Autor Wątek: Ceny komponentów T2 po trinity  (Przeczytany 21395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misao

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2007, 15:20:40 »
BPO ma nieskonczona ilosc runow......

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 21, 2007, 15:22:35 »
BPO ma nieskonczona ilosc runow......

A właśnie że nie.
* Yogos pokazuje język Rice

Chodzi nam o ograniczeniach w ramach jednego puszczenia produkcji.

Goomich

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 21, 2007, 15:32:05 »
A właśnie że nie.
* Yogos pokazuje język Rice

Chodzi nam o ograniczeniach w ramach jednego puszczenia produkcji.

W ramach jednego puszczenia, jedynym ograniczeniem jest ten miesiąc (no i pojemnośc fabryki w POSIe ;))

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 21, 2007, 15:34:30 »
 :buck2:
yyyyy kopiowania
 :buck2: :buck2: :buck2:

Goomich

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 21, 2007, 15:36:32 »
* Mona X znajduje najbliższego velda i się pod niego zapada.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2007, 15:40:52 »
Znaczy się to ja już możę wyjde z tej fabryki i wracam do mojego comanda coś spodować   :crazy2:

Goomich

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2007, 15:52:07 »
Zrób sobie Suply chain Manager, to nie będziesz musiał z commanda wychodzic. ;)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2007, 16:42:18 »
Ten koszt 2-2.5 mld to trochę mały, myślę że one będą droższe.
Już teraz ceny materiałów T2 pomału idą do góry jak ktoś później będzie chciał nagle kupić taką ilość materiałów to ceny poszybują.
Rzeczywiście cena może być odrobinę wyższa... jak komuś się chce to niech sobie policzy:
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2007, 16:57:30 »
Ja to tak pooglądałem troche.
I powiem tyle że 1 caldaryjski jump fracht zabierze około 1/6 zapasu titanium carbide z jita.

a ponieważ od pewnego czasu ludzie praktycznie całe luźne advenced materials sprzedaja w jita oznacza to że wzrost cen będzie wyższy niż się może zdawać na niektóre materiały.

Jeśli sojusze uznają że po nerfie carierów tylko JF ich ratują to ceny pójdą do góry znacznie.
Tak samo jeśli ktoś uzna że czas wymienić brand new cariera na roqhala to minsy low endowe też poszybują w empire do góry w mojej  skromnej opini  :uglystupid2:

Sotharr

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2007, 17:53:07 »
Z tego zrzutu Rhea wychodzi ok. 3,8 mld przy ME -4 wg cen z zeszłego tygodnia.

Jeszcze do zeszłego tygodnia nie zauważyłem wzrostu cen kompozytów w Jita, a jedynie zwykłe wahania. Jedynie Fermionic Condensates troche skoczyły, ale nie wiazałbym tego z nadejściem nowych statków T2, tylko z jakims problemem z podażą. Nie znam obecnych cen, bo nie sprawdzałem ich ostatnio.
Jeśli ceny kompozytów znacznie wzrosną, to nie martwiłbym się o to, jak to wpłynie na cenę JF czy BS T2, ale raczej o ile pójdą w górę powszechnie stosowane statki T2, czyli interdictory, HAC, recony i commandy.

Koszty i trudności związane z budową sprawiają, że JF jest statkiem bezsensownym, a CCP zmusza ludzi do jego używania nerfując lotniskowce. Mały fracht za cenę 7 lotniskowców albo 3 dreadów.
Nieco ratuje go możliwość latania w hi-sec. Będzie na niego zbyt wśród kupców obawiających się suicide gankerów. Inna sprawa, że podobnie jak z innymi statkami T2, ubezpieczenie będzie opiewać na jakąś śmiesznie niską kwotę, co dodatkowo zniechęci do jego zakupu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2007, 10:01:48 »
Jeśli sojusze uznają że po nerfie carierów tylko JF ich ratują to ceny pójdą do góry znacznie.
No co Ty... sojusze mają własne źródła surowców. Inna rzecz - każdy sojusz chcący utrzymać swoją kolekcję POSów za pomocą JF będzie musiał wybrać: albo JF albo T2 statki normalne. I wiesz co wybierze ? Rorquala albo dready. Dlatego, że i taniej je zbudować i inwencją nie trzeba się bawić i ładowność mają niewiele mniejszą i ubezpieczenie obejmuje większą część wartości statku.
Rorqual po zmianach ma mieć maksymalną pojemność około 120k m3, dodatkowo może wozić skompresowane rudy/lód. Przy cenie JF 3.8mld da się zbudować/kupić 2 Rorquale - a zatem wskakujemy na inny poziom - mamy 2 statki do dyspozycji, a nie jeden i dodatkowo tę samą pojemność.
Dready stoją w troszkę gorszej sytuacji, bo ich pojemność się nie zmienia i potrzeba 4-5szt by dorównać JF, a przy tej ilości to już cenowo skaczemy znacząco w górę. Na szczęście za zastosowaniem dreada przemawia co innego - łatwiej im się obronić i tak czy inaczej jest potrzebny każdemu sojuszowi (co do Rorquala można mieć wątpliwości). Czyli czego się należy wkrótce spodziewać ? Nerfu...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sotharr

