Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 98124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DaBlades

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 09, 2007, 12:20:17 »

Krotkie pytanie szybka odp:

Atakuje mnie np. Galante wypuszcza drony ... oblegaja mnie co atakowac? statek jego czy drony?

Jakby to było takie proste...
Zależy od shipa (twojego i wroga), dron, fitu i cholera wie jeszcze czego. Jeżeli atakuje cię na przykład curse to fajnie by było zarypać mu drony, ale nie znam pilota curse który by nie uważał na drony i nie chował ich w razie ataku (+ 2x damper i będziesz je ponownie lockował kilka minut).
Tak samo spróbuj zarypać ogry T2 myrmiemu, nie jest to proste nawet przy pomocy 5xwarrior T2.
Ogólnie ja jak nie mam weba to nie bawie się z dronami bo i tak nie trafię, a jak trafię to kolo je schowa.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2007, 12:21:08 »
Pelny etat bez 4 godzin? :)

Raczej jak sie gra pare godzin w miesiacu, nie warto sie bawic w MMORPG, w MMORPG jest spolecznosc z ktora nie utrzymamy sensownego kontaktu w takich dawkach.

Try http://www.egosoft.com/news/current_en.php
podobno jest super.


Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 09, 2007, 12:38:42 »
hmm :) jak jakas gorsza wersja eve

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 09, 2007, 12:40:25 »
Ale jak grasz np 3 godziny miesiecznie, to za cene pudelka masz kilka lat zabawy. A w Eve, kosztowaloby Cie abonament :)

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2007, 12:44:51 »
dobra konczym bo off top sie robi.. no stary ja ci powiem .. jak chcesz popykac w cos godzine po pracy to nie w to :] ... ja mam tak gram 4h dziennie conajmiej i tak gdyby nie praca to o 24 by sie nie polozyl bo az niechec mi sie isc .. bo mam ochote grac dalej... choc wiesz sa char. co sie loguja pare razy na tydzien bo pracuja ale to glownie ci co za granica.. zreszta wiesz.. char. 4 letni juz swoje w eve przezyl hehe :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 09, 2007, 12:56:04 »
Godzina po pracy to 5 godzin tygodniowo, 20 miesiecznie, to duzo wiecej niz "kilka godzin miesiecznie". I jeszcze pewnie po 2 w weekendy. Jak sie ma godzine po pracy czasu na gre albo 2-3 raz na pare dni, to Eve jest idealna gra MMORPG, bo nie odstaje sie za bardzo od dzieciuchow siedzacych po 16 godzin dziennie :)

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 09, 2007, 21:40:48 »
Ja gdzieś czytałem że przeciętny gracz EVE spędza w grze 3.5h. Nie wiem, czy ta informacja pomoże koledze, bo pewnie już zrezygnował z grania.

Poza tym policzyć to można tak. 20 godzin gry w miesiącu za 40 zł to 2zł za godzinę. JEst to znacznie tańsze od oglądania filmu wypożyczonego z wypożyczalni DVD na przykład a adrenalina przewyższa film kilkukrotnie.

Akuro.

Nienazwany

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 12, 2007, 01:01:28 »
mam pytanie ktore przystalo na nooba: czy da sie przemalowac system?
nie wiem moze trzeba rozlac jakas substancje w przestrzeni wypusic zmutowane kosmiczne glony albo jakies inne biocostam?

bo wiecie zielone tak jakos mi sie podobaja.....piekne desenie na brzegach to takie romatnyczne miejsce gdize mozna zabrac .....hm.....mloda dame poznana zaledwie rok swietlny temu(albo stad...wiecie jeszcze nei zalapalem do konca tych 4 wymiarow) zapalic pare asteroidow i zjesc kolacje nie pod jednym nie pod dwoma ale az pod 16 ksiezycami!!! specjalna promocja dzisiaj jeden ksiezyc gratis!! jedynie wczoraj!! nie daj sie kusic dwa razy !

Ps. ciezkie sa te pytania ale spokojnie jeszcze pare sie znajdzie;)


Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 12, 2007, 01:12:46 »
nie :(

korpusz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 12, 2007, 09:55:47 »
ja bym wszystkie przemalowal na czarno bo na jasnym tle gowno widze na overview.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 12, 2007, 10:04:14 »
No wiadomo - najlepszy kosmos to czarny... kolorowy jest zdecydowanie przereklamowany  ;) ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 12, 2007, 12:38:00 »
dormio nie siej fermentu >_>
Lkupujcie pigolki, po nich kosmos kolorowy!!!!

