bym jednak odistalował stare badziewie, wyłączył u dopiero brał się za zabawe z nowym :)

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2009, 14:24:17 »
  A wracając do tematu, tylko jedna możliwość ze strony EVE. Wyłącz akcelerację sprzętową dzwięku w opcjach gry.

Tak, to pomagało do czasu wyjścia najnowszego patcha, w którym usunięto możliwość wyłączenia akceleracji dźwiękowej. I teraz pytanie: co teraz zrobić aby dźwięki wróciły? :)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: audio..
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2009, 14:43:47 »
Petycja :)

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2009, 11:48:04 »
patche byly zbugowane niektore, pelny reinstal kilenta pomoze.

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2009, 20:48:37 »
Czy od czasu mojego postu znalazła się jakaś możliwość naprawienia tego problemu?

Ściągałem dziś od nowa EVE, reinstalowałem i nadal nie ma dźwięku silników itp.
Jakieś nowe pomysły na naprawienie tego problemu?

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: audio..
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2009, 20:53:44 »
A jak zbliżysz kamerę maksymalnie do statku to też nie słychać ?

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2009, 21:08:23 »
Też nic nie słychać, sprawdzałem.

Maver

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2009, 21:36:46 »
A jak zbliżysz kamerę maksymalnie do statku to też nie słychać ?


A tak na marginesie. Da sie jakos wylaczyc to przyciszanie dzwieku po oddaleniu "kamery"?

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: audio..
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:08:15 »
Też nic nie słychać, sprawdzałem.
A masz jakiekolwiek dźwięki ?


A tak na marginesie. Da sie jakos wylaczyc to przyciszanie dzwieku po oddaleniu "kamery"?
Niestety nie wiem, ale znając życie to pewnie nie :)

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:10:43 »
A masz jakiekolwiek dźwięki ?
Niestety nie wiem, ale znając życie to pewnie nie :)

Tak mam dźwięk w grze, gra muzyka i słychać niektóre efekty.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: audio..
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:04:23 »
Tak mam dźwięk w grze, gra muzyka i słychać niektóre efekty.
Hm.. to nie wiem, raczej nie ma innych ustawień dot. dźwięku oprócz suwaków głośności.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: audio..
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:05:13 »
Mam podobnie gdy w windowsie ustawie system 5.1, niby gra, ale nie wszystkie dźwięki słychać (karta SondBlaster Live plus głosniki 5+1). Wszystkie dźwieki sie pojawiają gdy ustawie na stereo lub słuchawki stereo.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:06:52 »
Mam podobnie gdy w windowsie ustawie system 5.1, niby gra, ale nie wszystkie dźwięki słychać (karta SondBlaster Live plus głosniki 5+1). Wszystkie dźwieki sie pojawiają gdy ustawie na stereo lub słuchawki stereo.

Mam i miałem ustawione stereo ;/

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: audio..
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:13:54 »
No to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to że masz grafike Ati która instaluje swoją własną "kartę dźwiękową" i jest ona ustawiana jako domyślna.
ewentualnie sprawdź czy masz ten sam efekt na słuchawkach.
A, jeszcze jedno, może być że to wina sterowników, jeśli sterowniki sa "windowsowe", zainstaluj firmowe. Przy sounblasterze to bardzo częsty objaw, gra, ale nie generuje wszystkich dźwięków, także przy odtwarzaniu muzyki.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Nerull

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2009, 00:41:18 »
No to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to że masz grafike Ati która instaluje swoją własną "kartę dźwiękową" i jest ona ustawiana jako domyślna.
ewentualnie sprawdź czy masz ten sam efekt na słuchawkach.
A, jeszcze jedno, może być że to wina sterowników, jeśli sterowniki sa "windowsowe", zainstaluj firmowe. Przy sounblasterze to bardzo częsty objaw, gra, ale nie generuje wszystkich dźwięków, także przy odtwarzaniu muzyki.

Grafikę ATI mam lecz nie używam "ich" karty dźwiękowej.
Ten sam efekt mam i na słuchawkach i na głosnikach.
Co do sterowników, zainstalowałem najnowsze do swojej karty dźwiękowej czyli Realteka i nadal to samo.

Goomich

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2009, 03:07:58 »
Mam i miałem ustawione stereo ;/

No to nie miej. Gra jest zoptymalizowana pod 5.1.

To jeden z powodów, przez które w ogóle wyłączyłem dźwięk w Eve.

Maver

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2009, 08:59:50 »
No to nie miej. Gra jest zoptymalizowana pod 5.1.

To jeden z powodów, przez które w ogóle wyłączyłem dźwięk w Eve.
Ja mam stereo i nie mam zamiaru miec 5.1. Dzwiek jest OK. Wiec argument "gra jest zoptymalizowana pod 5.1" jest lekko "z  d u p y".
Jesli cos nawet jest zrobione pod 5.1 to w stereo powinno brzmiec normalnie.

ps. A moze te twoje nowe sterowniki cos ciała daja? Jesli je aktualizowales ostatnio to sprawdz poprzednia wersje. Zacznij tez od reinstalacji DirectX'a (albo choc zainstalowaniu go jeszcze raz).
Zakladam ze EVE juz odinstalowales, zainstalowales i skonsigurowales na nowo (olewajac stare konfigi)

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: audio..
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:20:56 »
No to nie miej. Gra jest zoptymalizowana pod 5.1.

To jeden z powodów, przez które w ogóle wyłączyłem dźwięk w Eve.

Dziwna ta optymalizacja, że po włączeniu w systemie 5.1 znika mi połowa dźwięków w grze....  ???
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

hakatu

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:13:57 »
Mam 5.1 i dobrą kartę... z dźwiękiem w evce też mam problemy. Czasami są, czasami nie. Tego pozycjonowanie 5.1 prawie natomiast nie zauważam.

Goomich

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:24:48 »
Jesli cos nawet jest zrobione pod 5.1 to w stereo powinno brzmiec normalnie.

To Eve...

Maver

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:29:00 »

Raiha

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:40:27 »
A mi dźwięk 5.1 działa. Pozycjonowanie tez , choć może trochę za mocno tylne głośniki. Wystraszyć się można jak nagle słychać z tylu odgłos dział :) . Mi się wydaje ze to wina ustawień głośności poszczególnych głośników które można ustawiać.

Jedno co z dźwiękiem mi się nie podoba to ze teraz każdy moduł daje dźwięk i przy oddaleniu zanika ale przy okazji znikają tez i inne które by się chciało usłyszeć.

karagir

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2009, 12:01:48 »
5.1 działało, pozycjonowanie też...dopóki nie zmienili systemu dźwięku - wrzucili tylko soft, od tego czasu się pojawiają jakieś dziwne rzeczy - czasem część dźwięków zanika, czasem części nie ma...
Mam x-fi. Wydaje mi się, że jest to wina sposobu, w jaki EVE komunikuje się ze sterownikiem audio / soundsystemu gry. Mam pewność, gdy wszystkie inne gry działają prawidłowo... podobnie jak z antyaliasingiem - nie chce im się chyba zrobić tych paru poprawek, które dużo by dały;)

Shanda la

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 29, 2009, 22:19:23 »
Tak jak karagir napisal. Mi rowniez brakuje części dzwięków. Kiedyś było wszystko ok problem zaczął się pojawiać po ktorymś paczu, zatem to raczej wina samej gry niż naszych blaszaków

Nazgu Ura il

  • Gość
Odp: audio..
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 04, 2010, 20:44:28 »
Czy ten problem został już rozwiązany? Ponieważ też brakuje mi niektórych dźwięków i na komputerze stacjonarnym i na laptopie ;/