Autor Wątek: Poradnik Górnika - dyskusja.  (Przeczytany 33961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Poradnik Górnika - dyskusja.
« dnia: Wrzesień 19, 2007, 21:49:13 »
To komu mam wyslac nową wersję mojego poradnika?

Uaktualniony Poradnik znajduje się tu: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=5
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 21:26:05 wysłana przez Xarthias »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowa wersja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2007, 21:52:07 »
Do mnie, najlepiej na konkursowego maila: konkurs at xarthias.pl
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa wersja
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2007, 23:30:41 »
Podobno zostales ex-adminem tego przytułka. :P

Tau

  • Gość
Odp: Nowa wersja
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2007, 23:58:54 »
Mamy cie X. !  ;D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowa wersja
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2007, 10:11:05 »
Forum a strona to dwie różne rzeczy...  :coolsmiley:
Poza tym nie trzeba być adminem, żeby dodawać teksty na stronę. W zasadzie to każdy zarejestrowany użyszkodnik może to zrobić.
Przedwieczny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowa wersja
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2007, 21:25:06 »
Poradnik górnika uaktualniony, zapraszam do ewentualnej dyskusji.
Przedwieczny.

Captain

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:01:47 »
przydałoby sie jeszcze takie cos gdzie jaką rude można znaleźć ( co w hi , co w low , co w 0.0 ) a tym samym co opłaca sie kopac w tych rónych security.
Ewentualnie jakies linki

poconick2

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:15:52 »
przydałoby sie jeszcze takie cos gdzie jaką rude można znaleźć ( co w hi , co w low , co w 0.0 ) a tym samym co opłaca sie kopac w tych rónych security.
Ewentualnie jakies linki

http://www.fluidorbit.co.uk/results.php?page=20&limit=20&arrange=1&col=solarSystemName

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:19:21 »
Poniżej orientacyjny wykaz jakie rudy znajdują się w jakich systemach:

SL   Rudy
0.9-1.0   Veldspar, Scordite
0.8-0.9   V, S, Plagioclase, Pyroxeres
0.6-0.8   V, S, Pl, Py, Kernite, Omber
0.3-0.6   V, S, Pl, Py, K, O, Jaspet
0.1-0.3   V, S, Pl, Py, K, O, J, Hedbergite, Spodumain, Hemorphite
0.0   Wszystkie dostępne rudy

reszta na : http://www.ravetech.org/?mode=5&lang=

NeX

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2007, 23:39:10 »
  Wykazy widywałem różne. Nie znam się na kopaniu większości rud, ale jednego jestem pewien. Przynajmniej przez ostatni rok Kernit i lód zalega całymi beltami w Khanid i to począwszy od 1,0 do low secu, a nie tylko 0,8 - 06. :coolsmiley:

Ellaine

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2007, 23:55:54 »
Lod zalega bo amarrskie paliwa sa najmniej potrzebne.
Amarrskie POSy sa zupelnie beznadziejne.
Amarrskie capitale sa spoko, ale i tak, to Thanatos jest najczestrzym spalaczem paliwa w galaktyce i gallentyjskie paliwko kosztuje wiecej. Wszyscy AFKujacy kopacze lodu siedza wiec w Gallente.
Ostatnio ceny trita tak skoczyly, ze bardziej oplaca sie kopac veld niz kernite :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2007, 08:28:59 »
Lod zalega bo amarrskie paliwa sa najmniej potrzebne.
Amarrskie POSy sa zupelnie beznadziejne.
Amarrskie capitale sa spoko, ale i tak, to Thanatos jest najczestrzym spalaczem paliwa w galaktyce i gallentyjskie paliwko kosztuje wiecej. Wszyscy AFKujacy kopacze lodu siedza wiec w Gallente.
Ostatnio ceny trita tak skoczyly, ze bardziej oplaca sie kopac veld niz kernite :)

Czyżby szykowała się wojenka jakaś większa ?
Jak tryt znika to znaczy że ktoś klepie na potęge capsy albo bsy hrhrhr.
No chyba że nagle szlag trafił wszystkich macrominerów.

DragLord

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2007, 08:52:42 »
Goonsi odbudowują flote capitali którą wtopili w ZID ??

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:07:45 »
Zauważcie, że znów spadła wartość highendowych minsów (zyd i meg), a to przekłada się na większe zapotrzebowanie na tri... jak znam życie za chwilkę skoczy do góry cena pye. Najprawdopodobniej zmiany cen spowodowane są wprowadzeniem Rorquala.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

killav

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2008, 16:25:17 »
Witam!

Proszę mi powiedzieć, czy tak naprawdę to opłaca się wyskilować na tego górnika i tylko tym się zajmować? Bo w tej chwili jestem nieźle zakłopotany, nie wiem czy zrobić górnika czy grać bardziej bojową postacią.

