Autor Wątek: Handel ISKami - dyskusja  (Przeczytany 42845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArchenTheGreat

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« dnia: Listopad 23, 2007, 20:35:43 »

Sprzedawanie ISKów jest nielegalne.
Kupowanie ISKów też jest nielegalne, i za to też można zostać zbanowanym*.
Kupowanie tzw. doładowań** też jest nielegalne.



Generalnie zgadzam się, popieram i wogóle... ale dla ścisłości: kupowanie/sprzedawanie ISKów jest legalne (legalne=zgodne z polskim prawem) ale zabronione przez EULA, którą gracz zaakceptował rozpoczynając grę w EVE. CCP może więc w każdej chwili zbanować gracza sprzedającego ISKi i jest to jedyne co CCP może zrobić.

PS. Moim zdaniem kupowanie ISKów (nawet to legalne przez konwercję GTC) oraz handel postaciami psują grę. Ale ja podobno dziwny jestem.

Vermian

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2007, 20:55:49 »
W sumie mam podobne odczucia jak Archen, ale po zastanowieniu niekoniecznie psuja, dzieki temu maja szanse zagrac osoby ktore nie moga sobie pozwolic na placenie comiesiecznego abonamentu. Z drugiej strony gdzieki takim kupcom GTC moga sie bawic w PvP osoby ktore nie maja czasu nabijac kasy powolnym trzepaniem misji, czy przetapianiem asteroidow. CCP zdaje sobie z tego sprawe i dlatego pozwala na ten proceder w ograniczony sposob, tak aby zapobiec manipulacjom i wszystko bylo wykozystane tak jak trzeba (przynajmniej w teori tak jest).  Czekanie pol roku na w miare przyzwoite nauczenie sie latania BS-em moze tez nie kazdemu pasowac. Wiem ze zaraz kilka osob powie ze w ten sposob ktos nie pozna wszystkich aspektow gry, ale tak naprawde czy kazdy musi chciec poznawac? Moze ktos chce po prostu jak najszybciej polatac w blobie i snipowac z 200 kilometrow rokhem do czegos. Jak kogos stac na wywalenie kilku tysiecy dolcow aby zakupic sobie postac z tytanem, czemu mialby tego nie zrobic? Wiele graczy na tym skozysta i zaludni swiat dzieki temu. Mnie to bylo by szkoda tak kase wydawac, ale zawsze sie znajdzie ktos kto moze tyle wydac i nawet nie skrzywic sie jak ten tytan pojdzie w kanal ;).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2007, 21:16:26 »
A czemu ktoś, kto w rl zarabia więcej, ma mieć przewagę w grze? To jest właśnie (m.in) to psucie gry, zaburzanie równowagi miedzy ludźmi, w grze w której (teoretycznie) każdy od startu ma równe szanse na dojście do tego tytana...
Poza tym, dla mnie kupowanie isków to podoban rzecz do cheatowania czy używania botów w grach typu Counter Strike i podobnych. Fajnie się gra z kimś, kto już na starcie ma nad Tobą przewagę bo ma lepsze guny, szybsze odruchy czy w ogóle gra za niego komp?
Przemyśl jeszcze raz :P
A co do tego, że wielu graczy na tym skorzysta... W jaki sposób? Chyba jedym pożytkiem z takiego kogoś są easy-kills takich ebayowych postaci/statków etc...

Archen - chodzi mi właśnie o EULA. Chociaż jakby dobrze pogrzebał to i polskim prawie znalazłoby się paragraf na to ;)
Przedwieczny.

