Autor Wątek: Eve-wiki PL  (Przeczytany 17730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Eve-wiki PL
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2008, 11:29:21 »
c0ven ma wiki postawione korzystamy czasem.
Część jest zastrzeżona bo tam opisaliśmy pare rzeczy na fleet opy itd.

Ale jeśli chodzi o silnik to stoi stabilnie na serverze c0ven.

Mam admina tej wikipedi. Jeśli się Zolthar zgodzi i będą chętni do uzupełniania to rozdam konta i zaczniemy wiki budować.

Ellaine

  • Gość
Odp: Eve-wiki PL
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2008, 11:53:02 »
Mi tam brakuje prostoty organizacji.
Rozumiem zamysł żeby wszystko zorganizować i pracę włożoną przez Future, ale z wiele decyzji organizacyjnych wydaje mi się do przedyskutowania.
Np;
Korporacje i sojusze są teraz osobnymi kategoriami organizowanymi alfabetycznie. Dużo więcej informacji jednym rzutem oka dało się wyczytać z jednego drzewka objejmującego sojusze, należące do nich korporacje i korporacje niezależne. Gdyby było to po prostu artykułem, możnaby odrazu dodać flagi mówiące o narodowości/języku korpa, widoczne już na zestawieniu.

Nie widzę głębszego sensu pre-linkowania osobnych artykułów w których sensownych treści można wrzucić najwyżej parę zdań. Jak http://wiki.unseen.pl/index.php5?title=Pulse_Laser&action=edit. Dobrze byłoby napisać o wadach i zaletach wszystkich laserów, opisać schemat nazywania laserów named, podlinkować parę statków laserowych. To wszystko materiał na 1 artykuł a nie 3 (lasery, pulsy, beamy).

Podobnie choćby rodzaje damagu - dopóki ktoś nie napisze czegoś naprawdę długiego i odkrywczego o obrażeniach EM można spokojnie pakować całą wiedzę w jeden artykuł, i tak nie będzie on długi. Robienie z tego kategorii to chyba przesada.

Tak samo poradniki. Jest kilka poradników, wszystkie zmieściłyby się na jednej stronie, nie ma potrzeby żeby dzieliły się na podkategorie, które w większości są pustawe.

Tak samo minerały. Ktoś napisze specjalne artykuły o każdym minerale z osobna? Może kiedyś. Póki co lepiej by było żeby każdy minerał kierował na jeden artykuł o minerałach, który wyjaśniałby ideę base price, linkował do jakichś informacji dla kopaczy, zawierał parę słów o rynku etc.

Mieliśmy kilka podejść do zestawienia statków. Teraz nie widze żadnego z nich podlinkowanego z głównej. Warto by wywalić moje zestawienie które jest dużo słabsze od zrobionego później przez kogoś innego.

Warto by znaleźć kogoś kto ma czas i chciałby być centralnym organizatorem i przedyskutować z nim te kwestie, albo zwyczajnie dać większe uprawnienia edytorom.

Amaneth

  • Gość
Odp: Eve-wiki PL
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2008, 12:23:13 »
Mozna prosic o uprawnienia edytora?:) Jak bedzie wena to cos tam naskrobie :) Moj nick na wiki taki sam jak na forum tj. Amaneth.