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 10, 2007, 22:10:31 »
No i Yogos wykrakał.  :P Ceny kompozytów w Jita mocno poszly w górę, najbardziej Fermionic Condensates i Titanium Carbide — o ponad 200% oraz Ferrogel i Sylramic Fibers — o ponad 100%.
Mam nadzieję, że to przejściowy wzrost związany z fuckupem CCP w temacie POSów. W przeciwnym wypadku niedługo można spodziewać się wzrostu cen statków T2. Na razie na rynku są jeszcze zapasy wyprodukowane przed wzrostem cen.
Ja w każdym razie muszę chwilowo wstrzymać produkcję po tym jak zamiast spodziewanych 400 mln za kompozyty mam zapłacić 800. A w kolejce do produkcji czeka 120 statków.  >:(

Swoją drogą ciekawe czy CCP i ich profesorek od ekonomii wzięli pod uwagę wpływ wprowadzenia nowych statków na popyt kompozytów i ich cenę. Popyt wzrasta, a nie ma szans na wzrost podaży.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 11, 2007, 07:45:19 »
antimatter powyzej 50k za unit, k...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 11, 2007, 10:06:36 »
Mam nadzieję, że to przejściowy wzrost związany z fuckupem CCP w temacie POSów. W przeciwnym wypadku niedługo można spodziewać się wzrostu cen statków T2. Na razie na rynku są jeszcze zapasy wyprodukowane przed wzrostem cen.
Pierwsze nowe fregaty T2 zostały wycenione na 200mln, pomyśl ile wobec tego mogą kosztować pierwsze BSy T2 ? Wszyscy chcą się załapać na górkę. Ponadto wszyscy skupują komponenty bo chcą jak najszybciej wybudować Jump Frachty (prawdziwą porażką jest to, że ich budowa trwa około 4 tygodni !), a one sporo potrzebują komponentów. Cały problem w rzeczywistości to załamanie logistyki opartej przecież przez ostatnie miesiące w głównej mierze na lotniskowcach. Po prostu nie ma jak wozić surowców, a nawet gotowych komponentów na rynki zbytu.
Inną rzeczą której mało kto się spodziewał to zamieszanie na rynku inwencji spowodowane... zmianami w konstelacjach COSMOS. Skończyły się czasy farmienia i widać to od razu w cenach.
IMHO 2-3 miesiące, może odrobina dłużej i cena ustali się na nowym poziomie. To, że będzie wyższy niż przed Trinity to było wiadome (wprowadzenie nowych modeli T2 i w dodatku w wersjach "zjadających" ogromne ilości komponentów). Pozostaje pytanie jaki ten nowy poziom będzie.

BTW prawdziwy problem będą stanowić 2 lub 3 surowce, które są ciężko dostępne (wśród nich jeden ze składników Ferrogel). Przypomnę, że security systemu NIE miało dotąd wpływu na to co można było znaleźć w księżycach. Jedyna nadzieja, że puste w lowsecu zostaną uzupełnione, albo CCP wprowadzi możliwość moon miningu w hisecu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

DragLord

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 11, 2007, 10:43:44 »
Jak na razie ceny komponentów idą w górę jak opętane. Wczoraj w nocy koleś wykupił cały jeden komponent t2 z jita (temu akurat się przyglądałem). Dziś ten komponent jest wystawiony 2x tyle co kosztował wczoraj czyli ponad 3x tyle ile kosztował przed pathem. Jeszcze przez najbliższy miesiąc co najmniej miesiąc ceny będą szalały (chyba że ccp coś zmieni wcześniej). Tylko czekać jak ceny stuffu T2 pojdą w góre.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 11, 2007, 13:53:28 »
A nie mówiłem ....  :grr:

Ceny będą szły w góre.


MightyBaz

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 11, 2007, 14:16:26 »
jest masa roboty przy posach, niewazne czy tylko wydobywasz czy robisz simple reaction...przy adv reaction to juz jest zarzadzanie jak zakladem produkcyjnym...logistyka...logistyka i strata czasu...bardzo rzadko zdarza sie abys mial wszystko w jednym systemie. Dodatkowo jak nie masz duzego buffora finansowego zeby zamrozic ISK, to masz powazny problem , bo nie masz wyjscia i musisz sprzedac w malych transzach nie zawsze w dobrych cenach. Po co? zeby miec kase na fuel albo komponenty do reaction.