Vermian

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2007, 21:29:38 »
Heh, masz racje, daje to nieuczciwa przewage, chwilowa i nietrwala ale daje ;). Ale nawet tu EVE samo sie broni. Ktos kto by chcial zawojowac swiat kupowanymi ISK-ami musialby dysponowac niesamowita fortuna, a ktos z taka iloscia pieniedzy zapewne woli sie bawic w inny sposob niz gierka komputerowa (tytan to okolo 5000 dolcow, ktos na forum EVE obliczyl). Osobiscie uwazam osoby kupujace ISK za troche naiwne ;). Ta gra daje przewage tym co potrafia sobie zjednywac duze grupy ludzi, a nie tym ktorzy maja duzo kasy :). Juz kiedys wspominalem ten przyklad (czysto hipotetyczny) korporacji bogatych ludzi co oplaca konta ludziom co niszcza im pozniej kupione za GTC statki. Az mi sie nazuca przyklad aliansow co bez tego stracili by mocno na stanie ludzkim gdyby GTC przestaly byc dostepne. Pewnie 1/3 rosjan przestala by grac i niszczyc te statki co zasponsorowali jakims bogatszym zachodnioeuropejskim i amerykanskim graczom :D. Aspekt moralny, przyznaje jest, ale gra cale szczescie broni sie sama przed ludzmi co nie maja na co realna kase wydawac. No i devsom kieszenie pecznieja dzieki temu :P.

Ellaine

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2007, 21:46:53 »
Etam nierowne szanse. Ja mam malo czasu na gre, ludzie ktorzy moga grac 5 godzin dziennie z palcem w dowolnym otworze mieszczacym palec moga zarobic wiecej, zabic wiecej i w ogole wiecej znaczyc. A ludzie ktorzy moga grac od rana do nocy? Noż nieuczciwa przewaga. A i jeszcze nieuczciwa przewage za real kase maja nade mna ludzie z mocnymi kompami, bo nie przycina im sie gra w walce na pol minuty.
Rowne szanse to zupelnie bezsensowny pomysl. Nic takiego w przyrodzie nie wystepuje. Nawet w warcabach nie ma rownych szans bo jeden zjadl wiecej magnezu i mu lepiej neurony stykają a drugi mniej. Im wieksza zbiorowosc i roznorodnosc tym rownosc tychze zans jest mniejsza. Jesli kogos nie raduje kopanie velda samo w sobie i musi sie koniecznie porownywac i scigac z innymi na wyniki, powinien sobie zwyczajnie znalezc ludzi o podobnych parametroach "poczatkowych". Ja na przyklad radze sobiejako tako wsrod ludzi ktorzy malo graja i maja jedno konto :)

I ja nie mowie ze to nie psuje gry, bo psuje, ale akurat rownosc szans mozna sobie wsadzić.

future

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2007, 01:39:59 »
Ech Albi... Czy nie mozesz choć w jednym topicu przestać narzekać? To się już nudne robi  :P A co do wątku - wszelkiego typu zarabianie na grze jest nielegalne, i koniec. A jeśli ktoś chce sobie kupić coś za realną kasę w eve - jego strata, a dla reszty łatwy kill  >:D. Głupota nie popłaca jak widać.

Ellaine

  • Gość
Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2007, 10:53:59 »
Moge, jesli chcesz watek bez mojego narzekania, musisz zalozyc nowy :)
Handel iskami jest nielegalny. Uzyskanie iskow ze sprzedazy TC jest legalne. A opowiadanie ze sie nie oplaca jest bzdura, sa tysiace ludzi ktorym sie oplaca i chwala im bo dzieki temu inni moga kupic TC za iski. I nie dotyczy to tylko dzieciakow ktore potem walcza o honor z cargo expanderami w low, dotyczy to dobrych, doswiadczonych pvperow w twardych pvp alliancach.
Gdyby moralnosc i oplacalnosc zawsze chodzily razem to nie byloby tematu moralnosci.

future

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2007, 11:44:01 »
Chodziło mi o to żebyś przestał narzekać w każdym wątku jaki to biedny kerbir z ciebie  ;D

Ellaine

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2007, 11:49:52 »
Tak tak, odpowiedzialem na to w pierwszym zdaniu a potem wrocilem do tematu :) Jeden wątek bez moich narzekań jest jak najbardziej realny.

