Autor Wątek: Polski zjednoczony ally  (Przeczytany 40213 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 10, 2007, 13:48:18 »
ja widze fajna stacje stain empire...
moze moglibysmy ja sobie przejac... :)
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 10, 2007, 13:49:35 »
jesli mamy wystarczajaco sily? :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

korpusz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 10, 2007, 13:57:33 »
Ogólnie zgadzam się z Hastra... jeżeli PA powstanie to droga ewolucji. Obecnie uważam, że jest nieźle polacy tworzą 2 większe skupiska które przynajmniej do siebie nie strzelają ;)

PS. Tanie frejki to lekki przeżytek :P obecnie zauważam tendencje do latania tylko w tanich frejkach i cruzach ciekawe skąd się to wzięło... sic! oczywiście są przydatne wyjątki w śród tych statków ale jak ktoś się nie nauczy ryzykować większej kasy i nawet jej nie tracić to później nawet NYXem nie wyleci na solo z kestrelem bo, a nóż widelec cyno postawi.


MightyBaz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 10, 2007, 13:59:54 »
nie rozumiem po co tworzyc cos nowego skoro sa polskie ally - o jednym zolthar napisal wystarczajaco, wiec nie nudzic i zapisywac sie ...

pewnie ci co juz w nim byli, cos moga powiedziec wiecej dlaczego ich tam juz nie ma

Venec

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 10, 2007, 14:04:38 »
ja widze fajna stacje stain empire...
moze moglibysmy ja sobie przejac... :)

Esoteria sux, przelotówka i kijowe ss :P

LordDide

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: LordDide
  • Korporacja: Technodyne SA
  • Sojusz: -
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 10, 2007, 14:17:29 »
oj venc w p-2 masz teraz to samo a nawet gorzej :) stacja Stain Empire to outpost matarski w zamkniętym pockecie, według mnie świetne miejsce na rozpoczęcie czegoś, tyle że to środek przyszłego frontu walk więc trzeba by sporych sił aby to utrzymać. ION tam stacjonował po wyprowadzeniu się z W-Q.

Goomich

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 10, 2007, 15:17:12 »
Ogólnie zgadzam się z Hastra... jeżeli PA powstanie to droga ewolucji. Obecnie uważam, że jest nieźle polacy tworzą 2 większe skupiska które przynajmniej do siebie nie strzelają ;)

Tylko dlatego, że nawet Rokh nie ma takiego zasięgu.  :2funny:

aceed-

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 10, 2007, 15:57:32 »
Pamiętam jak na początku mojej przygody z EVE leciałem przez pół galaktyki żeby przyłączyć się do NHUN i pamiętam ten dzień do dzisiaj. (Ach te low sec systemy pokonane samotnym haulerem wyładowanym po brzegi, bez gate ss-ów :))

Gdyby powstał taki alians, to podejrzewam że chyba poczułbym się podobnie, lecąc się do niego przyłączyć  :)

Zolthar

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 10, 2007, 16:32:05 »
Ja pamiętam jak w Rave leciałem swoją brand niu deską do period basis to było coś ala gQ51 czy coś takiego na samym końcu świata :P fajne czasy, zero tankowania czegokolwiek, tylko patrzyłem jak rafaello cruel sieka tam tłuściaki beesy. ehhhhh teraz to już nie robi wrażenia :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 10, 2007, 16:44:21 »
Ocet - ja miałem to samo lecąc do PTFu (bo na NHUN się za późno zdecydowałem). :)
Hastrabull to nie jest kwestia pokolenia ale samej centrali uwierz, mało osób siedzi na centrali po flejmach jakie sie tu odgrywały, znam dużo starszych co omijają centralę łukiem z katowic do gdańska przez Nowy York.
Tu mniej chodzi o flejmy (BTW teraz dział flame nie jest dostępny dla niezarejestrowanych, a dla zarejestrowanych dopiero po iluśtam postach). Bardziej chodzi o kilka niezadowolonych osób (czyt. takich co to wjeżdżały z butami i pierwszym postem prosto we flejma, a potem jęczały jak się im dostawało) które robią Centrali "czarny PR", a jak wiadomo jedna negatywna opinia niweczy nawet 20 pozytywnych. Trudno. Nikogo na siłę zmuszać się nie będzie. A jak może zauważyliście, od marca mamy prawie milion (sic!) wejść na stronę, więc tak źle nie jest. Tylko ludzie się wstydzą rejestrować i pisać ;)

