Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 104741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 28, 2007, 15:33:56 »
Mam jeszcze jedno pytanko: zastanawiałem się nad wyskillowaniem missile launcherów jako dział "wsparcia" (bo głównie używam autocannonów). Z tego co czytałem na tym forum i w grze, spodobały mi się FoFy - przydają się na PvP? Czy będzie tak, że będą strzelać w każdego kto tylko się nawinie?

Pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 28, 2007, 15:45:59 »
Mam jeszcze jedno pytanko: zastanawiałem się nad wyskillowaniem missile launcherów jako dział "wsparcia" (bo głównie używam autocannonów). Z tego co czytałem na tym forum i w grze, spodobały mi się FoFy - przydają się na PvP?

Obejrzyj sobie relację z ostatniego turnieju, tam FOFy były w ciągłym użyciu.
http://www.eve-online.tv/tournament.aspx

Czy będzie tak, że będą strzelać w każdego kto tylko się nawinie?

Zdaje się, że strzelają w najbliższy cel.

Ronin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:39:48 »
Nie robcie nowemu wody z mozgu i nie pokzajcie turniejow... turniej ma sie do realnego pvp jak piesc do ryja... a co do lagu to stwierdzilem prawie niezniszcalny, a dopoki nie lata na fleet batle to zupelnie niezniszcalny bez bardzo dobrego trapu...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 29, 2007, 14:49:34 »
Nie robcie nowemu wody z mozgu i nie pokzajcie turniejow... turniej ma sie do realnego pvp jak piesc do ryja...

Ale nigdzie indziej nie zobaczysz tylu FoFów w akcji. :P

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:59:32 »
Jest jakiś skill/moduł który zmniejsza Signature Radius?

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 30, 2007, 20:00:13 »
Ja nie znam, nie widzialem zadnego modulu do zmniejszania signature radius...

Teraz pytanko ode mnie:
wyskilowalem sobie BSa do robienia lvl4 misji i teraz sobie mysle co dalej...
Warto sie pchac na Dreada/Carriera ? posiadanie czegos takiego da mi jakies
wyjatkowe mozliwosci ?
Skilowanie tego to lekko liczac 80d + jakies skile do weaponow
w tym czasie bym sobie zaczal alta do miningu/industry

Warto czy nie warto sie w to bawic?

Pozdrawiam,
Ezrael

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 30, 2007, 20:54:56 »
Na mój, noboowski mimo wszystko rozumek, capitale przydadzą się tylko, jeśli jesteś lub masz zamiar wkrótce zostać członkiem sojuszu operującego w 0.0.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 31, 2007, 01:54:26 »
  Wejdź w prostym kierunku w  BS T2. Skile dopakują wszystko co byś nie robił. Marauder na misje się przyda, a Black Ops to piękna zabawka dla młodych gangsterów z ambicjami. Dzięki skilom wymaganym do tych BS wpadną ci łatwo po drodze inne mniejsze shipy. Wkrótce się przekonasz, że większość korporacji przychylniej patrzy na graczy z tanimi statkami, a ty będziesz je miał na świetnych skilach. Zawsze więcej radochy :P
  Natomiast Twoje BSy bez wzgledu czy będą wykorzystane przez korp, to Tobie zapewnią najlepszy zwrot inwestycji. Capitale potem będziesz miał na splunięcie. Wystarczy dronki na high level klepnąć i jak masz paliwo i kolegów, to latasz. Jak nie, to sobie wywoskujesz maraudera i też się pobawisz :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2007, 01:57:10 wysłana przez NeX »

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 31, 2007, 02:44:45 »
Jest jakiś skill/moduł który zmniejsza Signature Radius?

Interceptors - ale tylko cepom
Ragnarok - ale to trochę nieporęczna zabawka jest.
Implanty Halo.

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 31, 2007, 22:42:09 »
Da się jakoś wyłączyć w grze skrót klawiszowy do pisania kursywą? Bo cały czas mi się ten szajs włącza, a w opcjach nie znalazłem tego.

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 01, 2008, 16:43:40 »
chcąc jak najlepiej wyprobowac eve w trakcie triala postanowiłem dotknąć wszystkiego ;p
oto sytuacja:
latam sobie po pasach najtańszym fitem slashera z paroma rzeczami  w cargo, widze pełne wraki po piratach i nikogo w okolicy, podlatuje, zbieram rzeczy ignorując ostrzezenie o tym ze nie moje :p i warp do nastepnego pasa, po chwili oczywiscie zjawia sie miły gość swoim cepem, namierza mnie, ja namierzam jego, jak mozna sie tego spodziewac nastepuje nie za dluga wymiana ognia po czym POP i siedze sobie w jajku ;p chwile pogadalismy bo ciekawilo mnie czy jak dostaje informacje ze ktos okrada mu wraki podane jest tam dokładne polożenie, dowiedziałem się że nie, i ze miałem najzwyczajniej pecha bo znalazł mnie w pierwszym pasie do jakiego sie warpnal, no i wszystko ok. z tym ze jedna rzecz jaka mnie zasanowiła a o ktora zapomniaem spytać, to że po zestrzeleniu mnie cały czas migał na czerwono...czy to oznacza, że mogłem probowac sie odgryźć (oczywiście czysto teoretycznie :p)?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 01, 2008, 18:21:29 »
po zestrzeleniu mnie cały czas migał na czerwono...czy to oznacza, że mogłem probowac sie odgryźć (oczywiście czysto teoretycznie :p)?

