Autor Wątek: Problem z częstym rozłączaniem  (Przeczytany 79862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellaine

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 28, 2007, 17:19:29 »
moze chociaz warto sprobowac, jesli to austriacki provider z ktorego upc korzysta, to sprawa moze dotyczyc kilkuset osob w Austrii i Polsce, to jest juz pare tysiecy dolarow miesiecznie dla CCP wiec moze cos zrobia, chocby pozwola zawiesic konta do czsu uregulowania sprawy providera.

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 28, 2007, 17:22:16 »
Myślę, że jakby się zebrało do kupy tyle luda, to możnaby wystosować petycję do CCP.
W ramach Polski - do Rzecznika Praw Konsumenta  >:D 

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 28, 2007, 17:30:07 »
to nie jakis provider ktory korzystac z uslug upc, tylko upc dziala w calej europie ;) m.in. irlandii austrii, holandii belgii czyli tam gdzie sa problemy z CCP.

caly czas czekam na odpowiedz z UPC.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 28, 2007, 21:03:09 »
Ja nie rozmawiam z nimi tylko rezygnuje z ich usług a potem sie zobaczy.
Każdy moze wykupic łącze w jakims i-plusie czy takim podobnym łaczu bezprzewodowym wiec gadanie o monopolu UPC to wykręt dla leniwych. Besprzecznie jest to wina UPC bo w dniu kiedy to wszystko sie zaczęlo nie bylo żadnych nowych upgradów, patch byl ze 3 dni wcześniej i te 3 dni działało jakos dobrze. Poza tym jest ciągle większosc ludzi która gra bez problemów, czyli sa inne kable gdzies w polsce do których można sie podłaczyc.

Ostatecznie każdemu kto ma problemy proponuje najpierw wysłac reklamacje do UPC a potem przy braku poprawy można tego użyc jako powodu do zerwania umowy.

rumil

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 28, 2007, 21:23:23 »
Ciekawy pomysł z tą petycją, można by zrobić coś takiego ja wchodzę w to jeśli się zorganizujemy.

Bluszcz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 29, 2007, 08:11:20 »
Hmm tak przeczytalem to wsio... ^^

1. Ktos napisal ze na TP tez sa problemy.. UPC walczy z TP o ich kable po ktorych beda mogli puscic swoj net.. nie wiem czy juz nie sa na kablach tp po czesci.. i z tad tez moga byc te problemy z DC... jak bylem na 1 list. w gdansku i siedzialem na chelo bylo super.. teraz ciagle DC sa u wlascicielki komputera

2. Ja siedze na aster i niemam zadnych schiz z polaczeniem.. a spokojnie moge 3 klijenty polaczyc.. i chodzi jak nalezy ... ^^

3. Moze trzeba sie wczytac w warunki umowy i zerwac z nimi ja na podstawie tego ze nie idzie korzystac normalnie z polaczenia

4. Co do kogo sie kierowac... jest chyba jak sie nie myle... Sąd Konsumenta czy cos takiego.. i to tam trzeba z takimi sprawami zasuwac...

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 29, 2007, 09:28:30 »
Tak na neo też są częste DC. Chociaż przeważnie tak od 18:30 da się grać bez żadnych problemów.

Boberio

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 29, 2007, 10:54:56 »
Uprzejmie donoszę,że także mam ten problem. Podłączyli nas do chello w pazdzierniku, od listopada zaczelo cos sie chrzanic. NIe tylko z Eve. Mam to samo w Battlefield 2. Podczas laczenia z serwerem lacze dusi sie i automatycznie mnie wywala. Ale jak zlapie 'ssanie' to pozniej gram normalnie, najgorzej jest podlaczyc sie i przetrwac pierwsze 10 minut, pozniej jest juz z gorki.


Bluszcz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 29, 2007, 15:25:07 »
To samo jest z czelo u mojej przyjaciulki... meczy sie meczy ale jak sie lognie raz a porzadnie to ja trzyma.. ale ma lipe bo nie moze sie juz lognac na zadne inne konto bo znow cyrk sie zaczyna... moze jakos wylaczyc zostawianie danych na servie .. sam juz nie wiem :D

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 01, 2007, 12:10:33 »
podobno skorzystanie z VPN pomaga i mozna grac bez problemu, na razie nie sprawdzalem bo aktualnie mam strasznie duzo roboty ale dla zainteresowanych tu jest link do tematu na Eve-forum

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=547642

dajcie znac czy na chello to pomaga.

