Autor Wątek: Osprey... i co dalej?  (Przeczytany 2627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qlko

  • Gość
Osprey... i co dalej?
« dnia: Sierpień 24, 2007, 13:43:17 »
Witam
Na razie jestem na koncie trial, robie skille do ospreya.

1. Gdzie i co kopać?  ::)
Caldari Achura
Ancestry - Stargazers
Karriera - Industry
Specjalizacja - Prospector

2. Na co potem skillować?  :coolsmiley:

3. Może powinienem jeszcze raz zacząć... bo skille na stateczki strasznie powoli mi się robią (chcę być górnikiem). Jeśli znacie kombinację przy której byłoby szybciej to proszę o pomoc.

Yabushido

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2007, 13:54:03 »
Witam
Na razie jestem na koncie trial, robie skille do ospreya.

1. Gdzie i co kopać?  ::)
Caldari Achura
Ancestry - Stargazers
Karriera - Industry
Specjalizacja - Prospector

2. Na co potem skillować?  :coolsmiley:

3. Może powinienem jeszcze raz zacząć... bo skille na stateczki strasznie powoli mi się robią (chcę być górnikiem). Jeśli znacie kombinację przy której byłoby szybciej to proszę o pomoc.

ad 1)
ja sie tam moze nie znam, ale podobno najlepiej kopac asteroidy na paskach... []=]
nie wiem jak teraz ceny (mam lekka przerwe od eve), ale wczesniej oplacalo sie pyroxeres kopac. dodatkowo mozesz pokopac omber pojawiajacy sie na niektorych misjach bodajze od 3 lvl w gore (ten ma te zalete, ze respawnuje sie co dt do czasu wygasniecia misji, i nikt inny ci go nei wyryje, ani nei zakosi puszki)

ad 2)
cos do efektywniejszego kopania skal (mining barage; exhumery)
dobrym pomyslem jest cos do wozenia rudy z paska (industriale)
a jak juz masz skalki cos do mielenia (refinering, refinering eff, ore processing)
a jak juz masz minsy cos do produkcji (industry, prod eff etc)
ale wczesniej przyda sie cos do obrobki BPO (mettalurgy, reserach)
a jak juz masz cos do kopania skal, cos do ielenia wykopanych skal, potrafisz cos zbudowac z wykopanych mineralow, a nawet to przewiesc i sprzedac z zyskiem... to proponuje wyskillowac cos strzelajacego zeby moc sobie postrzelac do gornikow (tak w ramach odreagowania;)

vulor

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2007, 14:02:29 »
Hmm, ja zacząłem od końca.
to teraz pora ma mettalurgy i reserach.
pozniej industry, prod eff
dalej refinering, refinering eff, ore processing
industriale
a na koniec barki i exhumery, żeby qlko miał do kogo strzelać :P

Goomich

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2007, 14:10:30 »
Witam
Na razie jestem na koncie trial, robie skille do ospreya.

Prawidłowo.

1. Gdzie i co kopać?  ::)

Rozejżyj się jakie minerały/rudy dobrze się w twojej okolicy spprzedają. Na razie masz pewnie słabe skille do milenia, więc bardziej się będize opłacało sprzedawać rudy. Sprawdź ich ceny, policz ile kopiesz na przykłąd przez godzinę i przemnóż. Dosyć intratnym zajęciem jest kopanie podstawowych rud, wożenie ich tam, gdzie agenci czasem żądają. Misojonarzom bardziej się opłaca słono przepłacić, niż marnować czas na kilkadziesiat skoków, żeby trochę mniej zpąłcić.

Caldari Achura
Ancestry - Stargazers
Karriera - Industry
Specjalizacja - Prospector


2. Na co potem skillować?  :coolsmiley:

http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=5

3. Może powinienem jeszcze raz zacząć... bo skille na stateczki strasznie powoli mi się robią (chcę być górnikiem). Jeśli znacie kombinację przy której byłoby szybciej to proszę o pomoc.
[/quote]

Achury raczej nie da się zepsuć, napisz jakie masz atrybuty, skille w dziale learning i implanty.

qlko

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2007, 21:26:18 »
W lerningu zrobiłem tylko skill do percepcji na 3lvl (żeby ospreya szybciej zrobić)

Implanty żadne

atrybuty:
Intelligance 12
Perception 12
Charisma 3
Willpower 7
Memory 14

Co do odpowiedzi "zobacz co ci sie najbardziej opłaca" :
Cennik sobie robię co jakiś czas żeby za dużo nie stracić na miningu. Chodziło mi raczej czy powinienem kopać w low sec systemach (tzn czy mogę się cruzerem porwać w te klimaty) czy spokojnie tłuc np veldospar :)

Goomich

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2007, 22:16:59 »
W lerningu zrobiłem tylko skill do percepcji na 3lvl (żeby ospreya szybciej zrobić)

Implanty żadne

atrybuty:
Intelligance 12
Perception 12
Charisma 3
Willpower 7
Memory 14

Wysoka pamięć i inteligencja zapewnią ci szybkie skillowania wszystkiego w działach Industry, Science oraz skille poboczne, jak inzynieria, czy nawigacja. Za to percepcja i willower są trochę niskie. Nie ma tragedii, ale optymalnie jest: wysoko PERC i INT, trochę mniej MEM i WILL. Percepcja i Willpower są ważne do skillowania statków i broni i są ważne nawet dla hardkorowego górnika. Bo pewnego razu będziesz chciał sprobwać trochę pew pew.

Co do odpowiedzi "zobacz co ci sie najbardziej opłaca" :
Cennik sobie robię co jakiś czas żeby za dużo nie stracić na miningu. Chodziło mi raczej czy powinienem kopać w low sec systemach (tzn czy mogę się cruzerem porwać w te klimaty) czy spokojnie tłuc np veldospar :)

Low sec jest w tej chwili zupełnie nieopłacalny. Wojna w 0.0 powoduje olbrzymie ciśnienie na lowenty za które płacą zydem i megacytem.  Zaś z lowseca wyciągniesz jakieś śmiesne ilości zyda.

Goomich

  • Gość
Odp: Osprey... i co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2007, 23:49:46 »
a kiedy lowsec byl oplacalny?

Kiedy potrzebowałeś nocxa/iso