Autor Wątek: EVE i BSOD w czasie walki  (Przeczytany 3796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diabl0

  • Gość
EVE i BSOD w czasie walki
« dnia: Listopad 19, 2007, 10:43:19 »
Witam

Złożyłem sobie nowego kompa i mam spory problem z EVE. Podczas walki przy otrzymaniu pierwszego trafienia mogę podziwiać przepiękny Blue Screen of Death (BSOD). Co ciekawe, BSOD wyskakuje tylko i wyłącznie przy otrzymaniu trafienia - mogę sobie latać godzinami wokół stacji, podróżować, handlować, kopać itd bez problemu, a jak zaczyna się walka i otrzymam pierwsze trafienie to komp się wiesza wyrzucając wspomniany BSOD.

konfig:
Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz
GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI
GeForce 8600 GTS Gainward Bliss 512MB TV & DVI (PCI-E)

System: nowy WXP Pro PL SP2 świerzo zainstalowany i ściągnięte wszystkie aktualizacje z MS)
Sterowniki: najnowsze certyfikowane WHQL nvidii (gfx i mobo)
Pamięć: sprawdzona memtestem - bez problemów, "na dodtyk" praktycznie zimna
Cpu: narazie niekręcony, przetestowany Prime95, bez problemów, temp w stresie 34
Gfx: nominalne parametry, sprawdzona w 3DMark06 bez problemów, temp ~50-55.

BSOD występuje tylko w EVE i tylko w powyżej opisanej okoliczności, w innych progsach/grach wszystko gra i buczy bez najmniejszego problemu...

Jakieś pomysły co może być przyczyną i jak to poprawić? Czy od razu pisać petycje?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2007, 10:50:10 »
Po pierwsze wyłącz muzykę. Stary i znany bug.
Po drugie efekty (ctrl alt shift e). Jeśli pomoże - szukaj w sterach grafiki problemu (najprawdopodobniej). Może trochę starsze stery instalnij.
Jeśli nie pomoże, odpal narzędzie logowania błędów (jest w folderze eve), zapisz loga i uderzaj do ccp.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 10:52:16 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Diabl0

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2007, 10:56:51 »
Efekty (Ctrl+Alt+Shift E i Ctrl+Alt+Shift T) sprawdzałem - nic nie dają
Muzyka - sprawdzę jak wrócę z pracy
Logowanie - nie wiem czy to coś da bo EVE nie zawiesza tylko siebie ale od razu cały system, ale sprawdzę i jak coś wygeneruje to wyślę jako petition

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2007, 11:47:07 »
Jest jeszcze domyslnie załączany VIVOX (czyli zcrapowany voice chat w evce) - jego też wyłącz, czyli przy wyłączonej evce w prefs.ini należy dopisać parametr:

voiceenabled=0

jak to nie pomoże, to faktycznie może być problem z dźwiękiem - więc muzykę wtedy też off :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 11:49:53 wysłana przez marcoos »
Bermuda Syndrome [BAS-3]

DaBlades

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2007, 13:25:17 »
Być może to karta, mam 8600GTS i chodzi super tylko sterownik grafiki potrafi utracić stabilność… w stacji!!!
Popróbuj z różnymi ustawieniami grafiki
Jednak biorąc pod uwagę, iż mam zupełnie inny system (Vistę) i jak wywala to „to desktop” a nie BSOD to może to być równie dobrze coś innego. Zresztą wyłącz audio i zobacz czy to nie to.

misao

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2007, 13:58:08 »
Ale wylacz caly dzwiek , nie tylko muzyke. Mi pomoglo, na GF 7900

Diabl0

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2007, 18:05:34 »
Pomogło wyłączenie akceleracji sprzętowej dźwięku. Dzięki za naprowadzenie, sam bym na to chyba nie wpadł.

Btw, wam też tak dzisiaj zrywa połączenie co chwilka?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2007, 18:09:07 »
Btw, wam też tak dzisiaj zrywa połączenie co chwilka?

Łączysz się przypadkiem przez Chello?
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4812.0 (druga strona wątku głównie).
Przedwieczny.

NeX

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2007, 03:17:26 »
  Nie pomoże, to co pisaliśmy. Dziś się coś CCP jebło, bo zamiast runtime errorów raz na kilka godzin jest dosłownie co kilka minut disconnect, więc to raczej tymczasowe dziwactwo. Samo połączenie jest w tym czasie ze strony polskiej idealne, przynajmniej u mnie na Gloabl Connect.

P.S. Przetestowałem przez godzinę serwer CCP. Całkowita blokada połączenia następuje po ich stronie i trwa kilkanaście / dziesiąt sekund. Potem wraca wszystko do normy i spełnia niby najwyzsze normy na MTU 1500. Cóż dla zasady jutro walnę petycję ze skargą na marnowanie mojego abonamentu :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 03:50:29 wysłana przez NeX »

Lantash

  • Gość
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2007, 17:26:34 »
Wszedlem na forum, żeby opisac dokladnie taki sam przypadek jaki trpil Diabl0. Mam podobna konfiguracje kompa. I wszedzie wszytko chodzilo znakomicie. A kiedy zasiadalem do EVE pojawial sie blue screen i resetowała sie maszynka.
Działo sie to w momencie ataku przeciwia na moj statek. Dokladnie jak w przypadku Diabl0.

Dzięki radą opisanym w tym watku. Problem znikł, wylaczylem sprzetową akcelerację, oraz muzyke. Teraz moge sie znowu cieszyc graniem.
Naprawde dzieki za pomoc!. Pozdr.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE i BSOD w czasie walki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2007, 18:00:48 »
Polecamy się na przyszłość :)
Przedwieczny.