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 01, 2007, 15:18:09 »
podobno skorzystanie z VPN pomaga i mozna grac bez problemu, na razie nie sprawdzalem bo aktualnie mam strasznie duzo roboty ale dla zainteresowanych tu jest link do tematu na Eve-forum

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=547642

dajcie znac czy na chello to pomaga.

Dziala :) i chwała za to panom ktorzy to wymyslili i Tobie za przesylke.
ale... :) dziala wolno sustain laag :)

Dzieki


edit: wykupilem klucz do HTTP tunel client na miesiac, dziala super... $5 dolcow w plecy, ale coz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 15:43:28 wysłana przez Horax »

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 01, 2007, 15:42:06 »
no to super :D po weekendzie bede musial sam sprawdzic a 4 euro za to to nie za duzo.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:05:55 »
Właśnie zauważyłem ciekawą rzeczy. Nie wiem jak to z tymi "dynamicznymi" ip w chello jest, ale od prawie dwóch miesięcy, z przerwami mam to samo ip (87.206.xxx.xxx), i z niego nie mam praktycznie problemu z połączeniem i z disconnectami (różowo nie jest, ale daje się pograć). Jak mi czasem zmieni ip (np tak jak teraz: 83.144.xxx.xxx), to dc mam najpóźniej minutę po zalogowaniu się.
Coś mgliście pamiętam, że kiedyś były podobne problemy z tepsą i jakimś pakietem ip im przypisanym.
Przedwieczny.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:51:01 »
Zauważyłem że tez mam inny numer IP niz dawniej, moze cos w tym jest. Gra padła gdy nas poprzełaczali.

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 02, 2007, 02:01:32 »
Ja za to zauważyłem coś innego, w środę i dzisiaj byłem w domu i do południa działało normalnie bez problemów - dzisiaj od 13 do 16 na jednym połączeniu, później jeszcze pół godzinki i od mniej więcej 16:30 pupa - maksymalnie minuta i DC. W środę było podobnie chociaż już nie pamiętam godzin, w każdym bądź razie z rana nie było problemów, po południu już nic nie szło zrobić.

Druga sprawa - pisałem do UPC w sprawie niewywiązywania się przez nich z umowy (czyli braku dostępu do internetu) oraz ponoszonych przez to strat (abonament EVE który nie może być wykorzystany przez nieprawidłowe działanie łącza). Oto ich odpowiedź:

Cytuj
Z chwila zgłoszenia usterki leżącej po stronie sieci UPC Polska, która nie zostanie usunięta w ciągu 5 dni od jej przekazani operatorowi, Abonent ma prawo żądać stosownego obniżenia opłaty Abonamentowej. Niestety, dotyczy to tylko opłaty wnoszonej za świadczone Panu usługi bezpośrednio przez naszą firmę.

Ciekawe :D Zgłoszenie poszło 21 listopada, od tamtego czasu brak jakiejkolwiek odpowiedzi... W poniedziałek mam zamiar zażądać obniżenia opłaty, ciekawe jak zareagują. Numer zgłoszenia oraz maile mam więc nie wyprą się że nic nie zostało zgłoszone, a 5 dni (nawet roboczych) już upłynęło.

Nic, w poniedziałek muszę sobie postawić w pracy serwer VPN bo na chello nie ma co liczyć :( Tak się nabijałem z NEO a jak na razie z nim nie ma żadnych problemów.

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 02, 2007, 08:35:41 »
Zanim zaczniecie wykupywać tunele sprawdzcie czy nie wystarczy np.  zwykły tunel ssh przez kogoś komu nie rozłącza.

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 02, 2007, 11:05:24 »
Mi ostatnio na NEO zaczyna się poprawiać z EVE. Przeważnie po 20 mogę spokojnie grać. Na początku raz mnie rozłączy a później już nie ma żadnych problemów. Jednak gra w godzinach 14-20 jest raczej niemożliwa.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:50:57 »
Użyłem darmowego tunelu VPN i gra trzymala sie kilka godzin. Czyli poza siecia chello dziala mi dobrze. Zaraz tez sprawdzilem czy przypadkiem nie naprawili i zaliczyłem 10 prób logowania aby przeleciec przez dwa systemy (szał !). A więc pozostaje nam zrezygnowac z usług tych operatorow którzy cos namieszali i poblokowali nam dostęp do EVE. Póki c mozna grac uzywac tuneli VPN ale na tych darmowych tunelach łacza są beznadziejnie mało wydajne, kazde klikniecie to kilka lub kilkanascie sekund czasu oczekiwania na realcje. Walka w tych warunkach jest duzo trudniejsza, ale zawsze jest to nadzieja że da sie cos tam kupic i sprzedac a nawet mozna polatac na autopilocie. Nie znam sie na tym specjalnie, ale pewnie da sie ustawić tak jak ktos proponował, połaczenie przez VPN pomiedzy ludźmi którzy maja problemy i takimi co maja dobre, nieblokujące gry w EVE  łacza. Eventualnie wykupowac mozna płatne konta do lepszych wydajnosci, tyle że co za sens płacic podwójnie za dostęp do gry?