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 12, 2007, 12:51:28 »
W  WoWie chyba jest kolorowo... :crazy2:

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 12, 2007, 14:39:32 »
Witam!

Powiedzcie mi w tej chwili z czego idzie wycisnac wiecej kasy z miningu w high-secu czy misje lvl3-4 w hi-secu ?

Pozdrawiam,
Ezrael.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 12, 2007, 14:44:45 »
Z misji. Ale mining jest bardziej dynamiczny i ciekawszy :)

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 12, 2007, 15:00:17 »
Misje .. ale mining :) to wiesz ... zgrana ekipka .. Vent... i nie raz spadniesz z krzesla ze smiechu :D

Venator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 13, 2007, 09:06:08 »
Na pczatku chcialbym sie przywitac:D mama zamiar dopiero zaczac grac w eve online(poki co na trialu, mam nadzieje ze zdobede wystarczajaca ilosc ISK na paru trialach xD)
I na poczatku moje pytanie .. w jakims poradniku(chyba odnosnie skillowania) przeczytalem, ze skillowanie wszelakich skilli na okrety wyzsze od deski jest niemozliwe w trialu ... czy to prawda?

2. I kolejne juz total noobish question, jak dopiero zaczynajac zabawe w Eve, mozna w miare dobrze kolekcjonowac kredyty(misje? minning? cos innego?) Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 13, 2007, 09:39:25 »
I na poczatku moje pytanie .. w jakims poradniku(chyba odnosnie skillowania) przeczytalem, ze skillowanie wszelakich skilli na okrety wyzsze od deski jest niemozliwe w trialu ... czy to prawda?

2. I kolejne juz total noobish question, jak dopiero zaczynajac zabawe w Eve, mozna w miare dobrze kolekcjonowac kredyty(misje? minning? cos innego?) Dzieki za odpowiedz.
Wydaje mi się, że max to cruiser, ale dawno nie sprawdzałem opisu. Jak interesuje Ciebie jakiś okręt to w opisie znajdziesz info czy możesz go skillować. Odpowiem od razu - nie ma szans skillować okrętów T2, nawet jeśliby to było czasowo możliwe (wydaje mi się, że AFy i ceptory mogłoby się udać).

Coś innego = handel, ratting
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 13, 2007, 11:46:34 »
1. na trialu nie mozesz przelewac gotowki odrazu ci mowie oraz nie mozesz kontraktow wystawiac.. wiec taktyka 1000 triali i az nie zarobie na TC odpada .. bo chyba tez nie mozliwe jest uruchomienei 2x eve na trialu .. w sensie odpalenia dwoch kliejntow jednoczesnie

2. najwiej crus.. BatelC. jest juz zablokowany... barki sa zablokowane..  i czesc skili ale nie powiem ci dokladnie ktore

3. Mining - sa statki do tego odpowiednie ale nie kopalem w imperium nie powiem ci jak fretki sie trzymaja tam od respa ale chyba marny jest... (kazda rasa ma fretke do kopania) .. podobno do tego bardzo dobry jest osprej.. ja gram ammarami wiec ci nie powiem...

Misje - chyba na poczatek najbardziej sensowny sposob zarabiania... :) ale tez mysle ze jak sie usmiechniesz do jakiegos polaka to sypnie ci kasa bo poczatkowy statek nadaje sie jedynie do trasza... bo nawet zmielic sie go nie da :D

Racenie - o tym powiem ci najmiej :D w empire nie robilem a w 0.0.(stopien ochrony systemu) dopiero zaczynam.. ale w 0.0. ladna kase idzie nabic na tym.

