Autor Wątek: Problem z częstym rozłączaniem  (Przeczytany 80577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 16, 2008, 00:02:34 »
Ludzie-Sępy ;p
Zarabiacie na cierpieniu innych  ;)

Przypomnijcie mi ze mam rozdać kilka podów gdy wróce do aktywnej gry.

Raan, to mogą być rózne rzeczy... moze poprostu tunel sie dławi? Gdzie go masz?

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 16, 2008, 01:22:02 »
Ktos chce konto ssh ? Donacja iskow bylaby mile widziana :) Pytac najlepiej na gg 1297853, Rzomowe zaczynajcie od SSH login: ........ haslo: ........ Pozdrawiam.

3. Reklama w jakiejkolwiek postaci jest zabroniona. Takie posty będą kasowane bez ostrzeżenia, a w przypadku powtarzającej się sytuacji użytkownik zostanie zbanowany.


Post lamie regulamin....

Dzihad

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 16, 2008, 15:46:43 »
Teraz jest lepiej ?

bluszczolina

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 16, 2008, 23:47:54 »
ehhh sytuacja sie nie poprawia a przez wywalenei z gry po raraz enty trace statki.... i  co z tym idzie iski.... np. przy wlatywniu na gety, na misjach doslownie wszedzie.... Na pocztku gra sie zawiesza a za pare sekund conetion lost <czy jak to sie tam pisze> juz powoli zaczynam sie  :grr: i mam ochote wziasc pudeleczko z "internetem" <o ile w ogole cos takiego mozna nazwac netem> i rozstrzaskac komus z pracownikow chello na glowie <akt desperacji> zamierzam zmieniac internet <innej opcji nie widze> i prosila bym o polecenie jakiegos neta na ktorym powinno chodzic ladnie <jestem z Gdańska>

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 18, 2008, 11:07:12 »
Pim pom pam... kiedy ludzie naucza sie czytać fora? :P 

Kravek gdzieś w połowie tego wątku podał 100% działające rozwiązanie oparte o programik Putty, poszukaj, 10 minut pracy i problem z głowy. Ja również mieszkam w Gdańsku , korzystam z UPC (4MBit) i wywałało mnie średnio co minutę-dwie, teraz od paru tygodni gram bez jakichkolwiek problemów.

Szukajcie z znajsdziecie ;)

wujaszek609

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 18, 2008, 20:19:50 »
Kravek - proszę, JAK udostępnić serwer ssh dla znajomych? Znalazłem osobę, która udostępni mi kompa, założył ssh - podłączam się przez putty, ale nie przyjmuje mojego hasła. Próbowaliśmy przez 3 programy i za każdym razem trzeba podać jakieś hasło, którego NIGDZIE nie zakładaliśmy. Trzeba podobno stworzyć dodatkowego użytkownika i logować się przez taki log/pass ale to nie działa. Niby wszystko widać na połączeniach, że ja się łącze, ale "z kosmosu" jakieś hasło jest wymagane :/ (podałeś, że wpisać log/pass i powinno grać) A poradniki zakładania ssh (chyba jedyne 3 jakie w całym necie istnieją zakładania ssh nie obejmują udostepniania innym :/ ) POMOCY!!

Tygrys

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 18, 2008, 20:22:48 »
Pim pom pam... kiedy ludzie naucza sie czytać fora? :P 

Kravek gdzieś w połowie tego wątku podał 100% działające rozwiązanie oparte o programik Putty, poszukaj, 10 minut pracy i problem z głowy. Ja również mieszkam w Gdańsku , korzystam z UPC (4MBit) i wywałało mnie średnio co minutę-dwie, teraz od paru tygodni gram bez jakichkolwiek problemów.

Szukajcie z znajsdziecie ;)

No i bosko ze znalazles dobry darmowy serwer ssh - ale czy to taki problem podac go innym?? ja juz wyprobowalem kilka i nie powiem zebym byl zadowolony. Moze sie w koncu jednak trafi a ten wlasciwy - a moze po prostu ktos kto znalazl powie: "Sluchajcie na tym chodzi zaje.................. wlazcie". No i bedzie po klopocie.

Pozdrowionka

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 18, 2008, 21:40:19 »
Jest jeden jedyny właściwy sewer ssh na Linuxie. Zaleznie od dystrybucji pakiet roznie moze sie nazywac ale najczesciej to: sshd albo ssh-server. O serwery windowsowe mnie nie pytajcie... Herezja! :)

A tak btw ktoś moze badał dokladnie ile pasma/transferu zajmuje granie w EVE? Zakladam ze niewiele... ale potrzebuje dokladnieszych danych. Zastanawiam sie nad postawieniem dedykowanego serwera do tego. I dac "troche" wiecej niz 10 tuneli :)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 21:52:13 wysłana przez Kravek »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 19, 2008, 10:29:52 »
A tak btw ktoś moze badał dokladnie ile pasma/transferu zajmuje granie w EVE? Zakladam ze niewiele... ale potrzebuje dokladnieszych danych. Zastanawiam sie nad postawieniem dedykowanego serwera do tego. I dac "troche" wiecej niz 10 tuneli :)

W okolicach 1mb na godzinę. Zwykle mniej nawet. Najwięcej zeżera samo logowanie się, a potem to w zależności co robisz, jak dużo chatów itp. Market potrafi sporo transferu zeżreć, duże bitki podejrzewam, że też.
Opieram się na tym, co miałem u siebie na gprsie.
Przedwieczny.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 19, 2008, 11:01:09 »
Tygrys - czytaj uważnie posty , pare postów wyżej podałem adres provider'a....