Jesli stawiales kiedys posa, to wiesz ze zajmuje to w sumie caly dzien...tower, hangar, gunsy, reactor itd...czas...czas

dochodzi do tego trzymanie sov 3, wtedy POSy ida na pusto, nic nie wydobywaja czy produkuja, po prostu sobie stoja - jako deathstary, czasem z jakims cynoshitem, albo z jb.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 14:19:28 wysłana przez Mighty Baz »

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 11, 2007, 14:46:52 »
nie przekonacie mnie do postawienia pos kopiacego :D
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 11, 2007, 14:49:27 »
nie przekonacie mnie do postawienia pos kopiacego :D



 :2funny:

MightyBaz

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 11, 2007, 14:51:10 »
nie przekonacie mnie do postawienia pos kopiacego :D


koparka to najmniej roboty, ja dowoze paliwo raz na jakies 8-12 miesiecy frachtami..tak samo robie z moon minerals, zeby sie nie pier..., jedyne co trzeba zrobic to dobrze ustawic wszystko w towerze, tak aby hangar byl miedzy silo a towerem, wtedy nawet nic nie wozisz indykiem tylko sobie przenosisz z zakladki do zakladki

hehe wtedy jak robie zakupy lub sprzedaje moons minerals/simple reaction/ adv to wstrzasam rynkiem , oczywiscie chwilowo...heheh
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 14:53:21 wysłana przez Mighty Baz »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:15:49 »
* Yogos wykopuje saperką stary temat.


Cena dysprosium wczoraj w jita 130k za sztuke  :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2:

To nam ruscy zafundowali burze na markecie  :2funny:

Ci co mają moony z dyspro sie teraz cieszą jak dzieci  :laugh:

Cena się utrzyma czy spadnie do 50-60k jak było wcześniej jak myślicie ?

Ronin

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 04, 2008, 12:06:39 »
spadnie do 80k, juz drugi taki skok w ostanich tygodniach, i faktycznie  cieszymy sie :P

Voulture

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 04, 2008, 12:19:16 »
Myslalem, ze ten jeden z pieciu Moonow z dyspro w Kor Azor nalezy do Terciosow a nie do was, chyba, ze mowicie o czyms innym? Wzglednie, zupelnie cos mi sie pomylilo :)

Sotharr

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 04, 2008, 13:47:27 »
Wczoraj cena skoczyła do 120 tys. ale po kilku godzinach spadła do 100-105 tys.
Niestety (z punktu widzenia konsumentów) mamy do czynienia z oligopolem i jeśli cena dysprozu nadal będzie rosła, wzrosną również ceny statków T2.
Zastanawiam się, dlaczego taki wzrost nie występuje w przypadku prometu (nie wspominając już o neodymie czy tulu), które teoretycznie powinny występować w takiej samej ilości i podobnej cenie. Nie robiłem obliczeń, ale podejrzewam, że ma to związek ze zużyciem tych materiałów podczas produkcji.

partridge

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 04, 2008, 16:20:55 »
:) RA ma wiekszosc Low Secowych Moon'ow Dysprosium...+ sporo w 0.0  i reguluja ceny... Promethium jest po prostu wiecej... zreszta posiadamy kilka :P
W Kor Azor to POS terrcios ale miedzyinnymi przez nas broniony 2 albo 3 krotnie. Ostatnio MC mialo nawet na niego kontrakt ale nie dalo rady :P

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 04, 2008, 16:30:34 »
:) RA ma wiekszosc Low Secowych Moon'ow Dysprosium...+ sporo w 0.0  i reguluja ceny... Promethium jest po prostu wiecej... zreszta posiadamy kilka :P
W Kor Azor to POS terrcios ale miedzyinnymi przez nas broniony 2 albo 3 krotnie. Ostatnio MC mialo nawet na niego kontrakt ale nie dalo rady :P

FAIL  :knuppel2:
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

termos

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 04, 2008, 16:43:55 »
Takie wahania są raczej mało istotne z punktu widzenia rynku i pojawiają sie raczej gdy ktoś kupi większą ilość a w tym czasie jeszcze nie pojawią się sell ordery. Minus jest taki że cyny rosną i będą rosnąć a największy ból jest taki że ta kasa wpada do kieszeni RA bo to oni niestety siedzą na większości najwartościowszych moonach ale mozecie byc pewni że nijak to się przełoży na ceny T2. CCP tak ostro namieszało że czy masz all skille na 5 czy 4 wychodzi ci około 50% można zwiększyć szanse modułami ale na t2 zarabia się coraz mniej przyjemnie

DragLord

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 04, 2008, 18:48:31 »
... ale na t2 zarabia się coraz mniej przyjemnie
True true :nie:

marioosh

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 05, 2008, 12:39:50 »
Cytuj
... ale na t2 zarabia się coraz mniej przyjemnie

tak tak rezygnujcie :D :D ....

partridge

  • Gość
Odp: Ceny komponentów T2 po trinity
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2008, 17:00:46 »
Juz mamy Dysprosium... Mozecie podbijac :)