Sou

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2007, 16:45:00 »
Xart "zapomnial" dodac ze sprzedawanie TC za kase tez jest nielegalne;]

Ja czekam tylko az "jakis" cfaniak sprobuje doniesc na konkurencje ze robi doladowania. Kazdy wie o co i o kogo chodzi a z uwagi na to ze wszyscy jada na tym samym wozku to mam nadzieje ze pan "cfaniak" ma troche oleju w glowie i na glupim gadaniu sie skonczy...

 ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2007, 17:03:05 »
No, zapomniało mi się... Ale w sumie aby odsprzedać tc za kasę trzeba go kupić poza secure trade (co jest samo w sobie "nielegalne"), albo sprzedawać "doładowania" - czyli patrz wyżej.

A co do "cfaniaka" - to jeśli myślimy o tej samej osobie, to ja mam nadzieję że to zrobi... A konkurencja jemu... I się sprzedawcy sami wykoszą z allegro :D
Ech... Marzenia ściętej głowy...
Przedwieczny.

Tratoc

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2007, 17:04:42 »
O co tu piane bic? Gadanie po próznicy. Wiadomo ze najbardziej to boli ccp ze ktos na ich grze sie dorabia. Irytuje to tez innych ze ktos profanuje gre takimi niskim instyktami. Ale poki serwisy aukcyjne nie beda banowac takich aukcji nic sie z nimi nie zrobi, chyba ze ccp zacznie brac aktywny udzial i urzadzac prowokacje.

Cikeawi mnie tylko ewentualna inkwizycja ccp. Wkoncu taki handlarzyna isk napewno ma alta ktorego moze poswiecic na ban. Poki sie chyba nie udowodni ze handluje, takiego konta mu nie zbanuka. A ciagle ma konta ktore rzeczywiscie produkuje isk i tego nie bardzo maja jak zbanowac bo wkoncu jeszcze tu zadnego urzedu skarbowego nie ma. Kazdy raczej moze przekazac kazda sume o ile nie sprzedaje isk i nie lamie tym eula. Zbanuja tego alcik to zalozy sobie nowego i dalej moze ciagnac proceder.

Co do chorych insynuacji na temat oficjalnej wymiany GTC za isk, CCP nie jest takie glupie by z tym skonczyc, bo lekko 1/3 kont by im znikla i kasa jaka z tego maja. Co wy tacy zawistni ze ktos ma kase i moze sobie pozowlic kupic wiecej kodow i je na isk zamienic?Nierowne szanse :D Tez mi cos. Jak ktos zaradny to nawet kupujac gtc za iski moze mu isc lepiej niz takiemu co sprzedaje GTC za isk. Gdyby nie ci dobrzy samarytanie ja moglbym zapomniec o grze w eve a juz napewno na dwoch kontach :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2007, 17:12:28 wysłana przez Kieł Łowicz »

Ellaine

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2007, 17:11:16 »
@Sou: Sa jakim wózku? Że niby wszyscy kupują TC na Allegro? Albo za ISKi?

Sou

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2007, 20:43:48 »
@Sou: Sa jakim wózku? Że niby wszyscy kupują TC na Allegro? Albo za ISKi?

Kompletnie cos zupelnie innego ;)

Martinoff

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2007, 21:10:08 »
A legalne jest jeśli np. kupię TC za iski przez oficjalny system, a później ten TC wystawię na Allegro za złotówki?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2007, 21:21:45 »
Jak kupisz przez oficjalny system, to ci przedłuzy konto automatycznie i nie będziesz miał czego sprzedać :)
Przedwieczny.

Martinoff

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 26, 2007, 10:16:47 »
To inaczej - jest jakikolwiek legalny sposób by trochę na Eve dorobić?

vulor

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 26, 2007, 10:18:07 »

Martinoff

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2007, 10:21:46 »
 ;) Też dobre, ale chodziło mi o połączenie przyjemnego z pożytecznym - zarabianie PLN/EUR/USD/GBP graniem w Eve - ot, jak sprzedawanie isków za rl walutę, tylko legalnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2007, 11:42:25 »
To inaczej - jest jakikolwiek legalny sposób by trochę na Eve dorobić?
Są dwa sposoby.
1. Program afiliacyjny: https://secure.eve-online.com/affiliate/
2. Kupowanie w hurcie od ccp time codów lub gadżetów z eve-store i ich odsprzedawanie z zyskiem.

