Autor Wątek: Polityka CCP  (Przeczytany 16697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellaine

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 06, 2007, 14:03:06 »
T2 dziala i drony sa dla maniakow perfekcjonistow, te max pareset DPS nie robi az takiej roznicy zeby spedzac cale miesiace na skillowaniu a latajac sprzetem T1 mozna go czesciej tracic bo jest tanszy :)

Normalnie jesli sie nie jest maniakiem ostatnich 5 procencikow, robi sie BSa w dwa tygodnie a recona w pare miesiecy. Strata BSa kosztuje ze 30-40 milionow (oczywiscie jesli jest sie maniakiem paru % mozna latac fitem za 300 milionow, ale ogolnie jest to marnowanie 300 milionow, godzinka AFKowania w 0.0, raz wylosują Cie na primary i do widzenia, nie ma roznicy czy fit jest super czy badziewny, czy tankujesz i czy zadajesz 500 czy 1000 DPS), recona taniego strata kosztuje wiecej.

Ergo, recon jest drozszy, trudniejszy do nauczenia i dlatego jest lepszy :)

Voulture

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 06, 2007, 14:20:38 »
To pole widzenia kerirka albi. :>
Nie szkodzi, ze skillujesz t2 statek, ale t2 fit juz jest zle? Latajmy na t1, co z tego, ze jest slaby za to tani? oja odpowiedz na takie haselka brzmi jak zawsze - lataj wiec cruzem. Albo frejka,, ta jest dopiero tania.

Zastanow sie prosze co porownujemy.

Ellaine

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 06, 2007, 14:38:55 »
E, no w sumie latam cruzem, zarabiam okolo 5 milionow tygodniowo na ratowaniu i nie stac mnie na to zeby co druga bitwe tracic BSa.

Cruzem mam 3/5 sily ognia domiego, przezywalnosc dokladnie taka sama (sytuacji kiedy moj cruz umiera, dread tez by nie przezyl) a kosztuje mnie to jakies 5 milionow. Za to zabijam skuteczniej niz domi, bo lockuje szybciej, wiec 2/3 killi ktore nigdy by sie BSowi nie udalo, mi wychodzi. I nie musze sie martwic ze zgine, bo mam w hangarze 7 zapasowych. Cruzy T1 FTW! :)

BSy mam wyszkolone od dawna na 5 a zeby wyszkolic recony to jeszcze pewnie ze 2 lata miną, ergo, recony sa trudniejsze :)

Khan Soriano

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 06, 2007, 14:41:10 »
T2 dziala i drony sa dla maniakow perfekcjonistow, te max pareset DPS nie robi az takiej roznicy zeby spedzac cale miesiace na skillowaniu a latajac sprzetem T1 mozna go czesciej tracic bo jest tanszy :)

Normalnie jesli sie nie jest maniakiem ostatnich 5 procencikow, robi sie BSa w dwa tygodnie a recona w pare miesiecy. Strata BSa kosztuje ze 30-40 milionow (oczywiscie jesli jest sie maniakiem paru % mozna latac fitem za 300 milionow, ale ogolnie jest to marnowanie 300 milionow, godzinka AFKowania w 0.0, raz wylosują Cie na primary i do widzenia, nie ma roznicy czy fit jest super czy badziewny, czy tankujesz i czy zadajesz 500 czy 1000 DPS), recona taniego strata kosztuje wiecej.

Ergo, recon jest drozszy, trudniejszy do nauczenia i dlatego jest lepszy :)
Zartujesz czy kpisz?

Wiesz co mi moze twoj dwutygodniowy pilot BSa?? Wsiadam w cruza i go masakruje. Tak jak ci napisal Voulture, skoro wsiadasz do statku z zalozeniem, ze chcesz go stracic i nie plakac nad strata to po co wogole nim latasz? Chcialbys byc w gangu swoim BSem za 150m (nic ekstrawaganckiego po prostu dobry fit) z kims kto kieruje sie zasada 'latam tanim bo mi zal dupe sciska jak trace'??? Ja niespecjalnie...

Argument o ostatnich 5% procencikach tez do mnie przemawia, bo takich skilli jest masa i sumujac te procenciki albo niebezposrednie bonusy (np. wiekszy zasieg ktory przeklada sie, w malym ale zawsze, stopniu na dps) to robi sie z tego wlasnie ta roznica 500, a 1000 dps. Jezeli rzeczywiscie uwazasz, ze to jest malo to naprawde nie mamy o czym dyskutowac.