Co do wyruszania ludzi do low i 0.0. Same systemy poza imperium się zmieniły. Są dużo bardziej tłoczne. dużo bardziej niebezpieczne. W momencie, kiedy w 0.0 praktycznie przestały się liczyć małe korporacje, i gdy zabrakło tam dla nich miejsca - przeniosły się one do low-secu. Kiedyś w low było pusto - jedynie systemy graniczne były zasiedlone. Teraz low tętni życiem tak, jak 2-3 lata temu imperium.
Druga sprawa - w low nie ma teraz praktycznie zarobku. Jest kilku agentów lvl 4 (większość i tak w hi), jest kilki lvl 5 (raczej przereklamowanych) i w zasadzie nic więcej. O npcach szkoda gadać, a dla górnika też bardziej się hi-sec opłaca (szczególnie jak ceny veldu poszły w górę), bo i bezpieczniej i kasa praktycznie taka sama. Wolnych moonów z sensownymi zasobami dla POSów też praktycznie nie ma, a w dobie dredów trzeba jeszcze mieć takiego POSa czym obronić.
A 0.0... Sami wiecie. Jak się nie podczepisz pod jakiś duży ally to nie jest za ciekawie.
I dla nowych graczy nie bardzo w tej chwili jest alternatywa. To nie jest tak, że oni nie chcą tam lecieć (tam = 0.0 i low). Oni nie mają po co tam lecieć. To trochę ludzi zniechęca. Ale z drugiej strony niektórych mobilizuje, żeby pracować w tym hi-secu ciężej, żeby zbudować coś mocnego i móc polecieć i się sprawdzić. Ale nie na szybko, spontanicznie, tylko po zaplanowaniu tego kroku i przygotowaniu się do niego.
To takie moje spostrzeżenia po 8 miesiącach prowadzenia Akademii.
Przedwieczny.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 10, 2007, 16:55:51 »
nie zgodze sie z toba xart
po pierwsze jest po co leciec do 0.0, wszystko jest tam lepsze niz w empire (raty, ore, plexy, exploracja, cosmosy no i pvp)
po drugie dopiero w 0.0 zaczyna sie prawdziwy team play
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 10, 2007, 17:04:11 »
po drugie dopiero w 0.0 zaczyna sie prawdziwy team play
Z tym się zgodzę... reszta - sumie nie jestem taki pewny - co mi z lepszego ore jak nie mam kiedy i jak pokopać, czy poracić (bo okolica roi się od roamów).
PVP w empire wymaga odrobiny więcej zachodu - trza wypowiedzieć wojne, ale może być równie emocjonujące co w 0.0 (15+j lotu w poszukiwaniu przeciwnika, a potem krótka bitwa w obecności lagu), jak masz szczęście i POS w lowsecu to i na oblężenie się załapiesz (i bitwę na 150+ osób). No i w empire nie ma takich ułatwiaczy jak interdictory czy bąble więc wymagają innego stylu gry i bardziej aktywnej formy PVP (pościg ?).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

poconick2

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 10, 2007, 17:40:57 »
No i ja muszę wrzucić swoje 3 grosze, bo od dawien dawna podoba mi się wizja PA. Tylko, że jak na to wszystko patrzę to mam wrażenie, że ciągle się gada o tym samym, akademickie dyskusje prowadzi, a konkretów zawsze brak ;) Żołnierze są, statki są, brakuje tylko dowódców.

Celem dla takiego sojuszu może być przede wszystkim zabawa i chęć osiągnięcia czegoś razem. Wbić się do 0.0, wywalczyć stację, mieć sporo ubawu, a potem niech ludzie robią co chcą, kopią, npcują, eksplorują, ale cały sojusz musi opierać się na PvP, latać na akcje, mieć zabawę, bronić stacji jeżeli trzeba, prowadzić odpowiednią politykę. Trzeba tylko umieć dać tym ludziom powód aby walczyli i byli w tej grupie. Jeżeli ktoś (parę osób)  złapało by to porządnie za mordę to możliwości są. Dyscyplina musi być, zwłaszcza w takich korpach, które nie mają wielu doświadczonych graczy. Wszystko zaczyna się i kończy na ludkach w tej grze, a dowódców niestety w polish comunity brakuje i to bardzo, więc na razie kicha. Ale jestem optymistą, dorastają nowi.