Pozdrawiam

Ellaine

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2008, 16:45:02 »
Co to znaczy "opłaca się?".
To jest gra, gra się w nią dla rozrywki. Opłaca się robić coś co Cię bawi. Jeśli zastanawiasz się pomiędzy górnictwem a robieniem misji, polecam górnictwo. Zarabia się dużo mniej, ale gra jest dużo dynamiczniejsza. Klikasz na asteroidy, czekasz 3 minuty, przeładowujesz rudę, czekasz 3 minuty, przeładowujesz rudę, czekasz 3 minuty, przeładowujesz rudę, czekasz 3 minuty, przeładowujesz rudę, zawozisz rudę, czekasz 3 minuty, przeładowujesz rudę, czekasz 3 minuty....
Może nie brzmi to tak atrakcyjnie na pierwszy rzut oka ale tak naprawdę jest całkiem fajne, relaksujące zajęcie. A przy tym jest o wiele ciekawsze i dynamiczniejsze od misji.
Natomiast na misjach zarobisz więcej, łatwiej i wykorzystasz te same skille do pvp.

Coldim

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2008, 16:51:45 »
Witam!

Proszę mi powiedzieć, czy tak naprawdę to opłaca się wyskilować na tego górnika i tylko tym się zajmować? Bo w tej chwili jestem nieźle zakłopotany, nie wiem czy zrobić górnika czy grać bardziej bojową postacią.

Pozdrawiam

Rozroznic trzeba IMHO na poczatku jedna rzecz, czy chcesz sie zajmowac PVP czy chcesz robic cokolwiek innego. Jesli chcesz robic PVP to misje/kopanie to tylko cos co daje ci kase na statki, z tym ze skillujac na poczatku pod misje robisz tez skille ktore ci sie w pvp przydadza, skillujac pod hulka ciezko(czytaj mase czasu ci to zajmie) bedzie zaglebic sie nagle w pvp. W 0.0 jestes w stanie  zarabiac 10mln/h majac moze 3-4mln sp nawet;) Generalnie kopanie staje sie bardziej oplacalne od npc'owania dopiero w momencie kiedy robisz to na 2+ konta(standardowo wyskillowany hulk ciagnie na oko z 35mln/h w bistocie).

P.S
Kopanie jest dramatycznie nudne...

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 24, 2008, 02:59:15 »
Na EVE-O jest topic z tytulem "Gornik umierajaca profesja" sam tytul powinien ci wszystko wyjasnic. Zeby nie bylo nieporozumienia sam posiadam 3 chary z wymaksowanym hulkiem (mining barge na 5). Wszystko jednak w EVE obraca sie wedlug formuly poswiecony czas=isk. Kopanie przegrywa tu na kazdym froncie: czy to hig sec, low sec, 0.0. Powodem takiego stanu jest loot, ktory wypada z ratow na misjach l3-l4, paskach, konwoje. Kopalem kiedys przez 2 h na 3 hulki, a potem zrobilem misje lvl 4. Okazalo sie , ze z lootu mam 2 x wiecej minsow, a poza tym high end jak  megacyt,zydrine. Poza tym misje L4 po misjach l4 masz jeszcze bounty za raty, kase od agenta, lp za misje, partsy, stand do frakcji.To samo z ratow w 0.0, z ktorych wypadaja kosmiczne ilosci lootu, ktore po zmieleniu daja ladna kupke minsow. Poza tym trafilem kilka razy tzw. konwoj spawn i mam na dzien dzisiejszy 100+ mln minsow. Wobec czego sprzedalem hulki , maci i olalem ta profesje bo jest po prostu nieoplacalna. Kopac trzeba w grupie, trzeba zwiezc urobek, trzeba uwazac na hostow a w high secu na ludzi atakujace bezbronne barki. Mowiac krotko olej to i idz w strone ratera, klepacza misji.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Coldim

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2008, 08:56:43 »
Na EVE-O jest topic z tytulem "Gornik umierajaca profesja" sam tytul powinien ci wszystko wyjasnic. Zeby nie bylo nieporozumienia sam posiadam 3 chary z wymaksowanym hulkiem (mining barge na 5). Wszystko jednak w EVE obraca sie wedlug formuly poswiecony czas=isk. Kopanie przegrywa tu na kazdym froncie: czy to hig sec, low sec, 0.0. Powodem takiego stanu jest loot, ktory wypada z ratow na misjach l3-l4, paskach, konwoje. Kopalem kiedys przez 2 h na 3 hulki, a potem zrobilem misje lvl 4. Okazalo sie , ze z lootu mam 2 x wiecej minsow, a poza tym high end jak  megacyt,zydrine. Poza tym misje L4 po misjach l4 masz jeszcze bounty za raty, kase od agenta, lp za misje, partsy, stand do frakcji.To samo z ratow w 0.0, z ktorych wypadaja kosmiczne ilosci lootu, ktore po zmieleniu daja ladna kupke minsow. Poza tym trafilem kilka razy tzw. konwoj spawn i mam na dzien dzisiejszy 100+ mln minsow. Wobec czego sprzedalem hulki , maci i olalem ta profesje bo jest po prostu nieoplacalna. Kopac trzeba w grupie, trzeba zwiezc urobek, trzeba uwazac na hostow a w high secu na ludzi atakujace bezbronne barki. Mowiac krotko olej to i idz w strone ratera, klepacza misji.