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 19, 2008, 16:16:50 »
Ok, na dzień dzisiejsy, po aplikacji najnowszego patch'a Eve przestało akceptowac jakiekolwiek połączenia przychodzące ze strony serverów SSH (przynajmniej dla 5-ciu różnych kont ssh u mnie). Nie wiem czy to się tyczy tylko mojej osoby czy jest to nowa reguła. Konfiguracja 100% prawidłowa, działało do wczoraj, dziś niestety nie. Nie wspominam już, że nie ma opcji aby utrzymać się online bez tego, disconnecty co chwila... Cosik mi się wydaję, że przyszedł czas aby pożegnać się z graniem :(

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 19, 2008, 16:24:16 »
Ja to mam od wczoraj, czyli jeszcze przed ostatnim patchem. Podejrzewam że windows update ktory robilem przed graniem mogl cos tak "naprawić" albo cos zmienili w ustawieniach EVE lub samych sieci internetowych.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 19, 2008, 16:33:20 »
Sprawdzałem logi ssh, to server Eve aktywnie odrzuca połączenia tego typu jako nieautoryzowane.

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 19, 2008, 16:39:59 »
Problem po patchu Incompatible (Protocol)...
Solucja:

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=708419&page=3

W skrócie zmienic nazwe compiled.code w folderze:
C:\Dokuments&Settings\all users\dane aplikacji\ccp\eve...

po sprawie...
Powodzenia

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 19, 2008, 16:57:33 »
Ja tam ręcznie patcha ze strony pobrałem i śmiga bez problemu.
Przedwieczny.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 19, 2008, 17:05:18 »
No to chyba się nie rozumiemy , j amówię o tym, że jako klient UPC byłem zmuszony do tunelowaniapołączenia przez server SSH aby pominąć 3 wadliwe hopy (wawa i londyn) na których to UPC trac do 90% pakietów. Wychodzi na to, że od wcozraj CCP uniemożliwia połączenia z SSH. Nie mam problemu, który wynikł dla wielu osób dziś po patchu. Mogę się połączyć bez SSH, nie mam błędów ale i tak tracę połączenie co minutę-dwie. DOtychczasowe rozwiązanie niestety nie działą w skutek aktywnej polityki CCP   :((

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 19, 2008, 17:11:56 »
W tej chwili, od jakiejś godziny, gram przez tunel i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek mi to utrudniał.
Jedynym problemem był brak autopatchera, ale to akurat drobiazg.

Być może kasowałeś katalog cache i settings i poleciał prefs.ini - sprawdź tam najpierw.
Przedwieczny.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 19, 2008, 17:25:10 »
wszystkie pliki są ok, sprawdzałem logi z Putty i innych narzędzi : dostaję info, że to server Eve AKTYWNIE odrzuca połączenie jako zabronione. Nic nie zmieniałem w konfigarcji jakiejkolwiek, nic nie kasowałem, poprostu przestało działać. Sprawdzałem na kilku kontach SSH.  Bez tunelowania łączy ale oczywiście wywala co chwila.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 19, 2008, 17:28:59 »
A korzystasz z tunelu założonego dla ciebie przez kogoś czy jakiegoś komercyjnego?
Jeśli komercyjny (lub w ten czy inny sposób publiczny), to być może został dodany przez ccp do czarnej listy blokowanych ipków.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Przedwieczny.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 19, 2008, 17:43:39 »
"Server rejected Your attempt to open client side client-to-server connection, reason: SSH_OPEN_ADMINISTRETIVLY_PROHIBITED"   czyli ewidentnie : SSH ZABRONIONE :(

Konta różne, prywatne, komercyjne, uczelniane itd. Zawsze to samo.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 19, 2008, 19:54:39 »
odpowiedz na petycje jest taka ze niby nic nie blokowali

"I'm afraid we are unable to assist in any way with SSH tunneling. We do not block this kind usage but on the other hand we are unable to provide assistance with setting up such a connection.

Best Regards,
GM Sunshine "

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 19, 2008, 20:01:19 »
Dziwne, bardzo dziwne.