Zmieniło się trochę od ostatniej dyskusji na temat PA, wydaje mi się, że teraz łatwiej wbić się w 0.0, zwłaszcza, że coraz więcej ludzi (pl) próbuje walczyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 17:43:19 wysłana przez PC5 »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 10, 2007, 18:57:37 »
No i ja muszę wrzucić swoje 3 grosze, bo od dawien dawna podoba mi się wizja PA. Tylko, że jak na to wszystko patrzę to mam wrażenie, że ciągle się gada o tym samym, akademickie dyskusje prowadzi, a konkretów zawsze brak ;) Żołnierze są, statki są, brakuje tylko dowódców.
Chyba nie zauważyłeś, że jak dotąd istniały 3 polskie sojusze. Jak dla mnie to już nie jest akademickie gadanie, inna rzecz, że wszyscy oczekują jednego wspólnego, a to się IMHO nie sprawdzi z powodów podanych już przez innych.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 11, 2007, 07:48:00 »
dormio, moze sie sprawdzic o ile nie bedzie za ambitnych planow...zaden problem zeby sobie polatac na luzie po poludniu czy wieczorkiem...
podam przyklad co prawda anglojezycznego sojuszu - cva - tam nic nie ma sile, trzeba dac komus lomot, to ludzie zbieraja sie dosc szybko i leca , czasem tracac statki, trzeba zrobic eskorte fratchtowcom, to samo, rzucasz haslo i juz jest gang itd.
Fakt , ze ze alians robi powazny casting - nie da sie zlozyc aplikacji i juz jestes, potrzeba wiecej czasu , ok pol roku - ludzie musza cie poznac, sprawdzic czy aby napewno nie jestes "zlym corpem"....
Wydaje mi sie ze w CVA zaciera sie tez granica ze "my som" z tego corpa a ty z tego...po kilku miesiacach ludzie mowia o sobie ze sa CVA i tyle. Czyli jakies ambicje polityczne ida w kąt...

Zreszta sami zobaczcie jakie alliance lataja w tej chwili  - rozne - i w strefie europejskiej i usa.
Gram na tyle dlugo, ze moge spokojnie powiedziec o jednej rzeczy, zeby takie ally mialo sie dobrze, musi przyciagac ludzi dlatego ze:....i tutaj warto zastanowic sie czy organizacja powinna byc na swoj sposob elitarna? tzn nie kazda od reki moze sie zapisac, albo ze jest niepisany zwyczaj ze wichrzycieli corpy natychmiast wywalaja, albo ze ...itd itd

Samo myslenie o polskim sojuszu niczego nie zalatwi...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 11, 2007, 07:54:18 »
Ireul, wiesz doskonale, ze sam na wlasnej slicznej dupce przekonales sie, ze takie cos musi miec zalozenia przed zalozeniem - czyli warto zrobic cos w rodzaju Kodeksu, czytasz i albo akcetpujesz albo mowisz nie...
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 07:58:40 wysłana przez Mighty Baz »

Zolthar

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 11, 2007, 12:14:24 »
nikt nie mówi, że musi być :) kwestia podejścia czy musi być duży i czy muszą być w nim wszyscy ?
Nie nie musi być i nie musza być wszyscy a polski ally da sie zrobić bo sie robi eot :)

MightyBaz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 11, 2007, 12:21:25 »
a polski ally da sie zrobić bo sie robi eot :)

co to jest eot?

korpusz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 11, 2007, 12:45:36 »
Baziu - end of topic

Abadonna

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 11, 2007, 14:00:56 »
w mojej opinii, na samym poczatku przydałaby się grupa do kasowania plexów, kasa z tego 80% dla corpa/ w zamian za to dostęp do technologii. w ten sposób corp alliance bedzie miał dostep do szybkiej gotówki i innego stuffu. biorąc pod uwage skill booki z canów to niezły zysk.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 11, 2007, 14:03:50 »
w mojej opinii, na samym poczatku przydałaby się grupa do kasowania plexów, kasa z tego 80% dla corpa/ w zamian za to dostęp do technologii. w ten sposób corp alliance bedzie miał dostep do szybkiej gotówki i innego stuffu. biorąc pod uwage skill booki z canów to niezły zysk.

Hmm, lepiej chyba znalezc taka "oaze" gdzie ludki jakies robia wlasnie to co napisales, a potem ich wylapywac i te skillbooki z ich wrakow wyciagac :)

Morbius

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 11, 2007, 14:08:41 »
hmm?  witamy 3 miesiące póxniej ?? jakie znowu plexy ?? skanowałeś coś ostatnio w 0.0 - znaleść coś ciekawego to naprawdę sztuka tak wsio przetrzepane, a statycznych to już dawno nie ma :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 11, 2007, 14:12:37 »
hmm?  witamy 3 miesiące póxniej ?? jakie znowu plexy ?? skanowałeś coś ostatnio w 0.0 - znaleść coś ciekawego to naprawdę sztuka tak wsio przetrzepane, a statycznych to już dawno nie ma :)

Zgadza sie, znalezc ciezko... ale czasami sie udaje (na 3-4 osoby wystarczy), na pewno nie na utrzymanie corp/ally. Dlatego tez, o wiele lepszym sposobem jest to co napisalem wyzej.