Generalnie sam polecam rattowanie, ale ciekae jestem ze tak slabo wyszedles na tym kopaniu - co kopales? Na 3hulki solo kopie 100kk/h, ile na + wyjdziesz z misji lvl4? Pytam bo nigdy nie zrobilem misji wyzszej niz lvl2 ;)

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:28:01 »
Generalnie sam polecam rattowanie, ale ciekae jestem ze tak slabo wyszedles na tym kopaniu - co kopales? Na 3hulki solo kopie 100kk/h, ile na + wyjdziesz z misji lvl4? Pytam bo nigdy nie zrobilem misji wyzszej niz lvl2 ;)
Zalezy co sie kopie. No, ale teraz jak zyd i megacyt polecial na morde to chyba tylko morphite sie oplaca. W high secu za 1h kopania masz 8-10 mln isk. Robiac misje lvl 4 masz w zaleznosci od misji od 15-25 (bounty+kasa od agenta) mln isk, meta 4 loot jak wypadnie (po kilka mln za modul), minsy , partsy. A jak masz misje Angel eskravaganza jak masz tag do ostatniego pocketu to czasami sie nawet jakis faction modul trafi + bounty za bossa. Ja jestem w stanie w 1,20 min wykonac 2 misje lvl4 lacznie z lootowaniem, salvagingiem (2 x faction bsy, zarigowana deska ). No, ale dawno tego juz nie robilem bo Stain jest na tyle bogatym regionem, ze nie musze sie tym parac.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

killav

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2008, 16:39:21 »
A jaka rasa, profesja jest najlepsza do klepania misji i pvp?

Straszny

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2008, 16:54:31 »
A jaka rasa, profesja jest najlepsza do klepania misji i pvp?

najlepszą do misji/rattowania (ratowanie - zabijanie npcow na paskach asteroidów) są Caldari, dzięki prozaicznie prostym w użyciu rakietowym statkom (Drake, Raven) i równie prostym do fitowania mocnym tanku tarczami.

Do pvp nie ma najlepszej rasy. 2 moim skromnym zdaniem są troche lepsze niż 2 pozostałe, ale pvp możesz robić każdą rasą w grze. (te dwie lepsze to Ammar i Matari). Każda rasa ma w pvp mocne i słabe strony.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 16:57:52 wysłana przez Scaryman »

killav

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 24, 2008, 17:00:09 »
najlepszą do misji/rattowania (ratowanie - zabijanie npcow na paskach asteroidów) są Caldari, dzięki prozaicznie prostym w użyciu rakietowym statkom (Drake, Raven) i równie prostym do fitowania mocnym tanku tarczami.

Rozumiem, a podczas wybierania profesji i tych innych rzeczy to co powinienem wybrać? I w co najbardziej ładować punkty (inteligencja itp.) ?

Pozdrawiam

Straszny

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2008, 17:03:47 »
postać do czystego pvp bardzo różni się od postaci do misji czy już nie mówiąc o kopaniu. Więc trudno wskazać Ci jedną.

killav

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 24, 2008, 17:17:14 »
Chodzi mi o postać do misji.

// Edit:



Tak wyglądaja statystyki mojej postaci, czy nada się ona do misji lub pvp? Jest to moja pierwsza postać, więc nie wiedziałem w co najlepiej ładować punkty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 18:13:27 wysłana przez KillaV »

termos

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 24, 2008, 18:48:47 »
Witam.

Jeśli chcesz postać typowo misjonarską to IMHO powinieneś rozłożyć w miarę równo atrybuty. Miej jednak na uwadze że charyzma choć w przypadku takiej postaci będzie bardzo istotna to w perspektywie roku, dwóch skillowania bardzo szybko wyczerpie swą użyteczność. Będziesz potrzebował jej jedynie do skilli z grupy social, które wpływają na kontakty z agentami ( ilość LP, wielkość nagród, dostępność agentów, wzrost standingów i tym podobne ) .

