Autor Wątek: piractwo  (Przeczytany 4310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bziik

  • Gość
piractwo
« dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:43:17 »
Czesc, juz dlugu sledze te gre, niedawno postanowilem zaczac dluzsza przygode z eve, w zwiazku z tym mam kilka pytan. Piractwo to narazie jedyna profesja jaka wydaje sie byc interesujaca  >:D majac ja na uwadze: jaka rasa powinien pograc i w jakim kierunku isc, by rozwijac sie stricte w tym zawodzie?  Nie znalazlem nic podobnego na forum, jesli sie myle, prosze o najmniejszy wymiar kary.  ::)
Osoby ktore maja doswiadczenie w piractwie prosze takze o przedstawiienie swoich opini na temat budowy postaci.

Pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:52:25 »
Do piracenia najlepsza jest banda zmutowanych degeneratów pt. Minmatarzy.

Podstawa to coś taniego i efektywnego jak Rifter. Interesuje cię rozwiajnie działek, webów i scrambli.

vulor

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2007, 20:17:08 »
Rasa ma mniejsze znaczenie niż atrybuty, a o tym było już wiele napisane.
W skrócie postać do piratki, to postać do pvp, czyli chcesz mieć najwięcej perception, a najmniej charyzmy.
Jeśli chodzi o wybór statków, to aktualnie chyba najciekawsze będą gallente i minmatar, ale każda rasa ma coś do zaoferowania ( np. jak chcesz solo łapać zastabowane indyki na bramach, to żaden BS nie będzie miał więcej punktów scrambla niż scorp)

Jak chcesz poczytać o piratach w eve to zajrzyj na forum Crime and Punishment lub na strone http://www.eve-pirate.com/

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: piractwo
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:06:35 »
scorpion, typhoon, dominix to bs'y na piracenie, choc dominix ostatnio odpadl z powodu nerfu nosow.

najlepszy i tak bedzie vagabond. szybki i zabojczy.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: piractwo
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:50:53 »
Fajne statki do piracenia to jeszcze ishtar i ishkur, ale w sumie mozna piracic czym popadnie. Mi najbardziej do piracenia odpowiadaly by statki matarskie puzniej gallente. Amarskie raczej nie ( chociaz arbitator i jego mutacje t2 tez sa fajne, tak samo ja zealot), a caldaryjskie zupelnie nie (wolne i tlok na med slotach).

Voulture

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2007, 17:29:18 »
Wszystko zalezy od tego czysie lata samemu czy nie. Z reguly matarzy i gallente maja najlepsze solo shipy, szybkie badz z bonusami do mwd i z rozkadem slotow umozliwiajacym i chwytanie wroga i zrobienie tanka. Do malych gangow za to amarzy i caldari spisuja sie super. Kolega z gangu zrobi to, na co ty nie musisz marnowac slotow.

Tego no, yarr.

Michieru

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2007, 17:30:54 »
Amarskie raczej nie ( chociaz arbitator i jego mutacje t2 tez sa fajne, tak samo ja zealot)

Radziłbym przyjrzeć się "nowym" khanidzkim statkom - same gwiazdy piractwa imo.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: piractwo
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2007, 17:33:20 »
Amarskie raczej nie ( chociaz arbitator i jego mutacje t2 tez sa fajne, tak samo ja zealot)

Radziłbym przyjrzeć się "nowym" khanidzkim statkom - same gwiazdy piractwa imo.
O kurcze zapomnialem o zmianach w khanid :embarassed:. Fakt tam to sie znajda fajne zabawki.

Khan Soriano

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2007, 18:05:03 »
Caldari - odpada, przez brak medow zrezygnowalem z nich w pierwszym miesiacu grania choc postac jest Caldari.

Minmatar - overall chyba najlepszy, gdybym mial drugi raz wybierac rase wybralbym wlasnie ich, a nie Amarr. Obie rasy sa baaardzo wymagajace jezeli chodzi o ilosc SP ale Minmatar daja wg. mnie lepsze efekty i dostep do fajniejszych statkow z kazdego typu.

Amarr - nie sa zli ale zarowno Gallente i Minmatar daja wieksza roznorodnosc jezeli chodzi o sprzet do piracenia. Wyrozniaja sie w zasadzie jezeli chodzi o jedno, tankowanie sentry w low-sec. Dmg glownie z gunow, troche dron i spory tank na armorze.

Gallente - zdecydowanie najlepsza rasa do tego rodzaju rozrywki, mozna znalesc u innych ras lepsze odpowiedniki do pewnych rodzajow zadan ale generalnie przewyzszaja pozostale o pare dlugosci. Dobry dmg z gunow, kosmiczna ilosc dron, dobry rozklad slotow i statki, statki, statki!!!
--------------
Cruisery -> Thorax (nie trzeba go przedstawiac), Vexor (dla tych ktorzy akurat maja chwilowo dosc thoraxow), Celestis (w dobrych rekach potrafi narobic klopotu)

BC -> Brutix (Gank), Myrmidon (Tank i Gank)

Commandy -> 1on1 w zasadzie nie do zdjecia przez odpowiedniki z innych ras (Absolution bywa wyjatkiem).

BSy -> Dominix (najlepszy droneboat), Megathron (2 bonusy do gunow, czyli GANK i niezly passive tank), Hyperion (genialny aktywny tank)

poconick2

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:37:10 »
Co w ogóle rozumiecie przez piractwo?

Póki co ciągle mowa o czubku góry lodowej, a konkretów jakoś brak. To, że minmatarzy są szybcy, gallente na close, percepcja jest ważna itd itp to chyba odgrzewanie tego samego kotleta któryś raz.

Nie żebym pomóc nie chciał, ale piractwo to walka, wpierw trzeba o niej mieć jakąś wiedzę a potem brać się za 'piracenie'. Może wpierw warto poczytać jakiś poradnik, dział noobgarden, forum, a potem pogadamy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 21:38:59 wysłana przez PC5 »

Ellaine

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:50:08 »
Jesli pirat walczy, to znaczy ze cos mu nie poszlo z wyborem celu :) Piractwo to gankowanie indyków albo statków klepiących misje albo bijących raty albo kopiących.
Jeśli w którymś z tych przypadków następuje walka, to znaczy że to była pułapka :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 19:51:56 wysłana przez Albi »

Goomich

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:54:22 »
Nie żebym pomóc nie chciał, ale piractwo to walka, wpierw trzeba o niej mieć jakąś wiedzę a potem brać się za 'piracenie'. Może wpierw warto poczytać wpierw jakiś poradnik, dział noobgarden, forum, a potem pogadamy.

No przeca mu napisalem, żeby brał się za riftera. :P

LordJohny

  • Gość
Odp: piractwo
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2007, 13:58:04 »
Gallente (...)
Commandy -> 1on1 w zasadzie nie do zdjecia przez odpowiedniki z innych ras (Absolution bywa wyjatkiem).

Przy 18km orbicie astarte jakos wolal deagrowac niz do mnie (sleipnir) strzelac.
Zabicie eosa zajeloby raczej duzo czasu i chyba nalezaloby zaczac od dronek, tak czy siak nie mialem przyjemnosci 1vs1.