Od moich uzytkownikow wiem ze tunele działają bez zarzutu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 19, 2008, 20:09:50 »
Odinstaluj evkę, wyczyść cache i settings, zainstaluj klienta od nowa (najlepiej świeżo ściągniętego). Jedynej osobie, z moich znajomych, której tak się robiło jak u ciebie - pomogło.
Wcześniej możesz spróbować metody podanej przez Horaxa na wszelki wypadek ;)
Większość osób grających przez tunel - gra bez problemów.
Przedwieczny.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 19, 2008, 20:17:30 »
W zasadzie to juz nie jest problem z czestym rozłaczaniem i mozna przeniesc te ostatnie wypowiedzi do nowego tematu, problem z calkowitym brakiem połaczenia
W chwili nacisniecia klawisza enter przy logowaniu przez tunel SSH wyskakuje komunikat o zamknieciu polaczenia. Ja to mam od ponad dony, dzisiaj dołaczyl Alik, spodziewam sie że wkrótce cała populacje uzytkownikow UPC dotknie to samo. Nie znam sie na tym na tyle, ale moze ktos bedzie wiedzial: czy UPC moglo poblokowac polaczenia z gra przez tunele? samo polaczenie z serwerami ktore tunele udostepniaja trzyma sie dzielnie, mozna wysylac pingi i odpalac rozne komendy, a gra jednak nie chodzi.
Alik odkryl ze polecenie zamykania polaczenia jest na serwerze EVE a jednoczesnie GM odpisuja że nie maja z tym nic wspolnego. Moze byc że jeden robi cos o czym drugi niewie, al emoze byc że to jednak nie problem powstajacy w EVE. Zapraszam do rozwiązywania tej łamigłówki. Wykorzystam wszystkie sposoby i metody zaproponowane, dziekuje za wszystkie wskazówki.

Rastlino

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 20, 2008, 00:02:15 »
Jeśli CCP zablokuje w jakiś sposób ludzi z tunelem (ale nie wiem jak mieli by to wykryć) to rozpętało by się istne piekło. Czytał ktoś oficjalne forum EVE? Ludzi z tunelami jest od groma. Wszystko przez UPC.

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 20, 2008, 08:01:50 »
z doswiadczenia wiem ze teorie spiskowe sa lepsze od teorii przypadku.
a wiec tak: po ostatniej glosnej sprawie z kontem acana ccp stwierdzilo ze aby latwiej scigac roznych przekreciarzy - uniemozliwi sie tunelowanie polaczenia z serwerem (sposob wykrycia tunelu to oddzielna teoria).

oczywiscie na zapytania postanowili standardowo walic w t.zw.ch.., eee, kulki, ze przeciez nic nie ruszali.

podziekujcie acanowi :D :D :D :D


Cos w tym jest, moze CCP nie tyle blokuje/chce blokowac co mocno ogranicza tunelowanie. Od wczoraj nie ma szans zeby pograc na 2 kontach jednoczesnie przez tunel. Na jednym nie ma zadnego problemu, gdy wlaczam drugie lag zabija...

DaBlades

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 20, 2008, 09:37:13 »
Chyba CCP coś zamieszło, gra na 2 kontach (przez zwykłe neo) powoduje częste rozłączanie a wcześniej tego nie było.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 20, 2008, 09:57:52 »
Może dzisiejszy patch do wczorajszego patcha to naprawi  :2funny:
Przedwieczny.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 20, 2008, 10:24:54 »
Wystarczy otworzyc magiczne kanaly Help i Russian i daje rade nawet na 4 na neo wczoraj sprawdzane :)

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 20, 2008, 11:02:51 »
Może dzisiejszy patch do wczorajszego patcha to naprawi  :2funny:
Ale grać się da pewnie dopiero jutro jak zpatchują to co dziśiejszy patch zepsuł naprawiając wczorajszy patch.  :D

Kravek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 20, 2008, 11:43:39 »
Ale grać się da pewnie dopiero jutro jak zpatchują to co dziśiejszy patch zepsuł naprawiając wczorajszy patch.  :D


Lepiej nie myslec co naprawia ale co zepsuja poprawiajac cos innego ^^

Zbulu

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 20, 2008, 12:02:33 »
I tak by się musieli postarac aby przebić swoje boot.ini

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 23, 2008, 13:00:21 »
Moge ogłosic że zostały zablokowane tunele przez serwery publicznie dostępne z darmowymi kontami shelowymi SSH. Za to ciągle działaja tunele prywatne. Możemy sie domyślac że powody tych blokad były takie jak napisal Ireul Taar. A GM z eve kłamie albo nie ma pelnych informacji. Zostajemy wiec łasce naszych przyjaciół z tunelami i modlimy sie aby z ciągu miesięcy UPC naprawilo swoje dziurawe sieci

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 23, 2008, 13:08:14 »
Ech lol...
Zajrzyj na wiki co znaczy słowo "ironia" i określenie "spiskowa teoria".
Wiem o conajmniej dwóch trzech (patrz niżej :P ) osobach jadących na publicznych tunelach, które działają jak działały, więc znowu pudło :)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 13:11:28 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 23, 2008, 13:08:37 »
Moge ogłosic że zostały zablokowane tunele przez serwery publicznie dostępne z darmowymi kontami shelowymi SSH. Za to ciągle działaja tunele prywatne. Możemy sie domyślac że powody tych blokad były takie jak napisal Ireul Taar. A GM z eve kłamie albo nie ma pelnych informacji. Zostajemy wiec łasce naszych przyjaciół z tunelami i modlimy sie aby z ciągu miesięcy UPC naprawilo swoje dziurawe sieci

Nieprawda, przez darmowy http tunel nadal smiga, sprawdzone.