Nie wolno zarabiać używając w jakikolwiek sposób klienta gry (np. przez sprzedaż isków za rl cash w jakikolwiek sposób).
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 26, 2007, 11:43:47 »
Możesz też złożyć CV w CCP i przeprowadzić się do Islandii :)

Bonzai

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2007, 16:48:22 »
Ale istnieje coś takiego jak kupowanie/sprzedawanie Time Codów za ISK-i... czyli kupowanie isków, tylko zamiast na allegro to poprzez time cody, si?

Ellaine

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2007, 17:00:45 »
W pełni legalne z punktu widzenia CCP choć często potępiane przez graczy jest kupowanie isków poprzez TC;
1.Kupujesz TC za $
2.Sprzedajesz TC na oficjalnej stronie eve-o za iski.
Ci którzy je od ciebie kupują, dostają bezpośrednio przedłużenie konta - czyli nikt nie dostaje gotówki, ale ktoś może sobie pograć (albo opłacić kolejne konto).

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2007, 12:54:48 »
Archen - chodzi mi właśnie o EULA. Chociaż jakby dobrze pogrzebał to i polskim prawie znalazłoby się paragraf na to ;)

Nie sądzę. Możesz podać jakiś namiar na paragraf? Bo mnie nic do głowy nie przychodzi.

Problem z kupowaniem ISKów jest taki, że daje przewagę jednej stronie. I nie chodzi mi o ebayowców latających macharielami z cargohold expanders. Jeśli walczą dwie korporacje bez kupowania ISków to jedna z nich może w końcu przegrać - skończy się kasa na statki. Dołóżmy zewnętrzne źródło gotówki i nagle o zwycięstwie nie decydują zasady gry. To tak jakby w szachach można było za złotówki dokupić figury. Zbiłeś mi wieżę? Żaden problem, za 100zł dokupuję sobie nową. Albo lepiej od razu hetmana.

To główny problem jaki widzę. Oprócz tego są rzeczy już tylko denerwujące. Część z moich znajomych z gry "przesiadło" się na nowe postacie. Jak się do nich zwracać? Znamy się tylko pod nickami z gry ale jeśli będę używał starego nicka to młodsi członkowie korporacji nie będą wiedzieli o kogo chodzi. Dochodzi też do absurdów gdy walczy się przeciwko swojej "starej" postaci.

Może jestem staroświecki ale przywiązuję się do postaci z gry - zarówno swojej jak i znajomych z korporacji - i takie przesiadki mi się nie podobają.

Goomich

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2007, 12:59:53 »
Ci którzy je od ciebie kupują, dostają bezpośrednio przedłużenie konta - czyli nikt nie dostaje gotówki,

CCP dostaje.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2007, 13:18:45 »
Moje zdanie jest takie, cokolwiek nie myslimy o tym czy o tamtym jesli idzie o handel ISK, doładowaniami, itemami z gry czy gotowymi avatarmi jest niestety czarny rynek na tego typu usługi, im bardziej sie utrudni cały proceder tym ceny będa wieksze na isk i tym wieksze znaczenie bedzie miec zasobnosc portfela w rl danej osoby, tym wiekszy zysk wypracują ludzie z szarej strefy. Taka prawda. Ruscy z AAA bronili łapami i ngyma complexu 10/10 ze wzgledu na kase jaka im to przynosiło a ktora przerabiali na usd.
Są na świecie ludzie ktorzy zyją z tego handlu, bany, przepadek mianie etc nie powoduje ze ceny za walutę virtualną idą w góre, a oni i tak dalej to robią. Co więcej, wiem z obserwacji poczynionych na przestrzeni paru gier mmorpg że twórcom i nadzorcom gameplay nie bardzo zależy na kasowaniu kont rmt ( real money trader - termin pochodzi z ff xi gdzie kupowanie kasy i sprzedawnie kasy jest pietnowane przez comunity poza reakcja ze strony adminów ) Kazde konto RMT to abonament dla firmy - wydawcy gry. Nie zrezygnują z tego łatwo, tylko w przypadkach jawnych, przypadku naduzyc exploitów czy programów typu makro reaguja na takie akcje.
Łatwo jest zbanować konto kogo kto rezygnuje z gry, bo on juz nie przynosi zysku .. ale w miejscu afert allegro czy ebay powstaja serwisy oferujace skup i posrednicto kont z gier online ...