Handel - banalne kup taniej sprzedaj drozej.. przydaja sie skile na social i trade

no jest jeszcze produkcja i badania ale trial mysle bardzo to ogranicza :)  hmm chyba na wszystkie pytania odpowiedzialem.. tyle ile wiem ale jest tu duzo bardziej doswiadczonych graczy :D

Nienazwany

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 13, 2007, 12:59:46 »
jesli chodzi o przenoszenie gotówki to popros kogos z pelnym kontem.
-do handlu potrzeba na poczatek paru iskow aby sie rozkrecic
-kopanie w hs to porazka
-misje  z niskich lvl sa oki ale dopiero z lvl 4 opłaca sie zlomowac , chociaz z lvl 1-3 tez mozna odrobinke iskow uzbierac (zlomowanie ,nie wiem jak teraz ale dawniej to byla podstawa)
-badania - beep na trialu za malo skili
-produkcja - trzeba czyms jeszcze wozic towar i surowce a nie masz na trialu chyba nawet industriala
-rating only 0.0 i trzeba juz miec do teog jakis tam statek
hm.....jak na moj gust zrob tak - naucz sie latac deska(destroyer)  zrob skile science na lvl 4 i salvaging na 3 przynajmniej a potem zapytaj sie kogos czy nie moglbys za nim sprzatac;) (np mnie) .mozna rowniez zlomowac i robic misje symultanicznie ale deska raczej tylko lvl 1 a na nich kokosy nei rosna- pewnei dlatego ze sa za malo zielone

Ps. nie zapomnij usmiechnac sie do jakiegos polaka;)
Ozdrawiaj

Venator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 13, 2007, 15:45:06 »
heh  ... mam nadzieje ze jakies szanse na cruza sa ... poniewaz widzialem jakiegos traial 30 dniowego na tym forum: ) i mysle ze krazka mozna by byl ozdobyc, troszke skilli na minning, i jak beda dobre wiatry, to uzbierac ISKy na GC:) co o tym myslicie?(acha, jeszcze poki co nei gram ... szukam jakiegos dobrego poradnika przy ktorym nie musze znac dokladnie slangu evovego : )(pamieta ktos ten na rave industries? wlasnie o nim mysle:) - tylko niewiedziec czemu nie dziala mi ich stronka:( ) Pozdrawiam : ]

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 13, 2007, 16:09:55 »
@Nevercalled: bla bla bla, bo jak się nie robi 20 milionów na godzinę to gra nie ma sensu. Na początku ma sens wszystko co zabawne. Zarabianie pieniędzy na czas ma sens dopiero kiedy zostaje sie np pvperem i trzeba na swoją rozrywkę wydawać iski.
Kopanie w HS jest super fajne i nie takie złe dochodowo - bardziej niż misje kurierskie lvl 1.
Ale tak ogolnie to masz racje ;)

@Venator: Wystarczy korp. Nie musisz szukać poradnika który pokarze ci wszystko krok po kroku. Jest przede wszystkim za duzo kierunkow w ktorych mozna te kroki robic i za duzo wzajemnie niezgodnych teorii nt co i jak robic najlepiej. Lepiej byc w korpie gdzie dorosli beda przez pierwszy rok odpowiadac na Twoje glupie pytania :)

Venator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 13, 2007, 20:33:16 »
na moje glupie pytania :D gdyby to byl inny dzial anizeli total noob questions, napewno poczulbym sie urazony, ale ze IMO jest to specjalny temat w ktorym NOOBY,  moga pytac starych WYJADACZY ,  i liczyc na ich odpowiedz, jesli sie myle, prosze mnie wczesniej uswiadomic:). (i nie poczule msie urazony zeby nie bylo :P) a wiec ... powtarzam pytanie, i druga sprawa ... czy mozna transferowac ISK z jednego traiala(np. z mojego konta) na inne konto ktore tez jest trialowe(konto kumpla).  3 ... co z tym cruzem?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 13, 2007, 20:43:49 »
Jak masz po 5-6h dziennie na granie, to na trialu robiąc misje na gtc zarobisz. Tylko znajdź sobie jakiegoś miłego agenta lvl 2 (jak się będziesz czuł na siłach) to i lvl 3 z dużym quality i najlepiej w systemie 0.5 - 0.6. Łatwo nie będzie, bo musisz klepać ponad 20 baniek dziennie (i znaleźć taniego sprzedawce tc), ale znam kilka osób którym to się udało.
Handel to zupełnie inna działka i jak się w nim odnajdziesz, to zarobienie 200 czy 300 baniek na trialu (po nabiciu kapitału początkowego - na misjach ;P ) to pestka. Ale trzeba się orientować, i mieć fart.
Poradników szukaj na tej stronce (taki śmieszny punkt menu -> poradniki ;) ).
2. Nie, nie możesz transferować kasy z triala na inne konto. Niezależnie czy też trialowe czy pełne. Oczywiście wszystko da się obejść, ale można się na tym przejechać.
3. Cruzy możesz robić na trialu.
Przedwieczny.