Jeśli naprawdę jedyne co chcesz wyskillować to dobry statek do robienia misji to polecam taki układ int/perc/will/mem/char. Najważniejsza inteligencja bo gdy już będziesz latał ravenem, będziesz mógł skupić się na maksowanii skili supportowych a tu z reguły najważniejsza będzię int. Mogę cię jednak zapewnić że wcześniej czy później będziesz miał okazję zająć się czymś innym niż tylko misjonarstwo.

Co do atrybutów twojej postaci to słabiutko, naprawdę słabiutko

Ellaine

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 24, 2008, 19:41:53 »
Sądząc po atrybutach jesteś Amarrem / Amarrem. W tej rasie/linii krwi już od początku jest za dużo willpowera i warto pochodzeniem, kastą i wolnymi punktami jak najbardziej dopakować pozostałe rzeczy a w willa już ani punkcika. Nawet jeśli ma to oznaczać nie-militarną karierę na początek. Po paru miesiącach wyjdzie to na dobre nawet jeśli chcesz tylko walczyć.

NeX

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:05:05 »
  IMO Postać do robienia misji i PVP nie różni się niczym poza priorytetami w kilku wybieranych skilach. W EVE nie ma tak prostej matematyki, że o połowę więcej punktów w jakimś atrybucie nad innym da dwa razy szybsze skilowanie do końca gry. Każdy skill z grupy learning niweluje procentowo różnicę na stałe. Gdy dodasz po 5 punktów do każdego atrybutu, to cyferki nie będa już straszyć 50% przepaścią. Potem, a w zasadzie na przemian z podstawowymi learningami skile adv learnings na lev 4, czyli następne 4 punkty do każdego atrybutu. Masz już extra 9 punktów na każdy. Robiąc misje dodatkowo założysz na clona implanty min +4. To praktycznie oznacza, że brak paru punktów w jakimś atrybucie da różnicę kilku procent czasu na skilowaniu. U mnie na skillplanie Implanty dodają pare godzin oszczędności na skilach 20+ dni. Na PVP przesiadasz się na innego clona albo z tanimi implantami, albo wręcz przeciwnie ale dobranymi do konkretnego sposobu walki i shipa. Dlatego jeśli planujesz grać dłużej niż miesiąc, czy dwa (EVE jest grą zbalansowaną na wiele lat), to albo wyrównaj w miarę atrybuty omijając charyzmę albo podnieś atrybuty, które zaczynającemu grę są najbardziej przydatne, czyli tak jak napisał Zakrecony Termos priorytetowo według kolejności: INT, PERC, WILL, MEM (INT i PERC jako atr primary w ważnch początkowych skilach dadzą najwięcej oszczędności dla postaci bojowej. INT i MEM dla industriala). Charyzma jest przydatna nie tylko w skilach socjal, ale także przy zaawansowanych skilach bojowych, ale haczyk jest w tym, że tych skili jest stosunkowo najmiej w porównaniu do tych opartych na inteligencji i percepcji. Tylko dlatego nie dodaje się punktów do charyzmy, że ich podniesienie nie wpłynie istotnie na czas skilowania w skali roku.

  Inna sprawa, że zaczynając grę nie masz zbyt wielu learningów. Od czasu jednak jak uproszczono start nowym graczom zaczynasz już z podkręconymi atrybutami przez learning zależny od wybranej profesji. W sumie tylko grupą startowych skili różnią się profesje. Potem i tak robisz z postacią co chcesz. Zrób więc sobie nową postać i dopilnuj aby nie Inteligencja i percepcja nie były mniejsze pozostałych atrybutów.

  Atrybuty podczas nauki skili działają w następujący sposób: Atrybut PRIMARY 100% + SECONDARY 50% wpływu na czas nauki.

Coldim

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:37:05 »
Chodzi mi o postać do misji.

// Edit:

-CUT-

Tak wyglądaja statystyki mojej postaci, czy nada się ona do misji lub pvp? Jest to moja pierwsza postać, więc nie wiedziałem w co najlepiej ładować punkty.

TBH jesli misje sa dla ciebie celem samym w sobie na dluzej to caldari ok. Inaczej bralbym amarr/khanid/cyberknight z atryburami perc/int(identyczne nawet moga byc), pozniej willpower, mem i cha na koncu. Khanid ma najkorzystniej rozlozone atrybuty jesli wezmiesz pod uwage typowy plan skillowania pod walke 2-3letni. Caldari super tankuja npc'e niekoniecznie je tak swietnie zabijaja;)

Mahtab

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2009, 19:26:22 »
Czy ten poradnik to jeszcze istnieje ?
Bo link chyba juz jest nieaktualny i nie mozna sie do poradnika dostac

Goomich

  • Gość
Odp: Poradnik Górnika - dyskusja.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2009, 21:12:01 »