Sorry, ale imo to walka z wiatrakami, tylko pozornie prowadzona przez wydawcę gry.

Zresztą, sam sprzedałem niedawno 2 GTC za isk, choc kupowałem je z mysla o uzyciu na moich kontach to jednak brak czasu na aktywną gre  zbliżajacy się termin Trynity 2.5 zmusił mnie do takiej decyzji ... czy z tej przyczyny staje się dla was od razu kims gorszym ? Daleczego, gdyby nie było chętnych na zakup GTC za isk nie było by sprzedazy gtc za isk, doladowan kont etc ... sami napędzamy tą maszynkę, taka prawda.

misao

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2007, 13:30:08 »
CCp cos wspomina o kupowaniu TC za ISK bezposrednio od nich....

DaBlades

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 28, 2007, 13:52:20 »
W pełni legalne z punktu widzenia CCP choć często potępiane przez graczy jest kupowanie isków poprzez TC;
1.Kupujesz TC za $
2.Sprzedajesz TC na oficjalnej stronie eve-o za iski.
Ci którzy je od ciebie kupują, dostają bezpośrednio przedłużenie konta - czyli nikt nie dostaje gotówki, ale ktoś może sobie pograć (albo opłacić kolejne konto).

Ja tam czegoś takiego nie potępiam. Nie stać mnie na to, ale jeżeli kogoś stać to dlaczego nie?
EVE to gra, ma sprawiać przyjemność, a siedzenie przez tydzień na paskach aby sobie kupić CBC i trochę "postrzelać" raczej do przyjemnych nie należy (rzygam rattami tak btw). Ktoś chce mieć przyjemność i jest gotów za to zapłacić $ więc dlaczego nie?
Z drugiej strony (strony CCP) EVE to produkt więc dlaczego nie podnieść jeszcze trochę rentowności i nie sprzedawać ISKów za $.
Oczywiście rodzi to obawę, że przyjdzie jakiś sułtan i wykupi CONCORD  :laugh: ale to już sprawa drugorzędna.

misao

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 28, 2007, 14:00:32 »
wykupienie concordu to racej nie grozi... ale kupienie sobie allyy do obrony kawalka 0.0 ....

DaBlades

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 28, 2007, 14:34:26 »
wykupienie concordu to racej nie grozi... ale kupienie sobie allyy do obrony kawalka 0.0 ....

Teraz też tak można tylko ISKi musisz narratować/wykopać/zakupić drogą okrężną.

Ale mogłoby to ciekawiej, wpadasz na pasek aby zatłuc 2 miesięcznego nooba, a ten na localu: "cześć jestem noobek, a ci dwaj panowie, co właśnie na ciebie wskoczyli w MSach to Vasyl i Borys"  :knuppel2: :krzeslo: :uglystupid2:

Ale na poważnie myśle, że wprowadzenie legalnej metody kupowanie ISKów od CCP miałoby chociaż 1 dobrą stronę, ISK by stracił do $ i wszyscy macro poszliby grać w WoWa.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2007, 14:51:29 »
CCp cos wspomina o kupowaniu TC za ISK bezposrednio od nich....

