Autor Wątek: Flustracja...  (Przeczytany 6099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira Voux

  • Gość
Flustracja...
« dnia: Styczeń 03, 2008, 12:45:26 »
Powiem wam ze juz mi sił brakuje na eve... Przez 6 miechów była to moja najulubieńsiejsza gra a teraz mnie wykańcza  :-\
2 tygodnie po trinity okazało sie ze nie moge sie logowac - kis blokował mi wejscie do gry - po jakis 2 dniach okazało sie ze trzeba odznaczyc funkcje eve voice i wszystko działa.
Mineły ze dwa dni i pojawiły się u mnie blue screeny podczas gry w eve skutecznie uniemożliwiając grę - okazało sie ze wyłączenie eve audio i hardware acceleration pomogło... Zamiast restartów systemu pojawiły sie wywałki do windy... Wyczytałem gdzieś że granie w oknie pomaga i rzeczywiście pomogło...
Wczoraj jednak gra znów zrestarciła mi kompa... tym razem bez bluscreena... w czasie kiedy grafa miała 50st. i szło jakieś 60 fpsów na premium grafie.... Skończyło się stratą zescramblowanego shipa.. Przełączanie grafy na classic nie pomaga, a wcześniej przez 6 miechów nigdy mi eve nie padła za wyjątkiem pada netu...
Z tego co czytałem na forum eve-o to wielu ludzi ma różne problemy od czasu trinity a ccp milczy, nie odpowiada na petycje a problem trwa już z miech. Opłacanie konta za możliwość przełączania skili to tez trocha przesada i ogólnie kupa. :grr:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:12:00 »
Wrzuć długi skill wyłącz sybskrypcję jako powód podaj problemy z klientem. Odczekaj na kolejny patch/koniec skillowania i zobaczysz czy Ci się coś zmieniło. Nikt przecież Ciebie nie zmusza, po co masz się męczyć  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:27:55 »
Z tego co czytałem na forum eve-o to wielu ludzi ma różne problemy od czasu trinity a ccp milczy, nie odpowiada na petycje a problem trwa już z miech. Opłacanie konta za możliwość przełączania skili to tez trocha przesada i ogólnie kupa. :grr:

Rozumiem Twoją frustrację ale po części rozumiem też CCP. Jako niewielka firma mają ograniczone zasoby i siłą rzeczy przeznaczają je na walkę z najważniejszymi problemami. Jeśli u większości EVE działa to niestety musisz cierpliwie czekać albo próbować obejść problem samemu.

Na usprawiedliwienie CCP dodam, że sytuacja na rynku kart grafiki jest niezdrowa. Niby DirectX miał uniezależnić oprogramowanie od sprzętu ale każda poważniejsza gra ma dwie lub trzy ścieżki renderingu. Dla kart ATi, nVidii i to w dodatku na różnych poziomach shaderów. Sprawy nie polepszają sami producenci grzebiąc w sterownikach kart tak aby osiągać jak najwyższe wyniki w najpopularniejszych grach. Niestety te "optymalizacje" miewają skutki uboczne objawiające się w najmniej odpowiednim momencie.

Moja rada: pogrzeb w ustawieniach sterownika grafiki. Zmień ustawienia na minimalne/maksymalne, włącz/wyłącz optymalizacje. Sprawdź inne ustawienia grafiki w EVE (głębia kolorów lub stencil depth).

Jeśli masz trochę wolnych zasobów kup sprzętową kartę dźwiękową, nie musi być jakaś wyszukana byleby realizowała sprzętowo cały tor dźwiękowy.

Powodzenia.  O0

PS. A gdyby się nie udało... can I have your stuff?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 16:03:25 wysłana przez ArchenTheGreat »

Kaira Voux

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2008, 14:14:53 »
Jak wyczerpią mi sie pomysły to chyba pójdę za radą dormia - marudy na 5lvl i 36 dni wolnych na ET.....

Ellaine

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2008, 14:27:31 »
Wszystko mi chodzi bez zarzutu ale patrząc na to ilu ludzi i jakie ma problemy, jest dla mnie cudem psychologii społecznej że nie ma jeszcze 50 tysięcy scancelowanych kont i że w moim otoczeniu w sumie nikt nie zrezygnował jeszcze.

misao

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2008, 15:01:02 »
ja mialam potwirne problemy z resteami kompa na radkach. wymienilam z 6szt, kupa po 2-3 tygiodniach problem wracal, mimo wymiany karty:/

NeX

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 15:50:22 »
  Za dzwięk w EVE odpowiada silnik FMOD. Naprawdę dobry, ale na komputerach PC tylko w teorii istnieje jakiś standard dzwięku. AC97 na każdej płycie głównej działa jak chce. Najbezpieczniej jest posiadać kartę Creativa, bo przynajmniej każdy producent jest w stanie przetestować grę z jej standardami. Jeżeli dzwięk sprawia problem, to wyłączenie akceleracj sprzętowej go rozwiązuje, a programowo działa miksowanie we wszystkich kanałach i nie obciąża w widoczny sposób nawet starych komputerów.

  Voice w sumie działa normalnie, to że twój firewall się blokuje, to problem jego obsługi. Wrednie rzecz ujmując bez sporej wiedzy na temat procesów wymagających zezwolenia na połączenie nie ma sensu instalować firewalli wymagających konfiguracji. Wbudowany fire Windowsa jest dla amatorów wystarczający i przezroczysty w działaniu.

