Autor Wątek: [UTF94] Unseen Task Force 94  (Przeczytany 8066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
[UTF94] Unseen Task Force 94
« dnia: Luty 03, 2008, 16:25:58 »
Wszyscy wiecie, czym jest Akademia, czym się zajmuje. Większość z was ma w korpach ludzi, którzy Akademię opuścili, większość z was, z tego co wiem, ma o nich i o nabytych przez nich w Akademii umiejętnościach dobre zdanie.
Jednakże Akademia ma już rok. Przez ten rok zmieniła się Eve, zmieniły się warunki w jakich operują korporacje, zmieniają się umiejętności potrzebne początkującemu pilotowi. Czas więc zreformować system nauczania. I tutaj dochodzimy do sedna czyli do tego czy, i jak, zechcecie w tym pomóc.
Zakładam trzy etapową reformę, w każdym z etapów potrzebna jest Wasza pomoc.

Etap 1 - teoretyczny.
Tutaj największą pomocą mogą służyć starzy wyjadacze, którzy hi-sec to pamiętają już tylko z legend.
Trzeba by opracować listę podstawowych umiejętności ułatwiających życie i przeżycie w low i null sec. Umiejętności, które przydadzą się i kopaczowi i początkującemu pvperowi. Umiejętności pozwalającej na w miarę bezbolesne włączenie nowicjusza we flotę bez konieczności tłumaczenia mu podczas opa co ma robić.
Po opracowaniu takiej listy, należy punkt po punkcie spisać teoretyczne podstawy każdego "ćwiczenia" oraz ewentualnie tipsy i triki do jego praktycznego przeprowadzenia.
Aby pomóc w tym etapie - wystarczy dostęp do forum Centrali. Utworzę tymczasowy dział do koordynacji prac i każdemu chętnemu (zgłoszenia w tym wątku bądź na pm) ustawię do niego dostęp.

Etap 2 - kadra szkoląca.
Oczywiście teorię w praktykę musi mieć kto przekuwać. To zawsze był największy problem Akademii - zbyt mało ludzi chętnych, żeby poświęcić swój czas na grę, aby przekazać swą wiedzę innym. Jeżeli ktoś z Was chciałby pomóc - zapraszam. Nawet nowicjuszy - przeszkoli się was intesywnie i będziecie mogli potem szkolić innych. Wystarczy kilka osób, z których każda poświęciła by w miesiącu 2-3 godziny, za które postaramy się, w miarę naszych skromnych możliwości, wam wypłacić drobną rekompensatę.
Oprócz tego, potrzebujemy ludzi, którzy (również za drobną "pensję") pomogli by w zarządzaniu Akademią i "studentami". Głownie chodzi o osoby, które zajęłyby się rekrutacją, wywalaniem nieobecnych, pilnowaniem żeby wszyscy zostali przeszkoleni etc. Ogólnie rzecz biorąc - HR.
Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie się na pm (chwilowo jestem out of game).

Etap 3 - zastosowanie wszystkiego powyższego w praktyce.

Na koniec, kilka słów o UTF94.
Korporacja powstała jako swojego rodzaju przytułek dla weteranów znudzonych null sec, dla osób mających zbyt mało czasu na granie w innych korpach, wreszcie dla wszystkich tych, którzy nie mogą znaleźć sobie miejsca w innych korporacjach. Drugim z jej celów, ma być przygotowanie chętnych do objęcia zaszczytnej funkcji instruktora Unseen Academy.
UFT94 należy do The Unseen Company Alliance.
Co oferujemy?
- Brak jakichkolwiek obowiązków.
- Sojuszową, Unseenową, niepowtarzalną atmosferę, kanały i forum, gdzie można z każdym pogadać o wszystkim.
- Dla chętnych wspólne OPy (czy to kopanie, czy wspólne wysokolevelowe misje, czy small pvp czy co tam jeszcze wymyślicie).
- Dostęp do sojuszowych Labów i innych zasobów i pomocy.
- Ochronę Sojuszu.
Czego oczekujemy w zamian?
- Podporządkowania się korpowemu podatkowi (niezbyt wysokiemu, prawdopodobnie jakieś 10%), który w całości będzie przekazywany na potrzeby Akademii.
- Logowanie co jakiś czas, żebyśmy wiedzieli, że postać jest aktywna.
- W miarę wiedzy, pomaganie innym poprzez odpowiadanie na pytania zadawane na forum czy czatach.

Rekrutacja zostanie otwarta, jak tylko aktywuję konto (jak się uda to w przyszłym tygodniu), o czym nie omieszkam was poinformować
Przedwieczny.

Ronin

  • Gość
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2008, 17:30:18 »
Heh od dosc dawna sie zastanawialem jak tam moglbym wam pomoc w szkoleniu noobkow ( sam mam troche znajomych ktorzy grac zaczeli i ktorym w miare mozliwosci pomagam.) Tyle ze 0.0 nie znudzilo mi sie z corpa wychodzic zamiaru nie mam, ale mam w tygodniu po kilka wolnych godzin gdzie nie mam co robic ;p Wiec jesli to by nie przeszkadzalo moge do takiego corpa wrzucic alta, i z niego co jakis czas organizowac jakies szkolenia tak naprawde w kazdej dziedzinie. A co do pisania teori to moze po sesji cos pokombinuje ale to jeszce kwestia min. tygodnia. Iskow zadnych nie chce bron boze ;p

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2008, 18:46:22 »
Zapraszam :)
Tylko daj mi z maina znać, kogo mam przyjąć (na eve-maila).
Przedwieczny.