No cos bylo, ze moznaby kupowac od nich kody, ktore ludzie kupowaliby z mysla o sprzedazy za ISK i wkladali je do ogolnej puli kodow na sprzedaz za ISK. Cena mialaby byc wtedy stala... ale czy od razu nizsza, tego nie wiem.

litestep

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 28, 2007, 18:06:22 »
CCP powinno zrezygnować z z alfanumerycznej postaci GTC, powinny tylko istnieć w ich bazie. Było by
CCP-> retailer -> (1 kupiec ->) ostateczny klient(doładowanie) -> inaczej mówiąc nie dało by się skupować gtc za isk i sprzedawać w necie.
Nie rozwiąże to żadnych innych problemów, ale nie było by w żadne sposób szkodliwe dla uczciwych graczy, a może i ceny GTC za isk minimalnie by spadły ;)

Ezachiel

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 28, 2007, 18:13:48 »
Oczywiście, wprowadzenie takiej formy sprzedazy GTC napewno utrudni procedr sprzedazy GTC za isk i na 100% w wyniku utrudnienia bedzie taniej ..

Tak zupełnie btw, a propo uczciwosci  :

<nie_lubimy_linków_ciach!>
Ireul


Edit : nie wiem czy nie naruszylem regulaminu forum wzucajac te linki, jesli tak rposze o usuniecie wiadomosci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 18:35:16 wysłana przez Ireul Taar »

rafaello

  • Gość
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2007, 16:41:21 »
oj dzieci dzieci

handel isk za kase jest oficjalnie nieakceptowany przez ccp

jednak jak sie przyjzrec temu blizej... to oni nie maja nic przeciwko temu

xantias - mozna kupic doladowanie LEGALNIE ZA ISKI za pomoca systemu ktory zrobilo samo ccp

dlazcego ? bo za duzo scamow bylo
nie daltego zeby ludzie nie mogli handlowac
co ma powiedziec ccp - ze ma w dupie handel iskami ?  - powiedzieli by prawde ale ile by na tym stracili ...
po prawdzie handel iskami jest na reke ccp :
1) trzyma klientow ktorzy placa za iski real kasa - real kasa tez z takich kont wplywa na konta ccp
2) sprzedaja wiecej abonamentow
3) ucieka im mniej ludzi
4) konta oplacane przez farmerow ktorzy spzredaja tez sa ich zyskiem

wiec jak na to popatrzycie same korzysci dla ccp - bo z jednej strony ci co maja w realu kase a malo czasu - posilkuja sie tymi co nie maja kasy w realu i maja czas zeby ja zdobywac w grze...
pelna symbioza rzecz by mozna - tyle ze wkurwia to i slusznie mase graczy ktorzy sa gdzies pomiedzy , placa abonament ale juz ich na wiecej nie stac ...

biznes to jedno  -  oficjalne stanowisko to drugie

a ze ich stanowisko ma podeprzec wykonanie masy ruchow pozornych... to nie znaczy ze niektorzt z nas maja zapominac ze sa istotami inteligentnymi  :grr:

zamiast pier bia dolic glupio na forum bawcie sie gra zamiast zajmowac sie pusta demagogia czy polowaniem na czarownice - moze jeszcze jakas religie kurna zalozycie ? :D
folowers of pure isk  i po 500 stowek miesiecznie za czlonkowstwo - kkt bedzi echcial odejsc dostaje list pozegnalny  za zaliczeniem pocztowym a w srodku granat...

nabierzcie dystansu i zauwazcie ze ostatecznie to jest zabawa

dla mnie wiekszym problemem jest strata statku przez buga, lagodesynch na walkach flot - bo zamiast sie bawic musze sie stresowac ze sie nie moge bawic  ;)

jedno wam powiem - skoro ccp rozumie ze ludzie chca sie po prostu bawic ... to jak wy nie rozumiecie po co gracie to odpusccie se  - powaznie

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Handel ISKami - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2007, 17:50:23 »
Tylko zwróć uwagę, że w systemie stworzonym przez CCP iski przepływają od usera do usera, ale Euro przepływa od usera do CCP. Pewnie że nie mają nic przeciw takiemu handlowi iskami, bo na tym zyskują.

W przypadku nieregulowanego handlu Euro płynie również od usera do usera i CCP stanowi po prostu miejsce zarobku dla iluś tam osób.

Tak więc CCP nie ma nic przeciw handlu iskami, pod warunkiem, że w nim uczestniczy ;)
na urlopie od EVE