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:59:00 »
Niestety, to dopłacanie do gry faktycznie jest dość denerwujące....

Ale to jest jak widać sytuacja "między młotem a kowadłem"... Nie wygląda na to, żeby Chello cokolwiek zrobiło z tą sprawą...

Myślę, że jedynym wyjściem jest kopnąć ich w dupę, rozwiązać umowę i iść do konkurencji. Problem w tym, że nie wszyscy tak mogą....  :-\

Btw. czy ktoś na Aster ma jakieś podobne jazdy ?

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 02, 2007, 15:50:40 »
No moge potwierdzić że tunel ssh do kompa gdzie jest net od dostawcy na którum eve nie rozłącza pięknie działa. Szukajcie znajomych z serverami które maja dobrze łączą :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 07:14:07 wysłana przez Kravek »

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 02, 2007, 17:05:31 »
No moge potwierdzić że tunel ssh do kompa gdzie jest net od dostawcy na którum eve nie rozłącza pięknie działa.

Masz może jakiś sensowny tutorial (albo jesteś w stanie napisać) jak taki tunel postawić i skonfigurować eve?

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 02, 2007, 17:10:22 »
Masz może jakiś sensowny tutorial (albo jesteś w stanie napisać) jak taki tunel postawić i skonfigurować eve?

Co potrzebujemy:
- Komputera (na którym wiemy że EVE nie ma D/C) z postawionym serwerem SSH.

W tym jest największy problem. Ten komputer musi być włączony by tunel działał i mieć jakieś sensowne łącze. Tak jak mówiłem w poprzednim poście najlepiej znaleźć znajomego z linuksowym serwerem który chodzi 24h i nie będzie miał nic przeciwko ze używamy trochę jego łącza.

- Kiedy mamy już zlokalizowany komputer zdobywamy na nim konto.  :)

- Jak już to mamy to najtrudniejsze za nami. Ściągamy: http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe, odpalamy i:


W czerwone pola wpisujemy adres/port serwera. To da nam właściciel maszyny :)
Później wchodzimy w zieloną zakładkę SSH -> Tunnels wypełniamy ją tak jak na rysunku i naciskamy Add


Source port: 26000 Destination: 87.237.38.200:26000

Po lewej wybieramy zakładkę Session i w żółte pole (Rysunek 1) wpisujemy jakaś nazwę i zapisujemy Save. Następnym razem dwuklik na zapisanym profilu wystarczy i nie trzeba będzie wpisywać tego wszystkiego od nowa.

- Naciskamy Open  na dole.

- Podajemy login i hasło (To też od admina serwera). Nie widać znaków wpisywanego hasła!

- Jeżeli wszystko jest OK pokaże nam się linia komend.

- Minimalizujemy Putty. NIE WYŁĄCZAMY!

- Do pliku prefs.ini dodajemy: server=localhost

- Odpalamy EVE i cieszymy się grą.

GOTOWE!  :)

Jak to komuś pomogło przyjmę każde ilości ISKów dziękczynnych  >:D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 12:02:17 wysłana przez Kravek »

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 02, 2007, 22:50:09 »
Właśnie miałem zapodać linka do http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=426676 gdzie jest to opisane (tyle ze po angielsku).

Zastosowałem się do tamtego opisu i od półtorej godziny cieszę się że w biurze jest neo (pierwotnie miało być UPC). 1mb neo działa przyzwoicie bez żadnych lagów i żadnego DC co potwierdza problem leżący po stronie Chello i jej routingu.

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 03, 2007, 07:34:02 »
Właśnie miałem zapodać linka do http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=426676 gdzie jest to opisane (tyle ze po angielsku).

Zastosowałem się do tamtego opisu i od półtorej godziny cieszę się że w biurze jest neo (pierwotnie miało być UPC). 1mb neo działa przyzwoicie bez żadnych lagów i żadnego DC co potwierdza problem leżący po stronie Chello i jej routingu.