MightyBaz

  • Gość
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2008, 13:24:49 »
xart, zastanowcie sie nad dodatkowa opcja z CCP ...jako ze odwalacie za nich mase roboty od strony marketingowej, moze warto zasygnalizowac bezposrednio w langlyczu na eve forum ze takie centrum edukacyjne powstalo...i garsc syntetycznej informacji,czyli dla przykladu:
-  jaki jest zakres akademii (jakies corpy specjalizujace sie w czyms m czy jakos tam)
- ile osob juz "wytrenowaliscie"
- ile osob zostalo w eve dzieki temu
- ile osob zdecydowalo sie po trialu kupic abonament
- cos jeszcze , sam nie wiem  - warto pomyslec na jakims PR coverem

moze uda sie wydebic jakies bonusy? gadzety albo gratisowe TC dla trenerow, hgw - ale warto sprobowac, w koncu wiecej jest do zyskania niz stracenia...hm?

tempx6

  • Gość
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2008, 13:56:51 »
Oczywiście Panie Baz. Bezinteresowność jest zawsze mile widziana, tym bardziej wspomagana przez CCP.
W tym przypadku aż zadziwiająca, nie biorąc pod uwagę odznaczeń jakie można zdobyć. Respect.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2008, 14:10:10 »
Baziu... CCCCCP doskonale sobie zdaje sprawę z tego czym jest Akademia i co robi. Z mr Orbisem rozmawiałem na ten temat kilkukrotnie. Podobnie ma się sprawa z Eve University. Jedyne co zostało mi zaproponowane, to "wywiad" ze mną w Player News Center. Ale jakoś nie chce mi się tłumaczyć potem setkom angielskojęzycznych (czy jakich tam przyniesie) graczy, że korp jest tylko dla Polaków.
Zresztą korp powstał nie dla jakiś profitów, więc mam to raczej w poważaniu.
Do tej pory jakoś radziliśmy sobie własnymi siłami, bo były osoby które chciały się odwdźięczyć za udzieloną im pomoc i same pomagały następnym "pokoleniom". Niestety ostatnio coraz mniej jest takich wolontariuszy, a większość z tych co była - odeszła w poszukiwaniu nowych wrażeń. Co zresztą jest normalne, bo ile w końcu można siedzieć w hi-secu. Dlatego też powstał ten temat, bo miałem nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które chciałyby poświęcić tygodniowo 2-3 godzinki na pomoc, w zamian mogąc zareklamować swoje korpy/alianse opuszczającym Akademię ludziom. Ewentualnie osoby takie mogłyby podzielić się swoją wiedzą w formie poradników czy opracowania systemu szkoleń praktycznych.
Cóż, odzew jest taki jak zwykle - czyli niewielki (chwała Ci Roni ;) ). Szkoda. Szkoda głownie ze względu na tych ludzi, którzy mogą trafić potem do waszych korpów, a nie będą tak dobrze przeszkoleni jakbym tego chciał.
Przedwieczny.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2008, 14:44:23 »
Heh od dosc dawna sie zastanawialem jak tam moglbym wam pomoc w szkoleniu noobkow ( sam mam troche znajomych ktorzy grac zaczeli i ktorym w miare mozliwosci pomagam.) Tyle ze 0.0 nie znudzilo mi sie z corpa wychodzic zamiaru nie mam, ale mam w tygodniu po kilka wolnych godzin gdzie nie mam co robic ;p Wiec jesli to by nie przeszkadzalo moge do takiego corpa wrzucic alta, i z niego co jakis czas organizowac jakies szkolenia tak naprawde w kazdej dziedzinie. A co do pisania teori to moze po sesji cos pokombinuje ale to jeszce kwestia min. tygodnia. Iskow zadnych nie chce bron boze ;p

narazie za malo latasz, zeby moc jakakolwiek wiedze przekazac noobie :)
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

MightyBaz

  • Gość
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2008, 14:46:26 »
mam taki troche komercyjny pomysl - przewrotny , zeby wspomagac finansowo akademie = jak ktos z akademii trafi do jakiegos korpa to wplata na rzecz akademii jakies kwoty za nowego, wyszkolonego "nooba". Poniewaz jest duzo pozytywnych opini i wiele osob szanuje to co robicie, to kto wie - moze nie bedzie problemu z takimi dotacjami.
ja moge zadeklarowac symboliczna kwote 10m per head...co myslicie o tym?



Gregorius

  • Gość
Odp: [UTF94] Unseen Task Force 94
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2008, 14:51:42 »
Był taki pomysł. Sam chciałem wspomóc w ten sposób akademię. Xarth mi chyba wtedy zwrócił kasę... ;)
Teraz już wiem, dlaczego :) :)

Sam postanowiłem odwdzięczyć się za idee Unseen, pomagając jak mogę przy szkoleniach itp. Noo i w końcu sam wylądowałem w Unseen Company :P

Myślę, że właśnie najlepszą zapłatą i wyrazami szacunku będzie skierowanie kogoś do pomocy w szkoleniach ^_^.

(ale to takie moje własne, papuzie przemyślenia  >:D)