Tak, póki miga, to możesz.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 01, 2008, 19:43:58 »
Dlatego mozna zrobic tak:
1. klikamy na trojkacik przy overview
2. wybieramy settings
3. zakladka appearance
4. pod-zakladka bacground
5. na dole - zaznaczamy pilot has neutral standing
6. prawym przy kolorku, wybieramy red
7. prawym przy kolorku, wybieramy toggle blink

Tada, mozemy strzelac do wszystkich w imperium! :D

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 01, 2008, 20:01:05 »
I co z tego? CONCORD nie będzie pytał, czy to umyślne ataki, czy tylko overview masz tak ustawiony...  ;)

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 01, 2008, 20:23:49 »
Glupie pytanie :)
Jak mam na przyklad skila co bedzie mi sie robil 30dni moge nie oplacic jednego abonamentu i za miesiac reaktywowac konto i skill mi sie w miedzy czasie zrobi ? (oczywista sprawa ze grac nie moge)

Ezrael.

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 01, 2008, 21:54:41 »
Ezrael Tak
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 21:57:47 wysłana przez zbigniew cichon »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 02, 2008, 01:02:32 »
Glupie pytanie :)
Jak mam na przyklad skila co bedzie mi sie robil 30dni moge nie oplacic jednego abonamentu i za miesiac reaktywowac konto i skill mi sie w miedzy czasie zrobi ? (oczywista sprawa ze grac nie moge)

Odpowiedź dostałeś a pytanie wcale nie jest głupie. Jeśli wiesz, że nie będziesz grał przez miesiąc (wakacje itp.) to ustaw długiego skilla (np. Caldari Titan level 5) i zawieś konto.

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:36:27 »
Między mną a innym byłym członkiem mojej korporacji zaistniał konflikt. Nawet dosyć spory. Nie należę do osób, które dają sobie w kaszę dmuchać i chciałem ustawić się z tym typkiem, żeby powalczyć. Ten cały czas mnie unika. Więc wpdałem na pomysł, że mógłbym napisać petycję, że gościu sprzedaje iski czy coś w tym stylu. Jeśli napiszę, że dostawałem od niego eve-maile z porpozycjami handlu iskami to CCP może to jakoś sprawdzić? Albo co mi mogą zrobić, jeśli okażę się, że to nie była prawda?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:54:17 »
Coś za mocno kombinujesz koleś. Wyluzuj, to tylko gra. A za takie fałszywe oskarżenia można zarobić to, co koleś zarobiłby, gdyby były prawdziwe.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:54:30 »
CCP ma technicznie moc sprawdzic wszystko co sie dzieje na ich serwerze - czyli eve-maile, logi z chatów etc. Nie mają oczywiście mocy sprawdzić twojej skrzynki na gmailu i innym onecie i twoich logów na GG. Procedura dochodzenia jest zamknięta i powolna a CCP zasadniczo woli nie zbanować przestępcy niż zbanować niewinnego, dlatego zasadniczo wymaga solidnych dowodów winy (zapewne właśnie ze względu na takich geniuszów jak ty).

Handel iskami ze znajomymi jest zasadniczo niemożliwy do wyśledzenia, przecież kolega z korpa mógł ci te iski dać z sympatii. Dopiero przelewanie isków dziesiątkom obcych osób i aukcja na ebayu (można zrobić zakup kontrolowany, nie wiem czy CCP to robi)  to mocne argumenty na bana :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 02, 2008, 12:20:35 »
Jako ostrzeżenie podpowiem, że duże transakcje są monitorowane. Za duże przelewy CCP uznaje powyżej 1mld ISK. Skąd wiem to już moja słodka tajemnica  ;) ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 02, 2008, 14:04:38 »
Dobra, głupi pomysł. Przepraszam za poruszanie tego tematu.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 02, 2008, 15:00:36 »
Jako ostrzeżenie podpowiem, że duże transakcje są monitorowane. Za duże przelewy CCP uznaje powyżej 1mld ISK. Skąd wiem to już moja słodka tajemnica  ;) ;D

Tylko 1mld? W dobie szalejącej inflacji i statków kosztujących parę miliardów musieliby zatrudnić setki osób żeby to monitorować. No chyba, że chodziło Ci tylko o logowanie bez sprawdzania. Tak aby można było w przyszłości do tego wrócić.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 02, 2008, 15:36:48 »
Myślisz, że aż tak wiele przelewów codziennie jest robione na kwotę przekraczającą 1mld ?
Zakupy/kontrakty to zgoda... ale przelew char-char ?
Poza tym to automat. Co oni z tym potem robią to inna kwestia, ale u "podejrzanych" osób nawet automatyczny monitoring... no wiesz o co chodzi :D