Walka flot i primary o ktorym mowisz to inna bajka, myslalem ze chodzi nam o dyskusje o 1vs1 albo maksymalnie w malych gangach, w takiej sytuacji tez uwazasz ze dostane primary i 'do widzenia'? Bo ja mysle ze to raczej ty ze swoim 2tygodniowym tankiem wyparujesz pod ogniem wrogiego supportu :P

Kaira Voux

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 06, 2007, 21:51:51 »
Uczepiliście sie tych skili - ire jak bsy na 5 to i recony na 5 a nie tylko cruzy...
Khan nie wiem co chcesz od armor tanku na cursie i pilgrimie - jak chcesz maksować to dolicz 4 kompensacje, drony interfacing na 5, a do cursa jeszcze kupe skili w mislach można żeby był super,,,,

Po drugie porównanie cursa vs geddon jest mało miarodajne - zrób porównanie curse vs domi, gdzie dominik też swego rodzaju przegięty ship a jednak tani, skiluje swój dps szybciej i szanse ma zupełnie inne - rzekłbym zależące już od konfiguracji fitów i doświadczenia pilotów.... Zresztą z tymi bsami to nigdy nie było jakoś super różowo bo bez wyssania capa to 5 med dron wiekszosc bsow tankuje a pilgrim ssie z zasiegu large nosów...

A to że każdy statek ma być wyspecjalizowany to bzdura - żadnych shipów dla solo piratów i latajmy w gangach co najmniej 8... Nie wszyscy są zwolennikami latania w coraz wiekszych grupach.

Ellaine

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 06, 2007, 22:50:39 »
Walka 1 vs 1 to jest jakas abstrakcja. A jesli kto w moim gangu ma ochote latac BSem za 150 milionow to absolutnie mi nie przeszkadza, bedzie troche wyzej ode mnie na killmailach.
Gangi sa po kilka osob do 30. Jesli kilka walk dziennie, powiedzmy srednio 3. W kazdej walce jedna strona przezywa, druga nie. Wiec srednio dziennie traci sie 1.5 statku. Nie stac mnie na tracenie 1.5 BSa za 150 milionow dziennie, bo to 225 milionow w plecy. Strate 1.5 cruza dziennie moge przezyc.
Ja wiem ze sa ludzie ktorzy zarabiaja 400 milionow w ciagu jednej wycieczki na raty, ale ja zarabiam na ratach kilka milionow tygodniowo i nie moge wychodzi na minus miliard na tydzien.

Fizyk

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 07, 2007, 02:18:04 »
No więc Albi może trzeba zająć się handlem nie ratowaniem. Walka 1vs1 to jest abstrakcja więc tym bardziej w większych gangach te kilka % zaczyna odgrywać znaczącą rolę. Nie chodzi tu o to czy tobie przeszkadza ta czy ktoś ginie w szipie za 200m tylko czy jemu przeszkadza to ze musiał zginąć w szipie za 200m starając się wygrać tą walkę także dla ciebie jako dla pilota który lata we wszystkim co najtańsze bo inaczej za dużo mógłbyś stracić. Ja wiem rl jest ważniejszy od gry a możesz nie mieć czasu na ratowanie handlowanie czy inny spsób zarabiania ISKów. są jednak korpy które starają się jak mogą aby wyposażyc każdego pilota w odpowieni stuff więc być może trzeba zmienic korpa

Pozdrawiam

Ellaine

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:03:29 »
Zajmowalem sie kiedys handlem i mialem wtedy pieniadze i latalem BSami i tracilem je wesolo, teraz nie idzie mi handel bo nie mam na inwestycje poczatkowe :)

vulor

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:45:28 »
Jesli kilka walk dziennie, powiedzmy srednio 3. W kazdej walce jedna strona przezywa, druga nie. Wiec srednio dziennie traci sie 1.5 statku.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Rozumiem, że "maniak ostatnich 5 procencikow" średnio traci tyle samo statków, co specjalista od fitów t1?

Wracając do tematu. Nie mam nic przeciwko temu, żeby  "maniak ostatnich 5 procencikow" w reconie rozwalał 2 tygodniowego pilota BS-a. Tylko powiedzcie mi dlaczego recon obskilowany tak jak to opisał Khan (nie całe 300dni skillowania) rozwala na geddona opisanego przez Khana (ponad 500dni)?

Tych co sie boja nerfa nosów mogę uspokoić: Wasz kofany curse nadal będzie w stanie rozwalić 2-tygodniowe bs z t1 fitem.

vulor

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 07, 2007, 09:08:39 »
Na capitale.
A w gangu na ms i tytany :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Polityka CCP
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 07, 2007, 10:33:34 »
Jesli kilka walk dziennie, powiedzmy srednio 3. W kazdej walce jedna strona przezywa, druga nie. Wiec srednio dziennie traci sie 1.5 statku.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Rozumiem, że "maniak ostatnich 5 procencikow" średnio traci tyle samo statków, co specjalista od fitów t1?
Zasadniczo, dokladnie tak jest.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze BS za 300 milionow pada mniej wiecej tyle samo razy dziennie co cruz za 5 milionow, poprostu jak leci gang z BSow za 300 milionow, to zbiera sie na niego wieksza grupa i ludzie wydokowuja carriery.