Venator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 13, 2007, 22:05:01 »
ooo czyli jednak da sie:D a co wy na to, gralbym razem z moim kolega, i oboje bysmy kopali, moglibysmy tez liczyc na mala pomoc najomego(jesli chodzi o minning), czy na trailu 30 dniowym, po dobiciu do Ospreya, damy rade zebrac conieco? ; ]

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 14, 2007, 08:02:23 »
Kumpel ktory kopie retriferem powiedzial ze kopiac trzeba chyba ok 68h bo jemu w barce wychodzi chyba ok 3kk na godzine moze troche wiecej... ale zauwarz ze jak sam grasz.. to musisz za kazdym raze kargo zwozic bo na trialu nie zrobisz haula (industriala) .. i sie zachetasz.. opcja misij jest lepsza a jeszcze lepsza.... to znalesc kolege ktory wezmie cie na lvl 4 i bedziesz sprzatal za nim... to jest lepsze bo idze w moment zarobic nawet z samego lutu ladna kase...

Następny post prezentujący podobną pogardę dla ortografii i stylu będzie usunięty.
Proszę poprawić błędy!
Ireul
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 08:15:24 wysłana przez Ireul Taar »

Venator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 14, 2007, 08:47:36 »
no wlasnie sam grac nei bede, bede gral z kumplem, i bedzie pomagal jeden kolega ktory ma oplacone konto: ). Czyli jak obstawiac, przy minningu? czy jest jakas inna mozliwosc zarobku na GTC?(tylko uprzedzam ... prosze nie pisac txtow typu, zjedz obiad u mamy zamiast pizzy ... )
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 08:53:18 wysłana przez Venator »

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 14, 2007, 09:55:26 »
To zależy co lubisz... naprawdę jak kreci cię siedzenie na pasku to zrób sobie postać która będzie miala ming na 5 i rafinacje na 5 wtedy bedzie szybciej do barki jak bedziesz miał TC.. bo zostanie ci wyciągniecie astrogeology na 4 i industry na 5 co mozna spokojnie przez triala zrobić.. pozatym idzie sie dogadać, ktoś może ci porzyczyć na TC jak będziesz wiarygodna osobą ..

P.S. sory za błedy ... w pracy nie zawsze jest czas na sprawdzanie... a łuszko ma byc dla mnie wygodne chyba cio nie :D

future

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 14, 2007, 12:39:55 »
Bluszcz- błagam, zainstaluj sobie Firefox'a lub jakąś wtyczkę do sprawdzania ortografii...
A co do skillowania krążowników na trialu - fakt, będę musiał uaktualnić poradnik.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 12:46:02 wysłana przez Future »

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 14, 2007, 13:51:52 »
Zaciekawiła mnie ostatnio jedna rzecz - czy praktycznie jest możliwe by wyszkolić wszystkie skille na maks? Są jacyś gracze którzy tego dokonali?

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 14, 2007, 13:57:13 »
watpie bo kapitale na 5 robia sie chyba ze 100 dni moze troche mniej... i dolicz ze tylko (1) skiluja sie na 5 ok 5dni

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 14, 2007, 14:10:19 »
Zaciekawiła mnie ostatnio jedna rzecz - czy praktycznie jest możliwe by wyszkolić wszystkie skille na maks? Są jacyś gracze którzy tego dokonali?
15 do 18 lat. Nie licząc skilli, które wchodzą teraz w trinity.
Ponieważ Eve ma "dopiero" 4 lata z groszami, nie, nikt tego nie dokonał.
Przedwieczny.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 14, 2007, 14:17:51 »
Będą jakieś nowe grupy skilli? Mógłbyś mi podać linka gdzie jest coś więcej na ten temat?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 14, 2007, 14:42:26 »
Będą jakieś nowe grupy skilli? Mógłbyś mi podać linka gdzie jest coś więcej na ten temat?

Nie nie będzie

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=channel&channelID=3512

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 14, 2007, 14:48:20 »
Licząc evemonem dla mojej postaci, z implantami +3, i tylko skille obecnie dostępne:

1343 Skills Planned (346 Unique Skills). Total training time 8126 d, 4 h, 23 m, 38 s. Cost 27 282 773 000 ISK
Completion: 2030-02-12 19:07:31

Impy +4 skracają ten czas o rok.
Przedwieczny.