Serwerowi wykazanie podejrzanych transakcji zajmie kilka sekund minut, góra. Porównanie danych zrzuconych do arkusza to kolejne kilka minut, w efekcie możesz wyłapać "nieprawidłowości" pojawiające się w miarę regularnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 15:39:51 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 02, 2008, 16:00:45 »
Mozna skonstruowac zapytanie ktore wylapie osoby i grupy osob z ewidentnie ujemnym bilansem przelewow poza korp/sojusz, do roznych osob. Jesli rozdajesz iski ale Ci oddaja, to znaczy ze jestes bankiem i pozyczasz biedniejszym kolegom. Jesli rozdajesz iski w korpie albo sojuszu, no to ok, pewnie jestes dobrym wujkiem pomagaczem albo gosciem odpowiedzialnym za refundacje strat w sojuszu. Jesli rozdajesz wielu, przypadkowym, niepowiazanym osobom, no to podpadasz pod handlarza isków. Jesli rozdajesz za posrednictwem sieci altów to też da się wyłapać.

Można wykrywać powtarzające się transakcje i kontrakty za sumy nieprzystające do ceny rynkowej przedmiotu. Każdy czasem da się złapać na scam, ale jeśli ktoś robi to regularnie w sposób podpadający pod jakiś schemat, prawdopodobnie stara się przekazać dyskretnie iski dla innych postaci.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 02, 2008, 16:28:06 »
Przez pewien okres czasu wydawało mi się, że CCP nie korzysta z technologii by sobie takie raporty robić, ale byłem ogromnie zdziwiony gdy przypadkiem okazało się, że wyłapują takie akcje i co ważniejsze: NIE chcą rozmawiać i czytać uzasadnienia i możesz liczyć na odpowiedź typu: "mamy swoje dowody i wg nas złamałeś EULA".

W efekcie można stracić sporo, czasem przypadkiem. Inna rzecz, że póki nie jesteś o nic oskarżony to raczej "automat" Ci nie grozi ("postępowanie w toku" co najwyżej jako ostrzeżenie).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:04:25 »
Można zmniejszyć odgłosy działek, wybuchów etc.? Bo wogóle nie słyszę co Aura gada. Ustawiłem Voice Level na 10 inne mam na 4, ale i tak odgłosy walki są silniejsze niż inne dźwięki.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:13:24 »
Przestaw ekran na większe oddalenie od statku.  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:20:07 »
Oddal obraz, albo zmniejsz poniżej 1.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 13:33:21 wysłana przez Mona X »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:44:50 »
Można zmniejszyć odgłosy działek, wybuchów etc.? Bo wogóle nie słyszę co Aura gada. Ustawiłem Voice Level na 10 inne mam na 4, ale i tak odgłosy walki są silniejsze niż inne dźwięki.

Voice Level chyba odpowiada jedynie za EVE Voice czyli komunikację głosową. Aura jest traktowana tak jak inne odgłosy w grze i nie da się jej oddzielić. Tak jak pisał Dormio oddalenie statku to chyba jedyny sposób.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 03, 2008, 14:08:28 »
Voice Level chyba odpowiada jedynie za EVE Voice czyli komunikację głosową. Aura jest traktowana tak jak inne odgłosy w grze i nie da się jej oddzielić. Tak jak pisał Dormio oddalenie statku to chyba jedyny sposób.

Eve voice ma swój kawałek menu ze swoimi suwakami, a Aura ma oddzielny suwak w starej części.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 03, 2008, 14:17:54 »
Eve voice ma swój kawałek menu ze swoimi suwakami, a Aura ma oddzielny suwak w starej części.

Ale ten suwak po prawej odpowiada za wejście a nie wyjście. Czyli za poziom nagrywania. Ten po lewej odpowiada zaś za to jak głośno słyszymy innych.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 07, 2008, 09:17:20 »
Witam!

Z czego leci faction loot, bo latam juz 3 miechy misjie i ani razu nie widzialem zadnego ... ze struktur ?

Pozdrawiam,
Ezrael.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 07, 2008, 10:56:54 »
Z frakcyjnych statkow w 0.0. Po roku w 0.0 nie widziałem żadnego, ale są ludzie którzy widują je parę razyw  tygodniu, to chyba zależy od miejsca i czasu (po DT).

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 07, 2008, 12:28:23 »
Z faction ratow, mozna je spotkac nawet i w lowsecu.
Z oficerskich ratow, do znalezienia tylko w 0.0.
Z pleksow i ekspolracji.
Z cosmic anomaly (szansa podobno kolo 10% ze faction spawn na koniec sie pojawi).
Z niektorych misji - np z doatkowych stage'ow z Extravaganz. Tutaj chyba faction loot wypada zawsze.