PS... hehe post numer 1200 :)

Abadonna

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 11, 2007, 14:53:28 »
a kto powiedział ze tego typu oddział natury kwatermistrzowskiej  ;D  musi koniecznie być cały czas w 0.0?

Nienazwany

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 19, 2007, 19:28:32 »
HAHAHA!!!!
mam roziwazanie jak podbic swia.Jako ze jestesmy uzaleznieni od strefy czasowej to proponuje aby kazdy mial chara z freighterem w 0.0 w swoim systemie i zwijal posy na noc a potem zamykal bramy aby zaden zlodziej nei wlecial .

YANNICK

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 21, 2007, 15:24:55 »
Mozna prosic o podsumowanie? Na 3 stronie niestety stracilem juz wszelkie sily... ;)

FaTuM

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 21, 2007, 16:44:50 »
Semp raczej wydaje mi się zainteresowany lenistwem i opierdalactwem niż pvp (dlatego tam chcę się zapisać ;)

oj bez przesady, sempy sa terytorialne, kiedy trzeba to umiemy się bronić, faktem jest że gdyby wszystkie polskie korpy zmobilizowaly się pod jednym sztandarem np Sempów, tzn jeden juz gotowy sojusz, to prawdopodbnie alliance stałby się czymś POWAŻNYM, przyznam ze fajna atmosfera jest z kim pogadać i polatać, ale Terytorium jest dość ważne, czasami aż zbytnio :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 21, 2007, 17:01:35 »
Podsumowanie:
Polskiego zjednoczonego sojuszu forumowiczow, ruszonego oddolnie z polskiego community i oflagowanego jako polski sojusz raczej nie będzie.
Natomiast duże sojusze zrzeszające masy Polakow którzy w ogóle są zainteresowani sojuszowaniem, już są, po ostatnich przesunięciach jeszcze bardziej zmasowane - C0ven, spory polski sojusz pvp przejął właśnie trochę korporacji dawnego Ion Core ostatnio będących w YouWhat, a Sempiternus, główny polski sojusz przemysłowy, bez szczególnego rozgłosu i udziału w community, trzyma się w Geminate i trzyma się raczej dobrze (chyba).
Te dwie grupy są spore, obie można nazwać polskimi sojuszami, ale nie mają za bardzo wspólnych zainteresowań i celów (o ile wiem). Zamiast walczyć o powstanie polskiego sojuszu sensowne może być zapisanie się do jednego z nich.
Jeśli ma być jeszcze większy polski sojusz, to przez rozmowy istniejących organizacji, przynajmniej korpów, bo przez dobre chęci mas zupełnie nie zorganizowanych - to się nie da.

Btw, jak po lacinie by bylo 'rzeczpospolita obojga narodów'?

Maxima

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 21, 2007, 17:44:05 »
"C0ven, spory polski sojusz pvp przejął właśnie trochę korporacji dawnego Ion Core ostatnio będących w YouWhat"

W gwoli scislosci, C0ven nie przejol tylko GBT i RAVE zdecydowaly sie dolaczyc do nas ,co przyjelismy z duzym zadowoleniem :)
Subtelna roznica ale znaczaca ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 21, 2007, 17:54:32 »
Wydawało mi się że dobrowolność sojuszowania jest rozumiana sama przez się - wiadomo przeca, że nie wchłonął ich przez osmozę.

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 22, 2007, 10:23:18 »
Deleted.

1. Nie przedstawiłeś się - korp, ally, nick.
2. Offensive content ;)

X.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2007, 11:18:28 wysłana przez Xarthias »

Maxima

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 22, 2007, 12:04:51 »
Czy ten content byl taki offensive to nie wiem :P


MightyBaz

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 22, 2007, 12:20:42 »
w 300 luda to juz mozna namieszac..powodzenia

Zolthar

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 22, 2007, 13:07:01 »
w 300 luda to juz mozna namieszac..powodzenia

Nio sie zgadza ale chyba nikt nie wierzy, że 300 luda to ilość luda aktywnego efektywnie to max 100 osób a co z tego wyjdzie to czas pokaże :)

Maxima

  • Gość
Odp: Polski zjednoczony ally
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 22, 2007, 13:18:04 »
BTW zapraszamy inne corpy polskie do przylaczania sie, prosze tylko pamietac ze tworzymy PVP alliance, mamy alergie na careberow i ludzi ktorzy nie rozumieja co to gra zespolowa :)