  Co do grafiki - standardowo w pierwszej kolejności suportowana jest nVidia, bo jako jedyna gwarantuje skuteczną aktualizację sterowników i nieograniczony dostęp do specyfikacji kart. Przełączanie na starą grafikę niewiele daje, bo to i tak jest nowy silnik, tyle że może działać wczytując nowe resurce ze szczegółowymi obiektami i teksturami, albo nie i wyświetlić na starych. Ale to nie jest stary klient i nie działa na gfx tak wydajnie jak kiedyś na procesorze. Przeciwnie nowa grafa chociaż żre więcej ramu, to działa szybciej dzięki wykorzystaniu akceleracji karty graficznej. Problemów raczej nie da się uniknąć przy takich zmianach i ogromnej rozpietości sprzętowej wśród graczy EVE.
  Na moich starszych komputerach głównie nForce2 i karty serii GF 6, 7 - EVE działa prawidłowo dopiero po włączeniu opcji grafiki w tryb EXTREME shadow. Czasem poprawę pracy gry uzyskuje się właśnie poprzez podniesienie wymagań, a nie ich obniżanie. Producent gry MMO ma trudniejsze zadanie od innych ponieważ musi brać pod uwagę, że jego gra będzie przez kilka lat uruchamiana na bliżej nieokreślonym sprzęcie. Gdy wprowadza się potem poprawki takie jak Trinity, to nagle się okazuje, że tysiące graczy nie ma sprzętu zgodnego z nowym silnikiem. Może to brzmi jak usprawiedliwianie CCP, ale nie widzę innej możliwości jak czekać na poprawki, lub się dostosować. Gra jest tego warta, a możliwości producenta ograniczone i cudu z godziny na godzine nie będzie.

  Tak jak napisałeś - skoro nie dasz rady grać, to ustaw skila i wróć za miesiąc. Może będzie po problemie :krzeslo:

Kaira Voux

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:52:03 »
hmm karte mam gf 7600gt, a problem z dźwiekiem zarzegnałem jego wyłączeniem.....
Dziwnym trafem moje restarty zbiegają sie zawsze z uruchomieniem Usługi centrum zabezpieczeń systemu windows ale ogólnie rzecz biorąc nie mam pojęcia o co biega  :(.....
W firewallu na włączonym trybie uczenia zezwoliłem evie na wszystko a i tak był problem, jego rozwiązanie znalazłem na eve-o - taki problem miała znaczna częśc użytkowników kisa 7.0 z evką i tylko takie rozwiązanie na razie rozwiązuje problem (wyłączenie eve voice)

NeX

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2008, 23:12:10 »
  Usługa centrum zabezpieczeń sama w sobie niczemu nie służy poza informacją i zamulaniem pamięci. Możesz ją bezproblemowo wyłączyć. Jest zbyteczna. Jeżeli to miałoby w czymś pomóc... Jest jeszcze kwestia, czy masz wyłączoną usługę systemowego firewalla. Często podczas kilkrakrotnych instalacji antywirusów z własnym fire, okazuje się, że nie potrafią one juz samodzielnie wyłączyc tej usługi i powodują konflikty w systemie. Np blokując połaczenie z siecią itp. Można gdybać w nieskonczoność - spróbuj poprosić o pomoc kogoś kto może bezposrednio zapoznać się z twoim komputerem i systemem. Problemy ze strony CCP samo CPP po cichu zlikiwidowało, bo już runtimeerrorów nie ma, a były po premierze Trinity notoryczne. :knuppel2:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:50:03 »
... bo już runtimeerrorów nie ma, a były po premierze Trinity notoryczne. :knuppel2:

Ja czasami mam jeszcze run-time error, w momencie zamykania EVE'ki :P

misao

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2008, 11:02:54 »
ja mam runtimerrpry jak zamykam wieksosc rzeczy. to cos microsoftowego >_>

NeX

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2008, 12:40:23 »
Chmm.. może sp3 do XPeka ma jakieś zalety 8)

Kaira Voux

  • Gość
Odp: Flustracja...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2008, 13:16:31 »
Przejrzałem logi zdarzeń na kompie i od czasu przeinstalowania sterów klienta i direxa nie mam informacji o tym ze jest jakiś błąd w evefile... Wywalanie kompa bez bluscreena i restart zasugerowały mi jednak jaką niedomogę sprzętową.
Podczas jednej takiej wywałki bowiem komp nie chciał "wstać" z powrotem. Robił tylko pi pi pi płytą główną... Nawet wiatrak od procka nie kręcił... Tylko pi....  pi... pi... co 3-4 sec. Po głeszym namyśle wypiąłem dwa ramy i system wstał bez zająknięcia.
Te wszystkie dziwne rzeczy zasugerowały mi : "Coś jest nie tak". W szale chęci naprawienia swojego pc zacząłem żąglować ramami aby znaleźć wadliwy - i tu porażka wszystkie działały ok jak były dwa. Wkurzony wpiąłem 4 i system tym razem również odpalił jak za dawnych lat.....
Postanowiłem wypróbować dwa ramy w grze. Po dwóch godzinach spokojnego misjonowania znów restart kompa bez bluuscr. ani żadnej informacji o błędzie. Temperatury na procku i grafie były ok.
W moim uyśle powstała myśl: "Twój 350W zasilacz modekomu po trzech latach pracy ma chyba dość"  :D.

anyway postanowiłem wstawić zasilacz cheftecka 450 jak nie pomoże to... zawsze lepiej mieć lepsiejszy zasilacz
a jak nie to to płyta główna może coś nie teges....
Nex - bardzo chętnie zaprosiłbym do siebie jakiegoś komputerowego szpeca, moje kolegi jednak sie nie sprawdziły i chybabym musiał zawołać servis jakiś, a jak do przepchania kibla nikt za 100zł nie chciał przyjechać to chyba w tym przypadku bardziej opłaca się emergency hardware modernisation  :2funny: :2funny: :2funny: