Autor Wątek: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?  (Przeczytany 21847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafaello

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:25:38 »
kwestia bob-a byl jest i mysle bedzie jeszcze dlugo dla wielu drazliwa.

o co chodzi ?
dawno dawno temu...
ponad 3 lata jakies znalazlem sie jako totalny noooooob w nieistniejacej dzis polskiej korporacji nhun - ktora wstapila do fountain aliance - ktore bylo we wladnaniu rejonow fountain, preiod basis i delve - chyba zreszta do dzis jedne z najlepszych rejonow
stalo sie tak ze ow aliance - FA zostalo stargetowane przez BOB i dlugo z nimi sie tłukaliśmy - wiec mozna założyć że od poczatku mojej gry w eve BOB był evil
w miedzyczasie stało się tak że obleciałem z moim korpem (RAVE) całą mape - bylśmy wszędzie w każdym je bananym (od bananów - nie moderować) zakatku mapy w eve, walczyliśmy u boku lub przeciwko prawie każdej większej grupy graczy w eve...
i wiecie co - nie jest to żadne olśnienie ani mądrość życiowo growa....
ale BOB niczym się zbytnio nie różni od innych grup graczy - tak samo ludki w BOB szukaja w grze zabawy - tak samo knują i kombinują co zrobić jak każdy inny...
skąd zatem wzieła się złość i nienawiść do BOB ?

1) wzieła sie z ich dobrzej organizacji,
2) przez propagande - która ewidentnie pomagała ich dokonaniom...
3) ich nieotwartości na przyjmowanie nowych
4) i cholera.. co najważniejsze wygrywali aż nadto często
5) zdażył się incydent z dwoma czy trzeba BPO T2 - w firmie CCP został z tego powodu przeprowadzony audyt !
okazało się że JEDNA osoba najprawdopodobniej znając mechanike gry spowodowałą że łątwiej wylosowałą bpo...
UWAGA - koniec koncow okazalo sie ze pomimo iz wiedziała ta osoba gdzie jakie bpo bedzi elosowane - to ona WYLOSOWAŁA a nie zabrała czy zduplikowala .... - fakt faktem ze wiedziała coś więcej od przeciętnego gracza...
co spowodowało że ludzie już nie dażąc BOB-a sympatią ogłosili ze to aliance GM-ow

LOL
obecna pozycja BOB-a jest efektem pewnej konsekwencji w dzialaniu
obecna opinia BOB-a jest efektem fobii i mitów w dorzej mierze też spowodowanych przez BOBową propagande

dla mnie BOB to aliance jak każdy inny...
tyle ze z punktu widzenia historycznego raczej wolałbym walczyć przeciwko nim - niż z nimi
jakkolwiek
jest jedna trudność - BOB walczy z ruskimi... których nie lubi ebardziej niż BOB-a
tia....
ooot i cała polityka
a  co tam panie u chińczyków ? mocno się trzymają ???



YANNICK

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:53:14 »
(...)
3) ich nieotwartości na przyjmowanie nowych
4) i cholera.. co najważniejsze wygrywali aż nadto często
(...)

Mysle, ze chodzi o te 2 punkty. BoB w kazdym mmorpg, w jakim go spotkalem, tworzyl zwarte organizacje, alienujace sie od reszty graczy. A do tego zawsze odnosil mniejsze lub wieksze sukcesy i byl postrzegany jako dobra, zgrana grupa. Ot i tutaj wchodzi zwykla ludzka zawisc i zazdrosc. :)

Osobiscie nie przepadam za BoBem ze wzgledu na alienacje, ale tez mialem w innych grach niemile doswiadczenia z gildiami / organizacjami wchodzacymi w sklad BoBa, ktore nie mialy oporow aby dla wlasnego zysku lamac normy etyczne czy moralne, przyje przez graczy w danej grze.

Mimo, ze takze bylem w NHUN i BoB dal mi sie we znaki, to obecnie mam do nich stosunek kompletnie obojetny. :)

rafaello

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 25, 2007, 19:10:57 »
no tak mniej wiecej to wyglada....
kazdy inny korp bedacy na ich miejscu zachowal by sie tak samo - lub podobnie..
problem polega na tym ze ten korp to akurat nie nasz korp (or aliance...)
nie zmienia to faktu ze urosli za mocno... tyle ze mowi  sie o bob.. a mniej o ra ktore rosnie mada faka na potege.... do tego dosc silni goonsi...
raczej sie obie strony nie dogadaja.. ale wyobrazcie sobie co bybylo gdyby sie bob/ra/goons dogadali....

Pelias

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2007, 14:14:39 »
Maly offtopic:
Nie dogadaja sie, przynjamniej nie bez rozpadu BoB - spora grupka ludzi jest tam jedynie dla bicia ruskch;-)

Skonczy sie tak ze BoB straci cale swoje terytorium, bedzie kampiony przez jkilka miesiecy, potem najezdzcy sie znudza, a ogol populacji dojdzie do takich samych wnioskow jak raf - goonsi i ruscy cos za duzo urosli (tak naprawde to masa osob widzi to juz teraz, tyle ze sa zajeci BoB'em). Zarzewiem konfliktu moze byc fakt ze IAC i AAA juz zapowiedzialy, ze MC jest do odstrzalu zaraz po BoB, a samo MC na chwile obecna scisle wspolpracuje z RA.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2007, 16:53:47 »
a samo MC na chwile obecna scisle wspolpracuje z RA.

Hym mozesz jakies dowody dac bo albo ja cos przespalem albo sam juz niewiem z tego co wiem i IAC/AAA+ friends i RSF zapowiedzialy bicie MC ...