No takie rozwiązanie to prawie to samo o czym ja mówiłem  :) Najważniejsze że działa.

Jak ktoś potrzebuje tunelu to niech się do mnie odezwie na priva/gg/maila może da coś się załatwić  8)


ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 03, 2007, 09:19:48 »
W tym jest największy problem. Ten komputer musi być włączony by tunel działał i mieć jakieś sensowne łącze. Tak jak mówiłem w poprzednim poście najlepiej znaleźć znajomego z linuksowym serwerem który chodzi 24h i nie będzie miał nic przeciwko ze używamy trochę jego łącza.

EVE zużywa bardzo mało łącza. Po godzinie grania było to w okolicach megabajta. Może to być dobry argument przy przekonywaniu znajomych.

Sam byłem kiedyś w takiej sytuacji i z wypróbowanych przeze mnie aplikacji polecam również:
- ZeeBeeDee, szyfrowany tunel, ma wersje linuksową i windowsową
- GNU HTTP Tunnel, wersja lin i win, ma tą zaletę, że powinien przejść przez praktycznie każdy firewall i proxy

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 04, 2007, 22:55:51 »
a jesli bym mial dostep do innego komputera w innej sieci to jaki program tam zainstalowac żeby sie z mojego do niego mozna bylo podłaczyc?

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:28:36 »
a jesli bym mial dostep do innego komputera w innej sieci to jaki program tam zainstalowac żeby sie z mojego do niego mozna bylo podłaczyc?

ZeeBeeDee i HTTPTunnel mają części serwerowe i klienckie. Musisz tylko się upewnić, że używane porty są widoczne. Czyli czy nie są blokowane przez firewall lub komputer nie jest za NATem.

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:36:16 »
A jakaś instrukcja dla nuba w tym temacie ? :D

I tak, jak powiedział majama :
Jeśli mamy powiedzmy znajomego, który ma non-stop odpalonego kompa (w innej sieci) - jak możnaby się pod niego podpiąć? :D

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 05, 2007, 07:13:32 »
A jakaś instrukcja dla nuba w tym temacie ? :D

I tak, jak powiedział majama :
Jeśli mamy powiedzmy znajomego, który ma non-stop odpalonego kompa (w innej sieci) - jak możnaby się pod niego podpiąć? :D

Jeżeli znajomy ma takiego kompa to pytać jego powinien być wystarczająco kumaty  :)

Wszystko rozbija się o postawienie serwera SSH bądz jednego z programów które przedstawił Archen.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:39:56 »
A jakaś instrukcja dla nuba w tym temacie ? :D

Szybki kurs HTTP Tunel w wersji NT. U znajomego odpalasz w linii komend:

c:\> hts -F 87.237.38.200:26000

u siebie odpalasz w linii komend:

c:\> htc -F26000 kolega.com.pl

W EVE zamiast Tranquility wpisujesz localhost, zamiast kolega.com.pl adres komputera kolegi. Można też wymusić przekazywanie ruchu przez proxy lub na inny port jeśli jesteś za jakimś restrykcyjnym firewallem. Programy te nic nie wyświetlają i nie mają interfejsu. Zabij je po zakończeniu pracy używając menadżera zadań.

Boberio

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 06, 2007, 01:00:39 »
No to naprawili. Wraz z nowym patchem nie mozna polaczyc sie z tunelem. A moze to tylko ja mam z tym problemy?

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:05:54 »
Trza wrzucić:

server=localhost

to prefs.ini

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 06, 2007, 16:14:25 »
wiesz mi tez sie zdarza na chello pograc nawet pare godzin, ale dzis akurat co 5-10 min mnie rozlacza, wiec nic sie nie zmienilo, a nie mam jakos ochoty kupowac VPN tunelu :( ogolnie to porazka.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 06, 2007, 16:38:22 »
też mi zamknęli petycje
rozumiem że mam im już nie zawracać głowy i że uznali problem za rozwiązany .....
Sneer Quen

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:06:34 »
Zastanawiam sie czy te blokowanie EVE przez chello to jest ich brak kompetencji (lub informacji u odpowiednich ich ludzi) czy tez celowe działanie jakichs pośredników na łaczach typu telekomuna czy jeszcze inna firma. Może ktos ma kontakty w chello aby podpytać?

W zasadzie mozna śmiało podpisac teraz z nimi umowe i odmówic płacenia bo zrywa połaczenie czyli usługa nie jest wykonana. Kwestia odpowiedniego sformułowania umowy.